Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2008 o 18:48, Mr.M napisał:

Na solke Ninny wychodzi mnóstwo dobrych gier (nie mówię, że nie wychodzi też sporo gier
do niczego) ,a to, że tego nie widzisz (albo nie chcesz zauważyć...) to już twoja sprawa,
tylko nie okłamuj bezczelnie ludzi.
Ja grałem na obu konsolach - PSP i owszem, ma niezłą grafikę, ale poza tym (grałem w
któregoś tennisa i GTA) nie ma niczego


Niczego Ci nie zarzucam, bo ja lubię swoje PSP, a Ty DS`a, ale mógłbym powiedzieć
"Na konsolkę Sony wychodzi mnóstwo dobrych gier (nie mówię, że nie wychodzi też sporo gier
do niczego) ,a to, że tego nie widzisz (albo nie chcesz zauważyć...) to już twoja sprawa,
tylko nie okłamuj bezczelnie ludzi."

Widzisz, grałeś w dwie gry, a GTA, jest takie samo jak na PCie, no i jeszcze jakiś tenis, ale w żadne "hity" nie grałeś... Ja na DSie grałem w Mario Kart i ta wychwalana gierka, była dla mnie kolejną nieciekawą ściagałką. Ale jakoś nie mówię, że DS nie ma grywalności, bo nie miałem jak tego ocenić. To trochę tak jak ocenianie książki po okładce.
Sorry, ale twierdzenie, że PSP nie ma grywalności jest po prostu śmieszne i widać, że nie grałeś w porządne gry na PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no troszkę namotałem :) To nie jest tak, że PSP jest zue itp. Bardziej chodzi mi o to, że NDS ma większą grywalność, moim zdaniem, niż solka Sonny. Co do Mario Karta , to zauważ, że GTA tak samo jest wychwalane w Niebiosa , a mi się tak samo nie spodobało :) jednakże chciałbym pograć w tytuły, które mnie interesują (Lumines, Daxter, Patapon, Loco-Roco) , żeby się bardziej zorientować w grach, których gatunki lubię, niestety, nie dane było mi okazji tego sprawdzić :) A, jeszcze poruszę sprawę tego joystick''a w PSP - on w ogóle mi nie przypasował do gustu, może to kwestia przyzwyczajenia, no ale ;)
Ja NDS wybrałem dlatego, że jest na nim więcej gier, które mnie interesują, a nie raptem cztery, jak na PSP :)

Ps. Co do poprzedniego posta to trochę mnie też poniosły nerwy, jak widziałem te wymyślane bzdury przez naszego nowego kolegę, tak więc pisałem trochę porywczo, odnośnie tej grywalności na PSP :) Za to przepraszam.
jednak i tak, przynajmniej dla mnie, wypada ona gorzej niż na NDS :)

Pozdrowienia,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2008 o 19:40, Mr.M napisał:

(ciachu-ciachu)


Ech, obie konsolki toczą zaciekłe boje, a ja planuję mieć obie... szkoda, że mam kasę, ale na razie na pierwszym miejscu jest gitara elektryczna więc...
Ale w tych "bojach" strasznie wkurza mnie gadanie:
O DSie - ˝łe jaka grafa, to dla dzieci"
O PSP "łe jaka niska grywalność, to dla ludzi którzy lubią tyko grafę"
To zależy co kto lubi.
Ja np. jestem typowym polskim konserwatywnym graczem, który lubi grać w gry typowo "europejskie" a nie jakieś, przepraszam za stereotypowe stwierdzenie "japońskie bajeczki". Dlatego mi frajdę daje to, że siedząc w kolejce u dentysty, mogę wrócić do "tych samych" gier co na moim PC. Mi np. podobają się takie gry to wybrałem PSP. Na DSie nie miał bym rozeznania w co grać i co kupić... Choć z drugiej strony ten dotykowy ekranik i frajda z gry kusi...
I właśnie. Jakie produkcje polecasz na DSie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 20:20, Kraju92 napisał:

Czy opłaca się kupić NDS-a za 200 zł?


Zależy jakiego - Jeśli to wersja Classic, nie Lite, to moim zdaniem się nie opłaca, gdyż Lite jest bardziej poręczny, mniej zużywa energii, ma większy poziom podświetlenia - ogólnie normalny NDS mu do pięt nie dorasta :) Warto więc jednak dołożyć trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:48, Mr.M napisał:

"(wtf? Nie jestem w stanie sobie żadnej gry na NDS przypomnieć, która ma balonik
i trzeba go przekłuć :) )

Point Blank oraz Diddy Kong Racing. Pierwsza, to taka ''miniaturowa strzelnica z lunaparku''. Strzelamy do roznych latajacych i ruszajacych sie obektow. Druga, to taka podrobka Mario Kart. Choc tak Mario Kart jak i Diddy Kong Racing mnie nie urzekly ;). Point Blank jest fajny, ale na dluzsza mete nuzacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PSP jest o wiele lepsze. aktualnie zagrywam się Secret Agent Clanka. Czekam na Buzza, a ponadto będę mógł sobie zagrać w Force Unleashed. PC mi tego niestety nie da. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 20:40, Tomicha napisał:

Jak dla mnie PSP jest o wiele lepsze. aktualnie zagrywam się Secret Agent Clanka. Czekam
na Buzza, a ponadto będę mógł sobie zagrać w Force Unleashed. PC mi tego niestety nie
da. :(

Jak dla mnie DS jest o wiele lepsze. aktualnie zagrywam się Residenta i FF4. Czekam na GTA a ponadto będę mógł sobie zagrać w Force Unleashed.

pozdro:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz (a właściwie to gra ;p) jakiej zazdroszczę posiadaczom PSP to Guilty Gear XX Accent Core +
Szkoda, że na DSa jest tylko mierne Guilty Gear: Dust Strikers, bo to naprawdę niesamowita bijatyka ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:45, Gargamel Pl napisał:

Właśnie planuje zakup NDS lub PSP. Czy moglibyście podać plusy i minusy tych konsol oraz
gry godne uwagi?


Kupilem PSP. I chyba oddam do sklepu, mam na to 7 dni. Konsolka fajna, dwie gry nawet dali w komplecie, ale... sprawa pierwsza internet. Owszem nawet chodzi. Tylko strony wczytuja sie bardzo powoli, tekst wprowadza sie bardzo nie wygodnie, a zamiast polskich znakow sa jakies dziwolagi albo kreseczki. Nawet krotkiego newsa nie mozna konfortowo przeczytac. Sprawa druga konsolka do tanich nie nalezy. I okazuje sie, zeby konfortowo grac, wiecej zeby zapisywac stany gry trzeba... dodatkowo dokupic Memory Stick. 4 GB za jedyne 199.99 PLN. Wiecej - zeby nawet zwykly update firmware zrobic Memory Stick jest niezbedny. Mozna co prawda podlaczyc PSP do komputera, ale do tego jest potrzebny odpowiedni kabelek, ktory albo masz w domu, albo trzeba dokupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zastrzeżeń do internetu nie mam. Chodzi szybko i przyjemnie :). Karta pamięci - fakt rzecz konieczna, ale przesadzasz z tą ceną. Za swojego Sandiska 4GB ultra zapłaciłem 90zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:57, Gargamel Pl napisał:

Czy do NDS''a trzeba coś dokupić np. karty pamięci.


Tylko jeśli chcesz dokupić jakiś soft, który pozwoli ci na zgrywanie dodatkowych aplikacji z PC - żeby normalnie grać nic nie musisz dokupywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszą wersję PSP z kartą 512MB (takie były czasy ;-)) i powiem szczerze, że gram absolutnie komfortowo. Przecież savy zajmują parę kilo, większa karta owszem jest potrzebna jeżeli słuchasz sporo muzyki i oglądasz video, ale gierki wymagają minimum pamięci, nie przypadkowo w zestawie (przynajmniej moim) była karta 32MB.
A co do samego pytania zawartego w temacie, powiem tak, DS to taka mniejsza WII, gierki są grywalne i konsolka sprzedaje się dużo lepiej od PSP, podobnie jak jej większa siostra od Xboxa 360 czy PS3. Natomiast te wyniki co przede wszystkim efekt rewelacyjnych sprzedaży w samej Japonii, a moim zdaniem DS nie do końca trafia w gusta europejskich graczy. Grafika w porównaniu z PSP, delikatnie rzecz ujmując mierna i co gorsze maksymalnie infantylna. Wybór w gierkach na naszym rynku też sporo mniejszy niż w grach na PSP. No i PSP jest częścią pewnego systemu, który pewnie będzie ewoluował, już dzisiaj współpracuje z PS3, a mam wrażenie, że to początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>DS nie do końca trafia w gusta europejskich graczy

gdyż... :

Dnia 09.09.2008 o 20:35, Pablor napisał:

Grafika w porównaniu z PSP, delikatnie rzecz ujmując mierna i co gorsze maksymalnie infantylna.


Cos mnie zaraz trafi...Kiedy wy kuźwa zrozumiecie, że w grach nie liczy się grafika, tylko grywalność, fun? Ale nie, lepiej kupować gry takie jak Crysis tylko z powodu grafiki i potem się onanizować patrząc w ekran... Kolejna gadka typowego "Polaka",chore...

Dnia 09.09.2008 o 20:35, Pablor napisał:

Wybór w gierkach na naszym rynku też sporo mniejszy niż w grach na PSP.


Lol >< Zależy, jak się szuka. Sklepy internetowe mają bardzo zbliżone asortymenty, więc nie wiem o co chodzi.
Jak coś, to jest też Allegro. Tutaj nie widzę żadnego uzasadnienia, tak samo jak wyżej.
Szkoda pisać...

Pozdrowienia.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:28, Mr.M napisał:

Cos mnie zaraz trafi...Kiedy wy kuźwa zrozumiecie, że w grach nie liczy się grafika,
tylko grywalność, fun? Ale nie, lepiej kupować gry takie jak Crysis tylko z powodu grafiki
i potem się onanizować patrząc w ekran... Kolejna gadka typowego "Polaka",chore...


Tyle, że w przypadku DSa grafika potrafi odrzucać
A nie ma nic gorszego niż granie w grę, która denerwuje nas samym wyglądem
Nie faworyzuję żadnej z konsol, ale gdybym musiał kupić byłaby to konsolka od sony - za internet i multimedia, choć DS ma (ogólnie) lepsze gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na DSiku też można net przeglądać:) Trzeba specjalną dostawkę kupić i Linuxa ściągnąć:)

A co do grafiki to różne gusta:) Bo mnie na przykład taka grafika przyciąga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:47, Chopin_l napisał:

Ale na DSiku też można net przeglądać:) Trzeba specjalną dostawkę kupić i Linuxa ściągnąć:)

no właśnie: kupić
i z tego co się orientuję to na DS zbyt wygodne to nie jest

Dnia 09.09.2008 o 21:47, Chopin_l napisał:

A co do grafiki to różne gusta:) Bo mnie na przykład taka grafika przyciąga:)

mówiłem o grafice 3D
bo 2D i mnie ciągnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować