Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

To ja jakiś tydzień temu nabyłem w Ultimie Pokemon Pearl i powiem, że warto było. Gra jest długa, zdecydowanie dłuższa niż pozostałe, poza tym wprowadza kilka innowacji.

Mimo to Pokemon Crystal to i tak najlepsza część serii :)

BTW, oglądałem screeny z Zeldy i jakoś mnie nie przekonują ;/ Taka dziwna ta grafika, choć i tak napewno okaże się wielkim hitem i kupie ją jak tylko będzie w Polsce (czyli za min. rok ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 23:22, Digin985 napisał:

BTW, oglądałem screeny z Zeldy i jakoś mnie nie przekonują ;/ Taka dziwna ta grafika, choć
i tak napewno okaże się wielkim hitem i kupie ją jak tylko będzie w Polsce (czyli za min. rok
;p)


Screeny niewiele mówią o grze (poza grafiką), dlatego zawsze oglądam filmy z gameplayem gry: http://www.gametrailers.com/game/2506.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 23:22, Digin985 napisał:

To ja jakiś tydzień temu nabyłem w Ultimie Pokemon Pearl i powiem, że warto było. Gra jest
długa, zdecydowanie dłuższa niż pozostałe, poza tym wprowadza kilka innowacji.

Zgadzam się.

Dnia 06.07.2007 o 23:22, Digin985 napisał:

Mimo to Pokemon Crystal to i tak najlepsza część serii :)

Chyba żartujesz, Pearl i Diamond są znacznie lepsze. A co do klimatu to pierwsze części jak Red, Blue i Green wymiatały.

Dnia 06.07.2007 o 23:22, Digin985 napisał:

BTW, oglądałem screeny z Zeldy i jakoś mnie nie przekonują ;/ Taka dziwna ta grafika, choć
i tak napewno okaże się wielkim hitem i kupie ją jak tylko będzie w Polsce (czyli za min. rok
;p)

Zelda jak Zelda, sprzeda się bo to uznana marka, a grafika taka bo to nie PSP ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 18:00, Shad0v napisał:

> Mimo to Pokemon Crystal to i tak najlepsza część serii :)
Chyba żartujesz, Pearl i Diamond są znacznie lepsze. A co do klimatu to pierwsze części jak
Red, Blue i Green wymiatały.


To tylko moje zdanie :) IMO to niektóre z tych nowych pokemonów są zrobione zupełnie bez pomysłu, np Hippopotas czy Bibarel najgłupsze pkmny jakiego widziałem. Lubię Crystal, było jeszcze sporo zabawy po lidze i pierwszy raz były animowane pokemony podczas walk :D

W końcu tylko w Crystalu moge mieć Houndooma (bo ich chyba powaliło, ze będe w Pearl zbierał wszystkie pokemony żeby pokeradar dostac ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 18:10, Digin985 napisał:

To tylko moje zdanie :) IMO to niektóre z tych nowych pokemonów są zrobione zupełnie bez pomysłu,
np Hippopotas czy Bibarel najgłupsze pkmny jakiego widziałem.

Ja też imho napisałem. Nie no hipcio i bóbr są fajne ;P Zobacz Toxicroak''a Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toxicroak jest spox. Właśnie zobaczyłem że na Gram.pl można kupić gry na Dsa !! Szok!

Wprawdzie narazie tylko 2 - Megamana ZX i jakies darty, ale mam nadzieje że wkrótce będzie tego dużo więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 18:55, Digin985 napisał:

Toxicroak jest spox. Właśnie zobaczyłem że na Gram.pl można kupić gry na Dsa !! Szok!

W ogóle czwarta generacja jest dziwna ;|

Dnia 08.07.2007 o 18:55, Digin985 napisał:

Wprawdzie narazie tylko 2 - Megamana ZX i jakies darty, ale mam nadzieje że wkrótce będzie
tego dużo więcej :)

Czyli lipnie trochę, jak dwa tytuły tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 23:19, Mr.M napisał:

NIby nie grałem (bo nie miałem u kogo >< U mnie mało kto ma konsolę, a żeby jeszcze przenośną?
><), ale moim zdaniem handheld z innowacyjnością jest lepszy niz wszystko w jednym ze
słabą baterią :)
Ale jak mówiłem od początku - Dla każdego coś innego , to zależy od upodobań, nie? ;)



No i wyszedł fanboy z worka. Ganisz konsolę z którą wcale nie obcowałeś jednocześnie pouczając innych. Pojęcia nie masz o PSP. Do twojej wiadomości: ekran PSP w zupełności wystarcza do oglądania filmów. Dźwięk jest o wiele lepszy od DS (w szególności DS Lite). Oczywiście grafika to nie wszystko. Z drugiej strony DS ma ograniczone możliwości w jej generowaniu (nośnik i możliwości sprzętowe). Efektem jest grafika 3D rodem z pierwszego Dooma (przykładem niech będzie NFS). Są pozycje które się wybijają: FF3, Kimpossible (w sumie moja ulubiona na DS) i Metroid (w którym strzela się do brył geomatrycznych). Innymi słowy jeśli ktoś pragnie grać w pozycje 3D DS niech omija szerokim łukiem.
Jeśli grasz na DS w pociągu to życzę powodzenia. Za mniejsze rzeczy dresy z nich wywalają za drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 19:45, malpka napisał:

No i wyszedł fanboy z worka. Ganisz konsolę z którą wcale nie obcowałeś jednocześnie pouczając
innych. Pojęcia nie masz o PSP. Do twojej wiadomości: ekran PSP w zupełności wystarcza do oglądania
filmów. Dźwięk jest o wiele lepszy od DS (w szególności DS Lite). Oczywiście grafika to nie
wszystko. Z drugiej strony DS ma ograniczone możliwości w jej generowaniu (nośnik i możliwości
sprzętowe). Efektem jest grafika 3D rodem z pierwszego Dooma (przykładem niech będzie NFS).
Są pozycje które się wybijają: FF3, Kimpossible (w sumie moja ulubiona na DS) i Metroid (w
którym strzela się do brył geomatrycznych). Innymi słowy jeśli ktoś pragnie grać w pozycje
3D DS niech omija szerokim łukiem.
Jeśli grasz na DS w pociągu to życzę powodzenia. Za mniejsze rzeczy dresy z nich wywalają
za drzwi.


1. Dźwięk to jedna z niewielu rzeczy niestety, która DS ma lepsze od PSP
2. Grafika nie jest az taka zła, powiedzmy, że jak z pierwszego Quake''a :)
3. Za każdym razem jak jeżdżę pociągiem to gram na DS (a jeżdżę często) i jakoś nikt sie jeszcze słowem nie odezwał. Zupełnie nie wiem o co ci chodziło ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 21:40, Digin985 napisał:

1. Dźwięk to jedna z niewielu rzeczy niestety, która DS ma lepsze od PSP
2. Grafika nie jest az taka zła, powiedzmy, że jak z pierwszego Quake''a :)
3. Za każdym razem jak jeżdżę pociągiem to gram na DS (a jeżdżę często) i jakoś nikt sie jeszcze
słowem nie odezwał. Zupełnie nie wiem o co ci chodziło ;/


Z dźwiękiem się nie zgodzę. Porównywałem MP3 na DS Classic i PSP. PSP wygrał w cuglach. W 3mieście zaraz by ci zabrali DSa, możesz mi wierzyć. A tak w ogóle to zadroszczę deesowcom Castlevanii, Advance Wars DS i kilku gier na GBA. Bywają chwile gdy bardzo mi ich brakuje i raczej w przyszłym roku ponownie kupię DS ale tym razem Lite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 12:39, pllayboyy napisał:

Witam, co bardziej polecacie PSP czy NDS - czym one sie roznia, jakie sa zalety i wady jednej
i drugiej!? Prosze o odp z gory dziekuje



Czytaj wcześniejsze posty a się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NDS zdecydowanie, a czemu... Zaraz, gdzieś juz to pisałem chyba :P A tak, nawet w tym temacie ;D
No to może tak, ostatnio moja kolekcja trochę się zmieniła ( http://mrm0.deviantart.com/art/My-games-colection-62790247 ) , a więc może poki mnie jakoś nei wciagnęły tak, ze nawalam, ale ostatnio zdobyty Mario vs Donkey Kong 2:March of the Minis jest cudowny, 100% stylusa... Albo opisze wam ją troszkę dłużej ;-)
Nowy tytulik który po pierwszych minutach mogę polecić :) Gierka jest fajna, ale wydaje się krótka, lecz to tylko pozory, dopracowanie wszystkiego na najwyższą ocenę (tzw. Gold Star) jest wymagające i wymaga ciągłego kombinowania i myślenia ;-> Grafika, sterowanie (120 % stylusa, zero klawiszy ^^ , no może czasem D-Pad ale nie koniecznie ;-) ) , DS Download Play (dla mnie to wielki plus, mogę z bratem ponabijać, co dodatkowo wydłuża grę) , możliwość tworzenie nowych plansz (w zasadzie edycja niektórych podanych, ale można je zmienić o 360o więc jest cudo :) ) , Nintendo WIFI Conn (zawsze plus, tym razem miedzy innymi możliwość wymiany stworzonych map i inne) , miodna muzyczka, świetnie pasuje, mini games w postaci bonusów i inne, świetne argumenty ^^ Jest 9 poziomów , każdy po 6 plansz, o ile zaliczenie każdej jest łatwe to dopieszczenie ich do stopnia Gold jest już trudniejsze , serio ;-) Np. Głównym kryterium jest tzw. Nonstop Game , chodzi o to, żeby tak sterować otoczeniem, żeby w ogóle nie tykać Mini Marianów , a wymaga to niezłego myślenia, zresztą jak inne :)
Gra jest z gatunku zręcznościowo-logicznych , trzeba mieć też niezły refleks ^-^
Jak już o rozgrywce, to często występują Monkey Robots , które głównie stanowią utrudnienie w przechodzeniu gry :) Na prawdę grę mogę polecić, serio ^^
CO by tu jeszcze... A tak, gra na prawdę jest warta swej ceny ;-)
Serio, nawet nie wiedziałem, że tak może wciągnąć :-) Tutaj wykorzystanie stylusa aż prosi się o głośne brawa ;-)
O ile na początku może to trochę irytować to po wprawieniu się gra się miodnie i dzięki temu wiele czynności jest jeszcze trudniejszych niż przy użyciu D-Pada i spółki.
A tak, bym zapomniał, mamy też Constructions Zone, pozwala to na tworzenie poziomów, co realnie wciąga jak odkurzacz, ale przy obecnym braku dobrej konfiguracji rutera moje poziomy się marnują, bo jak brat mówi, dal niego są za trudne ;-D
---
Oprócz tego w tym roku mam zamiar łyknąć jeszcze dwie zeldy , obie mam nadzieję fajne.. Tfu, tytuł Zelda mówi sam za siebie ;-p
Więc w ogóle nie żałuję zakupu, był to świetny wybór i szczerze polecam NDS , najlepiej nowsza wersja Lite. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 17:57, Mr.M napisał:

Oprócz tego w tym roku mam zamiar łyknąć jeszcze dwie zeldy , obie mam nadzieję fajne.. Tfu,
tytuł Zelda mówi sam za siebie ;-p


Dwie Zeldy?! Nadrabiasz zaległosci, czy ja o czymś nie wiem?! o.O

Dnia 23.08.2007 o 17:57, Mr.M napisał:

Więc w ogóle nie żałuję zakupu, był to świetny wybór i szczerze polecam NDS , najlepiej nowsza
wersja Lite. ;-)


Bo zwykłego, krowiastego i brzydkiego DSa się juz IMO nie opłaca kupować :P
Zgodże się z eMem, że DS rullz, ale polecę też PSP. Dostaniemy mnóśtwo długich i świetnych gier, z bardzo ładną grafiką i świetnym trybem multi (Tekkn i Killzone!!). Do tego takie hity z większych platform jak GTA, Ratchet & Clank czy Daxter i Medievil - muszę coś jeszcze mówić?

Niestety w Zeldę sobie nie pograsz na PSP (chyba, ze na emulatorach^^) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 11:23, Kradziej napisał:


Dwie Zeldy?! Nadrabiasz zaległosci, czy ja o czymś nie wiem?! o.O


Nie, tylko obie wychodzą w wersji angielskiej jeszcze w tym roku :-) I może łyknę coś starszego na GBA ^_^

Dnia 24.08.2007 o 11:23, Kradziej napisał:


Bo zwykłego, krowiastego i brzydkiego DSa się juz IMO nie opłaca kupować :P


No, święta racja :-)

Dnia 24.08.2007 o 11:23, Kradziej napisał:

Zgodże się z eMem, że DS rullz, ale polecę też PSP. Dostaniemy mnóśtwo długich i świetnych
gier, z bardzo ładną grafiką i świetnym trybem multi (Tekkn i Killzone!!). Do tego takie hity
z większych platform jak GTA, Ratchet & Clank czy Daxter i Medievil - muszę coś jeszcze mówić?


No, ale mimo tego wolę NDS ;-p

Dnia 24.08.2007 o 11:23, Kradziej napisał:


Niestety w Zeldę sobie nie pograsz na PSP (chyba, ze na emulatorach^^) :(


Emulatory są be, romy są be, piractwo jest be ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:37, Mr.M napisał:


>
> Dwie Zeldy?! Nadrabiasz zaległosci, czy ja o czymś nie wiem?! o.O
>

Nie, tylko obie wychodzą w wersji angielskiej jeszcze w tym roku :-) I może łyknę coś starszego
na GBA ^_^

>
> Bo zwykłego, krowiastego i brzydkiego DSa się juz IMO nie opłaca kupować :P

No, święta racja :-)

> Zgodże się z eMem, że DS rullz, ale polecę też PSP. Dostaniemy mnóśtwo długich i świetnych

> gier, z bardzo ładną grafiką i świetnym trybem multi (Tekkn i Killzone!!). Do tego takie
hity
> z większych platform jak GTA, Ratchet & Clank czy Daxter i Medievil - muszę coś jeszcze
mówić?

No, ale mimo tego wolę NDS ;-p


>
> Niestety w Zeldę sobie nie pograsz na PSP (chyba, ze na emulatorach^^) :(

Emulatory są be, romy są be, piractwo jest be ;-p

No w końcu widze kogoś kto ma DS''a na forum, bo większość to raczej wolą PSP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:37, Mr.M napisał:

Nie, tylko obie wychodzą w wersji angielskiej jeszcze w tym roku :-) I może łyknę coś starszego
na GBA ^_^


Ja wiem tylko o Phantom Hourglass. Oświecisz mnie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 14:09, Kradziej napisał:


Ja wiem tylko o Phantom Hourglass. Oświecisz mnie? ;)


:-) Pewnie ;-p
Może to nie można nazwac kolejnymi przygodami Linka, no ale prawdziwy fan (czyli że ja ;-p ) musi to mieć ^_^
Chodzi oczywiście o grę Freshly Picked - Tingle''s Rosy Rupeeland z Tingle''m w roli głównej ;-]
Sterujemy w niej Tinglem , zbieramy rupie (waluta) i w zasadzie to wokół nich wszystko się kręci, tzn. gracz musi mieć pewne zacięcie do targowania itp. , bo tutaj bez kasy nic nie da się zrobić, a mianowicie nie ma nic za darmo... ^^ Chcesz wejść do wieży, ale pilnuje jej strażnik? Krótka rozmowa i zapłata odpowiedniej ilości rupii = wejście ^^
Wykonujemy w niej też wszelakie questy i ... Niespodzianka , sami wybieramy ile chcemy kasy, ale np. zażądamy
zbyt wielkiej sumy pieniedzy jako nagrody, to możemy nic nie dostać, a więc liczy się wyczucie :-)
A, no i jest jeszcze motyw studni, w którą musimy wrzucić określoną sumę pieniędzy, żeby cośtam , ale już zapomniałem konkretów na ten temat ^_^
Premierke mamy 14 września w Europie, czyli łyknę ją na gwiazdkę, bo Phantom Hourglass ważniejszy ^_^

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować