Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2008 o 21:17, Kejter93 napisał:

Przydałaby mi się kieszonsolka, ostatnio miałem w rękach GameBoy Color....
Jeśli chodzi o same gry (ich cena, ilość na rynku, jakość) to co wygrywa ? Z góry mówię,
że gram we wszystko, Killzone czy Mario...


Ja bym Ci polecal PSP Slim & Lite (2004), tylko koniecznie juz przerobione (znajdziesz takie na allegro, otworzone tylko w celu przerobienia). Gry na PSP mozna na allegro kupic czesto duzo taniej niz w normalnym sklepie. Ponadto na PSP mozesz, wygodniej niz na DS''ie wgrywac i sluchac muzyki, ogladac filmy, czytac ebook''i, przegladac zdjecia, surfowac po Internecie, grac takze na telewizorze oraz wiele innych rzeczy za pomoca homebrew (nieoficjalnych programow, dostepnych tylko na przerobione konsole, czyli takie, jakie bym Ci polecal)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 13:29, Piotrbov napisał:

Bo nigdy nie miałeś jako odtwarzacza NDS''a i tyle ;)


Wątpię żeby NDS mi przypadł do gustu jako odtwarzacz :E(Porównanie wyświetlaczy poniżej)

Dnia 21.12.2008 o 13:29, Piotrbov napisał:

No, trochę jest tym racji, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. A po
drugie, jak ktoś ma NDS''a bo mu się bardziej podoba niż PSP, to żeby mieć odtwarzać wysokiej
jakości, to nie kupuje PSP, tylko R4


A czy ja namawiam jakiegoś DS''owca do tego żeby zamiast R4 dokupił sobie PSP? :) Ja argumentuje że jako kombajn multimedialny DS''owi daleko do PSP.


20081221133230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 13:37, rybisiu napisał:

Wątpię żeby NDS mi przypadł do gustu jako odtwarzacz :E(Porównanie wyświetlaczy poniżej)


Chciałbym tylko powiedzieć co do tego zdjęcia, że pokazujesz starszy model NDS''a. Ten nowszy NDS Lite jest o wiele lepszy.

Dnia 21.12.2008 o 13:37, rybisiu napisał:

A czy ja namawiam jakiegoś DS''owca do tego żeby zamiast R4 dokupił sobie PSP? :) Ja
argumentuje że jako kombajn multimedialny DS''owi daleko do PSP.


No nie namawiasz, tylko czemu mówisz że jako kombajn multimedialny daleko NDSowi do PSP. To mówisz, że PSP ma takie rzeczy, a ja dopowiadam, że NDS też ma ( po wykupieniu R4 ), więc nie wydaje mi się, że to jest aż tak daleko.

Kuba cyferki ------> co do oglądania ebooków to wydaje mi sie że przewagę w tym ma NDS. Dla przykładu Homebrew Comic Book DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2008 o 13:42, Piotrbov napisał:

Chciałbym tylko powiedzieć co do tego zdjęcia, że pokazujesz starszy model NDS''a. Ten
nowszy NDS Lite jest o wiele lepszy.


Wiem o tym. Chodziło mi o porównanie wyświetlaczy, które nie zmieniły się po żadnym liftingu(chodzi o wielkość).

Dnia 21.12.2008 o 13:42, Piotrbov napisał:

No nie namawiasz, tylko czemu mówisz że jako kombajn multimedialny daleko NDSowi do PSP.
To mówisz, że PSP ma takie rzeczy, a ja dopowiadam, że NDS też ma ( po wykupieniu R4
), więc nie wydaje mi się, że to jest aż tak daleko.


Właśnie chodzi o to całe kupienie R4 i zabawa w homebrew ;) Bez homebrew tego po prostu nie ma. Po kupieniu to fakt, możliwości mają zbliżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 13:48, rybisiu napisał:

Wiem o tym. Chodziło mi o porównanie wyświetlaczy, które nie zmieniły się po żadnym liftingu(chodzi o wielkość).


Ale się obudowa zmniejszyła, i jest wygodniejsze.

Dnia 21.12.2008 o 13:48, rybisiu napisał:

Właśnie chodzi o to całe kupienie R4 i zabawa w homebrew ;) Bez homebrew tego po prostu
nie ma. Po kupieniu to fakt, możliwości mają zbliżone.


A jak sprawdzałem cenowo, jest podobnie bo dokupieniu tego R4 i PSP, więc można uznać że jest podobnie.
A ebooki znacznie lepiej czyta się na DS''ie, z użyciem rysika jest o wiele wygodniejsze, niż samymi kursorami i gałką jak jest na PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja Nintendo DSi ma _nieznacznie_ powiekszone obydwa ekraniki. Posiada tez mozliwosc odtwarzania muzyki, przegladarke internetowa oraz dwie kamerki. Zapewne w przyszlosci zostanie bardziej rozbudowana obsluga kart sd, ktorych czytnik tez sie tam znajduje ;)...


>>> Piotrbov
Do ebookow DUZO BARDZIEJ polecam ''dslibris'' - swietna rzecz. Zapisuje Ci gdzie ostatnio skonczyles czytac, pozwala ustawiac zakladki w danej ksiazce oraz na wybranie czcionki. Jedyna wada jest to, ze pliki musza byc w formacie xhtml. Troche z tym sie trzeba nameczyc, ale jak juz sie uda to zero problemow ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 13:55, Piotrek K. napisał:

>>> Piotrbov
Do ebookow DUZO BARDZIEJ polecam ''dslibris'' - swietna rzecz. Zapisuje Ci gdzie ostatnio
skonczyles czytac, pozwala ustawiac zakladki w danej ksiazce oraz na wybranie czcionki.
Jedyna wada jest to, ze pliki musza byc w formacie xhtml. Troche z tym sie trzeba nameczyc,
ale jak juz sie uda to zero problemow ;)...


No dobra, ale ja te ebooki, używam by sobie mangi czytać, a nie książki z samym tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 16:27, kurczak-AFC napisał:

Racja, że ważniejsza jest grywalność ale dla 80% ludzi liczy się grafika :D.


Dawno się już tu nie wypowiadałem...

Czy 80% to nie wiem. Jednak to prawda, że wiele ludzi bierze pod uwagę głównie grafikę, ale bierze się to z niewiedzy, że wspaniała grafika niekoniecznie gwarantuje wspaniałą grywalność (heh podkreśliło mi to na czerwono, że niby błąd). Osobiście zagrywam się w stare gry (X-COM, SS2, DK) i gram od ok. 6 roku życia czyli już 10 lat (kurczę jakiś jubileusz XD), ale wielu ludzi gdy widzi te chodzące krzaczki to się mnie pytają czemu gram w tibię...
Kiedy natomiast sami zaczną grać w te krzaczki to zaczynają doceniać stare gry oraz ich grywalność.

Dnia 21.12.2008 o 16:27, kurczak-AFC napisał:

Nie oszukujmy się... fabrycznie DS to tylko konsola...


...
a PSP to niby co? Kosiarka spalinowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 10:38, kurczak-AFC napisał:

Tak, z potrójnym ostrzem i wejściem HDMI... Przeczytaj DWA razy specyfikacje DS i PSP
to zrozumiesz o co mi chodziło.


...
Nie rozumiem. DS i PSP to konsole tylko, że PSP ma (muszę to przyznać) znacznie lepszy wyświetlacz.
DS z kolei ma dwa wyświetlacze i jeden dotykowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 16:27, kurczak-AFC napisał:

Racja, że ważniejsza jest grywalność ale dla 80% ludzi liczy się grafika :D.

Zmuszasz się go gry (bo wcale nie jest grywalna) tylko dlatego, że ma oczojebną grafikę i wmawiasz, że 80% ludzi też tak robi? Naprawdę żal mi was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ja się do niczego nie zmuszam. Dla 80% graczy najważniejsza jest grafika, to nie moje widzimisię tylko wyniki badań... Dla mnie przede wszystkim liczy się grywalność. Nie wyciągaj takich wniosków, śmieszne teksty z tego wychodzą potem.

Von Bolt:
Kupując PSP możesz z miejsca oglądać filmy, słuchać muzyki i przeglądać internet. Nie trzeba dokupować żadnego R4, W11 ani Agenta 007...

Z resztą pisałem w pierwszym poście, że nie mam zamiaru się kłócić z funboy'ami o to, która konsola jest lepsza bo to jest żałosne. A tym bardziej żałosne są rozmowy z ludźmi posługującymi się słowem 'żal'. Epic [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dla 80% graczy najważniejsza jest grafika,

Dnia 22.12.2008 o 16:16, kurczak-AFC napisał:

to nie moje widzimisię tylko wyniki badań...

A konkretnie? Jakiś link? Bo mi się coś wierzyc nie chce, że aż 80% graczy jest tak ułomnych :D

Dnia 22.12.2008 o 16:16, kurczak-AFC napisał:

Kupując PSP możesz z miejsca oglądać filmy, słuchać muzyki i przeglądać internet. Nie
trzeba dokupować żadnego R4, W11 ani Agenta 007...

Ale trzeba kupić karty sd.
>A tym bardziej żałosne są rozmowy z ludźmi

Dnia 22.12.2008 o 16:16, kurczak-AFC napisał:

posługującymi się słowem ''żal''. Epic [*]


Ja tam lubię to słowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 16:16, kurczak-AFC napisał:

Von Bolt:
Kupując PSP możesz z miejsca oglądać filmy, słuchać muzyki i przeglądać internet. Nie
trzeba dokupować żadnego R4, W11 ani Agenta 007...

Z resztą pisałem w pierwszym poście, że nie mam zamiaru się kłócić z funboy''ami o to,
która konsola jest lepsza bo to jest żałosne. A tym bardziej żałosne są rozmowy z ludźmi
posługującymi się słowem ''żal''. Epic [*]


...
Do gier NDS (nowe produkcje, dotykowy ekranik)
Do szpanu PSP

@ Digin985
[pokemon mode on]
to Żal, że lubish żal :)
[pokemon mode off]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko taki łańcuszek :D

89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu

@ Von Bolt

Z tym PSP tylko dla szpanu to chyba lekka przesada, choć faktem jest, że już prędzej poszpanujesz PSP niż DSem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musze tego szukac. To TY powolujesz sie na jakies wyniki badan, wiec to TWOIM obowiazkiem jest pokazac nam gdzie to wytrzasnales. A skoro nie chcesz to... sorry, ale to jest internet. Tutaj na slowo sie nie wierzy ;) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już to SKĄD to wytrzasnąłem. Nikt Ci nie każe tego szukać. Nie pamiętam gdzie to wyczytałem ale gdzieś na pewno i sorry, nie chce mi się przeszukiwać internetu z takiego BŁAHEGO powodu. Chcesz mieć dowód? To sam poszukaj. Enjoy.
EOT. Dalsza dyskusja nie ma sensu.
Teraz pytanie dla użytkowników NDS. Jak u Was jest z przeglądarką? Chodzi mi o ilość naraz otwartych stron i szybkość ładowania się. Jest możliwość korzystania z youtube?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować