Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2008 o 14:00, Natchan napisał:

Skoro straciłeś 500h życia na głupim klonie pokemonów - twoja sprawa.
Ja wolę stracić te godziny przy 20 grach, które zabijają czas, bawią i fascynują.


Jeżeli twoim zdaniem na DS są tylko klony pokemonów to w ogóle się nie wypowiadaj na temat DS. Ja tam wolę spędzić czas przy jednej grze za ok. 150 zł niż przy 20 za podobną cenę.

Dnia 19.09.2008 o 14:00, Natchan napisał:

A jak bym chciał przeżyć to co na NDS, to na kartce narysowałbym sobie kreskę i w wyobraźni zrobił z niej
powiedzmy Jedi, z dużym mieczem. Potem dorysowałbym jakąś kropkę i wmawiał sobie że to gwiezdny
niszczyciel...


To zrób tak i przestań się wymądrzać.

Dnia 19.09.2008 o 14:00, Natchan napisał:

Nie mówię że grafika przede wszystkim, w końcu parę lat temu sam grałem w Tomb Raidera,
czy inne gry w których grafika była nieco ograniczona, ale to nie to samo.


Parę lat temu to grafika wszędzie była ograniczona.

Dnia 19.09.2008 o 14:00, Natchan napisał:

Ale skończmy już temat. Grajcie sobie w co chcecie, ja idę przejść sapera, tylko niech
mi nikt nie mówi że ma go na NDS w "3D" i jest fajniejszy bo nie ma takich pixeli...


Sapera nie ma też PSP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o super... Wyraziłem swoje zdanie, które nie mija się z prawdą, tylko prawdą jest.

I jak masz tak słabe nerwy że czyjąś wypowiedź bierzesz sobie do serca, to może lepiej daruj sobie fora dyskusyjne? Bo po to są fora dyskusyjne, żeby powiedzieć co się myśli, porównać co bliżej prawdy i przy tym posprzeczać się. To się nazywa dyskusja.

Aha, nadal myślę że DS jest daleko za PSP, ale przecież nie mówię, że każdy ma grać na PSP i twierdzić że gry są lepsze. Po prostu nie lubię jak ktoś wygarnia coś nie prawdziwego, a przecież PSP samo siebie nie obroni(tutaj mi chodzi o te wszystkie wypowiedzi typu "moda na psp")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP vs NDS
No właśnie.Zastanawiam się nad kupnem przenośnej konsoli.A,że nie mam okazji sprawdzić ich przychodzę tu z pomocą.Od konsoli oczekuje:nie musi być jakaś dobra grafika(ale jako dodatek może być)ma się na niej grać wygodnie w pociągu autobusie i w samochodzie(jako pasażer)bateria mogła by trzymać trochę dłużej niż 6 godzin,nie musi mieć jakiś szmerów bajerów(słuchanie mp3 oglądanie filmów)służyć mi będzie tylko do grania.Od gier oczekuje żeby były dosyć długie np:jakieś fajne RPG lub jRPG,oczywiście nie pogardzę też wartką akcją i intensywną rozrywką do 8 godzin.Aaa i jeszcze żeby miało jakiś fajny dosyć duży ekran.Abym nie musiał wpatrywać się w literki i zastanawiać się co tam piszę.
To chyba tyle.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co opisujesz, to NDS byłby dla ciebie idealny - czysty fun, przyjemność z rozrywki, masa dobrych PRG i jRPG, a także pokrewnych (vide genialny World Ends With You czy FF). Bateria spełnia wymogi. Na ekranie wszystko jest czytelne. Co do długości rozrywki, to przy dobrych tytułach na NDS, te 8h to ledwo deczko gry.
Z grafiką też nie powinieneś mieć problemów :) Nic, tylko kupować ;)

Ps. Polecam wersję Lite. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:47, Mr.M napisał:

Ps. Polecam wersję Lite. :)


Dodam, że jeśli masz czas to możesz poczekać na DSi, który ma się ukazać na początku przyszłego roku. Będą większe ekraniki, dwa aparaty cyfrowe (wow hurra zawsze o tym marzyłem ^^'') i internet bez potrzeby dokupowania czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wolisz. Czy gry Hack ''n slash, czy jakieś jrpg, wyglądające jak tibia na komórkę.
Ja nadal jestem za swoim, bo Final Fantasy są I,II i VII(Crisis Core - Najlepsza gra na świecie, moim skromnym zdaniem). Ale z nowu God Of War, czy ten Star Wars the Force Unleashed to po prostu sieczka.

Na DS nie podam nic fajnego bo jak już wcześniej wspomniałem, w nic ciekawego nie grałem. Jakieś brain test czy remake super bario bros. Ogółem to wszystko w kółko to samo, a te ekrany wcale nie są takie czytelne, ale niby da się grać. Ja bym się nie zastanwiał, obie konsole mają długą przyszłość, więc nic nowego się nie pojawi i gier Ci nie zabraknie.

Ogółem to jeżeli nie miałeś doczynienia z PSP to będziesz miał co nadrabiać: GTA(najlepsze części serii), Monster Hunter i wiele wiele więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 15:13, pawciooo23 napisał:

PSP vs NDS
No właśnie.Zastanawiam się nad kupnem przenośnej konsoli.A,że nie mam okazji sprawdzić
ich przychodzę tu z pomocą.Od konsoli oczekuje:nie musi być jakaś dobra grafika(ale jako
dodatek może być)ma się na niej grać wygodnie w pociągu autobusie i w samochodzie(jako
pasażer)bateria mogła by trzymać trochę dłużej niż 6 godzin,nie musi mieć jakiś szmerów
bajerów(słuchanie mp3 oglądanie filmów)służyć mi będzie tylko do grania.Od gier oczekuje
żeby były dosyć długie np:jakieś fajne RPG lub jRPG,oczywiście nie pogardzę też wartką
akcją i intensywną rozrywką do 8 godzin.Aaa i jeszcze żeby miało jakiś fajny dosyć duży
ekran.Abym nie musiał wpatrywać się w literki i zastanawiać się co tam piszę.
To chyba tyle.Pozdrawiam.


Tak na start to nie bierz pod uwagę opinii Natchana o DS bo on ma o tym takie pojecie jak ja o HTML (czyli żadne.) -_-''
Mój DS trzyma ok. 9-10 godz. na jednej baterii, ale bez muzyki. Gier jest mnóstwo np. takie Advance wars lub The world ends with you. Szczególnie TWEWY cię zainteresuje bo to jRPG z wartką akcją i intensywną rozgrywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 11:38, Von Bolt napisał:

Mój DS trzyma ok. 9-10 godz. na jednej baterii, ale bez muzyki. Gier jest mnóstwo np.
takie Advance wars lub The world ends with you. Szczególnie TWEWY cię zainteresuje bo
to jRPG z wartką akcją i intensywną rozgrywką.

Właśnie dla TWEWY i Advance Wars rozważam nad zakupem NDS.Widziałem na internecie gameplaye i mi się bardzo podobało.Z kilku recenzji też wychodzi,że to bardzo dobre gry.I chyba właśnie zdecyduje się na maszynkę nintendo ponieważ nie trzeba żadnej karty pamięci dokupować tylko wkładasz grę i jedziesz dalej:).Ale szkoda mi będzie przepuścić takich gier jak God of War czy Crysiss Core.A właśnie może wiesz czy na DS jest jakiś Dragon Quest bo
jak tak to już się dłużej nie zastanawiam i kupuje NDS.

PS.Jak głupio się wygląda gdy gram na NDS w pociągu lub autobusie stukając w ekranik itp.Aaa i jeszcze jedno wygodnie się gra trzymając konsolę lewą ręką a w prawej operować stylusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 14:05, pawciooo23 napisał:

A właśnie może wiesz czy na DS jest jakiś Dragon Quest bo

Dobra wiadomosc ;). We wrzesniu tego roku wyszedl wlasnie Dragon Quest IV na NDSa :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Quest_IV

Dnia 05.10.2008 o 14:05, pawciooo23 napisał:

PS.Jak głupio się wygląda gdy gram na NDS w pociągu lub autobusie stukając w ekranik

Nie wyglada glupio - choc musze przyznac, ze mam pewne opory W granie gry w ktorych trzeba dmuchac do mikrofonu ;). Ale w taka ''Zelde: Phantom Hourglass'' wybornie sie gra w busie ;)...

Dnia 05.10.2008 o 14:05, pawciooo23 napisał:

Aaa i jeszcze jedno wygodnie się gra trzymając konsolę lewą ręką a w prawej operować stylusem?

Zalezy od tego czy... jestes prawo czy lewo reczny ;). Precyzja jest wazna, wiec nie ma sensu sie meczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2008 o 14:28, Piotrek K. napisał:

> PS.Jak głupio się wygląda gdy gram na NDS w pociągu lub autobusie stukając w ekranik
Nie wyglada glupio - choc musze przyznac, ze mam pewne opory W granie gry w ktorych trzeba
dmuchac do mikrofonu ;). Ale w taka ''Zelde: Phantom Hourglass'' wybornie sie gra w busie
;)...


E tam dmuchać:P To to jeszcze pikuś:P Spróbuj w te w które trzeba krzyczeć:P Stoisz na przystanku, grasz w Phoenixa Wrighta i nagle krzyczysz "Objection!" Mina ludzi... Bezcenne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2008 o 14:28, Piotrek K. napisał:

Dobra wiadomosc ;). We wrzesniu tego roku wyszedl wlasnie Dragon Quest IV na NDSa :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Quest_IV

To będzie moja pierwsza gra na NDS jak wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Czyli jednak biorę NDS.Dzięki za pomoc Chłopaki:).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Lepszą grafikę ma PSP, z kolei ds ma dotykówkę. Ani jedna, ani druga konsola nie ma podświetlanych klawiszy ale czy weźmiesz PSP czy DS-a, przyzwyczaisz się po kilku chwilach i obudzony po 50 godzinach spania będziesz umiał powiedzieć gdzie który jest bez otwierania oczu. Nie, DS nie ma odtwarzacza mp3, jednakże za jakieś 100 złotych możesz dokupić sobie do niego "programator". Wtedy masz filmy, muzę, możesz ściągać sobie demka gier, i tak dalej, wszystko na MicroSD. Całość wychodzi taniej niż PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za pomoc.
> Na co jest więcej gier ?

Lepiej zrob sobie liste tego w co bys chcial zagrac na psp i nds. pawciooo23 dokonal najlepszego mozliwego wyboru. Ty tez powinienes wybrac konsole dla gier. Kupowanie konsoli z wielksza iloscia gier nie ma sensu. Zawsze moze sie okazac, ze akurat na tej z mniejsza sa wszystkie ciekawe gry. Jesli masz paypala to dostepnoscia tez bym sie nie przejmowal (dotyczy NDSa i PSP). Czesto taniej jest kupic gre w Anglii niz w Polsce (z wysylka). Polonizacja sprowadza sie tylko do przetlumaczenia instrukcji i okladki wiec duzo sie nie traci. Tylko trzeba uwazac bo sprzedaja podrobki. Ja sie tak niestety raz dalem nabrac:( Musialem kupic gre jeszcze raz.

Ja wybralem DS dla gier: Brain Training, Cywilizacji, jRPG i homebrew (scummvm pozwala na odpalenie sporej liczby gier z pcta, w tym moich ulubionych przygodowek od Lucasarts). Szczegolnie polecam Profesora Laytona (jak ktos lubi zagadki logiczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gier jest mniej więcej tyle samo.
Klawiatura w obydwu przypadkach się nie świeci, ale ekrany dają niezłe światło i w nocy gra się spoko.

Nintendo nie ma odtwaracza mp3 ale ponoć ma być w nowym.

Od lat fanatycy mario sprzeczają się z dziećmi playstation, wybierasz to z czym miałeś więcej doczynienia.
Jedni wolą konwersje z PS2 i gry "oryginalne" inni jakieś jRPG i 100 części mario i pokemonów.
Na PSP jest emulator GB/GBA i chodzi jak marzenie, więc nie ma co o tym gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2008 o 18:07, Natchan napisał:


Na PSP jest emulator GB/GBA i chodzi jak marzenie, więc nie ma co o tym gadać...

Który to, bez posiadania oryginalnej kopii gry, jest nielegalny i karalny prawnie, więc nie ma co o tym gadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować