Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2007 o 22:36, Tomek1120 napisał:

Teraz zobaczyłem jak wygląda ta cała zelda i pokemony na DS. I wiecie co? Śmiech na sali przypomina
mi to gry które mam na komórce.


Na komórce masz dwa ekraniki, panel dotykowy (rysik) i tak rozbudowany świat? Wątpię.

Gdybym miał wybierać pomiędzy tymi konsolami, wybrałbym tak:
a) ze względu na gry - NDS - pamiętam jak niegdyś zagrywałem się w Pokemony na GB Color... dużo gier Nintendo ma to ''coś'', nie liczy się tylko grafa..

b) funkcjonalność DLA MNIE - Playstation Portable - gry kupowałbym i tak na Allegro, a na NDS trudno dostać dobre gry poniżej 100 złotych, na Soniaku już można.

Podsumowując, wolałbym konsolkę Nintendo, ale i tak kupiłbym PSP ze względu na jego większą popularność w Polsce, a co za tym idzie tańsze gry na Allegro.

pozdrawiam

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 22:48, Dincooo napisał:

> Teraz zobaczyłem jak wygląda ta cała zelda i pokemony na DS. I wiecie co? Śmiech na sali
przypomina
> mi to gry które mam na komórce.

Na komórce masz dwa ekraniki, panel dotykowy (rysik) i tak rozbudowany świat? Wątpię.

Nie mam ale ten widok z góry. Grafika 2D skojarzyło mi się to z komórką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja własnie pare postów wczesniej napisałem ze gry wygladaja jak na komorke...
psp wymiata i moze cierpi troche na to, ze biblioteka gier nie jest jakos strasznie atrakcyjna, ale z drugiej strony nds nie ma ani takich gta, ani wielu innych gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 23:03, Marcin08 napisał:

ale z drugiej strony nds nie ma ani takich gta, ani wielu innych gier

Sorry, ale o wiele bardziej kręci mnie jeżdżenie patykiem po ekraniku w Zeldzie niż granie w kolejnego remejka klona sequela tytułu, który trzy lata temu był już na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: to zależy. Jeśli jesteś tzw. HC gamerem (interesuje Cię sama esencja a nie jej podanie) to oczywiście PSP, jeśli jednak lubisz party games to DS. Tak wiem, że na DSie jest sporo "normalnych" gier ale imho nuuuda :P
Miałem przez 1 mies DS''a i sprzedałem teraz mam PSP prawie rok, i nie zamierzam się z nim rozstać ( w końcu poza grami to także świetny odtwarzacz filmów i muzyki - w podróży nie zastąpiony [lub gdy przyjdą wyłączyć prąd :D]).
Poza tym DS nie ma tak rozwiniętej "sceny" jak PSP (nie mówię tu o piractwie bo jestem przeciwnikiem, ale przede wszystkim świetny homebrew [np. program, który przemieni Twoje PSP w pilota do TV, lub emulator GBA])
Kończąc - jak to w życiu bywa, zależy do ajkiego celu potrzebna Ci konsola (ja preferuję kombajn - psp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście PSP. Pod względem grafiki, rozbudowania, dźwięku - gry na PSP są niedoścignione. No i te dodatkowe możliwości, jak choćby możliwość czytania e-booków, granie w gry z PS1, NDS`a i innych... PSP jest najlepszą propozycją dla tych którzy chcą mieć multimedialny kombajn dosłownie - pod ręką. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te ostatnie posty i ostatnio sami zwolennicy PSP się rzucili ;] Ale to oczywiście dobrze, bo choć z niektórymi opiniami się nie zgadzam to czasami zdarzają się trafne argumenty :)
Ja tam wybrałem DS''a, ale nie dlatego, że był tańszy / był przed PSP. Po prostu pojechałem do sklepu z odliczoną kasą na PSP, ale wyszedłem już z NDSem Lite ;]

#Tomek1120
Wszyscy już wiemy, że wolisz PSP, bo tam jest GTA nie musisz się powtarzać ;p
#Krejt
Jak masz Zeldę i dostęp do wifi to zapraszam na mój gramsajt, umówimy się na duel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2007 o 22:46, gogiell napisał:


Ja leżę...Burnout (L & D) są .. na PSP i o NIEBO LEPSZE... Tak samo Wormsy - obie części były
na PSP...

I nie podnoś się... mi chodziło o to, że na DS`a też są. Może Burnout nie jest aż tak świetny na PSP (chyba jedyny plus dla PSP), ale Wormsy napewno są lepsze na DS`a. Grałem w obie części i na tym i na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 23:57, Falconer napisał:

No i te dodatkowe możliwości, jak choćby możliwość czytania e-booków, granie w gry z PS1, NDS`a
i innych... PSP jest najlepszą propozycją dla tych którzy chcą mieć multimedialny kombajn dosłownie
- pod ręką. :)


Granie w gry z PS1 w rozsadnych predkosciach to mit, nie mowiac o grach z NDSa na PSP - co to za banialuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje okołe 500 godzin spędzonych przy advance wars dual strike mówią same za siebie ;)

Teraz zbieram na Phoenix Wright i czekam na advance wars days of ruin ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:57, Garett napisał:

> No i te dodatkowe możliwości, jak choćby możliwość czytania e-booków, granie w gry z PS1,
NDS`a
> i innych... PSP jest najlepszą propozycją dla tych którzy chcą mieć multimedialny kombajn
dosłownie
> - pod ręką. :)

Granie w gry z PS1 w rozsadnych predkosciach to mit, nie mowiac o grach z NDSa na PSP - co
to za banialuki?

Na PS1 gry chodzą płynnie, tylko trzeba w Recovery Mode zmienić taktowanie procesora na 333Mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 15:07, Falconer napisał:

Na PS1 gry chodzą płynnie, tylko trzeba w Recovery Mode zmienić taktowanie procesora na 333Mhz.


Plynnie tzn. ile klatek na sek?

ps. a na ile musisz podkrecic psp zeby grac w te gry z NDSa? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 15:39, Garett napisał:

> Na PS1 gry chodzą płynnie, tylko trzeba w Recovery Mode zmienić taktowanie procesora na
333Mhz.

Plynnie tzn. ile klatek na sek?

ps. a na ile musisz podkrecic psp zeby grac w te gry z NDSa? :>


Wiesz, nie wiem, bo ja z emulatorów jeszcze nie korzystałem na PSP. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie. Na przyszlosc prosilbym o bardziej sprawdzone informacje.

Co do mozliwosci DSa - oprocz odpalania gier z samego DSa - (oczywista oczywistosc), gier z Gameboy''a Advance, mozna spokojnie grac w gry z Gameboy''a mono i kolor, NESa, czesc gier z SNESa, gry ze Spectrum, Atari 8bit (na razie wolnooo...), Segi Genesis, Gamegear, odpalic przygodowki z PC (scummVM), sluchac mp3, ogladac filmy (co prawda w dosc nietypowych formatach), uzywac notatnika/kalendarza/kalulatora itp.

Mozliwosci jest mnostwo, tym bardziej, ze samych gier na DSa non-stop przybywa i przybywa i przybywa... Nie wspominajac o tym, ze karty microSD sa zdecydowanie tansze od tych uzywanych w PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:16, Garett napisał:

Mozliwosci jest mnostwo, tym bardziej, ze samych gier na DSa non-stop przybywa i przybywa i
przybywa... Nie wspominajac o tym, ze karty microSD sa zdecydowanie tansze od tych uzywanych
w PSP.


Wiesz, kto ma kasę żeby kupić PSP, na pewno kupi sobię też co najmniej kartę 2 GB i to nie będzie dla niego duży wydatek. Jeżeli ma kasę to nie jest wielki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 21:45, Frytkasis napisał:

Wiesz, kto ma kasę żeby kupić PSP, na pewno kupi sobię też co najmniej kartę 2 GB i to nie
będzie dla niego duży wydatek. Jeżeli ma kasę to nie jest wielki problem.


Pff... a co niby na tej karcie 2gb w przypadku PSP zmiescisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 22:10, Narultimate napisał:

Cześć
Może to głopie pytani :)
ale
czy jak mam wifi w nds
i mój kolega jest ode mnie kilka set km to mogę z nim grać w multi?


tak, ale obaj musicie mieć podłączoną konsolę do internetu za pomocą np. rutera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2007 o 22:06, Garett napisał:

Pff... a co niby na tej karcie 2gb w przypadku PSP zmiescisz :D

2-3 filmy ,sporo mp3 ,ebooki ,zdjecia ,dema gier ,dwa albo i trzy ISO i save''y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 22:06, Garett napisał:

Pff... a co niby na tej karcie 2gb w przypadku PSP zmiescisz :D


Na to pytanie odpowiedział kolega wyżej. A ja dodam coś od siebie jeszcze. Możesz tam wrzucić 3 ISO gier, save, obrazki, multum mp3jek, i około 5 filmów. Czy to dla Ciebie mało ? Bo mnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować