Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Moim zdanie żadna z tych konsolek nie jest lepsza. Każda jest dla kogoś innego.
NDS dla ludzi ceniących sobie innowacyjne rozwiązania w grach (nie biorę pod uwagę grafiki) i stawiających bardziej na czystą zabawę w czym specjalizuje się N.
PSP dla osób chcących pograć na przenośnej konsolce w gry jak ze stacjonarnej konsoli (oczywiście trochę okrojone graficznie).
Sam posiadam od roku PSP i nie narzekam, że sprzedałem PS2 żeby ją kupić, bo mam to samo tylko w mniejszej skali. W NDSa nie nie miałem okazji pograć ale chętnie skuszę się na niego choć dopiero po zagraniu we wszystkie interesujace mnie gry. Obawiam się tylko może to nastąpić dopiero przy kolejnej generacji konsolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NDSa miałem 2 miesiące. Przyznam się że się zawiodłem. Większość to gry 2D, 3D to porażka. Skończyło się na braniu w gry z GBA. DSa sprzedałem i kupiłem PSP i z każdą chwilą kocham ją coraz mocniej. Emulacja GBA, CPS1 i 2, NeoGeo, N64, Spectrum no i PSX. Biblioteka gier wygląda ciekawie. Ale oczywiście to moja ocena. Jedni wolą DSa inni PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 11:34, Mr.M napisał:

/cute

Porównywać można tylko, ja się obu potraw skosztuje ;)


A jak jest różnica cenowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 13:47, SzolMisz napisał:

A jak jest różnica cenowa?


Teraz praktycznie żadna!

Dnia 15.05.2007 o 13:47, SzolMisz napisał:

Konował:
I tak uważam że lepsze tytuły są na PSP. A te pokemony to fakt sporo Japończyków w to gra ale oni są dziwni.


Wiesz, moim zdaniem cała seria Pokemon to naprawdę świetne gry, w które można zagrywać się wiele godzin, a i tak ci się nie znudzą i to jest jeden z powodów, dla którego chciałbym mieć nie tylko PSP, ale także NDSa...

Dnia 15.05.2007 o 13:47, SzolMisz napisał:

malpka:
NDSa miałem 2 miesiące. Przyznam się że się zawiodłem. Większość to gry 2D, 3D to porażka


No i co z tego? Każdy prawdziwy gracz Ci powie, ze grafika jest najmniej, bądź jednym z najmniej ważnych czynników jeśli chodzi o jakość gry...
I proszę, ludzi, skończcie już z tym pie********m (że się brzydką wyrażę) o gtraficę, bo mnie to zwyczajnie zaczyna wkurzać. Podawajcie takie argumenty jak na przykąłd "wolę PSP, bo więcej gier na nie mnie kręci" - one są sensowniejsze.

A dlaczego ja wybrałem PSyPa? Spójrzmy na same wydane/jeszcze nie wydane tytuł na obydwie porównywane tu konsolki:
- PSP: Lumines 2, Burnout, Tekken, Final Fantasy Tactics, remake''i FFów (ale to tez na DSa), Daxter, Ratchet & Clank, GTA, MGS: PO i wiele wiele innych!
- NDS: Pokemony, moze MArio, Warlords: Puzzle Quest (dobrze napisałem?), remake''i FFów, Theme Park DS, FPSy (Touch Screen daje radę!) i jakieś RTSy (Settlers!)...

Już wiecie, skąd się wziął mój wybór? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dwa posty pod rząd, ale...

To się w końcu musiało stać – PSP trafiło pod moją strzechę, hłehłe!

Jest to świetna konsolka. Wygląda bardzo ładnie, nie jest zbyt ciężka ani zbyt lekka, ale niestety wygląda na bardzo kruchą – choć wolę nie sprawdzać! :)

Czytaj dalej... na moim GS :P (nie ma sensu pisać dwa razy tego samego...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów sprostowania. grafika w grach nie jest dla mnie najważniejsza. Sęk w tym że gdy kupiłem DS okazało się że 90kilka% procent gier to produkcje 2D a z powodu małych możliwości gry 3D wyglądają nie najlepiej. Siłą rzeczy odpadają ścigałki i FPSy. Skończyło się na tym że miałem kilka gier na DS a grałem głównie w pozycje na GBA (FFT, Advance Wars i Castlevania to te najważniejsze). Konsolkę sprzedałem po dwóch miesiącach. W chwili obecnej DS kojarzy mi się tylko i wyłącznie z platformówkami typu Mario tudzież FF3 I Metroidem.
Swojego PSP na nic nie zamienię. Juto kupuję kartę WiFi i zaczynam grać w Killzone po sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 18:38, malpka napisał:

Siłą rzeczy odpadają ścigałki


Tak, ścigałki wyglądają w 2D badziewnie - nie ma rozmazania ekranu, wszystko jest obrzydliwe i w ogóle nie czujesz prędkości. I w tym temacie PSP spisuje się znakomicie - wystarczy popatrzeć na takiego Burnouta - sam miód.

Dnia 03.06.2007 o 18:38, malpka napisał:

Swojego PSP na nic nie zamienię. Juto kupuję kartę WiFi i zaczynam grać w Killzone po sieci.


Ja mojego PSP też za nic nie zamienię, ale stwierdzam, że fajnie by było jeszcze dostać (bo kupić już nie...) takiego DSa - dla tych kilku/nastu gier... i Pokemonów xD
No i iPoda Nano - bo PSP nie nadaje się do odtwarzania muzyki - jest zbyt krowiaste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc też zastanawiam się nad powrotem do DS. Na PSP też można grać w pozycje z GBA, jednak jest kilka rzeczy na DS które warto mieć. Ale to za rok. Póki co muszę skompletować wymażoną bibliotekę gier na PS2 i PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 09:41, malpka napisał:

Póki co muszę skompletować
wymażoną bibliotekę gier na PS2 i PSP.


A jakie tytuły masz na pierwszych trzech miejscach do kupienia na PSP? Ja zaniedługo kupuję Lumines 2, Burnout Dominator i Puzzle Quest, a w dalszej kolejności R&C: Size MAtters, MGS: PO, LocoRoco, Killzone''a... długo by wymieniać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem na Allegro Killzone za 49 od chłopaka z mojego miasta. Za miesiąc kupuję router z gram w multi w Killzone. Dwa miesiące temu musiałem sprzedać obie częsci GTA Stories więc muszę je odkupić. Gdy to zrobię to absolutny must have dla mnie to: MGS, Tales of Eternia i Syphon Filter (kupiłbym dziś na Allegro za 22.50 ale chłopak ją zakończył na minutę przed czasem z powodu niskiej ceny). Zastanawiam się nad X-Men II, Ace Combat, może pierwszy Ridge Racer?
W przyszłości kolejna część Syphon Filter, FF 20th Anniversary, FF Tactics.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 20:04, FALLOUT 3 napisał:

lepsze jest psp sobie w wakacje kupie i popykam :D


Jak mówiłem, dla każdego dobre jest coś innego.
Ja wolę DS''a za innowacyjność, fajne tytuły i... jeszcze wiele innych rzeczy ;)
Aha, wymieniam się GoldenEye Rouge Agent za Electroplankton xD
I tak w GE nie grałem (nie lubię strzelanek...) , więc nic nie tracę, a Ele zapowia się ciekawie ^^ Ktoś z was ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałem PSP i nie żałuję wyboru. Pograłem w Killzone i czuję się w pełni usatysfakcjonowany ;p Tylko jak mnie teraz bolą palce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 20:20, SlimPole napisał:

A ja wybrałem PSP i nie żałuję wyboru.

Ja też :D

Dnia 04.06.2007 o 20:20, SlimPole napisał:

Pograłem w Killzone i czuję się w pełni usatysfakcjonowany ;p

Killzone''a akurat nie mam, ale będę musiał sobie zprawić. Wiele odób chwali sobie ten tytuł.

Dnia 04.06.2007 o 20:20, SlimPole napisał:

Tylko jak mnie teraz bolą palce...

To akurat przypadłość każdego niewprawionego użytkownika pada. Na początku też tak miałem, ale z czasem palce się przyzwyczajają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2007 o 20:30, Klimos napisał:

To akurat przypadłość każdego niewprawionego użytkownika pada. Na początku też tak miałem,
ale z czasem palce się przyzwyczajają :D

A co się u mnie działo po pierwszej (3-godzinnej) sesji w Burnouta!! Łohoho. Palec pulsował żywym bólem. Jakby Wam ktoś jeździł po nim żelazkiem. A co do Killzone''a, to nie lubie strzelanek na PSP wiec raczej "se" nie kupie. Teraz katuje PES-a 6. Świetna gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2007 o 20:30, Klimos napisał:

> Pograłem w Killzone i czuję się w pełni usatysfakcjonowany ;p
Killzone''a akurat nie mam, ale będę musiał sobie zprawić. Wiele odób chwali sobie ten tytuł.


Gra jest świetna. Chociaż zbytnio nie przepadam za shooterami, w ten tytuł grało mi się po prostu super. Grywalnością bije na głowę większość PC-towych produkcji (wg mnie lepsze są tylko STALKER i Kroniki Riddicka- to akurat konwersja z Xboxa, ale niech tam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 20:37, SlimPole napisał:

Gra jest świetna. Chociaż zbytnio nie przepadam za shooterami, /.../


Podobnie miałem z serią GTA. Wcześniej pograłem sobie tylko trochę w jedynkę na PC, ale tak naprawdę przekonałem się do niej dopiero po przejściu Liberty City Stories na PSP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 18:49, balduran2 napisał:

Właśnie...doradźcie co kupić - DS czy PSP? Pytanie zadaję, bo z lenistwa nie chce mi się czytać
poprzednich postów.


Lubisz ps2 - kup psp
Lubisz gba, ew n64 - kup dsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować