Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2007 o 17:46, Kradziej napisał:

Może powiedzieć jaśniej, bo, tak jakby nie zrozumiałem? :)

Ehm, chodziło mi o dobry argument. Sorry za nieścisłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:54, Cmq napisał:

> Może powiedzieć jaśniej, bo, tak jakby nie zrozumiałem? :)
Ehm, chodziło mi o dobry argument. Sorry za nieścisłość.


No, teraz już w pełni rozumiem :D
Tylko nie zrozumiałem jednego: czy poprzednią wypowiedź (tą z "dobrą przewagą" xD) pisałeś z ironią, czy bez (mam na myśli to ";)" na końcu)?
Wiem, czasem mam problemy z rozumowaniem, ale... ^^

Co do PSP - przeraziłem się, kiedy dowiedziałem się, ze karty pamieci 8GB kosztują około 1000PLN xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gralem na NDS ale i tak wiem ze PSP rox. i nikt/nic nie zmieni mojego zdania:P NDS mi sie nie podoba - na PSP jest ladniejsza grafika etc. Wie ktos moze, jaki procesor ma NDS?? ja mam w PSP 333MHz - posluzyl mi do tego 3.03 oe - c. Osobiscie stawiam na PSP, dzieki wszechstronnosci. Zaraz jeszcze czegos poszukam na temat NDS i zrobie (subiektywne) porownanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 20:04, Kradziej napisał:

z ironią, czy bez (mam na myśli to ";)" na końcu)?
Wiem, czasem mam problemy z rozumowaniem, ale... ^^

Nie, to było charakterystyczne dla mnie przyjacielski mrugnięcie. Czuj się zaszczycony ;).

czad93 - i co z tego, że masz 333 MHz, spoko wszystkie gry i tak jadą na 222 MHz i wyglądają OKROPNIE. A na NDS taki Dragon Quest jest niczego sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 20:21, Cmq napisał:

spoko wszystkie gry i tak jadą na 222 MHz i wyglądają OKROPNIE


To niestety smutna prawda, przynajmniej jeśli chodzi o to, co ja widziałem: piksele terenów w Burnout Legends i brzydkie teksturki w GTA:VCS xD
Więc raczej nie polecam porównywac tych konsolek pod względem grafiki...

Cmq - czuję się zaszczyzony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja osobiście przymierzam się do zakupu PSP, a to z tego względu, że zaden znajomy nie ma NDS''a , a w PSP z kuplami przez WiFi pogramy. :)

Do tego dochodzi emulacja gier z PSXa co daje mi wymierne korzyści..
No i jescze filmy, o tym zeby anime oglądać zupełnie nbie pomyślałem, a jako, że w domu mało przebywam i nie mam na to czasu.. to na jakiejś nudnej lekcji można szpilnąć z kumplem w Fifę Street :) albo MGS:PO

Pozdrawiam wsystkich zapaleńców. ;]

Dokonajcie słusznego osądu, ja osobiście stawiam na PSP, bo wydaje mi się że więcej potrafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 20:21, Cmq napisał:

> z ironią, czy bez (mam na myśli to ";)" na końcu)?
> Wiem, czasem mam problemy z rozumowaniem, ale... ^^
Nie, to było charakterystyczne dla mnie przyjacielski mrugnięcie. Czuj się zaszczycony ;).

czad93 - i co z tego, że masz 333 MHz, spoko wszystkie gry i tak jadą na 222 MHz

Zależy które, niektóre nie . Ale w konsolach to już w ogóle procek nie ma wpływu na wygląd gry...
i wyglądają

Dnia 14.05.2007 o 20:21, Cmq napisał:

OKROPNIE.

Hahaha, okropnie...
>A na NDS taki Dragon Quest jest niczego sobie...
JAsne....
Twierdzisz że NDS ma lepszą grafikę niż psp ?!


>Co do PSP - przeraziłem się, kiedy dowiedziałem się, ze karty pamieci 8GB kosztują około 1000PLN xD
Po co tyle ? Co ty chcesz zrobić z PSP, przenośny twardy dysk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 20:30, Skrytobójca napisał:

Twierdzisz że NDS ma lepszą grafikę niż psp ?!

Trudno powiedzieć, że NDS ma lepszą grafikę od PSP, bo obydwie konsolki wyglądają w pewnym sensie podobnie :P (wiem, chodziło o gry, ale tego nie można uogulniać!) :P

Dnia 14.05.2007 o 20:30, Skrytobójca napisał:

>Co do PSP - przeraziłem się, kiedy dowiedziałem się, ze karty pamieci 8GB kosztują około
1000PLN xD
Po co tyle ? Co ty chcesz zrobić z PSP, przenośny twardy dysk ?


A czemu nie? ;) A mi bardziej chodziło o to, że to jest bardzo dużo - kartę 4GB można kupić za 160 PLN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 20:34, Kradziej napisał:

> Twierdzisz że NDS ma lepszą grafikę niż psp ?!
>
Trudno powiedzieć, że NDS ma lepszą grafikę od PSP, bo obydwie konsolki wyglądają w pewnym
sensie podobnie :P (wiem, chodziło o gry, ale tego nie można uogulniać!) :P

W jakim sensie podobnie, porównaj sobie chociażby PoP na DS a na PSP...

Dnia 14.05.2007 o 20:34, Kradziej napisał:


> >Co do PSP - przeraziłem się, kiedy dowiedziałem się, ze karty pamieci 8GB kosztują
około
> 1000PLN xD
> Po co tyle ? Co ty chcesz zrobić z PSP, przenośny twardy dysk ?

A czemu nie? ;) A mi bardziej chodziło o to, że to jest bardzo dużo - kartę 4GB można kupić
za 160 PLN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-.- Ty widziales w ogole jakies gry na PSP? (mowie o Kradzieju i Cmq) - np. taki Free Run wyglada troche jak nextgenowy - oczywiscie nie jest, ale grafika na NDS jest slaba w porownaniu z PSP. Procesor tymbardziej. Poza tym, odtwarzanie filmow i muzyki na PSP jest IMHO wielkim plusem. I po porownaniu tych konsol, uwazam, ze PSP jest wszechstronniejsze i moim zdaniem lepsze, a NDS jest fajny i tylko fajny - pomysl z ekranem jest ciekawy, ale nie daje to i tak przewagi na PSP, gdzie mamy oprocz zwyklych strzalek, cos a''la grzybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cute

-.- Jesteście szablonowi do bólu... "PSP jest lepsze, bo ma lepszego procka i lepszą grafę!!!" -_-
Totalnie najgorszy argument, jaki tylko może być...
Przypuśćmy... Lubisz Diablo 2, nie lubisz Elder Scrolls i rozmawiasz na temat tych dwóch gierek ze znajomym, on ma zaintersowania przeciwne do twoich i mówi ci, że TES jest lepszy, bo ma lepszą grafę... Żałosne, nieprawdaż?
Albo z tą wszechstronnością...
Tutaj pojawia się pytanie : Szukasz konsoli czy miniaturki pc''ta ? Jeżeli chcesz pograć (no, ok, Nina wydała ostatnio mp3 do DS''a, ale to szczegół :P ) , to wybierasz to pierwsze, a jeśli chcesz mieć wszystko w jednym, to logika, co wybierzesz...
No i właśnie, z PSP zrobili all in one , a nie prawdziwą konsolkę...
To tak jakby powiedzieć, kierując się tylko tym i jedynym argumentem, że X360 jest lepszy od PS3, bo będzie miał możliwość gadania przez komunikator (pad z klawiaturą..), czyli jest wszechstronny ("No, a po co włączać kompa?!" ) albo na odwrót: "Do PS3 można przecież podłączyć myszkę i klawę, więc jest na 100% lepsze!"
-_- Jeżeli tak bardzo jesteście za psp to proszę o lepsze argumenty...
A co do tego odpalania filmów.... Cóż, serio duży wyświetlacz do filmów, nie? Ok, ujdzie, jeden argument, ale tutaj trzeba znowu zadać sobie pytanie, czego od handhelda chcemy, AiO czy konsolki do grania? ;)
Jeżeli chodzi o tą "niby" lepszą grafikę... Nie wiem, czym się tak ekscytujecie, niby lekko brzydkim 3D (logika, że na stacjonarnych to wygląda ładniej, zresztą widziałem screeny i jakoś zachwycony nie jestem..) A nie lepiej wziąć konsolkę z dużą innowacyjnością, dużą grywalnością i łądną, prostą grafę? Tutaj DS ma ładną grafikę, wystarczy spojrzeć na np. nową Zeldę, dokładniej na jej obecne screeny , wg mnie jest "ładna" , a to dopiero beta ;)

To na razie tyle,

pozdrawiam,
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 22:14, Mr.M napisał:

/cute

-.- Jesteście szablonowi do bólu... "PSP jest lepsze, bo ma lepszego procka i lepszą grafę!!!"
-_-
Totalnie najgorszy argument, jaki tylko może być...
Przypuśćmy... Lubisz Diablo 2, nie lubisz Elder Scrolls i rozmawiasz na temat tych dwóch gierek
ze znajomym, on ma zaintersowania przeciwne do twoich i mówi ci, że TES jest lepszy, bo ma
lepszą grafę... Żałosne, nieprawdaż?
Albo z tą wszechstronnością...
Tutaj pojawia się pytanie : Szukasz konsoli czy miniaturki pc''ta ? Jeżeli chcesz pograć (no,
ok, Nina wydała ostatnio mp3 do DS''a, ale to szczegół :P ) , to wybierasz to pierwsze, a jeśli
chcesz mieć wszystko w jednym, to logika, co wybierzesz...
No i właśnie, z PSP zrobili all in one , a nie prawdziwą konsolkę...
To tak jakby powiedzieć, kierując się tylko tym i jedynym argumentem, że X360 jest lepszy od
PS3, bo będzie miał możliwość gadania przez komunikator (pad z klawiaturą..), czyli jest wszechstronny
("No, a po co włączać kompa?!" ) albo na odwrót: "Do PS3 można przecież podłączyć myszkę
i klawę, więc jest na 100% lepsze!"
-_- Jeżeli tak bardzo jesteście za psp to proszę o lepsze argumenty...
A co do tego odpalania filmów.... Cóż, serio duży wyświetlacz do filmów, nie? Ok, ujdzie, jeden
argument, ale tutaj trzeba znowu zadać sobie pytanie, czego od handhelda chcemy, AiO czy konsolki
do grania? ;)
Jeżeli chodzi o tą "niby" lepszą grafikę... Nie wiem, czym się tak ekscytujecie, niby lekko
brzydkim 3D (logika, że na stacjonarnych to wygląda ładniej, zresztą widziałem screeny i jakoś
zachwycony nie jestem..) A nie lepiej wziąć konsolkę z dużą innowacyjnością, dużą grywalnością
i łądną, prostą grafę? Tutaj DS ma ładną grafikę, wystarczy spojrzeć na np. nową Zeldę, dokładniej
na jej obecne screeny , wg mnie jest "ładna" , a to dopiero beta ;)

To na razie tyle,

pozdrawiam,
Mr.M


Oczywiście Mr. M ma rację, zgadzam się w 100%, ale widać lubisz Zeldę... ja natomiast jestem fanem serii Metal Gear Solid i dla niej kupowałem kolejne konsole firmy SONY i teraz także mam chętke na PSP..

Tak samo jak z Wii... Mnie się osobobiscie Wii nie podoba i nie kupię, bo czytając opinię recententów typu "Wii jest dla dzieci", "Wii to zabawka, nie konsola" nie potrafię jednoznacznie stwierdzić jaka ta konsola jest naprawdę. Nie kupie z jednego prostego powodu, na Wii nie ma gier w które ja się zagrywam, a jak są, to są to tytuły multiplatformowe i na PS3 napewno też wyjdą (mówię, że na PS3, dlatego, że właśnie tą konsolę chcę kupić ze względu na MGS4).

Kiedyś miałem Nintend Game Boy i wówczsa to był wynalazek.. każdy kumpel mi zazdrościł jak z Canady GB dostałem z tetrisem, Mariem, Smurfami i jeszcze jakimś tenisem...

Nie chcę tu pisać, że SONY ma lepsze konsole od Nintendo, bo wcale tak nie jest... po prostu ja osobiście uważam, że konsola SONY przyda mi się bardziej.. (bo patyczkiem w Sudoku grać nie będę. :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 20:49, czad93 napisał:

-.- Ty widziales w ogole jakies gry na PSP? (mowie o Kradzieju i Cmq)

Mam PSP od półtora roku. Ściągnąłem z Japonii, jeszcze z Silk-Sang. Siedzę na scenie już od dawna. I powiedz mi na przykład, że taki Test Drive ma ładną grafikę - domki są kanciaste jak w niektórych grach na NDS, a o bugach nie bedę już mówił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak uważam że lepsze tytuły są na PSP. A te pokemony to fakt sporo Japończyków w to gra ale oni są dziwni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2007 o 08:31, Konował napisał:

ale oni są dziwni.


Aha, czyli jak ja będę w to grał (normalnie poki średnio lubię, ale myślę, że to jest hit ;> ) to też "jestem dziwny" ?
Nie no, sorry, ale wiesz, każdy ma różne gusta, ja np. Test Drive bym nie przełknął, bo samochodówek nie trawię, a ktoś inny nie zagrałby w pokemony, i jakoś nie mówię, że taki koleś jest "dziwny" -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie znałeś żadnego Japończyka...oni po prostu myślą inaczej niż np. polak, niemiec, francuz. Widać to też w ich grach. Dostałem DSa z Ameryki od wujka i po paru dniach sprzedałem. Ta konsolka jak dla mnie to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2007 o 10:40, Konował napisał:

Ta konsolka jak dla mnie to porażka.


-_- każdy ma różne gusta, ok, może dla ciebie, ale ja uważam ją za ciekawą, ogólnie lubie innowacyjne pomysły, szczególnie jak się sprawdzają :P

Aha, a w jaką grę grałeś, że porażka?
Pytam, bo sporo osób miało DS''a z Nitendogs (no weźcie, proszę, n/c xP ) i potem były opinie, że DS to jedno wielkie ..... (wstaw sobie co chcesz, byle by miało charakter ujemny :P ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować