Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2008 o 21:28, Mr.M napisał:

>DS nie do końca trafia w gusta europejskich graczy

gdyż... :

> Grafika w porównaniu z PSP, delikatnie rzecz ujmując mierna i co gorsze maksymalnie
infantylna.

Cos mnie zaraz trafi...Kiedy wy kuźwa zrozumiecie, że w grach nie liczy się grafika,
tylko grywalność, fun? Ale nie, lepiej kupować gry takie jak Crysis tylko z powodu grafiki
i potem się onanizować patrząc w ekran... Kolejna gadka typowego "Polaka",chore...

> Wybór w gierkach na naszym rynku też sporo mniejszy niż w grach na PSP.

Lol >< Zależy, jak się szuka. Sklepy internetowe mają bardzo zbliżone asortymenty,
więc nie wiem o co chodzi.
Jak coś, to jest też Allegro. Tutaj nie widzę żadnego uzasadnienia, tak samo jak wyżej.
Szkoda pisać...

Pozdrowienia.
M.

Oj Kolega się uniósł.
W temacie grafiki, popatrzmy na nią poprzez pryzmat typowych herosów występujących w grach Nintendo: Mario, Pokemony itd. To nie są z całą pewnością osobowości, które są w stanie urzec moją skromną, 32-letnią osobę. Grywalność oczywiście ma olbrzymie znaczenie, ale czy film z super fabułą zagrany przez marnych aktorów, kiepsko zmontowany i bez dźwięku będzie dla Ciebie atrakcyjny ??? Nie bez kozery wspomniałem o infantylności grafiki na DS-ie, bo kiedy trzymałem go w ręku to oprócz niezłej zabawy cały czas chodziła mi po głowie jedna myśl, co ja stary, głupi facet robię, grając w gierkę przeznaczoną dla 10-latka. I do tego zmierzam, masz dziecko, sam jesteś dzieckiem lub Japończykiem :-) kupuj DS-a, ale poważny gracz z DS-em w dłoni wygląda jak facet w rajstopach.
Co do oferty, to oczywiście możemy sobie teraz udowadniać, że zakup migacza do Lamborghini w Polsce to żaden problem, bo jest taka aukcja na e-bayu tylko czy w tym rzecz. Ja mówię o standardowej sytuacji, wchodzę do sklepu X, podchodzę do regału i.... widzę 8 gierek czy widzę 88 gierek.
A wracając do grywalności to nic nie przebije rosyjskiego gamboya z wilkiem zbierającym jajka ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:01, Pablor napisał:

W temacie grafiki, popatrzmy na nią poprzez pryzmat typowych herosów występujących w
grach Nintendo: Mario, Pokemony itd. To nie są z całą pewnością osobowości, które są
w stanie urzec moją skromną, 32-letnią osobę.


No tak, Pokemony i Mario to gry raczej dla młodszych graczy, tak góra 16 lat ;p Za to Ty, jako starszy możesz spróbować Resident Evil DS, Dementium: The Ward, tam na pewno nie ma kolorowej i dziecinnej grafiki (bo o to chodzi, tak?).

Dnia 09.09.2008 o 22:01, Pablor napisał:

Grywalność oczywiście ma olbrzymie znaczenie,
ale czy film z super fabułą zagrany przez marnych aktorów, kiepsko zmontowany i bez dźwięku
będzie dla Ciebie atrakcyjny ??? Nie bez kozery wspomniałem o infantylności grafiki na
DS-ie, bo kiedy trzymałem go w ręku to oprócz niezłej zabawy cały czas chodziła mi po
głowie jedna myśl, co ja stary, głupi facet robię, grając w gierkę przeznaczoną dla 10-latka.


Starość nie radość ;/

Dnia 09.09.2008 o 22:01, Pablor napisał:

I do tego zmierzam, masz dziecko, sam jesteś dzieckiem lub Japończykiem :-) kupuj DS-a,
ale poważny gracz z DS-em w dłoni wygląda jak facet w rajstopach.


W tym momencie mnie wyprowadziłeś z równowagi ;d Przecież czarny DS wcale nie wygląda dziecinnie, a wręcz przeciwnie, razem ze stylusem to IMO prawie jak palmtop. A poważny gracz z DSem w dłoni wygląda jak poważny gracz z dobrym gustem.

Dnia 09.09.2008 o 22:01, Pablor napisał:

Co do oferty, to oczywiście możemy sobie teraz udowadniać, że zakup migacza do Lamborghini
w Polsce to żaden problem, bo jest taka aukcja na e-bayu tylko czy w tym rzecz. Ja mówię
o standardowej sytuacji, wchodzę do sklepu X, podchodzę do regału i.... widzę 8 gierek
czy widzę 88 gierek.


To zależy od sklepu. W niektórych naprawdę jest sporo tytułów na DSa i to nie tylko starych i dziecinnych.

Dnia 09.09.2008 o 22:01, Pablor napisał:

A wracając do grywalności to nic nie przebije rosyjskiego gamboya z wilkiem zbierającym
jajka ;-).


Nie wiem, nie grałem ;)

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:54, Digin985 napisał:

Przecież czarny DS wcale nie wygląda dziecinnie, a wręcz przeciwnie, razem ze
stylusem to IMO prawie jak palmtop. A poważny gracz z DSem w dłoni wygląda
jak poważny gracz z dobrym gustem.


Dokładnie tak , bardzo dobrze to napisałeś , właśnie dlatego , jako 19-latek w najbliższym czasie mam zamiar kupić sobie właśnie czarno , białego DS-a , a nie PSP. Czasem , (nie wiem czy słusznie) mam wrażenia że ludzie kupują PSP między innymi dlatego , bo panuje taka moda. Natomiast kupowanie DS-a kojarzy mi się - tak jak to naprawdę świetnie ująłeś - z dobrym gustem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 23:17, Sebat1 napisał:

> Przecież czarny DS wcale nie wygląda dziecinnie, a wręcz przeciwnie, razem ze
> stylusem to IMO prawie jak palmtop. A poważny gracz z DSem w dłoni wygląda
> jak poważny gracz z dobrym gustem.

Dokładnie tak , bardzo dobrze to napisałeś , właśnie dlatego , jako 19-latek w najbliższym
czasie mam zamiar kupić sobie właśnie czarno , białego DS-a , a nie PSP. Czasem , (nie
wiem czy słusznie) mam wrażenia że ludzie kupują PSP między innymi dlatego , bo panuje
taka moda. Natomiast kupowanie DS-a kojarzy mi się - tak jak to naprawdę świetnie ująłeś
- z dobrym gustem. ;]

Ja mam nintendo DS ok grudnia. Niestety sam sobie kupiłem :/. Jedyne na czym się zawiodłem to troszeczkę na grafice. Ale i tak w moim rankingu wygrywa z PSP. Do niego trzeba jeszcze kupić kartę pamięci za 200zł na "sejwy". DS długo też trzyma w porównaniu do PSP. A według mnie inni kupują PSP nie dlatego bo wybiorą je z 2 konsol, tylko dlatego bo DS uważają za dziecinną zabawkę i nawet jej pod uwagę nie biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2008 o 11:42, Heterko napisał:

Ja mam nintendo DS ok grudnia. Niestety sam sobie kupiłem :/.

Dlaczego ''''niestety'''' ? Przecież świadczy to o Twoim dobrym guście. ;)

Dnia 10.09.2008 o 11:42, Heterko napisał:

Jedyne na czym się zawiodłem to troszeczkę na grafice. Ale i tak w moim rankingu wygrywa z
PSP. Do niego trzeba jeszcze kupić kartę pamięci za 200zł na "sejwy".

To jest właśnie wkurzające , że jak chce się w pełni korzystać z podstawowych możliwości PSP to trzeba do tego jeszcze dopłacać. ;/

Dnia 10.09.2008 o 11:42, Heterko napisał:

DS długo też trzyma w porównaniu do PSP.

Tu nie wiem w jakim kontekście użyłeś tego zdania , chodzi o baterie , czy o grywalność gier ? A może o jedno i o drugie ? :)

Dnia 10.09.2008 o 11:42, Heterko napisał:

A według mnie inni kupują PSP nie dlatego bo wybiorą je z 2 konsol, tylko dlatego bo DS uważają
za dziecinną zabawkę i nawet jej pod uwagę nie biorą.

Tak to właśnie jest , wielu graczy nawet nie zastanawia się czy kupić PSP , czy DS-a , a to jest moim zdaniem duży błąd. Od razu wybierają PSP , w ogóle nie biorąc przy tym pod uwagę DS-a , bo z góry uznają go za dziecinadę. To jak to inaczej nazwać , jak nie modą na PSP , albo też stereotypami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2008 o 12:44, Sebat1 napisał:

> DS długo też trzyma w porównaniu do PSP.
Tu nie wiem w jakim kontekście użyłeś tego zdania , chodzi o baterie , czy o grywalność
gier ? A może o jedno i o drugie ? :)

Tu chodzilo mi o długośc działania baterii. W instrukcji jest napisane, że trzyma od 15 do 91 godzin. Zalezy od mocy podświetlenia. Nie sprawdzałem tego dokładnie, ale dłużej niż 8 godzin na pewno trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 13:22, Chopin_l napisał:

Przy najmniejszym podświetleniu i grając na słuchawkach mój DS wytrzymał mi jakieś tydzień
grania na oko po 8 godzin na dobę:)

Ja tak dokładnie nie liczyłem czasu ile wytrzyma moja biała konsola. Ale w każdym bądź razie akumulatiry nintendo ma dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 14:41, Heterko napisał:

> Przy najmniejszym podświetleniu i grając na słuchawkach mój DS wytrzymał mi jakieś
tydzień
> grania na oko po 8 godzin na dobę:)
Ja tak dokładnie nie liczyłem czasu ile wytrzyma moja biała konsola. Ale w każdym bądź
razie akumulatiry nintendo ma dobre.


No ja też nie dokładnie:P Czas ten jest +-1 dzień i +-1 godzina:P Ale i tak trzyma nadzwyczaj długo:)

PS. Ja mam czarną:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baty od rodziców dostajesz czy co?*
Każdy ma swoje zdanie. Prawda jest taka, że dzieci wybierają Nintendo DS.
Tak, stawiam na grywalność, funkcjonalność, cenę czyli wszystko najważniejsze.

Grywalność - PSP wygrywa. A jeżeli dla Ciebie gra w której musimy dmuchać żeby jakiś pixelek się przesunął po niebieskim ekranie, to coś grywalnego, co z Ciebie za GRACZ?!
Funkcjonalność - PSP wygrywa. Internet, skype, muzyka, filmy, zdjęcia(gazety internetowe), e-booki i masa pierdółek.
Cena - DS wygrywa. Ale co do stwierdzenia że karta na savy kosztuje 200zł to jesteście w błędzie. Karta 8GB kosztuje 200zł, ale na savy wystarczy 32MB(jakieś 20zł maksymalnie?).

Podsumowując wybrałem psp, mimo że mogłem wybrać KAŻDĄ inną konsolę.
Do dziś twierdzę że była to decyzja której za Chiny bym nie zmienił.

*-tylko żeby ktoś tu się nie czuł niewinny, albo Sebat1 zaczął się ze mną sprzeczać - post kierowany jest do każdego kto tak sądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Baty od rodziców dostajesz czy co?*
Każdy ma swoje zdanie. Prawda jest taka, że dzieci wybierają Nintendo DS.


A jak sie jest dorosłym to nie można wybrac DSa? Znam ponad 40-letnią osobe, która ma DSa i oficjalnie uznaje jego wyższość nad PSP

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Grywalność - PSP wygrywa. A jeżeli dla Ciebie gra w której musimy dmuchać żeby jakiś
pixelek się przesunął po niebieskim ekranie, to coś grywalnego, co z Ciebie za GRACZ?!


A jeżeli dla Ciebie gra, w której musisz poruszać kuleczką po kolorowych planszach, żeby trafiła do celu to coś dla prawdziwych graczy to nie mamy o czym rozmawiać -.-
- Chodzi mi o Loco Roco xD W przeciwieństwie do Ciebie, podam konkretny przykład. Powiesz, że to wyjątek? Jakoś na DSie całkiem mało gier wykorzystuje mikrofon w taki sposób, aby był do gry niezbędny.

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Funkcjonalność - PSP wygrywa. Internet, skype, muzyka, filmy, zdjęcia(gazety internetowe),
e-booki i masa pierdółek.


Ale DS też może mieć muzykę, internet i filmy (za to nie dam głowy, ale wydaje mi się, że czytałem o czymś takim)!!!

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Cena - DS wygrywa. Ale co do stwierdzenia że karta na savy kosztuje 200zł to jesteście
w błędzie. Karta 8GB kosztuje 200zł, ale na savy wystarczy 32MB(jakieś 20zł maksymalnie?).

Podsumowując wybrałem psp, mimo że mogłem wybrać KAŻDĄ inną konsolę.
Do dziś twierdzę że była to decyzja której za Chiny bym nie zmienił.


To samo mogę powiedzieć o moim zakupie DSa. BTW do sklepu pojechałem po PSP, ale wyszedłem już z konsolką Nintendo i (prawie, aka Guilty Gear na PSP ;p) ani przez chwilę nie żałowałem tej decyzji.

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

*-tylko żeby ktoś tu się nie czuł niewinny, albo Sebat1 zaczął się ze mną sprzeczać -
post kierowany jest do każdego kto tak sądzi.


Nie dostaję bata od rodziców, za to ty pewnie dostałbyś bata od kumpli, gdyby się okazało, że masz jakąś ambitniejszą konsolkę niż PSP

Pozdrowień brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2008 o 16:03, Digin985 napisał:

Ale DS też może mieć muzykę, internet i filmy (za to nie dam głowy, ale wydaje mi się,
że czytałem o czymś takim)!!!


Są filmy:) Potrzebny programator i specjalny programik(darmowy) do konwersji na format DSowy:) I chodzą miodzio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:21, Chopin_l napisał:


> Ale DS też może mieć muzykę, internet i filmy (za to nie dam głowy, ale wydaje mi
się,
> że czytałem o czymś takim)!!!
>

Są filmy:) Potrzebny programator i specjalny programik(darmowy) do konwersji na format
DSowy:) I chodzą miodzio:)

No, ale jest też potrzebna droga karta pamięci. To już nie dla wszystkich. Kiedyś jechałem po nią do sklepu. Wziąłem ze sobą 100zł i jak zobaczyłem cenę to już mi się odechciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:26, Heterko napisał:

>
> > Ale DS też może mieć muzykę, internet i filmy (za to nie dam głowy, ale wydaje
mi
> się,
> > że czytałem o czymś takim)!!!
> >
>
> Są filmy:) Potrzebny programator i specjalny programik(darmowy) do konwersji na
format
> DSowy:) I chodzą miodzio:)
No, ale jest też potrzebna droga karta pamięci. To już nie dla wszystkich. Kiedyś jechałem
po nią do sklepu. Wziąłem ze sobą 100zł i jak zobaczyłem cenę to już mi się odechciało.


Jak to?O_o Ostatnio kupiłem MicroSD(Bo takie do programatora wchodzą) 2Giga z adapterem za 20zł...
A Programatory po 70zł są teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Prawda jest taka, że dzieci wybierają Nintendo DS.

A to stwierdzenie to niby na jakiej podstawie ? Jakbyś nie zauważył to prawda jest taka że dzieci masowo kupują również i PSP , a wiec ?

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Grywalność - PSP wygrywa. A jeżeli dla Ciebie gra w której musimy dmuchać żeby jakiś
pixelek się przesunął po niebieskim ekranie, to coś grywalnego, co z Ciebie za GRACZ?!

Chyba zapomniałeś o tak podstawowej rzeczy jak nie wrzucanie wszystkich gier do jednego worka. To że zagrałeś w jakąś dziwną grę , która się tobie nie spodobała to przecież nie oznacza że wszystkie gry na tej konsoli są właśnie takie... Zagraj w jakąś porządną grę i przytocz ją jako przykład , a nie... ;/

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Funkcjonalność - PSP wygrywa. Internet, skype, muzyka, filmy, zdjęcia(gazety internetowe),
e-booki i masa pierdółek.

Ta jak to już napisał Digin985 , DS ma filmy i internet oraz muzykę , i jeszcze parę innych rzeczy (ale od razu mówię , że nie znam wszystkich możliwości DS-a).

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Cena - DS wygrywa. Ale co do stwierdzenia że karta na savy kosztuje 200zł to jesteście
w błędzie. Karta 8GB kosztuje 200zł, ale na savy wystarczy 32MB(jakieś 20zł maksymalnie?).

Ta karta pamięci jest tyle warta chyba na Allegro , ostatnio widziałem kartę 8 GB za 336 złotych.

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Podsumowując wybrałem psp, mimo że mogłem wybrać KAŻDĄ inną konsolę.
Do dziś twierdzę że była to decyzja której za Chiny bym nie zmienił.

Jak w kwestii konsoli NDS jest się z góry na NIE , to się nawet nie dziwię...

Żeby nie było , nie jestem wrogiem konsoli PSP , nawet chodzi mi po głowie aby kupić sobie ją w przyszłym roku , ale nie lubię takiego zachowania ''''DS gorszy bo PSP lepsze i kropka''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Każdy ma swoje zdanie. Prawda jest taka, że dzieci wybierają Nintendo DS.


To pozostawie bez komentarza...
[Edit] A może jednak. Powiedz, co cię skłania do myślenia, że NDS to konsola dla dzieci? Proszę, oświeć mnie, bo nie rozumiem.

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:


Grywalność - PSP wygrywa. A jeżeli dla Ciebie gra w której musimy dmuchać żeby jakiś
pixelek się przesunął po niebieskim ekranie, to coś grywalnego, co z Ciebie za GRACZ?!


WTF? Powiedz mi, jaki tytuł na NDS ma takie akcje? Są gry na NDS denne, ale są one również na PSP. Ja póki co zagrywam się w The World Ends With You - uwierz, tak innowacyjnego gameplayu nie ma żadna gra. Za to nie jest to tytuł typu jakieś My Little Ponny, normalny j-rpg (jeśli tak go można zaliczyć?). Tylko, że często nie widzi sie tgo, czego widzieć się nie chce...

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Funkcjonalność - PSP wygrywa. Internet, skype, muzyka, filmy, zdjęcia(gazety internetowe),
e-booki i masa pierdółek.


NDS może mieć to samo...

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

Baty od rodziców dostajesz czy co?*
*-tylko żeby ktoś tu się nie czuł niewinny, albo Sebat1 zaczął się ze mną sprzeczać -
post kierowany jest do każdego kto tak sądzi.



a to co ma znaczyć? Nie rozumiem zdania w ogóle, zero, nic. Oświeć mnie, o mistrzu.

@Sebat1

Dnia 10.09.2008 o 14:55, Natchan napisał:

mam wrażenia że ludzie kupują PSP między innymi dlatego , bo panuje taka moda


Heh, otóż często tak jest. Mój bardzo dobry przyjaciel chciał sobie kupić PSP... Dlaczego? "Bo to modne", mimo że z gier uznaje tylko "jakże dojrzałe" GTA ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami się wykluczacie, to pierw ktoś pisze że coś kupuje i ma jeszcze do tego dopłacać, a teraz piszecie że aby to było to trzeba to zrobić.
Ja to mam w standardzie...

W każdym jest trochę z dziecka :P Nie napisałem, że ten kto gra w te gry jest głupi, ale że gry w które gra są głupie. I też posiadam przykład, który już podałem(WarioWare: Touched!). Kolejny to taki, że Need For Speed: Underground 2 może się mierzyć co najwyżej z jakąś ściganką na komórki...
I mówiąc że grywalnie przewyższa DS''a nie miałem na myśli Loco Roco, choć lubię w nie grać, ale Final Fantasy Crisis Core(klimatyczne, to nie to samo co poprzednie części na DS), God Of War, Patapon, Star Wars: Battlefront, Syphon Filter. Dla każdego coś miłego, grywalnego i sprowadzającego się do dużego świata, nie do tego co zostało zrobione w New Super Mario Bros. (czytaj systemu jak w warcabach). Naturalnie do Mario nic nie mam, ale ocenia się za całokształt.

Aco do dziecinnych gier, to te gry są przeznaczone głównie dla dzieci i casuali(niedzielnych graczy) którzy od paru dni mają swoją pierwszą konsolę. Kolorowe obrazki, banalne cele, mało rozbudowana fabuła(czasem rozbudowana tak, że nikt nie wie o co chodzi, a normalnie to jej nie ma).
Odbiegając od handheldów, to dodam że taki Spore i każda inna gra, która jest bardzo kolorowa i dziwaczna, nie znaczy że jest głupia. Ważne że wciąga, chce się w nią grać, nie nudzi. Tyle że gry na DS mnie nudzą...

Nigdzie nie napisałem że na PSP gry beznadziejne się nie zdarzają, też ich trochę jest. Ale nikt nie karze komukolwiek w nie grać. Po prostu gdzieś tam są... Na DS jeszcze nie spotkałem interesującego mnie tytułu.

Co do funkcjonalności to "może", ale nie musi. Tu jest to od początku.

Nikogo nic nie uczę żeby być mistrzem, wyraziłem swoje zdanie i w dość głupi i kontrowersyjny sposób starałem się odpowiedzieć na głupią opinię, z którą żyją posiadacze Nintendo DS.
A chodziło mi o to, aby skierować to zdanie do wszystkich którzy tak sądzą, bo Sebat1 nie jest jedynym który myśli w ten sposób.

Moda to co innego. Najlepszym przykładem jest Apple i Iphone, który nie jest w cale funkcjonalny.
Tutaj jest trochę inaczej. Poza tym, to nie wasza, ani moja sprawa oceniać dlaczego ludzie wybierają PSP czy DS. Moim zdaniem DS jest daleko w tyle za PSP, ale tak samo mogą się kłócić posiadacze PS3 i X360.

Podsumowując PEACE ;P, bo widzę że nigdy się nie przetłumaczy tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:30, Natchan napisał:

W każdym jest trochę z dziecka :P Nie napisałem, że ten kto gra w te gry jest głupi,
ale że gry w które gra są głupie. I też posiadam przykład, który już podałem(WarioWare:
Touched!).


No tego to akurat ja też nie lubię :)

Dnia 10.09.2008 o 18:30, Natchan napisał:

I mówiąc że grywalnie przewyższa DS''a nie miałem na myśli Loco Roco, choć lubię w nie
grać, ale Final Fantasy Crisis Core(klimatyczne, to nie to samo co poprzednie części
na DS), God Of War, Patapon, Star Wars: Battlefront, Syphon Filter. Dla każdego coś miłego,
grywalnego i sprowadzającego się do dużego świata, nie do tego co zostało zrobione w
New Super Mario Bros. (czytaj systemu jak w warcabach). Naturalnie do Mario nic nie mam,
ale ocenia się za całokształt.


Mam Ci zacząć wymieniać pożądne, klimatyczne i rozbudowane gry na DSa?

Dnia 10.09.2008 o 18:30, Natchan napisał:

Tyle że gry na DS mnie nudzą...


Kwestia gustu.

Dnia 10.09.2008 o 18:30, Natchan napisał:

Nigdzie nie napisałem że na PSP gry beznadziejne się nie zdarzają, też ich trochę jest.
Ale nikt nie karze komukolwiek w nie grać. Po prostu gdzieś tam są... Na DS jeszcze nie
spotkałem interesującego mnie tytułu.


Ja mam tak z PSP niestety.

Dnia 10.09.2008 o 18:30, Natchan napisał:

Nikogo nic nie uczę żeby być mistrzem, wyraziłem swoje zdanie i w dość głupi i kontrowersyjny
sposób starałem się odpowiedzieć na głupią opinię, z którą żyją posiadacze Nintendo DS.


Właśnie. Szkoda tylko, że jak sam napisałeś "w dość głupi i kontrowersyjny sposób". To naprawdę nie pomaga, a wręcz przeciwnie.

Dnia 10.09.2008 o 18:30, Natchan napisał:

A chodziło mi o to, aby skierować to zdanie do wszystkich którzy tak sądzą, bo Sebat1
nie jest jedynym który myśli w ten sposób.


hehehe jestem fanbojem DSa i nic tego nigdy nie zmieni ;p

Dnia 10.09.2008 o 18:30, Natchan napisał:

Moda to co innego. Najlepszym przykładem jest Apple i Iphone, który nie jest w cale funkcjonalny.
Tutaj jest trochę inaczej. Poza tym, to nie wasza, ani moja sprawa oceniać dlaczego ludzie
wybierają PSP czy DS. Moim zdaniem DS jest daleko w tyle za PSP, ale tak samo mogą się
kłócić posiadacze PS3 i X360.


Cieszę się, że w końcu napisałeś coś w zwykły i niekontrowersyjny sposób :D
Od razu się takiego posta milej czyta.

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanboy''e Nintendo i Sony znowu się kłócą, która konsolka jest lepsza...
Teksty w stylu "ludzie kupują PSP tylko dlatego, bo jest modne", "posiadanie DS''a świadczy o świetnym guście" są po prostu śmieszne. Sam wahałem się między tymi dwoma konsolkami, i w końcu wybrałem PSP. Czy to świadczy o moim kiepskim guście?

Bardzo szanuję Nintendo za jej wkład w kieszonkowe konsole, sam zaczynałem swoją przygodę z kieszonsolkami od poczciwego, czarno-białego GameBoy''a. PSP to dla mnie swoiste "odcięcie pępowiny". Ale nie żałuję. Mam wszystko czego oczekuję od przenośnej konsoli z XXI wieku: gry (to logiczne ;)), oglądanie filmów( bez dokupywania różnych dodatków), odtwarzanie muzyki i bezprzewodowy internet. Co do grywalności gier, to przyznam szczerze, że gry DS''owe trochę mnie znudziły. Może to dlatego, że dużą część z nich już "przegrałem" na GameBoy''ach. PSP to takie przenośne PS2 (to prawie ;)), co akurat mi bardzo odpowiada :). W nieśmiertelnego Tekken''a mogę grać bez końca. Podsumowując - mam PSP i jestem z tego zadowolony :). Ale mimo tego, gdybym miał trochę wolnych pieniędzy kupiłbym DS''a. Dlaczego? Zawsze kolejny fajny gadżet do kolekcji ;).

P.S. Sebat1

Nie wiem gdzie znalazłeś kartę 8GB za 336zł. Sam kupowałem niedawno u mnie na mieście Sandiska 8GB za 110zł (oczywiście oryginał) Dla zainteresowanych mogę pokazać paragon ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować