Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Kurczę, ja miałem rok temu zamiar kupić DS lite, aczkolwiek zabrakło mi pięniędzy i jakoś w ogóle oddechciało mi się, teraz kumpel pokazał mi Killzone Liberation na swoim PSP plus Naruciaka oraz LOTR Tactics i mnie bardzo napalil na ta konsolkę, i już chciałem kupić ją, lecz teraz wszedłem do tego tematu, trochę poczytałem, i już powoli wraca sentyment do DS''a jak przeczytałem wyrazy jak Phoenix Wright czy Super Mario Bros. Ehh... mam teraz wielki problem... :P Dzięki xD

Pytanie czy jeśli lubię się zagłębić cieplutko w łózku w jakieś przygody, może jakiegos jrpg''a albo w grę o złożonej fabule, to lepiej psp czy ds''a? Nie zależy mi tak bardzo na grafice, aczkolwiek nie będę ukrywał że fajnie by było pograc w chociażby w Vice City Stories.... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile jakiś czas temu dylematem był wybór pomiędzy DS a PSP, tak teraz dochodzi kwestia wersji pierwszej z konsol ;) A mianowicie DSi - całkiem ciekawe możliwości, jednak zasadniczym minusem jest to, że pozbyto się slotu na gry do GBA. Póki co odstrasza horrendalna cena - oscylująca w okolicach 800 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 20:23, Piotr13PL napisał:

Kurczę, ja miałem rok temu zamiar kupić DS lite, aczkolwiek zabrakło mi pięniędzy i jakoś
w ogóle oddechciało mi się, teraz kumpel pokazał mi Killzone Liberation na swoim PSP
plus Naruciaka oraz LOTR Tactics i mnie bardzo napalil na ta konsolkę, i już chciałem
kupić ją, lecz teraz wszedłem do tego tematu, trochę poczytałem, i już powoli wraca sentyment
do DS''a jak przeczytałem wyrazy jak Phoenix Wright czy Super Mario Bros. Ehh... mam
teraz wielki problem... :P Dzięki xD

Pytanie czy jeśli lubię się zagłębić cieplutko w łózku w jakieś przygody, może jakiegos
jrpg''a albo w grę o złożonej fabule, to lepiej psp czy ds''a? Nie zależy mi tak bardzo
na grafice, aczkolwiek nie będę ukrywał że fajnie by było pograc w chociażby w Vice City
Stories.... ;>

Ja bym wziął PSP Chociażby ze zględu na to że jest tańsze
Poza tym wygodniej się gra na PSP ni na DS''ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 16:45, MazzzzzzzzzzuR napisał:

> jrpg''a albo w grę o złożonej fabule, to lepiej psp czy ds''a?

Są w ogóle jakieś jRPG na PSP?

Dnia 03.05.2009 o 16:45, MazzzzzzzzzzuR napisał:

Ja bym wziął PSP Chociażby ze zględu na to że jest tańsze
Poza tym wygodniej się gra na PSP ni na DS''ie


zaprzeczam. ten analog (tak to się chyba nazywa) doprowadza mnie do szału


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem dzisiaj 3 sklepy internetowe z grami na DS i muszę przyznać że jest bardzo mało gier które by mnie zainteresowały. GRID, TH PG. Reszta gier to takie gry które szybko się nudzą. Np NFS. A final fantasty mnie nie interesuje. PoP dla dzieci. Następnym razem nie będę kupował DSa2 tylko PSP2, zresztą ten jest też o wiele większy wybór gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP tańsze? Bzdura. Ja wyciągnąłem swojego DSa używanego za 200 zł.

Wygodniej gra się na DSie. Rysik jest świetny, przebija przyciski.

Jeśli chciałbyś zagrać w dobrego jRPG, to uderzaj po konsolkę Nintendo. TWEWY, Suikoden, Final Fantasy Tactics A2, Echoes of Time, remake FF III i IV, Dragon Questy, wkrótce Shin Megami Tensei... PSP zaś jest w porównaniu biedne, choć ma kilka perełek, a SE je wkrótce wesprze paroma tytułami.

Bardziej złożone fabuły to też DS - Phoenix Wright, Time Hollow, remake Broken Sworda, powyższe jRPG...

Z wyborem poczekałbym jednak do E3. Nintendo ostatnio nieco sobie odpuściło, a na PSP po długiej suszy zaczyna kropić - Sony wyciągnęło znikąd dziesiątki zapowiedzi! Warto porównać biblioteki, stwierdzić, co komu bardziej pasuje i kupić. PSP ma wspaniałe gry muzyczne, ścigałki, bijatyki... Ale ambitniejsze tytuły znajdziemy na konsoli wielkiego N, niestety. A same Dead Head Fred i Crisis Core tego nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy DS z Guitar Hero w zestawie kosztuje 500zł, gdzie ty znajdziesz tańsze PSP? Nie mówiąc o wygodzie, poza większym ekranem PSP jest cholernie niewygodne, ciężkie (może teraz są lżejsze, ja mam phata), nie da się grać jedną ręką, a sterowanie stylusem w wielu grach na DSa jest wspaniale zrobione (a w innych można sterować "normalnie").

@ominik
Nie patrz na sklepy, każdy wie, że u nas sprawa z grami na DSa jest tragiczna, ściągaj z zagranicy, chociażby z anglii, a nawet i z Azji (nowy Yu-Gi-Oh, mniam). Jak chcesz "poważniejszej" gry ściągnij z anglii Valkyrie Profile: Covenant of the Plume, bardziej pesymistycznej gry chyba na DSie nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro się kończy licytacja mojego ds''a, dokładam trochę i kupuje PSP. To co mnie skłoniło to tego posunięcia opisałem dokładnie na gramsajcie. Tym co zamierzają kupić jedną z tych dwóch konsol też zapraszam do lektury bo po około 2 latach użytkowania DSL uważam i niemal od zawsze miałem takie zdanie, że PSP jest ciekawsze, aczkolwiek DS też ma swoje +, których jest jednak zdecydowanie mniej niż u konoli SONY ;)

PS Nie chce ktoś kupić DSL z 6 grami? Póki co cena wynosi 280zł więc okazja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ;) Właśnie przeglądałem aukcje - a jak się przedstawia stan wyświetlaczy? Korzystałeś z folii (Hori? ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2009 o 22:55, Hartus napisał:

PS Nie chce ktoś kupić DSL z 6 grami? Póki co cena wynosi 280zł więc okazja ;)


Wow, a jaki stan? Zaciekawiłeś mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 23:02, Whiteman napisał:

Rzeczywiście ;) Właśnie przeglądałem aukcje - a jak się przedstawia stan wyświetlaczy?
Korzystałeś z folii (Hori? ^^).

Ja żadnych foli nie używałem, ale też nie dostrzegłem by na wyświetlaczach były jakieś rysy bo trzeba być ewidentnie zdolnym by zarysować wyświetlacz, który jest schowany w środku konsoli :)

Piotr13PL
Aukcja jest tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=622362435 BTW to znalazłem jeszcze jedną grę na GBA Star Wars Revange of the Sith więc jest już 6 gier :) Stan jest normalny, jak spojrzeć mocno pod światło to widać ryski, ale jako, że jest koloru czarnego to "nie pod światło" są bardzo mało widoczne ;) Jest w pełni sprawna tylko ten krzyżyk się troszkę kiwa co widać w filmiku, który wrzuciłem na YT, ale to w ogóle nie przeszkadza i jest on w pełni sprawny.
No to tyle, resztę można poczytać na aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 22:05, DragonLord napisał:

Nowy DS z Guitar Hero w zestawie kosztuje 500zł, gdzie ty znajdziesz tańsze PSP? Nie
mówiąc o wygodzie, poza większym ekranem PSP jest cholernie niewygodne, ciężkie (może
teraz są lżejsze, ja mam phata), nie da się grać jedną ręką, a sterowanie stylusem w
wielu grach na DSa jest wspaniale zrobione (a w innych można sterować "normalnie").

@ominik
Nie patrz na sklepy, każdy wie, że u nas sprawa z grami na DSa jest tragiczna, ściągaj
z zagranicy, chociażby z anglii, a nawet i z Azji (nowy Yu-Gi-Oh, mniam). Jak chcesz
"poważniejszej" gry ściągnij z anglii Valkyrie Profile: Covenant of the Plume, bardziej
pesymistycznej gry chyba na DSie nie uświadczysz.

Ej tam ja mam PSP i grałem da DS;ie i wygodniej na PSP mi się gra :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka ode mnie. DS czy PSP ? Szczerze powiedziawszy nie wiem co wybrać, a DS jest "lekko" tańszy. Poza tym z tego co wiem większość obeznanych ludzi w temacie poleca DS jako casualową konsolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na konsolę, patrz na gry przez nią oferowane :) Kupienie PSP/NDS "bo tak", bez uwzględnienia preferowanych przez siebie samego gier mija się z celem, uwierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi napisać plusy i minusy obydwu platform, oraz opisać możliwości konsolek. Jakie gry polecacie na DS i PSP (jeśli chodzi o gry akcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 18:22, 4ny4 napisał:

DS jest "lekko" tańszy.


Coz jest ale tylko jego zwykla wersja (chyba ta najbardziej popularna "Lite" podajze), ale jednak ostatnio sie troche interesowalem tym i jak wiadomo - albo i nie, to na rynku ukazal sie DSi ktory to jest jednak o wiele drozszy od PSP-300. Tego mozna juz dostac za jakies 600-700zl a DSi kosztuje - coz prawie tyle co najtansza wersja X''b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 21:59, Bracio napisał:

Możecie mi napisać plusy i minusy obydwu platform, oraz opisać możliwości konsolek. Jakie
gry polecacie na DS i PSP (jeśli chodzi o gry akcji).

+ i - nie chce mi się wymieniać, chociaż miałem obie konsolki i mógłbym :P
Z gier na DS polecam:
- Elite Beat Agents
- Castlevania
- Kirby Canvas Curse
- Puzzle Quest
- New Super Mario Bros

Z gier na PSP polecam:
- Chilli Con Carnage (Total Overdose)
- God of War: Chains of Olympus
- Burnout Legends
- Dexter
- Killzone Liberation

Więcej gier nie pamiętam i żałuję tego i pragnę się poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 23:52, mcQba napisał:

Z gier na DS polecam:
- Elite Beat Agents

Gierka trochę przereklamowana, na początku bardzo fajna zabawa, ale później frustruje, zwłaszcza gdy zasiadasz do niej raz na jakiś czas. Do tego większośc piosenek jest lipna.

Dnia 12.06.2009 o 23:52, mcQba napisał:

- Castlevania
- Kirby Canvas Curse
- Puzzle Quest
- New Super Mario Bros

Do tej listy dorzuciłbym Guitar Hero On Tour, naprawdę świetna gra dla "niedzielniaków" jak i hardcorowców.

Dnia 12.06.2009 o 23:52, mcQba napisał:

Z gier na PSP polecam:
- Chilli Con Carnage (Total Overdose)
- God of War: Chains of Olympus

Oj, ta gra kupie nieźle. Mimo że PSP sprzedaję, to tą grę sobie zostawię z sentymentu :)

Dnia 12.06.2009 o 23:52, mcQba napisał:

- Burnout Legends

Mocno średnia gra. W sumie jak na razie nie ma imo dobrych ścigałek na PSP. Jest tylko światełko w tunelu w postaci Motor Storma i Gran Turismo.

Dnia 12.06.2009 o 23:52, mcQba napisał:

- Dexter
- Killzone Liberation

Fajna gierka, ale do jakichś hiciorów bym jej nie zaliczył

Z gier na PSP osboście podoobały mi się:
GTA VCS
007 From Russia With Love
Dragon Ball Z Shin Budokai
FIFA Street 2
Silent Hill Origin (nadal straszy)
Syphon Filter

Jak na razie tyle pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 00:03, MaccCry napisał:

> Z gier na DS polecam:
> - Elite Beat Agents
Gierka trochę przereklamowana, na początku bardzo fajna zabawa, ale później frustruje,
zwłaszcza gdy zasiadasz do niej raz na jakiś czas. Do tego większośc piosenek jest lipna.

"Jestem hardkorem" i nawalałem w to ostro. Fakt - jest frustrująca. Na hardzie, te ostatnie piosenki, to po prostu... xD Ale dałem radę. Zabawa przednia. Jeszcze można sobie skołować wersję japońską, tam to są hardkory ^_^

Dnia 13.06.2009 o 00:03, MaccCry napisał:

Z gier na PSP osboście podoobały mi się:
GTA VCS

O! VCS jest doskonałe po prostu ^^ W LCS nie grałem, za to kumpel grał i mówił, że też kozak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie: Co bardziej opłaca się kupić? PSP, czy NDSa? Głównie chodzi mi o to na czym gra się przyjemniej. Wiem, ze na PSP jest dużo lepsza grafika, no i ogólnie jest bardziej multimedialny, chociaż to odtwarzanie filmów czy muzyki to mi akurat powiewa, bo od filmów i muzyki mam iPoda, chodzi mi głównie o to na czym lepiej się gra, na czym są fajniejsze gry.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować