Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Już jakiś czas mam DS i powiem że DS ma to coś tzn. Duuuużo funa z gry natomiast z tego co grałem na PSP kuzyna(Pare H na GTA) Wiec jeśli w grach chodzi o zabawe polecam DS jesli wolisz przechodzic 2 raz tytuły z PS2 polecam PSP konsole sa poruwnywalne zależy od gustu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

psp mi sie wydaje lepsze zdjecia ,gps (do kupienia), net, kamera (do kupienia) filmy muzyka xD
gry ladniej widac lepsza grafika jest ich wiecej
moze psp jest wieksze ale ma bardzo ladny ekran...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 13:47, twi napisał:

psp mi sie wydaje lepsze zdjecia ,gps (do kupienia), net, kamera (do kupienia) filmy
muzyka xD
gry ladniej widac lepsza grafika jest ich wiecej
moze psp jest wieksze ale ma bardzo ladny ekran...

zgadzam się z Tobą. psp jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ten temat nie ma sensu bo to jest kwestia indywidualnego gustu tejże osoby. Ja jestem dumnym posiadaczem DSa, a ktoś inny może lubić PSP. PSP nadaje się do oglądania filmów, słuchania muzyki, a DS jest stworzony tylko pod kątem gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DS także daje możliwość słuchania muzyki, oglądania filmów czy przeglądania zdjęć (do kupienia;), ale od tego są MP4, więc noszenie takiej cegły jak DS czy co gorsza PSP to istna głupota...
Konsole są do gier, dlatego jako handheld DS jest nie do pobicia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 15:59, 1602 napisał:

DS także daje możliwość słuchania muzyki, oglądania filmów czy przeglądania zdjęć (do
kupienia;)


Ale przyznasz, że trochę lepsza grafika jest na PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 08:28, Von Bolt napisał:

Ale przyznasz, że trochę lepsza grafika jest na PSP.

Tak, a DS z kolei ma mikrofon i ekran dotykowy, ale i tak nie miałoby to żadnego znaczenia gdyby nie gry.
Lepsze gry wychodzą na DSa. Sony kompletnie nie poradziło sobie ze stworzeniem prawdziwego handhelda, dlatego jedyne co im z tego wyszło to miniaturowa (gorsza) wersja PS2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ujmę to tak, PSP fajna sprawa, miło mieć taką konsolę sam ją też posiadam. Ma, jak na konsolę przenośną przystało, wydajny układ graficzny, warto spojrzeć na God of War Chains of olympus by się o tym przekonać, jest w pełni z hackowane, jak wyjdzie jakiś nowy soft, po nieługim czasie jest już wersja m33. To wszystko jest do plusów, ale wadą są gry, nie żebym twierdził, ze są do banii, ale są one "odgrzewanymi kotletami"dużo gier jest konwersją z ps2, zbyt często nie wychodzą oryginalne gry, typu LocoRoco, patapon itd. Brakuje mi jeszcze na tej konsoli produkcji, która dorównuje rozmachem God Of War. Sprawa z DS''em ma się z deka inaczej, jest kupowany jak ciepłe bułeczki w japoni, na innych kontynentach też bardzo dobrze się sprzedaje. Możliwościami nie dorównuje psp, ale Nintendo dba o to by było na jej konsolkę dużo gier. Gry są nietuziknowe i może dlatego ta konsola zdobywa takie żesze fanów. Jeśli chodzi o to która konsola jest lepsza, stwierdzam, że jak kto lubi. Dla jednych dobrą konsolą jest Dualscreen a dla innych PSP, ja wybrałem tą drugą konsolę i nie narzekam na nią, sprawuję się bardzo dobrze i udało mi się namówić już kumpla i brata by zakupili własny egzemplarz PSP. trochę się rozpisałem, mam nadzieję, że na temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestesm szczęsliwym posiadaczem PSP. Moje zdanie ktora konsola jest lepsza to:

Jeśli interesuja Cie tylko gry i chcesz miec ich bardzo dużo i dobrych bierz DS . Nie zawiedziesz sie.

Jesli chcesz miec wszytko w małym pudełeczku wez PSP . Nie am co ukrywac jezeli dokupi sie karte pamieci z PSP można zdziałac cuda .

Co do gier , wydaje mis ie ze fajnijesze produkcje wychodza na PSP , niż na DS . Produkcje na DS sa mi malo znane , same nowe marki . Ja wolę inwestowac w stare , dobre i sprawdzone gry takie jak Medal of Honor czy CoD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam DS’a i zabawa świetna. Fakt, że grafikę ma słabszą, ale za to lepsze gry. PSP dostanę od rodziców. A. Co do filmów i zdjęć na DS’ie to trzeba dokupić kartę pamięci i nagrywarkę(ok.250 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 22:02, Ryan Kam napisał:

Jestesm szczęsliwym posiadaczem PSP. Moje zdanie ktora konsola jest lepsza to:

Jeśli interesuja Cie tylko gry i chcesz miec ich bardzo dużo i dobrych bierz DS . Nie
zawiedziesz sie.

Jesli chcesz miec wszytko w małym pudełeczku wez PSP . Nie am co ukrywac jezeli dokupi
sie karte pamieci z PSP można zdziałac cuda .

Co do gier , wydaje mis ie ze fajnijesze produkcje wychodza na PSP , niż na DS . Produkcje
na DS sa mi malo znane , same nowe marki . Ja wolę inwestowac w stare , dobre i sprawdzone
gry takie jak Medal of Honor czy CoD

Jak dla mnie to te dwie konsole są zbyt różne aby je porównywać. Każda ma inne zastosowanie i sposób jaki daje rozrywkę, to tak jak by porównywać FPS''a do ścigałki. Podobnie jest z Wii porównując do PS3 lub XB360. Ja jednak wybrał bym, choć z wielkim trudem, hmmm... Jednak PSP bo ma lepszą grafikę i są na nią GTA. Choć czasem chciałbym sobie pomachać długopisem na DS''ie lub kontrolerem na Wii grając w Far Cry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:16, Dominik000 napisał:

Jak dla mnie to te dwie konsole są zbyt różne aby je porównywać.

Nie do końca... obie konsolki są handheldami i jako takie można, a nawet trzeba je porównywać. Sukces jednej z konsol, oznacza porażkę drugiej. I z tego co widać DS już wygrał... PSP tak naprawdę trzyma się jeszcze na rynku dzięki portom z PS2, gdyby nie one to już dawno ilość gier wydawanych na handhelda Sony spadłaby niemal do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:31, Nights64 napisał:

> Jak dla mnie to te dwie konsole są zbyt różne aby je porównywać.
Nie do końca... obie konsolki są handheldami i jako takie można, a nawet trzeba je porównywać.
Sukces jednej z konsol, oznacza porażkę drugiej. I z tego co widać DS już wygrał... PSP
tak naprawdę trzyma się jeszcze na rynku dzięki portom z PS2, gdyby nie one to już dawno
ilość gier wydawanych na handhelda Sony spadłaby niemal do zera.

A gdyby nie serie gier ze starszych konsol Nintendo (Zelda, Wario, Mario itd.) Gdyby nie one to już dawno ilość gier wydawanych na DSa spadłaby niemal do zera.

Nie da się porównywać jakości gier dla obu konsol, kiedy są zupełnie inne warunki sprzętowe. Można porównywać konsole (PSP zdecydowanie wygrywa pod względem sprzętowym) jak i ilości sprzedanych (teraz PSP, kiedyś DS).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:58, bartek_kawa napisał:

A gdyby nie serie gier ze starszych konsol Nintendo (Zelda, Wario, Mario itd.) Gdyby
nie one to już dawno ilość gier wydawanych na DSa spadłaby niemal do zera.


The World Ends With You, Hotel Dusk, FF Ring of Fates, NInja Gaiden Dragon Sword, itp itd. Gier, które pamiętamy z poprzednich odsłon jest naprawdę mało jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę wszystkich gier wydanych na NDS, zresztą jeśli wyjdzie PSP2 to też bedzię cała masa reedycji i kontynuacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:58, bartek_kawa napisał:

A gdyby nie serie gier ze starszych konsol Nintendo (Zelda, Wario, Mario itd.) Gdyby
nie one to już dawno ilość gier wydawanych na DSa spadłaby niemal do zera.

Z tą różnicą, że na DSa wychodzą całkowicie nowe części tych serii, a na PSP są to zwykłe porty, więc w żaden sposób nie można tego porównywać...

Dnia 06.05.2008 o 17:58, bartek_kawa napisał:

Nie da się porównywać jakości gier dla obu konsol, kiedy są zupełnie inne warunki sprzętowe.
Można porównywać konsole (PSP zdecydowanie wygrywa pod względem sprzętowym) jak i ilości
sprzedanych (teraz PSP, kiedyś DS).

Przecież PSP sprzedaje się lepiej tylko w Japonii i to zaledwie od kilku tygodni, a i tak nie ma szans dogonić DS.
Poza tym reszta świata, czyli UE, USA i AU zdecydowanie wybierają DS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 18:35, 1602 napisał:

> A gdyby nie serie gier ze starszych konsol Nintendo (Zelda, Wario, Mario itd.) Gdyby

> nie one to już dawno ilość gier wydawanych na DSa spadłaby niemal do zera.
Z tą różnicą, że na DSa wychodzą całkowicie nowe części tych serii, a na PSP są to zwykłe
porty, więc w żaden sposób nie można tego porównywać...

1. No pewnie.. VCS, LCS, Silent Hill Origins (tu mamy port na PS2 z(!) PSP), God of War i długo by wyliczać. Są gry, które mają korzenie na PS2, ale nie są portami.
2. Liczba PSP sprzedawanych ostatnio w Japonii jest sporo większa od NDSów.

@Taikun - tu się zgodzę. Ale pamiętaj, że sporo gier są to exclusivy na DSa ze względu na warunki sprzętowe.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:58, bartek_kawa napisał:

A gdyby nie serie gier ze starszych konsol Nintendo (Zelda, Wario, Mario itd.) Gdyby
nie one to już dawno ilość gier wydawanych na DSa spadłaby niemal do zera.

Po pierwsze pisałem o portach, nie o sequelach, a po drugie nawet jeżeli masz zamiar wyliczać, która konsola ma więcej całkowicie nowych serii, to PSP jest bardzo daleko za DSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować