Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2007 o 11:22, Geek with AS napisał:

Boże porównujemy dwa handheldy a nie komputery stacjonarne...

Nie jestem twoim Bogiem.
Widzę, że porównujesz jak na razie tylko ceny.

Dnia 14.12.2007 o 11:22, Geek with AS napisał:

Tyle że "dodatkowa funkcjonalność" jest już w cenie psp a DSa nie(nie powiesz mi że po Pictochacie
dowiesz się co się dzieje na świecie czy przez operę uruchomisz bardziej złożone rzeczy . )

"Bardziej złożone rzeczy"? Sprecyzuj. O ile mi wiadomo, Opera to jak najbardziej klasyczna przeglądarka. Co oprócz stron chcesz w niej oglądać?
I jak z tymi "bardziej złożonymi rzeczami" radzi sobie PSP? Pytam bez przekory, po prostu chcę się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 11:33, Krejt napisał:

> Boże porównujemy dwa handheldy a nie komputery stacjonarne...
Nie jestem twoim Bogiem.

Lubisz łapać ludzi za słówka ?

Dnia 14.12.2007 o 11:33, Krejt napisał:

Widzę, że porównujesz jak na razie tylko ceny.
> Tyle że "dodatkowa funkcjonalność" jest już w cenie psp a DSa nie(nie powiesz mi że po
Pictochacie
> dowiesz się co się dzieje na świecie czy przez operę uruchomisz bardziej złożone rzeczy
. )
"Bardziej złożone rzeczy"? Sprecyzuj. O ile mi wiadomo, Opera to jak najbardziej klasyczna
przeglądarka. Co oprócz stron chcesz w niej oglądać?

Flashki youtube itp. A raczej nie odtworzy czyli na poziomie PSP jest a jeszcze trzeba wyłożyć pieniądze na carda

Dnia 14.12.2007 o 11:33, Krejt napisał:

I jak z tymi "bardziej złożonymi rzeczami" radzi sobie PSP? Pytam bez przekory, po prostu chcę
się dowiedzieć.

Radia internetowe ? Bardzo dobrze, z TV kiepsko ale jest klienty IM nieoparte na javie(nie broweserowe) też dobrze uruchamia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 10:27, RafiXxx napisał:

OK grafika...hmm... DS moze wygenerowac grafike z N64 co moim zdaniem tak "duzym"wyswietlaczy
jest bardzo dobrym wynikiem


no tak tylko porównaj wyswietlacze obu konsolek...

Dnia 14.12.2007 o 10:27, RafiXxx napisał:

internet....hmm... a słyszales o czyms takim jak OPERA DS?? jakos bardziej wole korzystac z
internetu na ekranie dotyklowym niz za pomoca d-pada


co do tego tekstu z dotykowym musze sie zgodzic...

Dnia 14.12.2007 o 10:27, RafiXxx napisał:

filmy(i pare innych rzeczy)...hmmm... słyszales moze o czyms takim jak R4 albo inne"programatory"
do DS? dzieki temu ustrojstwu DS za pomoca kart micro sd odtwarza filmy muzyki pliki tekstowe
itp. a z tego co słyszalem PSP owszem ma to "wszystko" bez dodatkowego "osprzetu" jednakze


tylko ze najpierw trzeba to wszystko dograc...

Dnia 14.12.2007 o 10:27, RafiXxx napisał:

Ds i tak wychodzi taniej z tym wszystkim

jestes tego w 100% pewien? widziałem ostatnio na połce w sklepie DS obok PSP i powiem szczerze ze różnica w cenie nie była duza (nie pamiętam ile ale napewnie noe wiecej niz 40-90zł)

>i moze odtwarzac normalne formaty zato słyszalem ze

Dnia 14.12.2007 o 10:27, RafiXxx napisał:

do PSP wchodza tylko jakies dziwne(sory ale niewiem dokladnie jakie)


zeby oglądac na DS filmy to musisz dograc " R4 albo inne"programatory"" to równie dobrze mozna softy prz PSP zmienic by ogladac filmy w "normalnych" formatach...

Dnia 14.12.2007 o 10:27, RafiXxx napisał:


P.S.Ta dyskusja niema sensu obie konsole sa mniej-wiecej rowne<DS=PSP/- +GUST>


ale PSP na starcie oferuje dużo wiecej... my tu rozmawiamy o nowych konsolkach bez przeróbek... ewentualnie z jakimis prostymi niewymagającymi wkładu finansowego zmianach...

podeszłes do tematu jak gdybys wybierał samochód i mówił "ten ma 150km ale ten co ma 120 jest lepszy bo gdyby mu dołożyc to, to, to i jeszcze to to by miał 175;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok moze troche przesadzilem jednak osobiscie wole DS od PSP i to JEST KWESTIA GUSTU:p wiec rownanie [ds=psp/+ - gust] jest słuszne :D tyle ze ani ja cie nie przekonam do DS ani ty mnie do PSP.....pat:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 23:00, RafiXxx napisał:

Ok moze troche przesadzilem jednak osobiscie wole DS od PSP i to JEST KWESTIA GUSTU:p


I tutaj masz rację... jezeli komus do gustu przypadł bardziej DS to nie zmieni go na PSP ani odwrotnie... ale jednak temat ma za zadanie OBIEKTYWNIE stwierdzic która jest lepsza... wiec gust nie gra tutaj roli...

Gdyby porównywac PSP FAT i DS to mozna by podyskutowac... ale jezeli w gre wchodzi juz wersja slim to trzeba powiedziec ze jest lepsza... w wielu aspektach tylko minimalnie ale jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 11:01, wojtek1315 napisał:

Gdyby porównywac PSP FAT i DS to mozna by podyskutowac... ale jezeli w gre wchodzi juz wersja
slim to trzeba powiedziec ze jest lepsza... w wielu aspektach tylko minimalnie ale jednak...


A czym się różni slim od zwykłego poza wymiarami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2007 o 11:01, wojtek1315 napisał:

Gdyby porównywac PSP FAT i DS to mozna by podyskutowac... ale jezeli w gre wchodzi juz wersja
slim to trzeba powiedziec ze jest lepsza... w wielu aspektach tylko minimalnie ale jednak...


Ekhm...

" Gdyby porównywac PSP Slim i DS Lite to mozna by podyskutowac... ale jezeli chodzi o FAT''a to nie dorasta on NDSL do pięt "

Tak lepiej ];->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich miłośników gier konsolowych (także tych na handheldy) zapraszam na stronę Emu - kouncika (emukouncik.xt.pl). W każdym numerze magazynu sporo ciekawego do poczytania! :) Jeszcze raz zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 21:21, Mr.M napisał:


> Gdyby porównywac PSP FAT i DS to mozna by podyskutowac... ale jezeli w gre wchodzi juz
wersja
> slim to trzeba powiedziec ze jest lepsza... w wielu aspektach tylko minimalnie ale jednak...


Ekhm...

" Gdyby porównywac PSP Slim i DS Lite to mozna by podyskutowac... ale jezeli
chodzi o FAT''a to nie dorasta on NDSL do pięt "

chyba tylko w wadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 12:04, Von Bolt napisał:

Faktycznie fajna ale czemu advance wars recenzują ok. 2 lata po premierze???


Emu Kouncik nie jest zinem, recenzującym produkcje "na żywo". To raczej czytadło, promujące emulację (dość często na łamach naszej gazetki, ukazują się teksty instruktażowe, pomagające w obsłudze emulatorów danej konsoli). W przypadku dalszych pytań, zapraszam tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32414&u=1#end :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 14:27, Digin985 napisał:

A czy emulacja to nie jest przez przypadek piractwo? ;] No bo zamiast kupić grę to ściągasz
ja z neta i grasz na kompie za free


NIE! Swego czasu Sony wytoczyło wszystkie działa przeciwko producentom emulatora PSX, zwanego Bleem! i przegrało WSZYSTKIE procesy sądowe z autorami ww. emulatora - ale pewnie za młody jesteś aby to pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 17:10, KrzysztofT napisał:

NIE! Swego czasu Sony wytoczyło wszystkie działa przeciwko producentom emulatora PSX,
zwanego Bleem! i przegrało WSZYSTKIE procesy sądowe z autorami ww. emulatora
- ale pewnie za młody jesteś aby to pamiętać.


Z pewnością :) Ale dobrze wiedzieć, że nie robię nic złego i niemoralnego ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 14:27, Digin985 napisał:

A czy emulacja to nie jest przez przypadek piractwo? ;] No bo zamiast kupić grę to ściągasz
ja z neta i grasz na kompie za free

To nie tak. Masz prawo mieć emulator konsoli, ale gry muszą być legalne.
@ KrzysztofT

Dnia 10.01.2008 o 14:27, Digin985 napisał:

NIE! Swego czasu Sony wytoczyło wszystkie działa przeciwko producentom emulatora PSX, zwanego Bleem! i
przegrało WSZYSTKIE procesy sądowe z autorami ww. emulatora - ale pewnie za młody jesteś aby to pamiętać.

Przegrało, jeżeli chodzi o emulator konsoli. Ale proces nie dotyczył ściągania sobie gier z neta (czyli piractwa)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2008 o 19:57, ziptofaf napisał:

> ja z neta i grasz na kompie za free


No, dokładnie :)
Możesz emulować gry na pc/innej konsoli do woli, jeśli gry, które emulujesz masz kupione, legalne, a nie ściągnięte z sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 19:57, ziptofaf napisał:

> A czy emulacja to nie jest przez przypadek piractwo? ;] No bo zamiast kupić grę to ściągasz

> ja z neta i grasz na kompie za free
To nie tak. Masz prawo mieć emulator konsoli, ale gry muszą być legalne.
@ KrzysztofT

> NIE! Swego czasu Sony wytoczyło wszystkie działa przeciwko producentom emulatora PSX,
zwanego Bleem! i
> przegrało WSZYSTKIE procesy sądowe z autorami ww. emulatora - ale pewnie za młody jesteś
aby to pamiętać.
Przegrało, jeżeli chodzi o emulator konsoli. Ale proces nie dotyczył ściągania sobie gier z
neta (czyli piractwa)...


To jest oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja zdecydowanie stoję za PSP, bo do DS-a nie mogę się przekonać za sprawą gier które są dla mnie noo... po prostu dziecinne. A na PSP każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak wiedzcie że to opinia fanboya PSP. Więc nie bluzgać na mnie bo to tylko moja opinia na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować