Zaloguj się, aby obserwować  
Lenino

The Guild 2 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

406 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2007 o 17:25, Anim napisał:

A ja jednak czekam na tą grę - odpaliliśmy sobie na kompie do testów pierwszy egzemplarz sklepowy
i wygląda na to, że jest to gra warta uwagi.

Ja co prawda grałem tylko w demo, ale to wystarczyło żeby mnie zaciekawić :) Trzeba przyznać twórcom, że mieli dobry, oryginalny pomysł i całkiem nieźle go zrealizowali. Bogacenie się, szukanie sobie żony, ubieganie się o pracę w ratuszu tak mnie wciągnęły, że nawet nie zauważyłem kiedy minął w grze rok i demko się skończyło :( Mogli dać trochę dłuższe, ale nie będę narzekał. To co w pierwszym momencie rzuciło mi się w oczy to grafika - bardzo ładna i budząca skojarzenia ze Spellforcem 2 (czyżby ten sam engine?). Muzyka w pewnym stopniu też trochę kojarzy się z tamtą produkcją, co oczywiście wychodzi grze na plus. Szkoda tylko, że gra jest słabo znana (przynajmniej w Polsce) - chyba żadne czasopismo o grach nie zamieściło jej recenzji, na polskich stronach o grach też o niej cicho; sam dowiedziałem się o niej przez przypadek kilka miesięcy temu, kiedy szukałem daty premiery Gothica 3 i obok niej było jakieś powiązanie Gothica i właśnie The Guild, a że ciekawie opisywany, więc z ciekawości zajrzałem i zacząłem się nim interesować. Szczerze mówiąc myślałem, że nikt do Polski jej nie sprowadzi (bo skoro jedynki też nie było...), a tu niedawno CDP bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło :) Niestety niedawne zakupy (nowa karta graficzna, kilka nowych gier) dosyć wydatnie nadszarpnęły mój budżet, więc będę musiał chyba trochę poczekać na jakąś obniżkę, tymbardziej, że niedługo premiera spolszczonego Fahrenheita (czekałem na to cały rok i w końcu się doczekałem :)) i mam nadzieję Wiedźmina. Jeśli jednak znajdę pieniądze, to The Guild 2 z pewnością prędko powędruje do mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh a wiecie jak wyglada praca kowala? Pracujesz----> wysylasz woz po skladniki---->pracujesz dopiero potem gdy rozwiniesz swoj "zaklad" i bedzie w nim pracowalo kilka osob bedziesz mogl odpoczac<lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś z CDP - byłem dzisiaj (12.02) w Empiku (Warszawa) okazało się że nie mają w sprzedaży The Guild 2 bo... producent wycofał całą partię? Pytanie pierwsze - dlaczego? a jeśli tak, kiedy będzie dostępne na powrót w sklepach typu Empik? Chciałem od razu, bez oczekiwania na kuriera zakupić grę, a tutaj... pustki. Sprzedawcy byli zaskoczeni, ale nie potrafili podać powodu wycofania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 18:47, Adamzzz napisał:

Dziwne, ja byłem w piątek. Całe półki Guild 2 (Empik na Marszałkowskiej)


Wiem, mnie również zwątpienie ogarneło... wypowiedź dosłowna pana z Empik Megastore Junior była właśnie taka - konflikt z wydawcą, wszystko musieliśmy odesłać... ciekaw jestem dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się koncepcja gry, ale obawiam się wymagań sprzętowych - ściągnę demko i zobaczę, czy mój komputer pozwoli na komfortową rozgrywkę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczesniejsze wypowiedzi potwierdzaja to jaka jest gra the Guild 2. Kusi swym polaczeniem strategii z rpg i to byl strzal w 10-tke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś może demo tej gry w jakimś czasopiśmie? Zacząłem ściągać z sieci (600MB), ale szlag trafił to demko bo przerwało się ściąganie (dziwne bo mam FF).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 13:07, Markus89 napisał:

Widział ktoś może demo tej gry w jakimś czasopiśmie? Zacząłem ściągać z sieci (600MB), ale
szlag trafił to demko bo przerwało się ściąganie (dziwne bo mam FF).



No to sie pochwale, grafika super, niestety wywala do windowsa po jakims czasie i to bardzo czestom, jest w tej grze jakis powazny blad bo pisza o tym na niemieckim forum, podobno wiedziano o tym wczesniej bo taka informacja pojawila sie juz w zapowiedzi na onecie. Szkoda ze nie wycofano partii w media markt, moze nie stracil bym 90zl na daremno, bo teraz nie moge sobie w nia pograc a wyglada miodnie. Czekam na odpowiedz od Cdprojecta, jak nie dostane w ciagu 48h to ja oddaje, bo naprawde jestem wsciekly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 02:08, bezgatek napisał:

Czekam na odpowiedz od Cdprojecta, jak nie dostane w ciagu 48h to ja oddaje,
bo naprawde jestem wsciekly


No to sobie poczekasz. Już pisalem o tym wczesniej w tym wątku. Problem ten istanieje od samego poczatku i do tej pory nie zostal rozwiazany. Ja tak mam (wersja anglojezyczna) i dlatego nie gram bo sie nie da. CDP w niczym Ci nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 10:27, Markus89 napisał:

A z tego co grałeś to dużo jest elementów typowo RPG? Czy może to Simsy w średniowieczu?


To czy to są "Simsy w średniowieczu" tego niewiem bo nie grałem w Simsy. Jak dlamnie gierka jest jedyna w swoim rodzaju i ciężko jest mi znaleźć porównanie do jakiej kolwiek innej gry w jaką grałem. W "The Guild 2" kierujesz rodem średniowiecznym, masz wolną rękę w kierunku swojej działalności. Oprócz sfery gospodarczej można pobawić się w politykę czy sprawdzić się jako prokurator, bądz bandyta. Co do warstwy RPG to każda z postaci zarówn sterowanych przez gracza jak i SI ma 12 parametrów które wraz ze wzrostem PD. można zwiekszyć, jest też coś w rodzaju "perków" z Falloaut`uzyskiwanych po osiągnięciu określonego poziomu. Każdą z postaci można wyposażyć w pancerze i broń oraz przedmioty specjalne (artefakty). Elementy RPG są bardzo istotne dla rozgrywki i dobrze się komponują z całością gry napewno nie zostały tu wpakowane na siłę.
Mogę spokojnie powiedzieć, że gra się bardzo przyjemnie i ciężko się oderwać (przegrałem w to cały weekend z przerwami na jedzenie)

Ps. Mi wywala do pulpitu dość rzadko. ale po dłuższym graniu gra zwalnia, więc tak co godzinkę sam zamykam gierkę i uruchamiam ponownie. Pewnie są kłopoty z "czyszczeniem pamięci". Może większy plik wymiany coś pomoże lub inwestycja w kostkę pamięci, bo łaty to chyba nie ma na horyzącie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakos nie wywala na pulpit, a gralem w gre naprawde dluuugo :-) Moze napiszcie do Pomocy Technicznej? Wiem, ze to mala szansa, ale moze akurat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 18:53, Elwro napisał:

Mnie jakos nie wywala na pulpit, a gralem w gre naprawde dluuugo :-) Moze napiszcie do Pomocy
Technicznej? Wiem, ze to mala szansa, ale moze akurat...


Problem dotyczy wszystkich wydań. Nie tylko w Polsce. Pomoc techniczna nic tutaj nie pomoze bo sam producent nie wie jak sobie z tym poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widac mojej kopii to nie dotyczy. Oznacza to, ze gra dziala zle tylko w pewnych warunkach. Nie zawsze w takich przypadkach producent wydaje patcha. Ale czasem moze zebrac informacje od ludzi, ktorzy wczesniej juz mieli ten problem i starali sie sobie z nim poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 19:10, Elwro napisał:

Jak widac mojej kopii to nie dotyczy. Oznacza to, ze gra dziala zle tylko w pewnych warunkach.
Nie zawsze w takich przypadkach producent wydaje patcha. Ale czasem moze zebrac informacje
od ludzi, ktorzy wczesniej juz mieli ten problem i starali sie sobie z nim poradzic.


Ale on zbiera i zbiera a zaden patch do tej pory tego nie poprawil i podejrzewam ze nie juz nie poprawi. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 02:08, bezgatek napisał:

No to sie pochwale, grafika super, niestety wywala do windowsa po jakims czasie i to bardzo
czestom, jest w tej grze jakis powazny blad bo pisza o tym na niemieckim forum, podobno wiedziano
o tym wczesniej bo taka informacja pojawila sie juz w zapowiedzi na onecie. Szkoda ze nie wycofano
partii w media markt, moze nie stracil bym 90zl na daremno, bo teraz nie moge sobie w nia pograc
a wyglada miodnie. Czekam na odpowiedz od Cdprojecta, jak nie dostane w ciagu 48h to ja oddaje,
bo naprawde jestem wsciekly


To chyba masz angielska wersje, w polskiej wersji dzieki patchu 1.02 ten problem nie wystepuje ;) Takze polecam zakup polskiej wersji. Nie mam z nia zadnego problemu, a slyszalem o tym problemie rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 22:09, Matrusek napisał:

> No to sie pochwale, grafika super, niestety wywala do windowsa po jakims czasie i to bardzo

> czestom, jest w tej grze jakis powazny blad bo pisza o tym na niemieckim forum, podobno
wiedziano
> o tym wczesniej bo taka informacja pojawila sie juz w zapowiedzi na onecie. Szkoda ze
nie wycofano
> partii w media markt, moze nie stracil bym 90zl na daremno, bo teraz nie moge sobie w
nia pograc
> a wyglada miodnie. Czekam na odpowiedz od Cdprojecta, jak nie dostane w ciagu 48h to ja
oddaje,
> bo naprawde jestem wsciekly

To chyba masz angielska wersje, w polskiej wersji dzieki patchu 1.02 ten problem nie wystepuje
;) Takze polecam zakup polskiej wersji. Nie mam z nia zadnego problemu, a slyszalem o tym problemie
rowniez.


Są 2 mozliwości albos przedali ci pirata albo to był błąd fabryczny bo juz nie pamietam czego to wina :P
Pomoge ci... Zainstaluj gre, następnie patch 1.01 (nie 1.02 bo gra sie nie włączy) najwazniejsze zadnych cracków ani tym podobnych... Teraz wystarczy użyc deamon tools ustawiony na Securom... p.s. najlepiej mieć jakiś plik z tą grą z końcówką (najlepiej zeby były .mdf i .mds) .mds i uruchomic wlasnie przez deamon... tak przynajmniej mi się udało albo jest jeszcze jeden sposob...
Instalujesz gre... w pliku config zmieniasz language z english na german, w folderze Resource plik loca i zmienic z ENG na GER. Zainstalować patch 1.01 niemiecki (tylko i wyłącznie taki)... po instalacji zmienić te pliki tak jak były poprzedniu (english i ENG) i grasz... Teraz nie pamiętam czy potrzebny jest crack czy wystarczy deamon... tak przynjamniej mi się udało

P.S. Co dziwnego uzywałem cracka przy oryginalnej grze... to nieodrzeczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować