Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2007 o 21:53, CzystyZysk napisał:

Bo nie grałem :P Jednak wiem trochę jakie gry są na tą konsolę. Grywalność mają może dużą,
lecz podobne gry ma chyba GameBoy Color...


Sorry, robisz sobei żarty tak? :s "Podobne gry do GBC" ?! phi... Ignorant... Oceniasz książki po okładkach, nie grałeś, ale mimo to brutalnie oceniasz tak, jakbyś grał....

Dnia 04.07.2007 o 21:53, CzystyZysk napisał:


Dnia 04.07.2007 o 21:53, CzystyZysk napisał:

W sumie to nie tak miałem to napisać. PSP to kombajn. Słuchasz muzyki, oglądasz filmy, przeglądasz
zdjęcia, chcesz to możesz kupić i podłączyć kamerkę. A poza tym aplikacje typu Homebrew dają
dziesiątki rzeczy więcej.


Czyli to kombajn tak? Jak już miałbym wybierać PSP , to bym wolał PoketPC :) Też kombajn, moze gier nie ma, ale można na nim popracować, ma nawigację satelitarną itd... :) A co, może na psp będziesz oglądał filmy z takim wyświetlaczem? Jak już film to lepiej przenośny odtwarzacz DVD... >< A może słuchanie muzyki? Człowieku, to jest po prostu za duże na przenośny odtwarzacz muzyki, więc... Zdjęcia? No weź... Każde lepsze mp3 z kolorowym wyświetlaczem ma tę funkcję... :) Więc jak, nadal to extra-multi kombajn? No raczej...nie... :)

Dnia 04.07.2007 o 21:53, CzystyZysk napisał:

Z PSP nigdy nie można się nudzić.


Można się nudzić :) Jak bateria padnie...

---

Co do posta usera malpka :
"W tym przypadku njlepiej grać z podłączoną ładowarką."
Ludzie, to jest handheld, a nie stacjonarka, jak wy chcecie grać np. w pociągu z łądowarką? No Geez... Ludzie... ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 18:03, com5 napisał:

Czym różni się Pokemon Diamond od poprzednich pokemonów??


Sorka, że tak późno, ale :)

Extra walki z użyciem stylusa (aż chce się walczyć :P ) , wreszcie w Elite Four (liga pokemon) nie ma szablonowych championów , są pomieszane poki, gadżet w postaci "zegarka" z 25 (coś około tego) funkcjami, cudowne pory dnia, extra pomysłowość, np. zęby Chingling wyewoluował w jego lepszą formę trzeba, oprócz dojścia do jakiegoś wyznaczonego progu na koniec zdobyć mu level w nocy, albo inny pok (już nie kojarzę jaki, chyba Magneton) - żebysię przemienił trzeba zdobyć mu level (też jakaś poprzeczka) w pewnym miejscu (nie będę zdradzał :P ). Dodam jeszcze świetny tryb gry po sieci, wreszcie koniec z kabelkami, można wymieniać się z kumplem z drugiego końca Polski,albo nawet świata... takich plusów jest wiele, są też nawiązania do świetnej pierwszej generacji :) Mimo, że mam już na koncie przegranych już ok. 40 godzin (dopiero zaczynam, w czasie roku szkolnego nie było kiedy grać :) ) to i tak chcę mi się w nią grać, mam motywacje (wreszcie :) ) do szkolenia poków, że np. będę mógł zawalczyć z jakimś dajmy na to Japończykiem :) Jest taka cudna, że mam w planach kupno bratu drugiej konsoli razem z Pokemon Pearl , a to chyba mówi samo za siebie, nie? :) Ta gra jest cudowna, powala innowacyjnością, bo np. kto mógłby wpaść na to, żeby odznaki się brudziły i można by je było czyścić stylusem? :) Niby taki bajer, ale cieszy :)
To właśnie w te poki chce mi się grać, a z bratem będzie odjazd ;)
A no i jest jeszcze robienie chlebków, ale w to jeszcze się nie bawiłem (widać, ile cudów zostało do odkrycia :) ), więc się nie wypowiem.
No i prawie bym zapomniał, genialnym rozwiązaniem są exclusives pkmns , czyli specjalne poki uaktywniane po wsadzeniu odpowiedniej gry z gba w slot-2 :) Albo migracja poków ze starszych wersji do nowszych, a mimo że akurat na gba nie mam żadnej (wstyd się przyznać, grałem na emu... ;/ ) to uważam to za strzał w dziesiątkę :)
Mówię wam, ta gra jest extra, a żeby wymieniać jej wszystkie plusy musiałbym siedzieć na forum jeszcze z godzinę :)
PS. Jako podsumowanie: Przepłaciłem za tą grę 50 zł (długa historia...), ale i tak nie żałuję wsadzonych w to pieniędzy, bo po prostu warto ;)
Aha, dodam, że na grę czekałem ok. 2 miesiące ;/ Ale jak mówiłem... warto było czekać ^^

Pozdrawiam,
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać mamy różne zdania na ten temat i nigdy nie dojdziemy do porozumienia... ;] Jak dla mnie PSP jest lepsze od Game Boya Co... oups przepraszam Nitendo DS pod każdym względem. ;]


Pozdrawiam

CzystyZysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mr.M. A Grałeś w jakiś hit na PSP?
Cóż, jestem zadowolonym posiadaczem PSP, ale nie wypowiadam się w tej sprawie. Czemu? Po prostu nie grałem na DS-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 22:28, gogiell napisał:

Mr.M. A Grałeś w jakiś hit na PSP?


NIby nie grałem (bo nie miałem u kogo >< U mnie mało kto ma konsolę, a żeby jeszcze przenośną? ><), ale moim zdaniem handheld z innowacyjnością jest lepszy niz wszystko w jednym ze słabą baterią :)
Ale jak mówiłem od początku - Dla każdego coś innego , to zależy od upodobań, nie? ;)

Pozdrawiam.
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Przekonałeś mnie do tych pokemonów, jak będę kupował ds''a to wybiore mario kart i pokemony diamond. Ale zanim zaczne szturmować sklep to przemyśle wszystko jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2007 o 14:50, Mr.M napisał:


Ludzie, to , że w Polsce wszyscy nadal jarają się grafiką to nie oznacza, że na całym świecie
tak jest... Polska to taki specyficzny region, gdzie PSP góruje nad NDS, a widząc, że N nie
ma w Polsce żadnego porządnego dystrybutora (Lucas Toys... geez... Wstyd, a nie dystrybutor,
kradnie VIP Points, instrukcje nakleja na pudełkach, ma chorendalnie wysokie ceny... -.-" )
to sytuacja staje się klarowna.
Ja mam dwa NDS Lite i jestem bardzo zadowolony, ta konsolka wymiata, mam 4 gry (pokemon diamond,
animal crossing, mario kart ds i electro plankton)


Owszem gorszego dystrybutora nie dało się załatwić- tu się z tobą zgadzam. Na DS-a są fajne gierki (pokemony 4ulez), lecz jestem PCtowym graczem więc większość tytułów niestety nic mi nie mówi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 22:28, gogiell napisał:

Mr.M. A Grałeś w jakiś hit na PSP?

...

Dnia 04.07.2007 o 22:28, gogiell napisał:

nie grałem na DS-ie


Możesz rozwinąć swoją wypowiedź na temat grania w hity na psp, pomimo że nie grałeś na ds''ie?? I jakie gry nazywasz hitami na psp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 11:05, com5 napisał:

> Mr.M. A Grałeś w jakiś hit na PSP?
...
> nie grałem na DS-ie

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź na temat grania w hity na psp, pomimo że nie grałeś na ds''ie??
I jakie gry nazywasz hitami na psp??


Hity (wg. mnie): GTA, Killzone, Burnout, Ridge Racer, Loco Roco, Syphon Filter, Pirates!, SOCOM: Fireteam Bravo 2, Wipe Out, Metal Gear Solid, Tekken, Medal of Honor, Call of Duty, Lumines, PES, Ace combat X......
Nawet jeżeli to są porty z PS2 to przyjemnie jest pograć w swoje ulubione gry w każdym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 11:05, com5 napisał:

> Mr.M. A Grałeś w jakiś hit na PSP?
...
> nie grałem na DS-ie

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź na temat grania w hity na psp, pomimo że nie grałeś na ds''ie??
I jakie gry nazywasz hitami na psp??


Hity (wg. mnie): GTA, Killzone, Burnout, Ridge Racer, Loco Roco, Syphon Filter, Pirates!, SOCOM: Fireteam Bravo 2, Wipe Out, Metal Gear Solid, Tekken, Medal of Honor, Call of Duty, Lumines, PES, Ace combat X......
Nawet jeżeli to są porty z PS2 to przyjemnie jest pograć w swoje ulubione gry w każdym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2007 o 11:55, gogiell napisał:


Hity (wg. mnie): GTA, Killzone, Burnout, Ridge Racer, Loco Roco...


:) włąśnie, Loco Roco to jeden z tych tytułów, dla których chciałbym mieć PSP :) Mało ich, a na NDS jest kupa takich, które od razu bym kupił (harvest Moon DS , Wario Master of Disguise) , ale kasy brak, a np. Wario nigdy nie został wprowadzony do Europy, mimo iż moim zdaniem jest świetny :)
I tak lepiej sprowadzać gry z USA, Australii , bo mniejsze ceny i ciekawsze tytuły, a to, co jest w fizycznych sklepach jeśli chodzi o NDS to porażka ;/

napisał:

jestem PCtowym graczem więc większość tytułów niestety nic mi nie mówi :(

:) Warto poczytać, wiele jest wręcz cudownych (jak np. Pokemon itd. ) :) A to, że ich nie znasz to... cóż, nie twoja wina :) N Polskę olewa i mało kto wie, co to GameCube , N64 itp. :(
Polecam jednak trochę pogooglować, chyba nie pożałujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 12:18, Mr.M napisał:


>
> Hity (wg. mnie): GTA, Killzone, Burnout, Ridge Racer, Loco Roco...

:) włąśnie, Loco Roco to jeden z tych tytułów, dla których chciałbym mieć PSP :) Mało ich,
a na NDS jest kupa takich, które od razu bym kupił (harvest Moon DS , Wario Master of Disguise)
, ale kasy brak, a np. Wario nigdy nie został wprowadzony do Europy, mimo iż moim zdaniem jest
świetny :)
I tak lepiej sprowadzać gry z USA, Australii , bo mniejsze ceny i ciekawsze tytuły, a to, co
jest w fizycznych sklepach jeśli chodzi o NDS to porażka ;/

napisał:

jestem PCtowym graczem więc większość tytułów niestety nic mi nie mówi :(

:) Warto poczytać, wiele jest wręcz cudownych (jak np. Pokemon itd. ) :) A to, że ich nie znasz
to... cóż, nie twoja wina :) N Polskę olewa i mało kto wie, co to GameCube , N64 itp. :(
Polecam jednak trochę pogooglować, chyba nie pożałujesz ;)

Wiem, szukałem gry na DS-a na googlu i na Youtubie. Po prostu nie lubie japońskich klimatów ( choć Loco Roco
i Pokemony 4ulez.), wole grać w klasyczne gry s PS2 i PC-ta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 12:26, gogiell napisał:

wole grać w klasyczne gry s PS2 i PC-ta


No widzisz :) Ja np. wolę coś zupełnie innego, taką odmianę, i mimo że komputer mam nowiutki to rzuciłęm go, jeśli chodzi o gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 12:38, Mr.M napisał:

> wole grać w klasyczne gry s PS2 i PC-ta

No widzisz :) Ja np. wolę coś zupełnie innego, taką odmianę, i mimo że komputer mam nowiutki
to rzuciłęm go, jeśli chodzi o gry ;)


Ja nie lepszy :) Mój komp to znowu stary szrot i rzęch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 13:47, com5 napisał:

Kiedy ma wyjść Zelda na ds''a po angielsku? Wiem tyle że japońska wersja już jest.


Wersja amerykańska dopiero na październik... :( Szkoda, ale gra podobno cudowna :) Jak będzie trzeba, to ściągnę z USA ^^


Szatanista >.> Wiesz, nie powiem, popisałeś się... Nie no, bez komentarza.... >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 14:49, Mr.M napisał:

> Kiedy ma wyjść Zelda na ds''a po angielsku? Wiem tyle że japońska wersja już jest.

Wersja amerykańska dopiero na październik... :( Szkoda, ale gra podobno cudowna :) Jak będzie
trzeba, to ściągnę z USA ^^


A są jakieś doniesienia na temat europejskiej??
I czy są dla ds''a regiony (coś jak dla filmów dvd)?? Chodzi mi o to czy gra sprowadzona z innego kontyntu będzie działać na onsoli kupionej w Polsce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2007 o 16:31, com5 napisał:

A są jakieś doniesienia na temat europejskiej??


Niestety... Niby są plotki, że może wyjść w sierpniu (!) , ale to mało wiarygodne, gdyż zwykle wersja US wychodzi pierwsza...

Dnia 06.07.2007 o 16:31, com5 napisał:

I czy są dla ds''a regiony (coś jak dla filmów dvd)?? Chodzi mi o to czy gra sprowadzona z
innego kontyntu będzie działać na onsoli kupionej w Polsce??


Tak, będzie :) Sam mam 2 gry US version na NDS i działają pięknie, tak jak EU ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować