Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

Polska wersja Guild Wars - uwagi, sugestie, propozycje Fanów tytułu.

1199 postów w tym temacie

Tak sobie gram w ten GW i przez całkowity p[rzypadek znalazłem 3 błedy, skoro o tym wspoikmnmnialem to je opiszę.
a) Na Jeziorach Bliźniaczych Węży, gość o imieniu Kournis Tropiciel mówi po angielsku, skoro jest wersja polska to powirenien gadać po polsku....
b) dwie rzeczy w mapie o nazwie Czarna Kurtyna. Jeden kolekcjoner chce abnormalne nasiona, ale zbieramy nienaturalne nasiona, wiec pasuje zdecydowac sie na jedną nzawę.
c) Kolejny kolekcjoner w Czarnej Kurtynie potrzebuje cienistych szczątków, ale w grze występują Cieniste Pozostałości. Też pasuje sie na coś zdecydować. (Słowo cieniste szczatki pojawia sie na podręcznej mapie po wciśnieciu klawisza ''U''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram, naprawdę, tłumaczenie nazw własnych, jest bezsensowne :/ To tak, jakby nazwy geograficzne przekładano na język urzędowy danego kraju ;/
PS; Co do błędów, to cały opis Swamp Water, jest po angielsku. Na Swamp Water natykamy się w Katakumbach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 11:25, Probos napisał:

Popieram, naprawdę, tłumaczenie nazw własnych, jest bezsensowne :/ To tak, jakby nazwy geograficzne
przekładano na język urzędowy danego kraju ;/

Waszyngton, Himalaje, Paryż, Pekin, Rzym, Nowy Jork, Morze Czarne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak naprawić błąd 007? Bo za kazdym prawie razem jak włączam postać i ładuje sie miasto to jest błąd 007, że cośtam jest źle z połączeniem. Robiłem naprawe i nic. Na drugim kompie u mnie w chacie jest wszystko normalnie, ale nie będę na nim grał bo rozdzilka musi być 800x600 i na najnizszych i tak sie tnie... pls help...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to gram po angielsku i tylko czasem przełączam by zobaczyć jak coś przetłumaczono (czy dobrze czy nie).

- Zauważyłem, że gdy się przełącza język na mapie to niektóre miasta się trochę przesuwają.
- Champagne Popper to nie jest petarda.
- Red Bean Cake po polsku ma małe litery.
- Sunspear Castellan to nie jest Legenda Słonecznych Włóczni.
- Charmed, dziwnie to przetłumaczono.
Factions
- opis Balthazar: You have earned [liczba] faction on your account.
- PL: Do tej pory zdobyto na tym koncie [liczba] pkt. uznania.
Ktoś inny gra na moim koncie czy co?
- opis Kurzick, Luxon: You have earned [liczba] faction on your account.
- PL: Do tej pory oddałaś [liczba] z [odstęp] zdobytych punktów uznania.
Niech będzie "zdobyto" lub inny zwrot, ale nich wszędzie będzie jeden, bo opisy w wersji angielskiej są takie same. Do tego po co to "z" z dodatkowym odstępem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 13:20, Mlekus napisał:

Wszystko to samo zgłosiłem :P Ale dobrze, że przypominasz.


--------------------
Jak coś znajde coś mniej lub bardziej ważnego to nabazgrze....chyba że zapomne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 16:45, Tovaries napisał:

szampan nazywa się... petarda. dziwnee..

Champagne Popper to nie jest szampan.
To jest właśnie taki rodzaj petardy w kształcie butelki szampana, który po odpaleniu rozsypuje konfetti. Dość popularny w USA i przyległościach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ta gre pare miesiecy temu zagralem raz i odlozylem na pulke. Dzis ponownie ja zainstalowalem i zauwarzylem brak malej karteczki z moim loginem i chaslem :/ Czy jest mozliwosc odzyskania tych danych? Prosze o pomoc!

20070219171040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 17:11, leszek1012 napisał:

Kupilem ta gre pare miesiecy temu zagralem raz i odlozylem na pulke. Dzis ponownie ja zainstalowalem
i zauwarzylem brak malej karteczki z moim loginem i chaslem :/ Czy jest mozliwosc odzyskania
tych danych? Prosze o pomoc!


Z tym to raczej na temat ogólny. I nie rozumiem po kiego wstawiłeś ten obrazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Champagne Popper to nie szampan, ale też nie petarda.
Takie coś się pociąga za sznurek i wylatuje konfetti, więc polskie tłumaczenie nie za bardzo pomaga zrozumieć co ten przedmiot robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Gry-Online taki obrazek. O co chodzi? Przecież Guild Wars był wydany po polsku już dawno.

Pozdrawiam,
sferis

20070220095956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to, że wydadzą polską wersję pudełkową (tzn. polska instrukcja, karta pomocy itd.).
Aktualne wydanie rynkowe ma te elementy po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 10:33, Krejt napisał:

Aktualne wydanie rynkowe ma te elementy po angielsku.

Choć akurat w przypadku Guild Wars: Nightfall wszystko w pudełku jest już po polsku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guild wars: Nightfall diopiero zamówiłem, ale jeśli chodzi o spolszczenia niestety niewiele było godnych tego miana. Mam nadzieję że to spolszczenie będzie w tej mniejszości(czyli, rzetelnie i z jajem):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że dość szybko zrewidujesz swój pogląd - i tak masz szczęście, że nie będziesz miał możliwości doświadczyć tego co było na początku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 10:00, sferis napisał:

Znalazłem na Gry-Online taki obrazek. O co chodzi? Przecież Guild Wars był wydany po polsku
już dawno.

Pozdrawiam,
sferis


.... nie wiem co to ma być :/
Wiem, że dziś za jakieś 2godziny będe miał Factions :) jakieś rady dla mnie ;)??
A tak za tydzień kupuje podstawke (gw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować