Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2008 o 18:44, Rumcajs52 napisał:

Jak dla mnie porównanie DS vs. PSP, jest trochę jak Wii vs. PS3 :D
Niby na Wii się fajnie gra, ale jeśli chcemy pograć naprawdę, kupujemy PS3.
Podobnie z PSP :)


DS nie jest jak Wii. Tutaj naprawdę są fajne gry, które nie polegają głównie na wykorzystaniu na siłę ekranu dotykowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 23:46, Taikun napisał:

> Jak dla mnie porównanie DS vs. PSP, jest trochę jak Wii vs. PS3 :D
> Niby na Wii się fajnie gra, ale jeśli chcemy pograć naprawdę, kupujemy PS3.
> Podobnie z PSP :)

DS nie jest jak Wii. Tutaj naprawdę są fajne gry, które nie polegają głównie na wykorzystaniu
na siłę ekranu dotykowego :)

Potwierdziłeś właśnie tą tezę... na Wii też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tymi dwoma konsolkami i nie wiem którą wybrać.Czy ktoś mi może pomóc?Dodam że zależy mi grać na niej tak w domu jak i w podróży a dobrego komputera nie mam i narazie nie liczę na upgrade.Dodatkowe możliwości takie jak oglądanie filmów słuchanie muzyki czy przeglądanei internetu mnie nie obchodzą.Jeśli odpowiecie mi że np:ta konsola jest dobra to prosiłbym jeszcze o napisanie jakie gry są na nią najlepsze i jak z komfortem grania.Proszę o dużo argumentów dlaczego od wielu osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy na co stawiasz:

1) grafika, produkcje i bohaterowie znani z PS2, standardowe rozwiązania / czyli gry wyglądają jak nieco uboższe wersje produkcji z PS2 -> wybierasz PSP

2) stawiasz na inne podejście do zabawy, produkcje znane z platform Nintendo + cała masa jRPGów -> wybierasz Nintendo DS

Najlepsze gry na Nintnedo DS:

The Legend of Zelda: Phantom Hourglass
The World Ends With You
Final Fantasy III
Pokemon Diamond
new Super Mario bros
Ninja Gaiden: Dragon Sword
Luminous Arc
Hotel Dusk: Rom 215
Advance Wars: Days of Ruin / albo europejska nazwa Advance Wars: Dark Conflict
Castlevania: Dawn of Sorrow

a najlepsze gry zapowiadane na tą platformę do końca roku znajdziesz na moim gramsajcie więc nie będę przeklejał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 10:04, pawciooo23 napisał:

Witam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tymi dwoma konsolkami i nie wiem którą wybrać.
Czy ktoś mi może pomóc?

Tak naprawde, pytanie jest jedno (i na ktore musisz sobie sam odpowiedziec :) ):
Czy chce takiego prawie-komputera z grami jak na kompie/''duzych'' konsolach i grafika _prawie_ jak na kompie/''duzych'' konsolach czy zalezy mi na grach ktore, jesli nawet sa dostepne na kompie/duzych konsolach, maja zecydowanie fajniejsze sterowanie (rysik! ;)), a te ktore nie sa dostepne pokazuja jak bardzo grafika ma drugorzedne znaczenie.''

Ja sam wybralem druga opcje. Dlatego, ze chcialem czegos innego. Czegos, gdzie slowo ''FUN'' ma duzo wieksze znaczenie anizeli ''GRAFIKA'', a w tym NDS nie ma sobie rownych. I co najfajniejsze - mozesz grac w szedzie. Kolejka do kasy ogromnie dluga? No problem. Odpalasz gierke w 5 sekund, grasz 5 minut i ... wylaczasz. A jeszcze lepiej: zamykasz konsolke na chwile i kontynuujesz granie w autobusie (przy zamkniecie konsola przechodzi w stan czuwania, wiec powrot do gry trwa w ulamku sekundy :)

Dnia 23.05.2008 o 10:04, pawciooo23 napisał:

jakie gry są na nią najlepsze

Krotka lista - kolejnosc przypadkowa ze wskazaniem na alfabetyczna ;)
Advance Wars - strategia turowa. J
Elite Beat Agents - jak masz NDSa MUSISZ po prostu miec ta gre. Niezaleznie od tego czy Ci sie podoba czy nie ;)
Geometry Wars -
Kirby Canvas Curse - to raczej w pozniejszym terminie do kupienia, nie na pierwszy rzut ;)
New Super Mario Bros - Nintendo bez hydraulika? Nie da rady, a gierka naprawde cudna :)
Ninja Gaiden - moze i krotka, ale warto zagrac.
Phoenix Wright - jest tego kilka czesci. Warto zagrac co najmniej w piersza
Professor Layton and the Curious Village -
The World Ends with You - bierz w ciemno. Skrzyzowanie Guild Wars z zakrecona fabula, cudna muza i kilkoma innymi rzeczami, ktore sprawiaja, ze bez tego zaden fan NDS nie moze sie pokazywac ;)
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass - Ci co grali w starsze wersje pisza, ze to juz nie to, ze wczesniej bylo lepiej. Nie sluchaj ich ;). To jedna z tych gierek, gdzie okazuje sie, ze zagadki potrafia jeszcze zaskoczyc, a sterowanie postacia rysikiem miazdzy :)

Aha... jakbys sie zdecydowal na NDS nie zapomnij o folii ochronnej na wyswietlacz. Koszt to jakies 2 dyszki, ale warto kupic - badz co badz ekranik sie rysuje od korzystania, a latwiej wymienic folie niz porysowany wyswietlacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także jakiś czas temu zastanawiałem się miedzy NDS, a PSP i zdecydowałem się w końcu na tą pierwszą, między innymi z powodu ekranu dotykowego, który jest nie lada urozmaiceniem. Teraz muszę przyznać, że zdecydowanie nie żałuję tego wyboru, a NDS okazało się naprawdę świetną konsolą, której prawdziwe możliwości ujawniają się przede wszystkim przy gierkach typu już wyżej wspomnianej Zeldy, gdzie tak naprawdę używamy wszystkich bajerów jakie oferuje konsolka, poczynając od ekranu dotykowego, a na mikrofonie kończąc. Ponadto z tego co się orientuję to duża część tytułów oferuje nam także szeroki zestaw minigierek, której można szczególnie docenić kiedy mammy ochotę na szybką grę w dowolnym miejscu i czasie. No, ogólnie rzecz biorąc to polecam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już od dłuższego czasu intensywnie zastanawiałem się czy kupić DS-a czy może jednak PSP i po burzliwych przemyśleniach zdecydowałem się na DS-a. Przede wszystkim z dwóch powodów , po pierwsze genialny ekran dotykowy (i tutaj nic więcej dodawać nie trzeba) , a po drugie może to komuś wydać się dziwne ale zdecydowałem się na tą konsole dlatego że na DS-ie w porównaniu z PSP pojawiło się zdecydowanie mniej ciekawych tytułów. Zakup tej genialnej konsoli planuje na koniec września/początek października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP daje na pewno większe możliwości multimedialne. Kiedyś myślałem, że na DS''a jest mało gier ambitnych, ale od niedawna zmieniłem zdanie, kiedy zobaczyłem ilość dobrych jRPGów na tę konsolkę. Sam jestem posiadaczem PSP i nie żałuję, męczę końcówkę Patapona od dłuższego czasu i nie mogę przejść za Chiny, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem PSP ale zastanawiam sie nad kupnem NDS przedewszystkim dlatego że na DS''a beda wychodzić takie gry jak assassin creed, call od duty 5 jest juz race driver grid i jeszcze troche grafika jest gorsza niż na PSP ale akurat mam to głeboko w....stawiam na grywalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ochotę zagrać w wspomnianą Race Driver i głowić się który pixel jest samochodem a który barierką, to powodzenia.

O assasins Creed to nawet nie wspomnę, bo na komórce mam lepszą grafikę i grywalność.
screeny na dole.

20080725152433

20080725152449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co mnie grafika obchodzi jak gra nie ma grywalność to nic jej nie uratuje ale i tak sa marne szanse że kupie DS''a
bo mam do wyboru PS3, XBOX, DS i jak wszystko dobrze pójdzie to oczywiście biore PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psp ma o wiele lepszą grafikę ale nie czyni tej konsoli ten fakt lepszą ... liczy też się grywalność a akurat w tym przypadku produkt Nintendo bije na kolana produkt Sony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przeglądałem portale internetowe w celi porównania gier na PSP i DS to stwierdziłem że na konsoli PSP jest chyba z 60 gier które by mnie interesowały w tym co najmniej 30 które absolutnie musiał bym mieć , podczas gdy na konsoli DS jest około 40 interesujących mnie gier w tym co najmniej 25 które absolutni muszę mieć (wszystkie liczby wziąłem na oko , nie liczyłem dokładnie). Podsumowując , nie kupuje PSP ponieważ nie stać mnie na zakup wszystkich interesujących mnie gier , a nie zniósł bym myśli że przez to tyle świetnych gier mnie ominęło , natomiast kupuje DS , bo grafika nie jest dla mnie najważniejsza , a mniejsza liczba interesujących gier pozwoli mi w niedalekiej przeszłości w pełni cieszyć się z tej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 17:18, Natchan napisał:

No i co gadasz za głupoty? Jak by Ci na grywalności zależało to byś sobie Wii kupił...



zalezy mi na grywalności ale Wii nie kupie na pewno! poprostu nie lubie takich gierek w stylu wii fit, czy jakiś tam Wii party czy coś ogólnie nie lubie tego typu gier które wychodza na wii a przecież na DS''a wychodza też gry z PC i innch konsol które jak najbardziej mi pasuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa...To widać ominął Cię Crisis Core, God Of War, Patapon, Echochrome,Loco Roco, GTA, Killzone: Liberation, syphon filter, star wars battlefront RS, medal of honor heroes 2, PES 2008(jest świetny), Silent Hill: origin, Sega Relly, SOCOM i wiele wiele więcej...

I chyba nigdy DS''a na oczy nie widziałeś jak mówisz że te gry są grywalne.
Dla dziecka 7 letniego - rozumiem, bo są kolorowe i bez sensu ale dla użytkownika wypowiadającego sie na forum i sprawiającego wrażenie dość wykształconego? Widać pozory mylą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 19:01, Natchan napisał:

taa...To widać ominął Cię Crisis Core, God Of War, Patapon, Echochrome,Loco Roco, GTA,
Killzone: Liberation, syphon filter, star wars battlefront RS, medal of honor heroes
2, PES 2008(jest świetny), Silent Hill: origin, Sega Relly, SOCOM i wiele wiele więcej...

I chyba nigdy DS''a na oczy nie widziałeś jak mówisz że te gry są grywalne.
Dla dziecka 7 letniego - rozumiem, bo są kolorowe i bez sensu ale dla użytkownika wypowiadającego
sie na forum i sprawiającego wrażenie dość wykształconego? Widać pozory mylą...

ja ci powiem tak , dla jednego są grywalne dla drugiego nie , tobie może się nie podoba lecz mnie tak , to że tobie się coś nie podoba a komu innemu to nie powód , by szargać czyjąś osobą . I dobrze przeczytaj post nie napisałem ze gry na PSP nie mają grywalności , czytaj ze zrozumieniem . Po prostu według mnie gry na Nintendo Ds mają lepszą grywalność , może przesadziłem z określeniem że Ds bije na kolana Psp ale fakt faktem nie obrażaj innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie napisałem nic o grywalności.
Poza tym, jeśli chcesz żeby tobą nie szargali to nie szrgaj innymi.

I tu nie chodzi o moje zdanie, bo jaki sens ma pukanie w ekranik patyczkiem żeby balonik pęknął, albo dmuchać do mikrofonu żeby łudeczka przepłynęła? Rób jak chcesz, tylko wypowiedź warto czasem uzasadnić, a to że DS jest dla Ciebie grywalny, nie znaczy że jest grywalny dla każdego i bije na głowę PSP.

Też sobie napiszę że PSP bije na głowę DS''a, ale nie mam racji, bo zawsze znajdzie się pan pixelków.
To samo tyczy się starych gier. Kiedyś może były grywalne, dziś final fantasy VII nie tknę bo aż razi po oczach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2008 o 19:01, Natchan napisał:


I chyba nigdy DS''a na oczy nie widziałeś jak mówisz że te gry są grywalne.


Ty oczywiście widziałeś? Wątpie, najpierw zastanów się, co mówisz :)

Dnia 25.07.2008 o 19:01, Natchan napisał:

Dla dziecka 7 letniego - rozumiem, bo są kolorowe i bez sensu ale dla użytkownika wypowiadającego
sie na forum i sprawiającego wrażenie dość wykształconego? Widać pozory mylą...


Ekhm... Jak wyżej - skoro z gier na NDS potrafisz wymienić jakiś "pukanie w ekranik patyczkiem żeby balonik pęknoł {hm, ja takiego wyrazu nie znam... Chodziło ci o "pękł" ? } "(wtf? Nie jestem w stanie sobie żadnej gry na NDS przypomnieć, która ma balonik i trzeba go przekłuć :) ) "albo dmuchanie do mikrofonu żeby łódeczka przepłynęła " (czegoś takiego też nie ma, człowieku, do diabła, przestań wymyślać jakieś bzdury! Aha, w międzyczasie powtórz ortografię :) ) to widać, że na NDS nie grałeś w ogóle, nie znasz żadnych porządnych tytułów na niego i w ogóle nic o nim nie wiesz, ale jesteś typowym SFB, który potrafi tworzyć anty-argumenty za konsolą bez znaczka Sony, bo tak mu się podoba.
Na solke Ninny wychodzi mnóstwo dobrych gier (nie mówię, że nie wychodzi też sporo gier do niczego) ,a to, że tego nie widzisz (albo nie chcesz zauważyć...) to już twoja sprawa, tylko nie okłamuj bezczelnie ludzi.
Ja grałem na obu konsolach - PSP i owszem, ma niezłą grafikę, ale poza tym (grałem w któregoś tennisa i GTA) nie ma niczego - ekran do gier, owszem, jest dobry, ale jeśli chodzi o to zachwalane oglądanie filmów, jest zbyt mały. Inaczej sprawa ma się z muzyką - tutaj PSP jest zbyt duże. Tak więc, skoro kochasz się podniecać na widok dobrej grafiki (cytując mojego "znajomego" z MM -> "Ty, patrz, tutaj jest jakiś Starcraft! Ciekawe co to.... A nie, jakieś g*wno, spójrz na tą zas*aną grafikę!" ) to idź do swojego kącika SFB i wpatruj się w większość gier na PSP, ale pamiętaj -> w większość możesz się tylko wpatrywać, bo mają tylko grafikę, z grywalnością jest dennie, a w porównaniu do NDS - jest jeszcze gorzej.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować