Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2008 o 20:39, bartek_kawa napisał:

1. No pewnie.. VCS, LCS, Silent Hill Origins (tu mamy port na PS2 z(!) PSP), God of War
i długo by wyliczać. Są gry, które mają korzenie na PS2, ale nie są portami.
2. Liczba PSP sprzedawanych ostatnio w Japonii jest sporo większa od NDSów.

1.Z gier, które wymieniłeś tylko Silent Hill jest całkowicie nową częścią, a zarówno VCS jak i LCS to lekko zmodyfikowane porty...
2.Tak dwukrotnie większa, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo w tym samym czasie ogólnoświatowa sprzedaż DSa i tak była 2 razy większa niż PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 21:37, 1602 napisał:

> 1. No pewnie.. VCS, LCS, Silent Hill Origins (tu mamy port na PS2 z(!) PSP), God
of War
> i długo by wyliczać. Są gry, które mają korzenie na PS2, ale nie są portami.
> 2. Liczba PSP sprzedawanych ostatnio w Japonii jest sporo większa od NDSów.
1.Z gier, które wymieniłeś tylko Silent Hill jest całkowicie nową częścią, a zarówno
VCS jak i LCS to lekko zmodyfikowane porty...

Tak, tak.
LCS:
PSP: 25 października 2005
PS2: 06 czerwca 2006
VCS:
PSP: 01 listopada 2006
PS2: 06 marca 2007

O GoW nie wspominam nawet, bo to nowa cześć, exlusive na PSP.

Dnia 06.05.2008 o 21:37, 1602 napisał:

2.Tak dwukrotnie większa, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo w tym samym czasie ogólnoświatowa
sprzedaż DSa i tak była 2 razy większa niż PSP.

A tego nie wiedziałem.

@Nights64 - wyliczać, tak. Ale nowe części opatrzone logiem starych serii. Tych jest nieporównywalnie na PSP, niż na DS, racja.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 21:46, bartek_kawa napisał:

Tak, tak.
LCS:
PSP: 25 października 2005
PS2: 06 czerwca 2006
VCS:
PSP: 01 listopada 2006
PS2: 06 marca 2007

Domyślam się, że nie grałeś w oryginalne GTA 3 i Vice City na PS2, bo gdybyś grał, to byś wiedział, że różnice są iście kosmetyczne. Miasto zostało identyczne, dodali kilka nowych misji i na tym się skończyło, a że R* wydał niemal tą samą grę (z lekko zmienionym tytułem) drugi raz na PS2... tylko źle świadczy o nich.

Dnia 06.05.2008 o 21:46, bartek_kawa napisał:

O GoW nie wspominam nawet, bo to nowa cześć, exlusive na PSP.

Tak GOW to 100% exclusive.

Dnia 06.05.2008 o 21:46, bartek_kawa napisał:

@Nights64 - wyliczać, tak. Ale nowe części opatrzone logiem starych serii. Tych jest
nieporównywalnie na PSP, niż na DS, racja.

Na DSa jest znacznie więcej zarówno nowych gier jak i sequeli starszych serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zupełnie ciemny co do konsol przenośnych, a, z czystej ciekawości, chciałbym się o coś zapytać. Co polecilibyście kupić? Cena nie gra roli. Chodzi mi o muzykę (ważne), filmy, gry (bardzo ważne), dostęp do internetu (o ile jest coś takiego możliwe). Co lepiej wybrać? NDS czy PSP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałbym PSP, cena to sto złoty różnicy około, gry na konsolkę Sony moim zdaniem są znacznie lepsze, na przykład mamy tam God of War: Chains of Olympus, czy Patapon, Tekken''a itp. Dokładnie nie znam za wielu gierek, ale z tym miałem przyjemność się pobawić i powiem tylko jedno: miód, maliny i fistaszki. PSP ma dostęp do internetu, można słuchać muzyki, odtwarzać filmy (4.5 cala wyświetlacz). Polecam jednym słowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooh, z tymi malinami, miodem i fistaszkami to mnie przekonałeś :-) Teraz postaram się tylko zaoszczędzić, i kupuję wersję Slim&Lite, bo lepsza jest, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gry są najważniejsze, to bez cienia wątpliwości polecam DS Lite + NintendoMP3player.
Ta konsola ma przed sobą świetlaną przyszłość i mnóstwo świetnych gier, a na PSP powoli przestają się ukazywać nowe tytuły i konsolka powoli umiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 14:50, Nights64 napisał:

Jeżeli gry są najważniejsze, to bez cienia wątpliwości polecam DS Lite + NintendoMP3player.
Ta konsola ma przed sobą świetlaną przyszłość i mnóstwo świetnych gier, a na PSP powoli
przestają się ukazywać nowe tytuły i konsolka powoli umiera...


Tak co do gier to polecam na początek Advance wars Dark Conflict. Najlepsza gra nintendo moim skromnym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 17:31, Von Bolt napisał:

Tak co do gier to polecam na początek Advance wars Dark Conflict. Najlepsza gra nintendo
moim skromnym zdaniem.


Najlepsza gra na NDSa to ciągle Phantom Hourglass :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 21:59, 1602 napisał:

> Tak, tak.
> LCS:
> PSP: 25 października 2005
> PS2: 06 czerwca 2006
> VCS:
> PSP: 01 listopada 2006
> PS2: 06 marca 2007
Domyślam się, że nie grałeś w oryginalne GTA 3 i Vice City na PS2, bo gdybyś grał, to
byś wiedział, że różnice są iście kosmetyczne. Miasto zostało identyczne, dodali kilka
nowych misji i na tym się skończyło, a że R* wydał niemal tą samą grę (z lekko zmienionym
tytułem) drugi raz na PS2... tylko źle świadczy o nich.

Chyba ty nie grałeś. Doszedłem do połowy i żadnej misji nie widziałem takiej samej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Rodzice powiedzieli że moge sobie wybrać prezent na urodziny więc pomyślałem że taka przenośna konsolka to fajna rzecz. Więc mam pytanie: co jest lepsze PSP czy nintendo DS. I czy któryś odtwarza filmy avi?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>konsolka powoli umiera...
I za te słowa mam ochotę zachlastać wypowiadającego. PSP ma się bardzo dobrze i nie zamierza umierać. Ciągle wychodzą nowe gry, czy to porty czy nowe części. Scena ma się nawet lepiej od konsolki, mnóstwo hb i innych bzdetów. Ciągle czekamy na fw 4.00, z którym ma wyjść obsługa min. DivXów. W przyszłości, wprowadzenie PS Store bez PC. Nie martwcie się, PSP pożyje jeszcze z 3 lata minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh - jeżeli zależy Ci na multimedialności, wybierz PSP. Gier jest od groma (nigdy nie powinno Ci ich zabraknąć - także za sprawą świetnej emulacji PSX), produktów homebrew też...

Na DSie z pewnością bardziej czuć klimat konsolki przenośnej - produkcje na PSP to tak naprawdę gry, które mogłyby wyjść równie dobrze na PS2. Na DSie natomiast wyczuwalna jest ta lekkość - gry wciągają niesamowicie, nie wszystkim jednak odpowiada ten typ rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 17:43, boro007 napisał:

Heh - jeżeli zależy Ci na multimedialności, wybierz PSP. Gier jest od groma (nigdy nie
powinno Ci ich zabraknąć - także za sprawą świetnej emulacji PSX), produktów homebrew
też...

Na DSie z pewnością bardziej czuć klimat konsolki przenośnej - produkcje na PSP to tak
naprawdę gry, które mogłyby wyjść równie dobrze na PS2. Na DSie natomiast wyczuwalna
jest ta lekkość - gry wciągają niesamowicie, nie wszystkim jednak odpowiada ten typ rozgrywki.

Mam też pytanie: czy to prawda że można do PSP podłączyć GPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie porównanie DS vs. PSP, jest trochę jak Wii vs. PS3 :D
Niby na Wii się fajnie gra, ale jeśli chcemy pograć naprawdę, kupujemy PS3.
Podobnie z PSP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 18:44, Rumcajs52 napisał:

Jak dla mnie porównanie DS vs. PSP, jest trochę jak Wii vs. PS3 :D
Niby na Wii się fajnie gra, ale jeśli chcemy pograć naprawdę, kupujemy PS3.
Podobnie z PSP :)

Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Są ku temu odpowiednie akcesoria. Niestety - z tego co się orientuję - nie sprawdzają się zbyt dobrze na terenie Polski (ponoć są problemy z mapami).


Rumcajs, Black Monday - najlepsze, że żaden z Was nie jest posiadaczem DS''a... Ja rozumiem, że "każda sroczka swój ogonek chwali", jednak pod DSa dostępnych jest mnóstwo "nie-casuali", w które można pograć "poważnie". Jak dla mnie, obie konsolki doskonale się uzupełniają. Choć nie ukrywam, że PSP częściej używam do odpalania homebrew (jest to dla mnie największa zaleta tej konsoli - bo grafika jak to grafika - nie jest wcale najważniejsza, po kilku dniach człowiek się zwyczajnie przyzwyczaja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 18:44, Rumcajs52 napisał:

Jak dla mnie porównanie DS vs. PSP, jest trochę jak Wii vs. PS3 :D

Bardzo dobre porównanie...
Zarówno DS miażdży PSP, jak i Wii miażdży PS3:]
A gier na DS/Wii w które można "pograć naprawdę" jest już bardzo dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Zależy kto co lubi...
Jeśli ty wolisz machać rękoma przy grafice sprzed 2 lat to proszę bardzo...
Bo ja wolę grać w nowe, efektownie wyglądające gry.
Porównaj grafikę na DS, a tą na PSP...
Ja wcale nie mówię że DS jest złe, też jest fajne, ma ekranik dotykowy ;D
Ale ja wolę PSP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować