Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2007 o 21:15, Pablo09 napisał:

Porównajcie sobie parametry PSP z parametrami Nitendo DS :D

Nie rozumiem tylko, co mają parametry techniczne do ogólnej "lepszości", która jest wartością stricte subiektywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pewien czas bawiłem się obydwiema konsolkami. I obydwie mi się podobają. W DS nie podobał mi się rysik, po prostu nie lubię mieć w ręce czegoś tak małego i nieporęcznego podczas zabawy takim czymś :) Tutaj plusa ma PSP. Osobiście mam PSP wybrałem ją bo według mnie ma więcej gier które mi się podobają (to zależy od gustu) Lepsza grafika, jeden wielki ekran i ogólnie wszystko czego graczowi do życia potrzeba ;) Nie mówię, że DS tego nie ma, ale bardziej przypadła mi do gustu konsolka ze stajni Sony, nie wiem tak jakoś przywiązany jestem do tej formy i wiem, że ona robi dobre produkty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 21:29, Mechu95 napisał:

PSP na pewno lepsze jest. Poreczniejsze, wiekszy ekran, ma muzyke, filmy zajefajan grafike.
No i fajniej wyglada. I na co tu narzekac?


Zapomniałeś o internecie ;) No i oczywiście kto ma, narzekał raczej nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie "NDS vs. PSP" to jeden z tych sporów, który nie ma rozwiązania.
Zawsze się znajdzie ktoś kto powie "na NDS''ie są lepsze gry", albo "PSP ma większe możliwości".
Ja jestem szczęśliwym użytkownikiem PSP, ale toleruję tych którzy wybrali NDS''a - nic złego mi nie robią.
Mówiąc krótko - Prawda leży zawsze na środku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadzam się z Tobą w zupełności - dla mnie PSP jest dobrą konsolą (ale tylko Slime :P ) , a NDS po prostu lepszą (dla mnie), nie tak, że PSP to zuo i G* :)
A co do tych komentarzy wyżej, że:

Dnia 11.12.2007 o 22:36, CzarnyPan napisał:

PSP jest lepsze...
Porównajcie sobie parametry PSP z parametrami Nitendo DS :D

I może jeszcze:

Dnia 11.12.2007 o 22:36, CzarnyPan napisał:

PSP na pewno lepsze jest. Poreczniejsze, wiekszy ekran, ma muzyke, filmy zajefajan grafike. No i fajniej wyglada.


... Tego po prostu komentować nie będę, bo szkoda słów, żeby takie płytkie spojrzenie na świat komentować :)

Btw.

Frytkasis

Dnia 11.12.2007 o 22:36, CzarnyPan napisał:

Zapomniałeś o internecie ;)


NDS też ma możliwość połączenia się do sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2007 o 23:02, Geek with AS napisał:

Pewnie, tylko kup przed tym to to i tamto, a PSP kupujesz i masz net :]


Eh, to zależy, ale w zasadzie masz rację, do przeglądania sieci trzeba kupić przeglądarkę ;)
Ale ja to traktuję jako dodatek, nic więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 23:05, Mr.M napisał:


> Pewnie, tylko kup przed tym to to i tamto, a PSP kupujesz i masz net :]

Eh, to zależy, ale w zasadzie masz rację, do przeglądania sieci trzeba kupić przeglądarkę ;)
Ale ja to traktuję jako dodatek, nic więcej ;)

A ja traktuję PSP jak jakiś palm o bardzo okrojonych funkcjach a przedewszystkim jako konsolę do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 21:17, Krejt napisał:

> Porównajcie sobie parametry PSP z parametrami Nitendo DS :D
Nie rozumiem tylko, co mają parametry techniczne do ogólnej "lepszości", która jest wartością
stricte subiektywną.


Np. Lepsza grafika itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:36, Pablo09 napisał:

> > Porównajcie sobie parametry PSP z parametrami Nitendo DS :D
> Nie rozumiem tylko, co mają parametry techniczne do ogólnej "lepszości", która jest wartością

> stricte subiektywną.

Np. Lepsza grafika itp...


Co Ci po lepszej grafice, skoro grywalność będzie skopana? Nie liczą się same parametry techniczne, ale ich wykorzystanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:47, Marth napisał:

> > > Porównajcie sobie parametry PSP z parametrami Nitendo DS :D
> > Nie rozumiem tylko, co mają parametry techniczne do ogólnej "lepszości", która jest
wartością
>
> > stricte subiektywną.
>
> Np. Lepsza grafika itp...

Co Ci po lepszej grafice, skoro grywalność będzie skopana? Nie liczą się same parametry techniczne,
ale ich wykorzystanie.



No w sumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No macie racje, to ze PSP ma lepszą grafike nie znaczy wcale ze jest lepsze. Ale moim zdaniem grywalnośc konsolek jest porownywalna... tak wiec
DS - grywalnosc
PSP - grywalnosc + grafika + internet + filmy i ogólnie pare innych rzeczy;)
Tak wiec chyba mozna latwo wywnioskowac co jest lepsze.

Wiem ze zaraz posypią sie komentarze typu "DS ma większą grywalnosc" ale sprawa jest bardzo prosta - PSP tez sprawia wiele przyjemnosci podczas grania, ocena na czym lepiej sie gra komus gra zalezy tylko od jego OSOBISTEGO zdania i upodobań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2007 o 21:18, wojtek1315 napisał:

PSP - grywalnosc + grafika + internet + filmy i ogólnie pare innych rzeczy;)


Tutaj mógłbym się zgodzić tylko przy wersji Slim , gdyż w normalnym PSP te "pare innych rzeczy" to duża waga, duże zużycie baterii, duży rozmiar (jak na takim czymś słuchać muzyki?...) itp. Slim to co innego, moim zdaniem realny konkurent dla NDS, bo ta pierwsza wersja niekoniecznie mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK grafika...hmm... DS moze wygenerowac grafike z N64 co moim zdaniem tak "duzym"wyswietlaczy jest bardzo dobrym wynikiem
internet....hmm... a słyszales o czyms takim jak OPERA DS?? jakos bardziej wole korzystac z internetu na ekranie dotyklowym niz za pomoca d-pada
filmy(i pare innych rzeczy)...hmmm... słyszales moze o czyms takim jak R4 albo inne"programatory" do DS? dzieki temu ustrojstwu DS za pomoca kart micro sd odtwarza filmy muzyki pliki tekstowe itp. a z tego co słyszalem PSP owszem ma to "wszystko" bez dodatkowego "osprzetu" jednakze Ds i tak wychodzi taniej z tym wszystkim i moze odtwarzac normalne formaty zato słyszalem ze do PSP wchodza tylko jakies dziwne(sory ale niewiem dokladnie jakie)

P.S.Ta dyskusja niema sensu obie konsole sa mniej-wiecej rowne<DS=PSP/- +GUST>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obie konsolki są porównywalne.
DS ma dotykowy ekran, niezłe gierki, no i ogólnie przynosi dużo frajdy i radochy :D
PSP ma bardzo dobrą grafę, duży ekran, ładny desing, dużo multimedialnych funkcji no i ma GTA!
Jeśli chodzi o minusy to w PSP strasznie długo się gry wczytują i bateria na długo nie starcza, w DS''ie większych minusów nie zauważyłem, być może wynika to z tego, że z tą konsolką za mało obcowałem ;)
Konsole te skierowane są do dwóch różnych grup ludzi. Dlatego nie można powiedzieć, która jest lepsza jedni wolą DS''a drudzy PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 10:27, RafiXxx napisał:

OK grafika...hmm... DS moze wygenerowac grafike z N64 co moim zdaniem tak "duzym"wyswietlaczy
jest bardzo dobrym wynikiem
internet....hmm... a słyszales o czyms takim jak OPERA DS?? jakos bardziej wole korzystac z
internetu na ekranie dotyklowym niz za pomoca d-pada
filmy(i pare innych rzeczy)...hmmm... słyszales moze o czyms takim jak R4 albo inne"programatory"
do DS? dzieki temu ustrojstwu DS za pomoca kart micro sd odtwarza filmy muzyki pliki tekstowe
itp. a z tego co słyszalem PSP owszem ma to "wszystko" bez dodatkowego "osprzetu" jednakze
Ds i tak wychodzi taniej z tym wszystkim i moze odtwarzac normalne formaty zato słyszalem ze
do PSP wchodza tylko jakies dziwne(sory ale niewiem dokladnie jakie)

P.S.Ta dyskusja niema sensu obie konsole sa mniej-wiecej rowne<DS=PSP/- +GUST>

Chcesz powiedzieć że przeglądarka opera,Jakiś kard typu m3 (najnowszy i najlepszy) i karta pamięci
Są tańsze od zestawu PSP + memorka 2GB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 11:02, Geek with AS napisał:

Chcesz powiedzieć że przeglądarka opera,Jakiś kard typu m3 (najnowszy i najlepszy) i karta
pamięci
Są tańsze od zestawu PSP + memorka 2GB ?

Nie.
Co to ma w ogóle do rzeczy?
Obydwie konsole nie były projektowane jako narzędzia do efektywnego przeglądania internetu. To tylko dodatkowa funkcjonalność.
Jak już czepiamy się kwestii finansowych, to za te pieniądze można już kupić komputer, na którym przeglądanie zasobów sieci jest o niebo wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 11:07, Krejt napisał:

> Chcesz powiedzieć że przeglądarka opera,Jakiś kard typu m3 (najnowszy i najlepszy)
i karta
> pamięci
> Są tańsze od zestawu PSP + memorka 2GB ?
Nie.
Co to ma w ogóle do rzeczy?
Obydwie konsole nie były projektowane jako narzędzia do efektywnego przeglądania internetu.
To tylko dodatkowa funkcjonalność.
Jak już czepiamy się kwestii finansowych, to za te pieniądze można już kupić komputer, na którym
przeglądanie zasobów sieci jest o niebo wygodniejsze.

Boże porównujemy dwa handheldy a nie komputery stacjonarne...
Tyle że "dodatkowa funkcjonalność" jest już w cenie psp a DSa nie(nie powiesz mi że po Pictochacie dowiesz się co się dzieje na świecie czy przez operę uruchomisz bardziej złożone rzeczy . )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować