Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Nintendo DS czy Sony PSP?

Macie jedną z tych konsolek? Która jest według was lepsza i dlaczego? Czekam nia ciekawe opinie (mój pierwszy nowy temat na gram.pl :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnej z tych konsolek,
ale ja bym wzioł ds-a
1.jest obecna wersja lite
2.lepiej się sprzedaje niż psp
3.w tym roku ma mieć premiera najnowszej gry o pokemonach (w wersjach diamond i pearl)

posyłam ci linki:

nintendo ds
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nintendo_DS
wersja lite
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nintendo_DS_Lite
filmiki z gry pokemon diamond
http://www.youtube.com/results?search_query=pokemon+diamond&search=Search
filmiki z gry pokemon pearl
http://www.youtube.com/results?search_query=pokemon+pearl&search=Search

20070328171543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wybierając konsolke miej na uwadze to że na DS-a większość gier to takie japończyki. Jeżeli szukasz gier bardziej poważnych to bez wahania wybierz PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2007 o 17:37, Konował napisał:

Jeżeli szukasz gier bardziej poważnych to bez wahania wybierz PSP.


Nie bardzo wiem co sugerujesz.... że np. Resident Evil to gra dla dzieci? -_- Takich "poważnych" tytułów jest na DS sporo...
Ja osobiście bym wybrał ( tfu, wybrałem :P ) NDS, ponieważ jest ciekawe sterowanie, a także jak ktoś wyżej wspomniał wyszła nowa gierka o pokach (dojdzie może już w tym tygodniu ^^).
Aha, bym zapomniał.... na psp nie ma Legend of Zelda, Mariana, Kirbiego i innych klasyków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czuję się koszmarnie. Mam PSP, ale przeszkadza mi ułomność tej konsolki. Co prawda oddział Sony odpowiedzialny za elektronikę się popisał, ale ci od softu są koszmarni. 3.30, 3.03, 3.10 - bez jaj, przesadzają. A co to dodaje? Praktycznie nic. A mogłoby to być prawdziwe PDA. Choć z sentymentu PSP i tak zostawię. Ale kiedy kupię X360 i będę po upgrade sprzętu (pod koniec wakacji) PSP zapewne sprzedam i kupię NDS. Dla tych cudownych gier, które przechodzi się wiele godzin - ale jednego dnia można grać zarówno piętnaście minut, jak i osiem godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:43, Cmq napisał:

kupię NDS. Dla tych cudownych gier, które przechodzi się wiele
godzin - ale jednego dnia można grać zarówno piętnaście minut, jak i osiem godzin.


No właśnie, o to mi chodzi, mam sporo kumpli, którzy doradzali mi psp, ale ja już w tym temacie trochę siedzę i znam też opinie przeciwne, czyli ktoś kupił psp i po kilku miesiącach mu się znudziło, sprzedał i dokonał słusznego wyboru - NDS.
Aha, i co do wersji, to polecam Lite, już nawet nie chodzi o rozmiary, ale to podświetlenie jest cudowne, wreszcie możnabez trudu grać w ostrym słońcu albo w egipskich ciemnościach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:46, Mr.M napisał:

Aha, i co do wersji, to polecam Lite, już nawet nie chodzi o rozmiary, ale to podświetlenie
jest cudowne, wreszcie możnabez trudu grać w ostrym słońcu albo w egipskich ciemnościach ;)

Spokojnie, będę mieszkał w Anglii. A to równa się przyzwoite zarobki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2007 o 14:54, Cmq napisał:

Spokojnie, będę mieszkał w Anglii. A to równa się przyzwoite zarobki ;).


;) Gratuluję wyboru... W Polsce gracze mają małe szanse na uczciwość względem gier, jesteśmy pod tym względem (nie tylko pod tym -_- ) zacofani, u nas nadal myśli się, że konsole są tylko dla dzieci, a handheld to niepotrzebna zabawka... I tak osiągnąłem sukces, że moja mama się na kupno DS''a zgodziła ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W psp o ile wiem nie ma sensu posiadanie zadnego oryginalnego softu, to co daje taki soft mozna dostac uzywajac przerobki sz.p. Dark_Alexa mając jeszcze wiadome korzysci ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 15:04, Abomek napisał:

mając jeszcze wiadome korzysci ;>


No tak, a te korzyści oczywiście w 100% legalne, prawda? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 15:04, Abomek napisał:

W psp o ile wiem nie ma sensu posiadanie zadnego oryginalnego softu, to co daje taki soft mozna
dostac uzywajac przerobki sz.p. Dark_Alexa mając jeszcze wiadome korzysci ;>

Jadę na 3.03 OE-C. Mimo to gram na samych oryginałach, soft taki potrzebny mi jest do recovery, zabaw homebrew i... to wszystko.

A propo tematu - zadziwia mnie przewaga NDS. Jakoś tego się nie spodziewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 16:13, Cmq napisał:

A propo tematu - zadziwia mnie przewaga NDS. Jakoś tego się nie spodziewałem.


Wiesz, NDS jest cholernie popularny w na przykłąd Japonii, a na dodatek daje czysty FUN! Nie musisz się zawsze zagłębiać w jakąś giercę, poprostu odpalasz, grasz 15 minut i odrazu czujesz się lepiej... no i ten Touch Screen temu służy^^

A ja mam chyba niezłe zdolności negocjacji - udało mi się namówić rodziców, żeby pozwolili MI kupić SOBIE PSP. Dlaczego PSP? Bo mogę na nim nie tylko grać, ale też słuchać muzyki i - co ważniejsze - ogłądać filmy (animce! hahahahaha! ;))!
To by było na tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 17:04, Kradziej napisał:

ogłądać filmy (animce! hahahahaha! ;))!

"Hmmm..." pomyślał Cmq, odpalił PSP Video 9 i zaczął zgrywać DVD z Jericho na PSP.

A tak na serio - dobra przewaga, gratuluję ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 17:42, Cmq napisał:

A tak na serio - dobra przewaga, gratuluję ;).


Może powiedzieć jaśniej, bo, tak jakby nie zrozumiałem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:22, Konował napisał:

Czy Zelda, Mario, Pokemony to gry poważne?? Nie rób sobie ze mnie jaj. A Resident Evil to wyjątek.

A co w tych grach niepoważnego, ę? :D Zelda jest jak najbardziej poważna, to, ze w Pokemony grają głównie dzieci jest związane raczej z anime, które u nas leciało (ale już w np. Nipponie w Pokemony gra mnóstwo ludzi...), a Mario... czy Jak & Daxter to gra poważna? No właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować