Zaloguj się, aby obserwować  
Lenino

The Guild 2 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

406 postów w tym temacie

Gra jest świetna... wręcz Boska ;p Jest bardzo wciągająca ale po 8 godzinach grania robi się przytłaczająca. Grałem Gościem rzemiosła i wszystko było fajnie buduje se budynki zarabiam kase i takie tam... ale jak musiałem zapierdzielać z budynku do budynku bo juz powoli zapychało mi miejsce w budynkach to wariowałem... nawet na Very slow było ciężko... zajmować się [kościołem(2), drwalem, kowalem (od broni i materiałów budowlanych), tkalnią, budynkiem od wyrobów drewnianych (budynek w ktorym sie robi pochodnie najlepiej zchodzacy przedmiot na rynku i najbardziej zyskowny;P) , piekarnią, tawerną, kopalniami (2), kieszonkowcami, złodziejami, swoim domem i paroma innymi ktorych w tej chwili nie pamiętam) tym wszystkim jest bardzo trudne... a co gorsza trzeba co 5 min wysyłać wozy zeby to sprzedać a jak wrócą jest tego 2 razy tyle ;/, a wogóle najgorsza jest farma co chwila zapełnione, a jedynąrzeczą gorszą od tego jest zanoszenie składników z budynku do budynku i tak w kółko.
SRY troche przynudziłem i zniechęciłem ale rzeczywiście tak jest.

Najfajnie jest grac rogue... złodzieje walka sabotarze itp... miodzio kasa idzie szybko a babrania sie z ty, że" ty lecisz tu po to tamto wracasz i wynosisz to", to jest zbędne w tym przypadku i to jest fajne. Kazda klasa proponuje co innego.
Fajnie jest być w radzie albo być sędzią wtedy to se mozna beki kroić z tych co przychodzą na rozprawy...
Gra jedyna w swoim rodzaju... z tym ze znajdowanie partnerki jest nudzne... najlepiej, znajdz jakąs babke co szybko bedzie żoną, zrob dzieci (synów najlepiej) i baw się dalej :D

Smucą mnie durne teksty w sylu "Czy umyłaś dzisiaj włosy bo wyglądasz pięknie" żal.pl :Pale cuż w średniowieczu woda to była żadkość :D

Mam andzieję, że nikogo nie zniecheciłem a jeżeli przynudzam to sorki chciałem wyrazić moje zdanie an temat gry...
Ocena 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 21:11, n4bi napisał:

[...] Grałem Gościem rzemiosła i wszystko było fajnie buduje se budynki zarabiam
kase i takie tam... ale jak musiałem zapierdzielać z budynku do budynku bo juz powoli zapychało
mi miejsce w budynkach to wariowałem... nawet na Very slow było ciężko... zajmować się [kościołem(2),
drwalem, kowalem (od broni i materiałów budowlanych), tkalnią, budynkiem od wyrobów drewnianych
(budynek w ktorym sie robi pochodnie najlepiej zchodzacy przedmiot na rynku i najbardziej zyskowny;P)
, piekarnią, tawerną, kopalniami (2), kieszonkowcami, złodziejami, swoim domem i paroma innymi
ktorych w tej chwili nie pamiętam) tym wszystkim jest bardzo trudne [... ]


Wcale nie musisz się tym wszystkim zajmować osobiście, możesz przekazać dowodzenie nad poszczególnymi budynkami komputerowi (obrócz domów mieszkalnych) działa to całkiem przyzwoicie. Ja osobiście zajmowałem się tylkoi 1-2 obiektami produkcyjnymi resztą kieruje dla mnie SI i nie narzekam. Natomiast drażni mnie funkcja zbierania informacji przez moich ludzi. Każe im to robić goście przez pewien czas wykonują moje polecenia a potem kończą bez informowania mnie o tym, więc trzeba cały czas ich monitorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 20:18, n4bi napisał:

Są 2 mozliwości ...
P.S. Co dziwnego uzywałem cracka przy oryginalnej grze... to nieodrzeczne!


Kupiłem za granica wersje angielska poniewaz nie liczylem na to, ze w Polsce ktokolwiek sie tym produktem zainteresuje (tak jak z poprzednia gra). Trzeba przyznac ze CDP sprawilo mila niespodziewanke. Ale do rzeczy. Ta moja angielska wersja jest po prostu do tylka chyba. Probowalem wszelkich kombinacji. Tych o ktorych piszesz i jeszcze paru pomniejszych ale problem nadal byl nierozwiazany.

Ale wczoraj mnie naszlo i postanowilem dać szanse wersji polskiej. I ku mojemu zadowoleniu problem ow nie wystepuje juz. Teraz jestem szczesliwym posiadaczem The Guild 2, gry ktora dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Teraz jestem szczesliwym posiadaczem The Guild 2, gry ktora dziala :)
Ciesze sie :-)
Gra naprawde jest dobra. Wiem ze mozna wlaczyc zarzadzanie budynkami, ale zautomatyzowac wozów chyba sie nie da, prawda?

(Swoja droga pathfinding w tej grze bije wszystko :-) Te osemki wyczyniane przez moich parobkow na pustej drodze...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:33, Elwro napisał:

[...] Gra naprawde jest dobra. Wiem ze mozna wlaczyc zarzadzanie budynkami, ale zautomatyzowac wozów
chyba sie nie da, prawda?
[...]


W pewnym sęsie się da. Każdy wóz jest przypisany do jakiegoś budynku, więc jak każesz SI tego budynku kupować/sprzedawać towary to wóz będzie przywoził zaopatrzenie i "sprzedawał" produkty. Ale tego co SI dokładnie kupi lub sprzeda nie da się ustawić. Można tylko ustawić za ile procent średniej ceny przedmiot będzie kupowany/sprzedawany, gdzie może wóz jechać i na jaki okres ma zapewnić zapasy surowców w magazynie manufaktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 15:08, Pluszak napisał:

W pewnym sęsie się da. Każdy wóz jest przypisany do jakiegoś budynku, więc jak każesz SI tego
budynku kupować/sprzedawać towary to wóz będzie przywoził zaopatrzenie i "sprzedawał" produkty.
Ale tego co SI dokładnie kupi lub sprzeda nie da się ustawić.

Ano wlasnie. Szkoda, moim zdaniem to by uprzyjemnilo gre. Dobrze, ze chociaz te podstawowe czynnosci mozna wozom zlecic. Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzecz ktora najbardziej mnie odpycha to ścierzki botó czy jak to tam nazwac. Każe mojemu wozowi stanąc najblizej jak to jest mozliwe a on robi wpip kółek mota sie 2 minuty i wybiera 5 razy dluzsza droge, zamiast w pewnym momencie sie zatrzymac, :P to on jedzie dalej i robi kolko zeby stanąc w miejscu w którym praktycznie był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 22:09, Matrusek napisał:

> No to sie pochwale, grafika super, niestety wywala do windowsa po jakims czasie i to bardzo

> czestom, jest w tej grze jakis powazny blad bo pisza o tym na niemieckim forum, podobno
wiedziano
> o tym wczesniej bo taka informacja pojawila sie juz w zapowiedzi na onecie. Szkoda ze
nie wycofano
> partii w media markt, moze nie stracil bym 90zl na daremno, bo teraz nie moge sobie w
nia pograc
> a wyglada miodnie. Czekam na odpowiedz od Cdprojecta, jak nie dostane w ciagu 48h to ja
oddaje,
> bo naprawde jestem wsciekly

To chyba masz angielska wersje, w polskiej wersji dzieki patchu 1.02 ten problem nie wystepuje
;) Takze polecam zakup polskiej wersji. Nie mam z nia zadnego problemu, a slyszalem o tym problemie
rowniez.


Mam polska wersje kupiona w media, na infolini podali mi ze mam wylaczyc firewalla, wylaczylem co sie dalo mam najnowsze sterowniki i co?? i nadal wywala po jakims czasie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie też wywala do windowsa, ale ja i tak nie o tym. Chciałem się spytać czy jest jakaś nowsza wersja patcha niż 1.2 bo ją mam i mi nie wykrywa gier na necie. Pomoże ktoś? Bo chciałbym sobie pograć z innymi ludźmi a tu sie nie da bo nic nie widać. :( Plz help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 20:39, Elwro napisał:

Szczerze mowiac to sadze, ze nikt nie gra.


O rly? A to czemu przecież fajnie by się pograło na necie w 4 np albo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 22:36, PolmonellPL napisał:

O rly? A to czemu przecież fajnie by się pograło na necie w 4 np albo więcej.

Jasne ze fajnie, tylko nie wiem ile trwalaby partia :-)

W sumie podpalanie sobie nawzajem budynkow, publiczne zniewazanie, pojedynki o brzasku i niezawodne procesy sadowe moglyby byc naprawde ciekawsze, gdyby "po drugiej stronie" stal prawdziwy gracz. Nie mowiac juz o podrywaniu malzonki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 22:48, Elwro napisał:

Jasne ze fajnie, tylko nie wiem ile trwalaby partia :-)

W sumie podpalanie sobie nawzajem budynkow, publiczne zniewazanie, pojedynki o brzasku i niezawodne
procesy sadowe moglyby byc naprawde ciekawsze, gdyby "po drugiej stronie" stal prawdziwy gracz.
Nie mowiac juz o podrywaniu malzonki :-)


Toś mi smaku narobił xD Hmmmm, a może to jest tak jak z Full Spectrum Warrior, że po prostu gier nie widać =/, bo jak chciałem kiedyś grać w FSW na necie to gier nie było widać i trzeba było ip wpisywać, żeby się podłączyć. Masz moje gg 6399314 i napisz to może się kiedyś zmówimy i pogramy. Plz napisz teraz =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś dla chumanistów i Historyków

Wiele razy w angielskiej wersji spotkałem sie ze zdaniem
"Cogito ergo sum" co znaczy "Myślę więc jestem" słowa Kartezjusza

Pewnie se pomyślicie o czym ten debil gada i po co na tu pierdoły pisze.
I właśnie o to chodzi Mamy rok 1400 a Kartezjusz był w epoce baroku 17-18 wiek... to się nie trzyma kupy... i to mnie troche zdziwiło ;D bo co ma wiek 14 do 18 (albo co ma gówno do tostera ... sry ale to było porównanie bardziej wspomagające wyobraźnie)... i strasznie mnie wnerwia to że ścierzki botów są tak beznadziejnie zrobione.np każe złodziejom okraśc kopalnie ktora jest przed nimi a ci biegną na drogę robią koło i dopiero idą do kopalnie a w tym czasie 5 razy juz mi zabiją złodziejaszka :P wstyd i chańba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki wszystki że jeszcze raz ale zbyt paskudny błąd zrobiłem
ma byc HUMANISTA nie przez ch :P sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kartezjusz urodzil sie jeszcze w XVI wieku... w sumie to nawet nie wiem, jaki jest maksymalny czas trwania gry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 22:06, Elwro napisał:

Kartezjusz urodzil sie jeszcze w XVI wieku... w sumie to nawet nie wiem, jaki jest maksymalny
czas trwania gry :-)

ale ja te słowa słyszałem już w 1400 roku czyli na samym poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować