Zaloguj się, aby obserwować  
Lenino

The Guild 2 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

406 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2007 o 21:19, DarkStar napisał:

czy komus zdarzylo sie, zeby zawiesila sie rada miasta? tzn brak wyborow i niemoliwosc kandydowania


Niestety
Plansza Gdańsk - miasto rozbudowane (tzn. są trzy stanowiska imperialne - czy coś w tym stylu) i mam informacje, że nie mogę kandydować, bo ratusz będzie rozbudowany. Ale nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wywalania z gry u mnie jest to samo "wersja PL 1.02" ORGINAŁ. Sprzęt mam wykozaczony więc to nie wina kompa. Zostaje nam czekać na poprawkę 1.03 i robić często save-y :-[. Ale gra warta tego (przynajmniej według mnie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 11:40, MADFRESH napisał:

...Zostaje nam czekać na poprawkę 1.03 i robić często save-y :-[


Wg mnie pozostają wyłącznie sejwy, ponieważ CDP najwyraźniej odpuściło sobie patch 1.3 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 12:06, RakuPL napisał:

> ...Zostaje nam czekać na poprawkę 1.03 i robić często save-y :-[

Wg mnie pozostają wyłącznie sejwy, ponieważ CDP najwyraźniej odpuściło sobie patch 1.3 :/

Módlmy się żeby tak nie było bo to troszkę irytujące !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 12:25, zajacisko napisał:

Mam dwie wątpliwości:
1. Jak kupić pole?
2. Jak używać specjalnych umiejętności, np. nakaz rewizji, tortury itd.


1.Kupujesz wraz z gospodarstwem (chyba) - czasem niektórych budynków nie da się kupić, bo należą albo do konkurencji, albo do rodziny neutralnej. Zawsze możesz wybudować nowe pole i je obsiać bohaterem.

2. Aby użyć niektórych umiejętności musisz wejść do ratusza i stamtąd "wydać rozporządzenie". Inne umiejętności zaś używasz, najeżdżając kursorem na ikonę ratusza i wybierając podległego sobie pracownika. Wtedy musisz aktywować jego zdolność i wskazać cel.

W przypadku tortur wybierasz kata (czy jak się tam ten podwładny zwał), klikasz na jego zdolność i wybierasz ofiarę - nie pamiętam czy trzeba mieć jakieś dowody, by ją torturować czy też nie. Aha, niektóre osoby chroni immunitet, więc raczej nic im nie zrobisz (do czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 22:20, RakuPL napisał:

Czy kiedykolwiek ujrzy światło dzienne patch 1.30 w wersji polskiej? Ponieważ gra dostępna
w ZK jest w wersji 1.20, natomiast w internecie można znaleźć wersję 1.30 dla np. angielskiej
czy niemieckiej wersji gry.


Odnośnie wersji gry - ponieważ mam dodatek, moja wersja to 2.0. Ktoś się orientuje, czy jest to już najnowsza wersja (wszelkie patche itd.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 09:22, Sheltem napisał:

Odnośnie wersji gry - ponieważ mam dodatek, moja wersja to 2.0.

Aż jeszcze raz exe''ka dzisiaj sprawdzę.

>Ktoś się orientuje, czy jest

Dnia 28.08.2007 o 09:22, Sheltem napisał:

to już najnowsza wersja (wszelkie patche itd.)?

Dobre pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: wie może ktoś co się stało z magiczną ikoną rozmowy (podstawka The Guild 2 - błękitny dymek z 3 kropkami) w dodatku do The Guild 2? Nigdzie w pasku czynności danej osoby nie mogę znaleźć opcji rozmowy. Jest tylko brązowy dymek "rozmowy" (wyślij wiadomość i daj przedmiot). Jak w dodatku można porozmawiać "normalnie" ze zwykłą osobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z samouczkiem. Wchodze do pierwszego tutorialu, pisze o tych wprowadzeniach ogolnych i kaze mi wejsc to diariusza. Potem kaze mi to przeczytac i zamknac po wykonaniu tej czynnosci. I potem cisza. Co robic??juz nawet kompa zostawialem na 2 gdziny i nic. Prosze pomozcie, bo nie wiem jak w to grac a wydaje mi sie to dosc ciekawy produkt, a bez samouczka, mowiac trywialnie, bedzie z tego lipa.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 11:03, RakuPL napisał:

>Ktoś się orientuje, czy jest
> to już najnowsza wersja (wszelkie patche itd.)?
Dobre pytanie.


Poszukałem informacji na forum The Guild 2 i wychodzi na to, że dodatek ma już w sobie najnowszy patch.

I przy okazji "ciekawostka" - wg. niektórych użytkowników, dodatek (wersja pudełkowa) nie wymaga podstawki do instalowania. Niestety, w przypadku wydania CDP nie jest to prawdą.


@Amadeusz1
Odpóść sobie samouczek - pograj kilka razy w jakiś scenariusz a sam się nauczysz metodą prób i błędów co i jak. W razie czego instrukcja też może pomóc rozwiązać niektóre problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poczytałem trochę ten topic i widzę, że wiele osób ma problem z wywalaniem do windy, miałem to samo co jakies 20 minut mnie do windowska przenosiło, nawet nie przeszkadzało mi to bardzo, może dlatego że już dawno mnie tak gra nei wciągnęła. Po jakiś 5 dniach gry gdy już na dobre rozpocząłem kampanię dynastii jak sobie zaplanowałem gra kompletnie oszalała. Gdy próbuję wczytać jakikolwiek save wywala od razu do windowsa, gdy próbuję rozpocząć nową grę to wczytuje się mapka, leci czas dni lata itp. ale nie ma mojej postaci poprostu mogę oglądać świat, a gdy próbuję na coś kliknąć od razy wywala do windowsa. Aby uprzedzić pytanie Panów niedowiarków: TAK MAM ORYGINAŁ! wer. 1.2 PL, sprzęt: Intel 2 Core Quad 2,4, Płyta Gigabyte intel G33 socket 775, grafika: Nvidia Geforce 8500GT 256MB, pamięć: 2036MB system: Vista 32bit. Wszystkie sterowniki zaktualizowane z dniem dzisiejszym, gra reinstalowana dwukrotnie. Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 22:10, rudiX napisał:

Aby uprzedzić pytanie Panów
niedowiarków: TAK MAM ORYGINAŁ! wer. 1.2 PL, sprzęt: Intel 2 Core Quad 2,4, Płyta Gigabyte
intel G33 socket 775, grafika: Nvidia Geforce 8500GT 256MB, pamięć: 2036MB system: Vista 32bit.
Wszystkie sterowniki zaktualizowane z dniem dzisiejszym, gra reinstalowana dwukrotnie. Za wszelkie
sugestie z góry dziękuje.
Pozdrawiam.


Być może jest to wina Visty. Ja mam również v 1.2 PL, na słabszym sprzęcie i pod XP-kiem, a gra działa dosyć dobrze. Zdaża się, że gra zwalnia, a czasem może wykatapultować do Win, ale to już bez patha nie da się zkroygować.
Nie pobierałem patha, tylko doinstalowałem dodatek (Piraci Starego Świata) i poblem został rozwiązany.

Również Pozdrawiam;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam taki problem w grze. Chciałem ożenić się z panią wójt, jednak okazało się, że ona ma męża. Mam nastawienie między naszymi rodzinami maksymalne. Jak mam pozbyć się jej mężulka? :P Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 11:54, Domius napisał:

Hej! Mam taki problem w grze. Chciałem ożenić się z panią wójt, jednak okazało się,
że ona ma męża. Mam nastawienie między naszymi rodzinami maksymalne. Jak mam pozbyć się jej
mężulka? :P Pomoże ktoś?


Może go po prostu napaść i zabić, ale nie wiem czy to coś da gdyż żony wybierasz z listy najlepszych kandydatek i jak na niej nie będzie pani burmistrz to nie możesz się jej oświadczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 11:54, Domius napisał:

Hej! Mam taki problem w grze. Chciałem ożenić się z panią wójt, jednak okazało się,
że ona ma męża. Mam nastawienie między naszymi rodzinami maksymalne. Jak mam pozbyć się jej
mężulka? :P Pomoże ktoś?


Możesz zawsze takie małżeństwo spryskać (obie osoby) kwiatem niezgody (czy jak to się zwało) - wytwarzane w gildii magów. Nigdy tego nie próbowałem, więc nie wiem czy rzeczywiście to zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 13:21, Pluszak napisał:

> Hej! Mam taki problem w grze. Chciałem ożenić się z panią wójt, jednak okazało
się,
> że ona ma męża. Mam nastawienie między naszymi rodzinami maksymalne. Jak mam pozbyć się
jej
> mężulka? :P Pomoże ktoś?

Może go po prostu napaść i zabić, ale nie wiem czy to coś da gdyż żony wybierasz z listy najlepszych
kandydatek i jak na niej nie będzie pani burmistrz to nie możesz się jej oświadczyć.

Nie, jak próbuję go zabić to nie mogę :/ Czyli nawet jak jej męża nie będzie, a ona będzie mnie uwielbiać to mogę nie mieć szansy za nią wyjść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 17:22, Domius napisał:

...
Nie, jak próbuję go zabić to nie mogę :/ Czyli nawet jak jej męża nie będzie, a ona będzie
mnie uwielbiać to mogę nie mieć szansy za nią wyjść?


Nie jestem tego do końca pewien ale chyba nie da się wejść związek małżeński z nikim kto nie znajduje się na liście najlepszych kandydatów, po prostu nie pojawia się odpowiednia opcja dialogowa w rozmowie z taką osobą. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie gra ustala tą listę. W każdym razie możesz spróbować zabić małżonka pani burmistrz i zapisać grę przed północą, o północy ta lista jest aktualizowana więc "czary" save/load i za którymś razem "wdowa" może się na niej znajdzie, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować