Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Ciekawa oferta - zwłaszcza DS Lite + Brain Training za niecałe 560 zł. Powiadasz, że za jakość i rzetelność sklepu odpowiadasz własnym językiem? ^^ Cóż, sprawdzę jeszcze inne możliwości - no ale w/w zestaw wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie przesadzał z tą koniecznośią kupowania folii na ekran. Mam DSa od ponad 2 lat i katowałem na nim m.in. Metroida, Zeldę, Guitar Hero, Polarium. Wprawdzie ekran dotykowy jest trochę porysowany, ale to w ogóle nie przeszkadza w grze. Rysik "łapie" idealnie, a przy włączonej grze rys i tak nie widać ze względu na świecący obraz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj EBA i obie części Osu, każdą po min 50 godzin. Osobiście wolę wydać 15zł (na rok-dwa) i mieć idealny ekran, niż ekran "porysowany, ale "wcale" nie widać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 12:34, DragonLord napisał:

Spróbuj EBA i obie części Osu, każdą po min 50 godzin. Osobiście wolę wydać 15zł (na
rok-dwa) i mieć idealny ekran, niż ekran "porysowany, ale "wcale" nie widać".


Nieco dziwne - wysłałem zapytanie do Ultimy odnośnie zmiany ceny DS Lite - w odpowiedzi dostałem jakże wymowne "po prostu wzrosła cena tego produktu"... Nieco dziwne, ażeby cena miała tendencje zwyżkowe zależnie od popytu (?). W każdym razie wybiorę raczej Menago/ ew. MM - w przyszłym tygodniu obcinają VAT na cały asortyment, więc może być ciekawie ^^ Folie ochronne póki co - znalazłem tylko na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 19:05, Simon Whiteman napisał:

^^ Folie ochronne póki co - znalazłem tylko na Allegro.

http://www.robson.pl/index.php?p=16&id=6649
Na Allegro są w 90% podróby. Tak jak mówiłem, tego, czy Menago ma oryginały nie mam pojęcia, ale jeżeli to podróby to wysokiej jakości. Sprawa o tyle istotna, że, patrząc na niektóre fora, niektóre podróbki są wręcz klejone, podczas gdy folia powinna trzymać się wyłącznie przez siłę elektrostatyczną (zanim wpadłem co i jak moje pierwsze folie musiałem myć pod wodą bo cały czas robiłem na nich albo paluchy, albo upadły, albo się nierówno przywarły :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu mnie męczy. Po zakupię X360 teraz zaczynam myśleć o PSP albo DSie. Może bardzo tępe pytanie ale... co lepsze ? ;-) Konsola jak to konsola ma służyć do grania ale inne opcje mile widziane, więc jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 21:12, oOreVenOo napisał:

Znowu mnie męczy. Po zakupię X360 teraz zaczynam myśleć o PSP albo DSie. Może bardzo
tępe pytanie ale... co lepsze ? ;-) Konsola jak to konsola ma służyć do grania ale inne
opcje mile widziane, więc jakieś rady ?


Jeżeli wolisz gry bardziej casualowe bierz nds, jeśli zależy Ci na przenośnym ps2 z nowymi grami w dobrej grafice i multimedialnymi funkcjami bierz psp. Hm miałem psp i powiem że konsolka jest bardzo fajna, szczególnie w podróży czy na wakacjach, Szukasz hot spotu i masz neta, leżysz na plaży wyciągasz psp i masz wszystko. :D Wybór należy do Ciebie . Ostatnio widziałem kilka ciekawych gier na nds. zobacz czy wolisz GOW czy MARIO :D PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór .DS-a mam a na PSP grałem .PSP ma wiele świetnych opcji .A DS ma np dotykowy ekranik co bardzo mi się to w nim podoba .Naprawdę obydwie konsolki mi się podobają ale jednak wg mnie Nintendo DS jest lepszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tutaj jest dylemat. Do normalnych gier jest PC albo X360, z kolei taka konsolka miała by służyć do zabawy. Właśnie typowe gry casualowe, z drugiej strony PSP ma więcej opcji technicznych z tego co widzę. Trudny wybór jak mam być szczery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek nie czytam opinii na temat obu konsolek (vide najnowszy numer PSX Extreme) - mówi się o tym, że najlepiej posiadać obie konsole. Khem... Co jest niejako prawdą - bo jakby nie patrzeć DS Lite uzupełnia PSP i vice versa. Wszystko zależy od Twoich upodobań. Ja również wahałem się co do wyboru konsoli (kilka postów wstecz ^^'').

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak - jeśli chcesz mieć namiastkę X-a w wersji przenośnej - to oczywiście - serwuj sobie PSP. Jeżeli szukasz czegoś odmiennego w postaci nieco ''innej grywalności'' - wybieraj DS. Zależy jeszcze czy decyzja o zakupie konsoli przenośnej wynika bardziej z chęci grania ''wszędzie'' z dodatkowym bonusem (mp3, filmy) czy rozrywka sama w sobie.

Miałem w planie zakupić PSP (teraz zabrzmi to nieco idiotycznie) ale po prostu - nie czuję tej ''racjowności'' (jestem trzeźwy i pełen sił umysłowych ;). PSP kupiłbym dla kilku tytułów - DS Lite kupuję dla co najmniej kilkunastu gier. Do tego nauka japońskiego, nowa odsłona GTA, Guitar Hero, przygodówki pokroju Phoenix Wright oraz RPGi. Wliczając do tego wsteczną kompatybilność z GBA. Ja nie potrzebuję więcej argumentów ;) Zresztą darzę Nintendo pewnym sentymentem ;) PSP poczeka na lepsze czasy (jeśli w ogóle). Wpierw X360 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 22:53, oOreVenOo napisał:

No właśnie i tutaj jest dylemat. Do normalnych gier jest PC albo X360, z kolei taka konsolka
miała by służyć do zabawy. Właśnie typowe gry casualowe, z drugiej strony PSP ma więcej
opcji technicznych z tego co widzę. Trudny wybór jak mam być szczery.


Hmmm kup iPhone :D masz wszystko z funkcji multimedialnych co psp ,grafika powoli dorównuje( wiem bo miałem psp a teraz mam iPhone i jetem miło zaskoczony ;d) i dotykowy ekran z casualowymi grami choć nie tylko ..są teżpodobne do God of war. Asphalt, Silent Hill... Spore ...więc mówię Ci że się nie nudzę z tym sprzętem ;D a jak coś zawsze możesz wejść na gg , neta, obejrzeć jakiś film, posłuchać muzyki . lub zwyczajnie napisać sms tudzież zadzwonić :D sprzęt pierwsza klasa zasługujący na to aby nazywano go poniekąd przenośną konsolą. iPhone to na razie nowość , ale jak rozwinie skrzydła to pokaże na co go stać. Technicznie jest nawet wydajniejszy od PSP więc samo mówi za siebie...pzdr i dobreego wyboru ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 12:29, golona11 napisał:

Hmmm kup iPhone :D masz wszystko z funkcji multimedialnych co psp ,grafika powoli dorównuje(
wiem bo miałem psp a teraz mam iPhone i jetem miło zaskoczony ;d) i dotykowy ekran z
casualowymi grami choć nie tylko ..są teżpodobne do God of war. Asphalt, Silent Hill...
Spore ...więc mówię Ci że się nie nudzę z tym sprzętem ;D a jak coś zawsze możesz wejść
na gg , neta, obejrzeć jakiś film, posłuchać muzyki . lub zwyczajnie napisać sms tudzież
zadzwonić :D sprzęt pierwsza klasa zasługujący na to aby nazywano go poniekąd przenośną
konsolą. iPhone to na razie nowość , ale jak rozwinie skrzydła to pokaże na co go stać.
Technicznie jest nawet wydajniejszy od PSP więc samo mówi za siebie...pzdr i dobreego
wyboru ;d

Nie mam pojęcia co to taki hype na Iphona.Nie wiem także jak telefon może służyć jako konsola,gdy telefon musi być cały czas włączona a konsola nie.Chodzi mi tutaj o baterie.Tak samo z filmami gdy na psp ten 4,3 calowy ekran starcza a w Iphonie jest tylko 3,5 cali.Co do internetu masz racje miałem okazje przetestować Iphona we wszystkim jednak nadaje się on tylko do dzwonienia tudzież przeglądania internetu do niczego innego się nie nadaje no chyba,że chcesz grać w grę bez przycisków(grałem w jakąś samochdówkę gdzie trzeba było wychylać ekran do przodu by pojechać).A żeby grać w gry trzeba je najpierw ściągnąć z Istore do którego trzeba mieć kartę.
Btw.podaj chociaż jedną grę na Iphona podobną do God of War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja proszę o radę którą z konsolek ale sprecyzuję swoje upodobania
w DS''ie pociąga mnie:
-niższa cena(po ukazaniu się NDSi w europie ceny Lite''a pewnie spadną znacząco... a tylko ten model mnie interesuje)
-z gier: pokemony, mario, mario kart(podstawa... ale inne gry też kupię)
-i jeżeli mam wskazać bardziej zaufaną markę (jeżeli chodzi o heandheldy) wskażę ninny...
w PSP pociąga mnie:
-Tekken i DB Shin Budokai (1 i 2)
-multimedia(filmy i muzyka)
-emulacja PSX(czy też jak kto woli PS lub PS1)
-sporo ludzi w szkole ma PSP... zawsze ktoś do multi np. w Tekkena się znajdzie...
w PSP odpycha mnie:
-cena(za najnowszy model zabulę więcej niż za NDSL a starszych kupować nie chcę...)
-mało potencjalnych gier które bym kupił...
-ponoć słaba bateria...
ogólnie w DS''ie brak mi dobrej bijatyki(ale może nie jestem doinformowany... jeśli tak to wyprowadźcie mnie z błędu) i odtwarzania filmów... mp3 mam w sumie w fonie... aha... konsolę chcę kupić dla gier...
a co do moich preferencji gier... właściwie można wnioskować po powyższym... głównie bijatyki(najlepiej w multi)
czasem lekki RPG(pokemony) a dla oderwania się od tych gatunków lekka ściganka(mario kart) i lekka zręcznościówka(mario)...(gry podane z DS''a ale PSP chyba ma swoje zamienniki... przynajmniej większości)
a co względów "posiadanego już" sprzętu to nie posiadam ani PS3 ani Wii (za to mam PC i Xbox''a 360)
wiem że to co pisze wskazuje na DS''a ale jeżeli znalazł bym odpowiednie zamienniki na PSP to ono wydaje mi się leprze... co doradzicie??(nie orientuję się w sytuacji tytułów dostępnych na kieszonkonsolki...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrał bym PSP , lepsze gry i wogóle , ale trzeba uważać bo słyszałem że jakieś wersję mają jakąś wadę , no i wiem że do nowych wersji nie można wgrać softu ( który daję wgrywanie gier na kartę , PL menu , komunikator ) i różne bzdety wiem też że można system chyba Vistę wgrać ale nie wiem jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie mogłem zedytować postu powyżej... w pierwszej linijce zjadłem "kupno" a ogólnie chodzi mi o wymienienie paru tytułów(tych zamienników gier z DS''a na PSP i bijatyk na DS''a) i podsumowanie która konsolka będzie mi lepiej pasować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo dane funkcje są dla Ciebie ważne, znalezienie PSP nówki, którą można przerobić graniczy z cudem, a bez tego nie odpalisz gier z PSXa. Bateria niestety dość słaba jest, aczkolwiek i DS po dwóch latach grania stracił sporo swojej mocy. A bijatyki na DSa... mnie to w ogóle nie kręci, ale coś tam było, z GameFAQ masz takie coś (poszukaj w youtube) Bleach: Dark Souls, Bleach: The Blade of Fate, Draglade, Dragon Ball Z: Supersonic Warriors 2, Naruto: Ninja Destiny i dość "innowacyjny" Animal Boxing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... więc wszystko wskazuje na DS(oglądałem filmiki z podanymi bijatykami... naruto i animal boxing wyglądają całkiem całkiem...) ale jeszcze ostatnie pytanie... czy jest na DS''a emulator NES''a?? bo znam jedną jedyną bardzo dobrą bijatykę z konsol ninny... TMNT4 lub jak kto woli TMNT Tournament Fighters z NES''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jak najbardziej (NES, SNESa z tego co pamiętam a nawet Mame, czyli automatówki pokroju Metal Slug, a pewnie i wielu bijatyk, bo te były popularne w salonach), ale wtedy potrzebujesz nagrywarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować