Zaloguj się, aby obserwować  
Lenino

The Guild 2 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

406 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2007 o 23:12, Kajdorf napisał:

[...]
następne pytanie: buduje farmę, potem pole i zagrodę, jak dopisać do konkretnego pola (zagrody)
jakiś surowiec, albo mam dwie zagrody, w jednej sie pojawiły owce, a druga stoi pusta i nie
wiem co zrobić żeby pojawiły sie tam świnie - postawiłem drugą zagrodę bo w pierwszej wyskoczyły
owce - nie wiem, najpierw muszę kupić jakiegoś zwierzaka?

czy jest możliwość burzenia budynków?
[...]


Na farmach i w zagrodach można w każdej chwili zmienić uprawę/chodowlę. Podejdz do takiego pola/zagrody pracownikiem farmy (nie bohaterem) mając go aktywnego powinna pojawić się odpowiednia ikonka na dolnym pasku klikasz ja a potem wybierasz polel/zagrodę (na głównym ekranie) i z następnego menu nową produkcję.

Budynek można sprzedać lub można spróbować podpalić -( nie wiem czy da się podpalić własny budynk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2007 o 23:12, Kajdorf napisał:

następne pytanie: buduje farmę, potem pole i zagrodę, jak dopisać do konkretnego pola (zagrody)
jakiś surowiec, albo mam dwie zagrody, w jednej sie pojawiły owce, a druga stoi pusta i nie
wiem co zrobić żeby pojawiły sie tam świnie - postawiłem drugą zagrodę bo w pierwszej wyskoczyły
owce - nie wiem, najpierw muszę kupić jakiegoś zwierzaka?


Klikasz na jednego z pracownikow, kierujsz kursor na pole, pojawia ci sie ikonka chodowla jak klikniesz to masz wybor owca, swinia czy krowa

Dnia 07.03.2007 o 23:12, Kajdorf napisał:

czy jest możliwość burzenia budynków?


nie ma

A czy jest mozliwosc glosowania na spodkaniach, czy mozna sie tylko przyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, o ile pamietam to byla taka mozliwosc i nie bylo w tym nic trudnego... Moze trzeba wybrac dana postac zanim zacznie sie zebranie? Nie pamietam juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra potrafi wciągnąć, ale także odrzuca od niej ciągłe wieszanie, wczoraj np. w ciągu godz. wywaliło mnie 4 razy, próbowałem zmienić ustawienia na normalne (miałem wszystko na maxa) i nic nie dało, dzisiaj ledwo włączyłem to mnie od razu wywaliło :/ teraz chętnie bym ponarzekał bo gra jednak trochę kosztuje, ale wole nic nie mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 08:05, n4bi napisał:

Masz poslką wersje czy angielska... bo wczoraj dostałem Teh Guild 2 PL i tez mi sie crashuje...


Polska wersja, orginał zarejestrowany, łącznie z grami na sumę ok 400 wPLn, konto na CDP posiadam od premiery H4, czyli jeszcze za czasów pierwszego forum (maj 2002), to dla gwoli wyjaśnienia ;)

Gra zacina się mniej jesli gram w czasie normalnym, ale jesli przyśpiesze to od razu wywala, mam wrażenie że nie daje sobie rady z dużą ilościa budynków, bo jak miałem 3-4 budynki to było wszystko w porządku, ale teraz mam ok. 10 i porażka, wywala co 15 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 12:08, Kajdorf napisał:

> Masz poslką wersje czy angielska... bo wczoraj dostałem Teh Guild 2 PL i tez mi sie crashuje...


Polska wersja, orginał zarejestrowany, łącznie z grami na sumę ok 400 wPLn, konto na CDP
posiadam od premiery H4, czyli jeszcze za czasów pierwszego forum (maj 2002), to dla gwoli
wyjaśnienia ;)

Gra zacina się mniej jesli gram w czasie normalnym, ale jesli przyśpiesze to od razu wywala,
mam wrażenie że nie daje sobie rady z dużą ilościa budynków, bo jak miałem 3-4 budynki to było
wszystko w porządku, ale teraz mam ok. 10 i porażka, wywala co 15 min


To zmniejsz wydajnosc w opcjach graj na Wolno... to bedzie wporzo czasami też tak mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Wie ktoś co trzeba robic by zdobywac punkty doświadczenia?
Wiem że łotrzyk musi zabijac , walczyc, kraśc zeby dostawac punkty...
A co z reszta... powiedzcie co robic... chodzi mi o punkty dla profesji nie za np ślub, wygraną rozprawę czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:34, n4bi napisał:

Hej Wie ktoś co trzeba robic by zdobywac punkty doświadczenia?
Wiem że łotrzyk musi zabijac , walczyc, kraśc zeby dostawac punkty...
A co z reszta... powiedzcie co robic... chodzi mi o punkty dla profesji nie za np ślub, wygraną
rozprawę czy coś w tym stylu


Wprowadz bohatera do zakładu pracy i przypisz go do produkcji tak jak zwykłego pracownika lub wejdz do domu mieszkalnego i wybierz z dolnego menu trening.
Niema znaczenia jak zdobędziesz EXP. punkty za wyprodukowanie jakiegoś dobbra czy z treningu można tak samo spożytkować jak te za śluby, procesy czy uzyskane stanowiska w radzie.

Ps. Za udane "działanie" w sypialni też dostaje się EXP. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie... czy jak dodam jednego członka rodziny do rady miasta czy jakiegos innego urzadu to jak go puźniej zastąpie innym ludzikiem (przypuszczajac ze mam te 3 miejsca na bohaterów zapełnione) to ten pierwszy nadal będzie w radzie czy szlag go trafi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:34, n4bi napisał:

Hej Wie ktoś co trzeba robic by zdobywac punkty doświadczenia?
Wiem że łotrzyk musi zabijac , walczyc, kraśc zeby dostawac punkty...
A co z reszta... powiedzcie co robic... chodzi mi o punkty dla profesji nie za np ślub, wygraną
rozprawę czy coś w tym stylu


Punkty dostajesz także za używanie przedmiotów (np. rękawice pojedynkowe, ogółnie tzw artefakty), za używanie poleceń specjalnych np. nawracanie, popędzanie pracowników, dawanie premii itp., za szkolenie w domu, za wytwarzanie przedmiotów lub wydobywanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 22:27, n4bi napisał:

Kolejne pytanie... czy jak dodam jednego członka rodziny do rady miasta czy jakiegos innego
urzadu to jak go puźniej zastąpie innym ludzikiem (przypuszczajac ze mam te 3 miejsca na bohaterów
zapełnione) to ten pierwszy nadal będzie w radzie czy szlag go trafi?


Ten pierwszy pozostanie na tym stanowisku na którym go zostawiłeś ale tracisz nad nim bezpośrednią kontrole i nie będziesz mógł kożystać ze specjalnych "zdolności" związanych ze stanowiskiem które zajmuje.Podstawowym plusem takiego "wolnego strzeleca" jest to, że zawsze głosuje tak jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 07:22, Pluszak napisał:

Ten pierwszy pozostanie na tym stanowisku na którym go zostawiłeś ale tracisz nad nim bezpośrednią
kontrole i nie będziesz mógł kożystać ze specjalnych "zdolności" związanych ze stanowiskiem
które zajmuje.Podstawowym plusem takiego "wolnego strzeleca" jest to, że zawsze głosuje tak
jak ty


Aha to dobrze to fajny przekręt można zrobic i już nawet zrobiłem :) wradziem mam juz 4 członków rodzinyi ogolnie zrobie rade tylko i wyłącznie z jej członków... tylko może byc problem... raz jak wybierzesz postac zamienisz ją i bedziesz chciał poprzednią przywrucic to nie można cyz jest jakiś myk żeby to zrobic... bo jak zginie moj wujt to dupa jasia i nikt nie bedzie sie chciał o to miejsce walczyc skoro wszyscy będą samowolka budowlana... chyba że są na tyle inteligętni żeby o to walczyc (o to miejsce) bo myk jest 1wsza klasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podczas grania nasunęło mi się kilka pytań :)
1. Czy ktoś gdzieś napisał wykaz przywilejów i jak z nich korzystać? Miałem np możliwość torurowania ale tylko strażników więziennych, bo nikogo innego tam nie było, ale np jak się objawia zwierzchnictwo nad strażą wiezienną? No ale generalnie chodzi mi o wykaz takich przywilejów i jak się korzysta z nich.
2. Czy mogę pracownika przypisać do innego zakładu produkcyjnego? Klikam "zatrudnij losowo wybranego bezrobotnego" i do Zbrojowni trafia mi się gospodynia albo łotrzyk. Czy będe później mógł zmienić przypisanie?
3. Czy Wam też strasznie muli po jakimś czasie grania? Czy znalazł ktoś paramter, który powie grze jak wykorzystać więcej pamięci RAM? Pytam gdyż maksymalne uzycie było u mnie 1,7 GB. A gra muliła niesamowicie. Więc podejrzewam, że może jakiś problem z zarządzaniem pamięcią, a może potrzebuje więcej i nie potrafi skorzystać... sam już nie wiem...

wszelkie rzeczowe odpowiedzi mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wystarczajaco rzeczowa odpowiedz, ale u mnie po kilku godzinach grania nie mulilo wcale (ale wiecej niz 4h na raz chyba nie gralem).

A jesli chodzi o pracownikow, nie mozesz po prostu ich zaznaczyc i przejsc nimi do innego zakladu? Powinno sie udac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 11:07, Fiury napisał:

podczas grania nasunęło mi się kilka pytań :)
1. Czy ktoś gdzieś napisał wykaz przywilejów i jak z nich korzystać? Miałem np możliwość torurowania
ale tylko strażników więziennych, bo nikogo innego tam nie było, ale np jak się objawia zwierzchnictwo
nad strażą wiezienną? No ale generalnie chodzi mi o wykaz takich przywilejów i jak się korzysta
z nich.
2. Czy mogę pracownika przypisać do innego zakładu produkcyjnego? Klikam "zatrudnij losowo
wybranego bezrobotnego" i do Zbrojowni trafia mi się gospodynia albo łotrzyk. Czy będe później
mógł zmienić przypisanie? [...]


1. Aby kogoś torturować, to jakiś mieszkaniec musi być uwięziony np. wyrokiem sądu. Jak taki nieszczęsnik znajdzie się w celi, to gdy masz zwieżchnictwo nad strażnikami więzienia (oprawca, starszy oprawca, mistrz kazni), zaznaczasz strażnika i" kożystasz" z jego umiejętności na skazańcu. Tylko nie wiem po co tak się bawić bo niezuważyłem żadnych konkretnych efektów tortur, ot oprawca przypina ofiarę do ściany i ją tłucze ... tylko po co? ... Co do innych przywilejów to np. Komornik, starosta, kasztelan,marszałek mają kontrolę nad strażą miejską - strażnikowi miejskiemu można nakazać patrolować jakiś teren lub aresztować kogoś (kolejny sposób na dostarczenie "materiału" dla oprawców), Wszyscy sędziowie oprócz uczestniczenia w rozprawach mogą zmieniać surowość prawa co ma znaczny wpływ na wyroki, Inkwizytor i biskup mają kontrolę nad informatorami- informatorzy tak jak twoi pachołkowie mogą dla ciebie zbierać dowody, poza tym biskup udziela rozgrzeszenia co oznacza, że znikają dowody przeciw rozgrzeszonej postaci, orzaz zmieniać wysokość dziesięciny. Mistrzowie gildii mogą nałożyć na konkuręcyjną manufakturę kontrolę co oznacza, że taki zakład przez dłuższy czas nie będzie pracował. Głowy osad mogą zdefrałdować pieniądze z kasy miejskiej czyli zasilić własny budżet i zmienić wysokość podatku a władca może nakazać rozbiurkę budynku jeżeli budynek ma poniżej 30% wytrzymałości, Kancleż i konsul moogą się podlizywać czyli poprawiają stosunki z konretną osobą, a także mogą zmienić nastawienie konkurencyjnego rodu. Nietykalność oznacza, że nie można takiej osoby pozwać do śądu, A czcigodność prawdopodobnie oznacza że takiej osoby nie da się obrazić i wyzwać na pojedynek. Jeżeli zaznaczysz ratusz miejski to obok jego ikony pojawią się ikonki specjalnych postaci,które możesz kontrolować z racji posiadanego stanowiska, kontrolujesz je podobnie jak swoich pachołków. Jest pewnie jescze kilka przywilejów o których zapomniałem, niektórych działania można się domyśleć inne wypróbować w praktyce. Szkoda że instrukcja jest pod tym względem niekompletna, może by wypadało napisać do CDPROJEKTU o jakąś erratę do niej.

2. Nie, nieda się, wydaje mi się że jak zatrudniasz bezrobotnego to jego zawód odrazu się "dostosowuje" do miejsca zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie na glownym ekranie gry z prawej strony kliknac LPM na budynek - wtedy powinna pokazac sie lista pracownikow? Powinno sie wtedy dac wybrac dowolnego pracownika i isc nim gdzie indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pluszak,

Twój post ułożył mi te informacje w głowie, które zdobyłem od czasu napisania postu i dołożył coś nowego :)
Jakby Ci przyszło do głowy co robi "Potrząśnij łańcuchami" to też byś mógł napisać ;) Bo jest taki przywilej a nie widziałem ikonki do tego :)

Jeszcze raz dzięki za Twoją odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 14:00, Iqor napisał:

Czy ktoś może mi doradzić, czy warto kupić tę grę?

Igor, każdy sam sobie musi na to pytanie odpowiedzieć.
Nie każdemu pasuje to co gra sobą reprezentuje, jest parę wkurzających bugów. Ja osobiście się już do tego przyzwyczaiłem. Grę zapisuję często. I osobiście jestem zadowolony. Tylko jak zwykle w przypadku CDP instrukcja kulawo napisana.

Wiesz, ja dałem za grę 50 pln. I jak na tę cenę to jestem baaardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować