Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2007 o 15:34, Arthizo napisał:

Nintendo DS kusi tym ekranem dotykowym.
^^


No bo touchscreen jest extra ^^ Serio ;) tego nie da się opisać, ot, trzeba pograć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo bateria jest najsłabszym ogniwem psp.

Ale dwa pytania odnośnie tych baterii:

1. wkłada się je zamiast orginalnej baterii czy jakoś inaczej? Gdyż tuaj http://robson.pl/index.php?p=16&id=3456 jest napisane "Mocuje się ją z tyłu konsoli i podłącza pod wejście na zasilacz." Co by oznaczało że trzeba tą baterie podpiąć do psp. Czy to jest dla każdej baterii czy to jest wyjątek i dlatego w tym konkretnym przypadku o tym wspomniajo?

2. Jaką pojemność ma standardowa bateria psp i ile wytrzymuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by oznaczało

Dnia 03.07.2007 o 22:04, com5 napisał:

że trzeba tą baterie podpiąć do psp. Czy to jest dla każdej baterii czy to jest wyjątek i dlatego
w tym konkretnym przypadku o tym wspomniajo?

Nie, chodzi o to, że to jakby rozszerzenie do baterii, nie oddzielna, czyli do tej rozszerzalnej wkładasz normalną baterię, podłączasz do zasilacza i masz :) Czas ładowania/gry zwiększa się oczywiście ;) Czyli nie musisz rozkręcać konsoli np. w autokarze , żeby pograć :) Myślę nad kupnem czegoś takiego (do Nintendo DS Lite, ale jednak ;) ), ale mam wątpliwości co do wygody ;)

Dnia 03.07.2007 o 22:04, com5 napisał:

2. Jaką pojemność ma standardowa bateria psp i ile wytrzymuje??


Tutaj ci nie pomogę, bo PSP nie mam ;) Poszukaj, powinno być w pudełku z konsolą czy gdzieś na jakimś papierku, w ostateczności masz neta, nie? ;) Google.pl jakby coś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2007 o 22:12, Mr.M napisał:

Nie, chodzi o to, że ...


Zapomniałbym :) To wszystko to moje przypuszczenia wysnuta na podstawie zdobytych informacji i logicznego myślenia ;) Nie mam 100%, ze to co napisałem to prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 22:12, Mr.M napisał:

> 2. Jaką pojemność ma standardowa bateria psp i ile wytrzymuje??

Tutaj ci nie pomogę, bo PSP nie mam ;) Poszukaj, powinno być w pudełku z konsolą czy gdzieś
na jakimś papierku, w ostateczności masz neta, nie? ;) Google.pl jakby coś :P


Poszukam, ale konsoli jeszcze nie mam (zastanawiam się kupnem psp lub ds''a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 22:15, com5 napisał:

(zastanawiam się kupnem psp lub ds''a).

Polecałbym NDS Lite koniecznie ;) Tak mi się spodobał, że niedawno zamówiłem drugi egzemplarz tej konsoli (dzisiaj doszedł ^^ ) ;] Mówię ci, jest extra, do tego dwie hitowe gry Mario Kart DS ( wyścigówka nawet dla tych, którzy wyścigów nie lubią :) Np. dla mnie xD ) oraz Animal Crossing : Wild World - też extra, masz ludzika w miasteczku, pracujesz itd. :) Mimo "płaskiej" fabuły gra ma w sobie to coś :)
To wszystko zależy, czy wolisz coś w stylu multimedió w kieszeni (psp) czy realnej konsolki z rodziny handheldów (NDS) ;)
Zauważ tylko, że jedyna firma, która ostatnio nie ma żadnego skandalu czy niezbyt przyjemnej rewelacji (z tym prockiem w psp to info miodne, myślałem, że nie wyrobię... Jak normalnie bateria pada to przy fullu mocy co będzie? Bateria z radiatorem czy co? :s ) jest Nintendo, a wręcz przeciwnie - odnosi sukcesy, a Polska to taki specyficzny rynek, gdzie PSP sprzedaje się lepiej niż NDS :)
Wybór należy więc do ciebie, ale myślę, ze dałem ciekawe argumenty, czemuż to NDS jest lepsze, lecz i tak to zależy od twoich upodobań, czyż nie? ;)

Pozdrawiam,
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż standardowa bateria do psp ma pojemność 1800mAh i wystarcza na 4-4,5 godziny (według producenta na 5h). Jest też bateria sony o pojemności 2200mAh i wystarcza na 25% czasu dłużej.

A co do wystawania baterii to są:
1. takie którre troche wystają http://robson.pl/index.php?p=16&id=6191
2. różnego typu podkładki np. http://www.video-play.pl/product_info.php?cPath=45_50&products_id=1320&osCsid=d6c35a88413161d5f2935eeeded36466 3. i takie baterie które wkłada się zamiast normalnej http://www.menago.com.pl/product_info.php/products_id/1231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak; nie powiedziałem jeszcze żadenj konsoli ostatecznie "tak" i dlatego wszystkie opcje są otwarte.

Z psp największym problemem jest bateria i i cena konsoli razem z kartą, dodatkową baterią i jakąś osłoną.

Z ds''em największym problemem są (dla mnie) gry. Bowiem, są one zupełnie różne od tych z pieców, to dobrze, ale też źle bo nie wiem co wybrać. Zastanawiam się na tymi tytułami: Another Code: Two Memories, Mario Kart DS, Pokemon Diamond czy Final Fantasy III. Z proponowanym przez ciebie Animal Crossing: Wild World się zapoznam. Ale jak mówiłem gier na ds''a nie znam.

Stąd moja proźba czy mógłbym mi przedstawić te gry na ds''a w które grałeś i były warte zagrania lub wciągnęły cię na długo? Nie muszą to być must have''y ale żeby to były tytuły które mnie nie zniechęcą do konslki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2007 o 22:53, com5 napisał:


Z ds''em największym problemem są (dla mnie) gry. Bowiem, są one zupełnie różne od tych z pieców,
to dobrze, ale też źle bo nie wiem co wybrać. Zastanawiam się na tymi tytułami: Another Code:
Two Memories, Mario Kart DS, Pokemon Diamond czy Final Fantasy III. Z proponowanym przez ciebie
Animal Crossing: Wild World się zapoznam. Ale jak mówiłem gier na ds''a nie znam.


W Another Code nie grałem, ale ponoć jest genialne, tak samo jak inna gra z tej samej stajni, Hotel Dusk: Room 215 :) FFIII - heh, no cóż ;) W FF żadnego nie grałem, ale słyszałem, że ta jest neizła, ale lepiej poczekać na kolejną część na NDS, która niedługo wyjdzie ;)
Co do Pokemon DIamond i Mario Kart DS - obie mam i muszę przyznać, że są nieziemskie. Pokemon to hit, szczególnie jeśli ma się dostęp do jakiegoś rutera, hotpointa czy czegoś w tym stylu to można grać przez net :)
W 4 generacji mamy wielką innowację, jest kupa nowych, fajnych pomysłów , których wcześniej nie było i wiele, wiele więcej cudów :) Na prawdę, tą grę mogę serdecznie polecić z czystym sercem ;)
Podobnie jest z MarioKartem Ds :) Gra wymiata, ma mnogą ilość trybów rozgrywki , a przy dostępie do sieci staje się wręcz "nieśmiertelna"jak to już ktos powiedział ;) Serio, myślałem, że ta gra jest gorsza, ale jest cudna, obecnie zagrywam się w nią z bratem (jest możliwość gry lokalnej na dwie konsole z użyciem tylko jednej gry ^^ Miód i orzeszki ;) )i nie mamy dośc, chociaż trochę palce polą, jak sie w to maniakalnie gra, bo to wciąga i nie chce wypluć ;]
Jest też gra, która bedzie hitem, a dla mnie, jako maniaka serii, must havem ^^ Mowa oczywiście o Legend of Zelda: Phantom Hourglass :) Gra wyszła już po japonsku, w internecie jest sporo filmików, traileró i reklam (pomocna ^^) z tej gry, więc możesz się z nią zapoznać ;) Aha, tej serii nie da się opisać słowami, ale jak zajrzysz tutaj to zobaczysz, jaki sukces odniosła jej starsza siostra na N64 ;> http://www.gram.pl/news_9gviGe6_Zelda_najlepsza_wedlug_Edgea.html
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się o Zeldzie nieco więcej to zapraszam pod ten adres -> http://zelda.gry-online.pl albo alias -> http://zelda.prv.pl :) Mam nadzieję, że stronka okaże się pomocna :)
Aha, jeśli już byś sie zdecydował na NDS (na prawdę warto, ta konsola wymiata, już mówiłem, że zakupiłem jej jeszcze jedną kopię, nie? ;) ) to moim zdaniem jedyny słuszny wybór to mocno ulepszona i podrasowana wersja Lite - jest genialna, uwierz mi, wiem, co mówię :)

Pozdrawiam,
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o grach. O Zeldzie wiedziałem, tyle że ona jeszcze nie wyszła po angielsku..

Teraz się musze troche zastanowić (nie lubie kupować w pośpiechu i bez zastanowienia), a następnie ruszyć do sklepu..

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 11:31, com5 napisał:

Dzięki za info o grach. O Zeldzie wiedziałem, tyle że ona jeszcze nie wyszła po angielsku..

W październiku wychodzi Tingle RPG - taka inna Zelda :) Też ciekawa ;)

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
Takie małe "coś" ode mnie :) Podsumowanie:

Zacznę od grafy w PSP, że niby NDS jest gorsze, bo PSP zostawiło ją w tyle pod względem grafiki... (i tylko pod tym względem :) ) to... -.-
Ludzie, to , że w Polsce wszyscy nadal jarają się grafiką to nie oznacza, że na całym świecie tak jest... Polska to taki specyficzny region, gdzie PSP góruje nad NDS, a widząc, że N nie ma w Polsce żadnego porządnego dystrybutora (Lucas Toys... geez... Wstyd, a nie dystrybutor, kradnie VIP Points, instrukcje nakleja na pudełkach, ma chorendalnie wysokie ceny... -.-" ) to sytuacja staje się klarowna.
Ja mam dwa NDS Lite i jestem bardzo zadowolony, ta konsolka wymiata, mam 4 gry (pokemon diamond, animal crossing, mario kart ds i electro plankton) z czego tylko ta ostatnia jest "średnia", wszystkie inne są miodne. A PSP ? Kupa gier to zwykłe porty z PS2, czyli jak ktoś już ją ma to... ekhm :) Oczywiście, zdarzają się takie tytuły, kiedy żałuję, że w nie nie zagram, ale często to nie następuje :) Jedynym uszczerbkiem jest to, że istnieje pare gier, kiedy to hardcore''owcy będą narzekali na zbyt niski poziom trudności...
Teraz bateria - NDS Lite trzyma mi pare dni na najwyższym poziomie oświetlenia intensywnego grania, a PSP...
Chyba każdy wie, jak tutaj ma się sprawa, nie? :)
Teraz coś innego... heh, Nintendo do swoich gierek organizuje specjalne eventy, imprezy (co prawda w Polsce było ich mało, ale to Polska...) , gdzie można się spotkać z innymi graczami, dostać eventowe bonusy itd. co też strasznie wydłuża grę :) A Sony... Zero imprez itd.... Zresztą jest też sprawa gry po sieci - prawda, obie konsolki to mają, ale jakoś ja bardziej słyszę o zastosowaniu tego w NDS :)
Aha, teraz niech mi ktoś wyskoczy, że PSP może otwierać filmy (ble, jak ktoś już na to tak leci to polecam przenośny player dvd ... Lepsza jakość, więcej filmów itd... A nawet na 1gb sporo filmów wsadzę, nie? A jeszcze bateria miodzio... -.-" ), puszczać muzę (mp3 nie lepsze? I bateria też lepsza, nie? A poza tym - PSP to klocek i na tym nei da się słuchać muzy, bo co, na szyji powiesisz? -.-" Albo schowasz do kieszeni? Pewnie, że... nie... :) ), emulować inne konsole (no, to już jakiś mały plus (PSone), ale dajmy na to, ona emuluje też np. konsole Nintendo, co jest oczywiście pierwszym krokiem do piractwa, bo można piracić bez żadnego dodatkowego wydatku, ot jakby ktoś dał kradzioną kasę, bez świadków i w zasadzie nik by się nie dowiedział, że ją wzieliście to co, nei wzielibyście? Wątpie...)
Moim zdanie to i tak zależy kto co lubi - czy realnego handhelda z fajnymi grami, innowacją itp. czy wszystko w jednym ze słabą baterią...
Jeśli ktoś nie ma PS2, lubi mieć wszystko w jednym (moim zdaniem PocketPC lepsze (nawigacja, praca, zabawa), ale... :) ), ma kupę kasy, żeby kupić np. z pięć baterii , przemilczy nieużyteczność jeśli chodzi o odtwarzanie muzy, ma dobry wzrok, żeby np. oglądać anime z napisami na takim wyświetlaczu oraz chce móc piracić w każdym miejscu za pomocą emulacji np. GBA to PSP jest dla niego :)
Jeżeli chce zaś ciekawą, w miare prostą (to już zależy od upodobań :) ) rozrywkę, prostą grę multiplayer (np. można grać w wiele gier lokalnie w trybie multi mając tylko jeden cadridge... :] ), dobrą baterię, niezły dźwięk (nawet na głośniczkach :) ) to wiadomo, ze weźmie NDS...
A jeszcze inna sprawa - jak chce wziąć konsolę dla szpanu, bo np. wszyscy znajomi znają PSP (a NDS nie..) to pozostawiam to bez komentarza...

Pozdrawiam,
Mr.M

:) Mam nadzieję, że udało mi się w miarę zgrabnie przedstawić moje poglądy ;)
Aha, no i jeszcze raz zaznaczam :)
To , jaką konsolkę się weźmie (nawet czy stacjonarna czy handheld) zależy od samego siebie, nei wolno brać konsoli "na pokaz" :) Np. Bierzesz handheldy, a najwięcej grasz w domu, mało podróżujesz - Logiczne, że powinieneś wybrać stacjonarną :) Tak więc to zależy od wewnętrznych upodobań :)

Avx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz mi powiedzieć jakie jest wykozystanie ekranu dotykowgo w Mario Kart DS i Pokemon Diamond??

Oraz czym różni się Pokemon Diamond od poprzednich pokemonów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytania:

1. Czy wejście na słuchawki w ds''ie to normalny mini-jack czy jest ono inne od tego standardowego??

2. Czy wejście na karty w ds''ie są jakoś zabezpieczone przez zanieczyszczeniemi czy trzeba dokupić jakąś osłonek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak:
CO do Poków to później, ok? :)
W Mario Kart zastosowanie.... :) Na dolnym ekranie podczas wyścigu mamy mapę, stylusem przeskakujemy pomiędzy dwoma wersjami (schemat-graficzna), oprócz tego to na dolnym jest menu ;)
Ale i tak gra rządzi :)
Co do słuchawek to tak, jest normalny,ale ma też wtyk bitowy, jak się kupi headset ;)
Karty... W zasadzie... Jakieś podatne na zniszczenie to nie są, ale byłoby głupotą wrzucić je np. do plecaka luzem :)
Ja zwykle trzymam je w pudełkach fabrycznych, bo torba, w której będę trzymał deesa itd. jeszcze nie doszła ;)
Ale jakby coś, to osłonki są tanie, uwierz , np. tutaj ( http://www.allegro.pl/item208348660_komplet_12szt_pudeleczek_na_kartridze_do_nds.html) masz 12 osłonek tylko za 10 zł ;) Więc jak widzisz, jest tanio :)

PS. Jak mówiłem, Poki opiszę później, dobrze? :)

pozdrawiam,
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DS oraz PSP są adresowane do zupełnie innego odbiorcy. DS to konsolka do gier lekkich i przyjemnych, by nie rzec z lekka dziecinnych (w końcu to Nintendo): kolejne części i wariacje na temat Mario i Yoshi czy Pokemony. Trauma Center, Castlevania i Metroid to wyjątki. Prawdę mówiąc ekran dotykowy aż takim wynalazkiem nie jest.
Z kolei PSP to coś pomiędzy grami z PC i PS2, gry dla doroślejszego gracza: GTA, Killzone, Syphon Filter, PoP i inne. PSP rozwija skrzydła na sofcie OE. Otwiera się olbrzymi świat emulacji na platformy o których DS może tylko pomarzyć: PSX, GBA, N64, SCUMM, C64, Spectrum, CPS-1, CPS-2, NeoGeo to te najważniejsze. Owszem słabą piętą jest bateria, ale nie znam nikogo kto paraduje ze sprzętem za 700zł po ulicy. No i można podkręcić procesor do 333 co daje olbrzymiego kopa. W tym przypadku njlepiej grać z podłączoną ładowarką. Szkoda baterii a konsola wcale mocniej się nie nagrzewa.
Wybór jest ciężki. Osobiście po 1.5 miesiąca użytkowania DS zamieniłem go na PSP. Brak gier dla mnie był głównym powodem jego sprzedaży. Skończyło się na tym że mając DS grałem w gry z GBA. Z kolei PSP nie zamieniłbym na nic. Jak już napisałem wybór zależy od osobistych preferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydownie PSP. Nitendo zawsze dla mnie było takie zacofane... Słabe gry, słaba grafika A PSP? Olbrzymie możliwości, dużo gier, wywalona grafia... Co tu dużo mówić, to tak jakby porównywać Tetris do GTA. Ale to oczywiście tylko moja, subiektywna opinia na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:39, CzystyZysk napisał:

Nitendo zawsze dla mnie było takie zacofane...

Phi :x

Dnia 04.07.2007 o 21:39, CzystyZysk napisał:

Słabe gry, słaba grafika

Tak, słabe gry? -.- Człowieku, widać, że na NDS nie grałeś... -.-" Gry na NDS mają wielką grywalność, a nie... ><

Dnia 04.07.2007 o 21:39, CzystyZysk napisał:

PSP - Olbrzymie możliwości, dużo gier, wywalona grafia... Co tu dużo mówić, to tak jakby porównywać
Tetris do GTA.


Ta, jasne, widać, że mądrze pisałem, że Polacy są zacofani i nadal podniecają się tylko grafiką :)

Avx.
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2007 o 21:43, Mr.M napisał:

> Słabe gry, słaba grafika
Tak, słabe gry? -.- Człowieku, widać, że na NDS nie grałeś... -.-" Gry na NDS mają wielką grywalność,
a nie... ><


Bo nie grałem :P Jednak wiem trochę jakie gry są na tą konsolę. Grywalność mają może dużą, lecz podobne gry ma chyba GameBoy Color...

Dnia 04.07.2007 o 21:43, Mr.M napisał:

> PSP - Olbrzymie możliwości, dużo gier, wywalona grafia... Co tu dużo mówić, to tak jakby
porównywać
> Tetris do GTA.


W sumie to nie tak miałem to napisać. PSP to kombajn. Słuchasz muzyki, oglądasz filmy, przeglądasz zdjęcia, chcesz to możesz kupić i podłączyć kamerkę. A poza tym aplikacje typu Homebrew dają dziesiątki rzeczy więcej.
Z PSP nigdy nie można się nudzić.


Pozdrawiam

CzystyZysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować