Zaloguj się, aby obserwować  
Lenino

The Guild 2 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

406 postów w tym temacie

Ludzie przecież to nie ma większego znaczenia!!
Kogo to obchodzi!! Pogadajmy lepiej na temat np.
jaka jest najlepsza klasa albo profesja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 15:34, Von Bolt napisał:

Ludzie przecież to nie ma większego znaczenia!!
Kogo to obchodzi!! Pogadajmy lepiej na temat np.
jaka jest najlepsza klasa albo profesja.


Według mnie najlepsza klasa to Rogue... ale to tylko wg mnie. mi sie podobają kradzierze al na samym poczatku jets to mały zysk dopiero gdzies tak po 2-3 godzinach gry kiedy wszyscy obywatele beda super kasiasci wtedy to ma sens ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbuduj budynki takie jak farma albo złodziei i włamywaczy (najlepiej tych 2gich i napadaj na wozy)... rób zasoby ... jak najwięcej i sprzedawaj... dopiero puźniej zajmij się stanowiskami w urzedzie miasta i nowymi rangami... taka jest moja rada wiem że mało ale lepszy rydz niż nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 18:13, n4bi napisał:

zbuduj budynki takie jak farma albo złodziei i włamywaczy (najlepiej tych 2gich i napadaj na
wozy)... rób zasoby ... jak najwięcej i sprzedawaj... dopiero puźniej zajmij się stanowiskami
w urzedzie miasta i nowymi rangami... taka jest moja rada wiem że mało ale lepszy rydz niż
nic


dzięki chociaż za tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 20:24, barteg napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak sprzedawać i wyrabiać przedmioty u piekarza?


Taj jak we wszystkich innych budynkach produkcyjnych. Najpierw sprawdz jakie masz ulepszenia piekarni może jakaś receptura jest "niezainstalowana", zaopatrz się w potrzebne surowce, zatrudnij pomocników i przypisz ich do produkcji wybranej przez ciebie rzeczy i czekaj aż wyprodukują. A jak chcesz sprzedać to załaduj na wóz i na targ lub przenieś z magazynu (góra) do składu (dół) jak ktoś zaglądnie do piekarni to będzie mógł kupić to co jest w składzie (dół). Ale najczęściej lepiej sprzedawać na targu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mi tez wywala mam v. 1.10 angielska. W sumie to dluzej sie to wszytsko laduje niz ja sobie gram :/. Jak na razie to na tej grze tylko nerwow natracilem :(. Swoja droga - ciekawe dlaczego w samouczku ani razu mnie nie wywalilo :D

no i z tego co tutaj juz wczesniej czytalem nie tylko mi tak wywala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 15:27, gogowitczak napisał:

no mi tez wywala mam v. 1.10 angielska. W sumie to dluzej sie to wszytsko laduje niz ja sobie
gram :/. Jak na razie to na tej grze tylko nerwow natracilem :(. Swoja droga - ciekawe dlaczego
w samouczku ani razu mnie nie wywalilo :D

no i z tego co tutaj juz wczesniej czytalem nie tylko mi tak wywala :)


Ja juz w tym temacie pisałem jak to rozwiącac spradź w poprzednich działach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 20:47, n4bi napisał:

> no mi tez wywala mam v. 1.10 angielska. W sumie to dluzej sie to wszytsko laduje niz ja
sobie
> gram :/. Jak na razie to na tej grze tylko nerwow natracilem :(. Swoja droga - ciekawe
dlaczego
> w samouczku ani razu mnie nie wywalilo :D
>
> no i z tego co tutaj juz wczesniej czytalem nie tylko mi tak wywala :)

Ja juz w tym temacie pisałem jak to rozwiącac spradź w poprzednich działach


yo to sobie sam tam szukaj - ten twoj sposob wogole nie dziala - wiesza sie jeszcze bardziej :P Ale ja juz metode na moja angielska wersje znalazlem ;) Jak ktos chce to moj mail na gramsajcie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje polską, napisane jest że patch 1.2, a gra i tak crashuje czasem, ale mniejsza o to z tym można żyć, bardziej mnie zastanawia coś innego, zostałem mianowany na stanowisko przedstawiciela gildii i dochodzi do glosowania a ja nie moge glosowac klikam na osoby na wszystko i nic sie nie dzieje, tak samo nie ma możliwości nakazania nadzoru pomimo ze to nalezy do obowiazgów piastowanego stanowiska. To jest błąd gry, czy poprostu tak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.jak macie ustawionego automata przy sprzedaży dóbr? u mnie ustawiłem na 75% i dopiero coś się rozkręciło.
2. przy auto są podane ilości złota, czy to jest opłata co ture za włączenie tej funkcji?
3. gram jak na razie na małej mapie (dwa miasta) z 2 dynastiami, ale zauważyłem że jeśli buduje siedziby w drugim mieście to mi nikt nie przeszkadza, zero sabotaży
4. drugie dziecko to zbyteczny wydatek ;) bo i tak max. można mieć tylko 3 osoby aktywne, a wtedy te drugie się tylko starzeje, nie awansuje i nie ma partnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 23:33, Kajdorf napisał:

[...] 4. drugie dziecko to zbyteczny wydatek ;) bo i tak max. można mieć tylko 3 osoby aktywne, a
wtedy te drugie się tylko starzeje, nie awansuje i nie ma partnera


Jeżeli o pierwsze dziecko postarasz się zaraz po ślubie a o dtrugie kilka tur później to możesz szybko pierwszego potomka wprowadzić do rady miasta a gdy drugi dorośnie to wywalasz małżonka lub pierwsze dziecko z drużyny a w to miejsce bierzesz najmłodszą latorośli i też wprowadzasz do rady miasta w ten sposób masz w radzie zamiast trzech cztery głosy bo pomimo tego ze "zdegradowaną" rodziną nie kirujesz to taki człowiek zawsze cię popiera. Przy odrobinie samozaparcia można przy użyciu własnych potomków przejąć całą radę miejską nawet w "Wolnym mieście".Po drugie aby nabyć/zbudować jakiś budynek potrzebujesz mieć w drużynie specjalistę w danej profesji więc można pierwsze dziecko wychować np. na gospodarza zbudować/kupić kilka zajazdów/gospodarstw/piekarni a później go "zdeaktywować" i wto miejsce powołać następne dziecko o innej profesji bardziej potrzebnej w tym momencie. Kupione budynki w prawdzie będą bez właściciela ale zostaną w rodzinie i będą generowały dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. to o budynkach to ja inaczej rozwiązałem, nie dziećmi kieruje tylko partnerem (dlatego mam jedno dziecko) - a dwa to dochód. na początku to każda sztuka złota sie liczy; a miejsce w radzie to zgadza się że można przejąć, ale z tego co zauważyłem to nie każdy zawód może zająć konkretne miejsce, tak przynajmniej ja miałem, rzemieślnik nie mógł objąć posady wójta ani sędzi, a uczony - gildii i kata, nie wiem w takim razie gdzie wciśnąć gospodarza, bo jeszcze nie mam nikogo takiego, dopiero syn się o nią stara ;) -ale z dziećmi to później spróbuje jak już będę miał w miarę stały i duży dochód
2. jeszcze jedno- terminowanie dzieci - pisze że mogą się gdzieś szkolić w jakimś zakładzie, ale jak to uaktywnić, bo mam tylko komunikat i nic więcej, nie mam wyboru miejsca, to samo z nauką - jest komunikat i nic więcej, gra sama tym kieruje? bo kasy mi ubywa ale chciałbym dzieciaka szkolić na gospodarza a tu figa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 11:30, Kajdorf napisał:

1[...], ale z tego co zauważyłem to nie każdy zawód może zająć
konkretne miejsce, tak przynajmniej ja miałem, rzemieślnik nie mógł objąć posady wójta ani
sędzi, a uczony - gildii i kata, [...]
2. jeszcze jedno- terminowanie dzieci - pisze że mogą się gdzieś szkolić w jakimś zakładzie,
ale jak to uaktywnić, bo mam tylko komunikat i nic więcej, nie mam wyboru miejsca, to samo
z nauką - jest komunikat i nic więcej, gra sama tym kieruje? bo kasy mi ubywa ale chciałbym
dzieciaka szkolić na gospodarza a tu figa


1 U mnie nie miała profesja rzadnego znaczenia, być może to że nie mogłeś zgłość kandydatury na stanowisko wynikało z innego powodu np.może na dany dzień był już limit spraw w ratuszu wyczerpany ...
2 zaznaczasz dziecko (np. w menu dynasti) wtedy na dolnej listwie powinna pojawić sie odfpowiednia ikona klikasz ją a następnie wybierasz załad (na głównym ekranie) . Jak wybierzesz jakiś naukowy to potem będzie można wysłać potomka na uniwerek, taki zawodnik będzie dostępny dopiero mając około 24 lat ale za to będzie miał zdecydowanie lepsze parametry. Jak nie wybierzesz żadnej praktyki to chłopczyk przejmie profesje ojca a dziewczynka matki, komputer nie kieruje kształceniem automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś by się podzielił tą drobną wiedzą:
Można brać czynny udział w glosowaniu, ustawiać podatki, zlecać nadzór itd. czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki, z dzieckiem to wpadłem przypadkiem na to ale akurat musiałem już wyjść z domu to nie miałem kiedy napisać na forum, a swoją drogą to instrukcja mogłaby być ciut dokładniejsza

następne pytanie: buduje farmę, potem pole i zagrodę, jak dopisać do konkretnego pola (zagrody) jakiś surowiec, albo mam dwie zagrody, w jednej sie pojawiły owce, a druga stoi pusta i nie wiem co zrobić żeby pojawiły sie tam świnie - postawiłem drugą zagrodę bo w pierwszej wyskoczyły owce - nie wiem, najpierw muszę kupić jakiegoś zwierzaka?

czy jest możliwość burzenia budynków?

A teraz parę spostrzeżeń: najłatwiejsza klasa to uczony (nie grałem jeszcze łotrzykiem), tani kościół (1700), tania apteka (1500), moim zdaniem lekkie przegięcie, to są dwa budynki które dają zysk z niczego, gdzie jeśli gram rzemieślnikiem to za kopalnie i drwala muszę zapłacić 7500 i to bez możliwości rozwoju budynku, przy starcie za 4000 to uczony ma dwa budynki i dochód mu pomału idzie, nie musi sie martwić o zaopatrzenie. w instrukcji pisze że to jedna z najtrudniejszych klas, w czym? w jednym mieście postawię sobie kościół potem w drugim i mam spokój, datki same wpadają, albo postawie dwie apteki i wysyłam ludzi żeby zbierali zielsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować