Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2009 o 17:43, Pernia napisał:

> Moja siostra ma Nintendo DS a ja mam PSP. Porównywałem sobie opcje i możliwości....

>
> I STWIERDZAM ŻE....
>
> PSP MA WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI I JEST O WIELE LEPSZE...

chwilowy zachwyt
>
> Na nintendo można tylko grać.... Na psp można:
> -słuchać muzyki,
od tego mam komórke i MP3, zdecydowanie bardziej poręczne.
> -oglądać filmy,
kto normalny będzie na takim ekranie oglądał filmy? jeszcze to konwertowanie
> -mieć obrazki,
Wrzucisz sobie gołe baby i będziesz się woził? o_O
> -wchodzić na internet (poprzez WiFi),
Woo, ale mi zaleta, mam kompa w domu, to na pc''cie wchodze bo jest wygodniej, a na PSP
jak jestem w podrozy to nie wejde, chyba ze na hotspotach - pozatym, mam laptopa.
> -grać przez neta i w Single Mode.

A cio to Single mode ? :>
Pisze sie Single Player, NDS też ma Single, i też ma multi.
>
> Pozdrawiam


Teraz coś odemnie : Sam mam PSP, myslałem tak samo, jak ten powyżej ( konsolkę kupowałem
około 3 lat temu), z tym że teraz tego żałuję. SPrawa PSP a NDS jest taka sama jak PS3
a X360. Na Ps3 nie ma gier, tak samo jak na PSP. Ile ja bym teraz dał żeby miec NDS,
żebym mógł grać w te DOBRE gry, pomimo słabej grafiki ...

"Ps3 nie ma gier" hihi lubie wysłuchiwać tych żartów.
Co do przenośnych konsol to każda ma inną biblioteke gier, najlepiej miec obie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 19:31, kurczak-AFC napisał:

No bo jak inaczej nazwać typa, który kupuje jakiś sprzęt tylko i wyłącznie dla gier ;>?

No a jak nawać osobę,która mp3 kupuje tylko dla słuchania muzyki;)?
Ja DS-a kupiłem właśnie dla gier a nie wydaje mi się,że jestem jakimś "noł-lajfem".
A co do postów wyżej nie wiem jak można oceniać KONSOLE DO GIER względem czy ma jakieś dodatkowe bajery(oglądanie filmów-phi nie wiem kto ogląda filmy podczas podróży czy w domu gdzie ma komputer telewizor).
Mam DS-a od ponad roku i wydaje mi się,że to bardzo dobry sprzęt z barodzo dobrymi grami.
A same gry nie wydają mi się casualowe.Może jest masa syfu typu Cooking Mama jednak są też bardzo dobre JRPG,przygodówki i zręcznościówki.
Z drugiej strony PSP też ma sporo produkcji,które powodują,że już zaczynam zbierać na ten sprzęcik pieniądze(nie dla innych bzdetów typu słuchanie piosenek oglądanie filmów tylko do gier jednak jeżeli ktoś lubi takie dodatki i są one decydujące w zakupie konsoli to jego wola).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem psp ponieważ na ta konsole wychodzą wg. mnie powiarzniejsze tytuły dla mnie gameboye (nds przecież jest nowszą generacją gameboya) nigdy się nie podobały. Psp fajniej też w ręce leży ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad PSP a NDS. Z jednej strony na PSP jest dużo tytułów z ekstra grafiką, a NDS ma większy wybór grywalniejszych gier, tylko przeraża mnie to, co niektórzy mówią o NDS (który chcę kupić, ale obecnie się zastanawiam też nad PSP) , że niewygodne, ekraniki małe, grafika jak z telefonu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 22:05, Kalejdoskop86 napisał:

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad PSP a NDS. Z jednej strony na PSP jest dużo tytułów
z ekstra grafiką, a NDS ma większy wybór grywalniejszych gier, tylko przeraża mnie to,
co niektórzy mówią o NDS (który chcę kupić, ale obecnie się zastanawiam też nad PSP)
, że niewygodne, ekraniki małe, grafika jak z telefonu... :/


O NDS nie wypowiem sie bo prawie nic nie wiem, ale na gwiazdke dostalem PSP 3004 i jestem zachwycony. Co prawda trzeba juz na poczatku wlozyc w nie sporo kasy ( ja wydalem135 na karte 8 GB i 139 na mega Pack pokrowcow).

Spoiler

Zawiera Trzy pokrowce, po jednym z gumy, plastiku i taki skórzany,sciereczka do ekranu, kabel USB ladowarka do gniazdka i do samochodu (laduje sie przez kabelUSB) trzy plastiki na plytki UMD i pokrowiec na plytki ze skory.


W spoilerzemasz zawartosc pakietu pokrowców.
To w sumie powiedzialem wszystko.O NDSa pytaj innych.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O PSP dużo wiem, ale jakoś tak czytałem, że to konsolka bardziej dla ludzi, którzy są w ruchu, a NDS to doskonałe, małe centrum rozrywki. :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam oba, i zdecydowanie to DS jest wygodniejszy, PSP jest po prostu za duży i do tego musisz go trzymać w rękach (DS możesz położyć na stole i grać jedną ręką), do tego dotykowy ekran jest naprawdę bardzo dobrym kontrolerem. Na DSie znacznie lepiej mi się gra, nie mówiąc o większej ilości tytułów i baterii trzymającej ponad dwa razy dłużej. Na PSP za to masz bonus w postaci znacznie lepszej grafiki, gier z PSXa (wypadałoby mieć Custom Firmware, ale wtedy potrzebujesz starszego modelu) i niezgorszej jakości filmy, jeżeli lubisz je oglądać w podróży/w domu jak nie masz innej możliwości (też potrzebujesz Custom Firmware, chyba, że lubisz kupować filmy dwa razy, na DVD i szukać wersji UMD, które nie wszystkie mają). Teoretycznie można także odtwarzać mp3, ale trzeba być masochistą by zamiast używać wygodniejszego, mniejszego, z lepszą jakością i kilkunastokrotnie lżejszego mp3 playera - wielkiej, ciężkiej cegły do której (przy podłączaniu własnych słuchawek) otrzymujesz "lianę" z przewodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka słów od siebie

>gier z PSXa (wypadałoby mieć Custom Firmware, ale wtedy potrzebujesz starszego modelu)

Gry z PSX''a można legalnie ściągnąć z PS Store. Nie wiem po co w tym przypadku CF.

>i niezgorszej jakości filmy, jeżeli lubisz je oglądać w podróży/w domu jak nie masz innej możliwości (też potrzebujesz Custom Firmware, chyba, że lubisz kupować filmy dwa razy, na DVD i szukać wersji UMD, które

Dnia 16.01.2009 o 12:50, DragonLord napisał:

nie wszystkie mają).


Filmy można bez problemu oglądać na nieprzerobionym PSP.

Jeśli się na czymś nie znasz, nie wypowiadaj się i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 13:26, Solmath napisał:

Dodam kilka słów od siebie

>gier z PSXa (wypadałoby mieć Custom Firmware, ale wtedy potrzebujesz starszego modelu)

Gry z PSX''a można legalnie ściągnąć z PS Store. Nie wiem po co w tym przypadku CF.


Po to, że aby odpalić grę z PSX na PSP musisz mieć EMULATOR, który siłą rzeczy jest homebrew a te z kolei odtwarzane są TYLKO na CFW... Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkowo planowałem kupić X360 (wątek na forum - Konsole [...]). W każdym razie - na chwilę obecną wydaje się to nieopłacalne - zakup kabli - a granie na 15 calowym ekranie notebooka w akademiku mija się z celem ^^
No i nieoczekiwanie dylemat rozgrywa się pomiędzy PSP a DS Lite/DSi. Mam do wyboruużywane PSP (Slim&Light z kilkoma grami, kartą pamięci i zestawem akcesoriów za 400zł). Jednak z drugiej strony mam już PS2, a PSP niejako serwuje podobne tytuły tyle, że w wersji przenośnej. Oglądanie filmów i muzyka to raczej drugorzędny aspekt - bardziej zależałoby mi na połączeniu internetowym. Poważnie rozważam zakup DS Lite - tylko nie wiem czy się nie wstrzymać do premiery DSi (obawiam się nieco ceny oraz rozczarowujący brak slotu na gry z GBA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie PSP Slim i jestem zadowolony. Dostałem swoją czarnulkę w pakiecie z grą Daxter. Do dziś kolekcja powiększyła się o GTA VC i LC Stories. Miałem porównanie z Nintendo DS, gdyż moja kuzynka posiada ;) Powiem szczerze, że nie przypadło mi do gustu Nintendo. PsP w moim przyadku jest o tyle dobre, że często korzystam z Hot Spotów a w PSP łatwo mi było wszytsko skonfigurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz PS2, i nie zależy Ci jakoś szczególnie, by móc grać w "PSowe" gry przenośnie, wtedy znacznie lepszym wyborem byłby DS (dzięki dotykowemu ekranu masz tam zupełnie inne gry). Na wersję DSi imo nie warto czekać, właśnie przez stratę slotu-2. Co do netu to tu w żaden sposób nie pomogę, bo jeszcze nie próbowałem tego ani z DSem, ani z PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobię. Nie wiem czemu - ale w czasie premiery PSP chciałem pokwapić się o raty w sklepie ''Nie dla idiotów'' - tak teraz, kiedy mam okazję kupić sprawdzony sprzęt z wyposażeniem od kolegi - jakoś niespecjalnie mnie to rajcuje ;] Od mp3 - komórka (bardziej poręczna), filmy - (nie przekonuje mnie 2 godzinne ślęczenie wysilając i tak zdegenerowany wzrok). Natomiast Internet - zdecydowanie notebook.

Co do DSi - brak GBA do podstawowy argument, kolejne argumenty - to czas oczekiwania na premierę i zapewne cena ;) Aktualny PSX Extreme naświetlił mi nieco sprawę co do wybory konsol - ponadto nauka japońskiego bądź inne programy stricte edukacyjne coraz bardziej przekonują mnie do DS Lite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 00:04, Simon Whiteman napisał:

I tak też zrobię. Nie wiem czemu - ale w czasie premiery PSP chciałem pokwapić się o
raty w sklepie ''Nie dla idiotów'' - tak teraz, kiedy mam okazję kupić sprawdzony sprzęt
z wyposażeniem od kolegi - jakoś niespecjalnie mnie to rajcuje ;] Od mp3 - komórka (bardziej
poręczna), filmy - (nie przekonuje mnie 2 godzinne ślęczenie wysilając i tak zdegenerowany
wzrok). Natomiast Internet - zdecydowanie notebook.

Co do DSi - brak GBA do podstawowy argument, kolejne argumenty - to czas oczekiwania
na premierę i zapewne cena ;) Aktualny PSX Extreme naświetlił mi nieco sprawę co do wybory
konsol - ponadto nauka japońskiego bądź inne programy stricte edukacyjne coraz bardziej
przekonują mnie do DS Lite.


Na nintendo DS wiele gier jest bardzo łatwych, ale za to gry są o wiele tańsze. Nowa gra kosztuje zwykle 140zł, na PSP ponad 200zł. Ale są dwie świetne GTA storiesy na PSP za 79zł ! Na nintendo DS wyjdzie GTA chyna town wars, która ma być owiele bardziej rozbudowana on tych z PSP. Ja mam nintendo DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć - darzę sentymentem Nintendo, a szczególnie konsole przenośne - w szafce leży wysłużony GB Pocket, potem miałem dużo do czynienia z kolejnymi platformami - GB Color a następnie Advance. Dlatego też slot na gry z GBA jest dla mnie ważny ;)

PSP może kiedyś w przyszłości - obecne wytyczne do DS Lite i X360 w okresie wakacyjnym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem,że PSP nadaje się do oglądania filmów ale tylko na krótszą chwilę.Weż nintendo ds.Przemawaia za nim mnogość i różnorodność gier.Chcesz grę akcji?Nie ma sprawy Ninja Gaiden lub jakiś Metroid.Chcesz dobrego RPG czy przygodówkę tutaj tak samo jak poprzednio.Jednym słowem na DS-ie znajdziesz jakikolwiek typ gry.Co do ceny można przecież zamawiać z Australi czy z Ameryki(ja tak robię,jednak trzeba być pewnym wyboru gdyż później jej już nie oddasz czy zamienisz).I jeszcze dobra rada jeśli będziesz miał konsolke odrazu zakładaj folie(na allegro można znaleźć po atrakcyjnych cenach u dobrych sprzedawców).Jednak tylko foliie HORI innego syfu się nie czepiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spaseeba za cenne rady. Rozglądam się właśnie po sklepach internetowych - nieco się zdziwiłem - miałem zamiar kupować na Ultima.pl - jakiś czas temu DS Lite widniało w cenie 499 zł, natomiast obecna cena to 599... Zależy mi na czarnej wersji kolorystycznej - z tego co widzę to ''gramowy'' sklep posiada DS w satysfakcjonującym pułapie cenowym. Zobaczę jeszcze jak ma się sytuacja w sklepie ''nie dla idiotów''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP czy DS hmm pytanie które wszyscy sobie zadają przed kupnem przenośnej konsolki...a wiec jeżeli zależy ci na necie, multimediach oraz grach podobnych z większych ekranów bierz PSP ale jeżeli chcesz poczuć troche inny klimat gier(może i ciekawszych,casualowych bardziej ) bierz NDS . Sam miałem PSP i byłem bardzo zadowolony, jednak brakowało mi tych zabawnych gier z GBA szczególnie klimatu. Neta, mp3 i zdjecia ma teraz prawie każda komórka, więc gdybym teraz kupował jakąś przenośną konsolkę brałbym NDS.Wybór i tka należy do Ciebie ,PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.menago.pl/ ja kupowałem swojego w tym sklepie. Do tego koniecznie potrzebne są folie na ekran, najlepiej wyszukać Hori (których jest mnóstwo podrób, podziękuj chińczykom). Ja folie (oryginały czy podróby nie wiem) kupowałem na Robson.pl, i już prawie rok trzymają prawie bez śladu, za to nie polecam tych od Big Bena, 2 razy droższe, a bardzo szybko całe zakryły się rysami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować