Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Miałem obie konsolki i szczerze przyzam, że jestem nieco bardziej skierowany w strone DS''a. Dlaczego? Po pierwsze nietypowe gry. Ich nie znajdziesz na innych konsolach, co w przypadku PSP takich gier jest dosłownie parę. Większośc gier to kalki z PS2, co czasami wadą nie jest. Gry na DSa tak szybko się nie nudzą, ale musisz ostrożnie dobierac gry, ponieważ ok. 60-70 % gier to crapy, zwłaszcza te multiplatformowe. Takowe już lepsze są na PSP, chociaż i tak nie zachwycają. W przypadku DS''a te 30% gry to już naprawdę coś, są to gry przy których możesz dłuugo się bawic, nawet siedząc w domu. Niestety PSP ma mało takich tytułów, bo duża większośc to średniaki, w które zagrasz raz i lądują do kosza. Jest kilka killerów, przy których świetnie się bawiłem m. in. God of War (absolutny must have każdego dorosłego posiadacza PSP, ja ją nadal trzymam na półce mimo, że konsolki już nie mam), Loco Roco, GTA (grałem tylko w VCS, ale LCS też jest pewnie dobre) lub Syphon Filter. Jednak DS ma ich co najmniej dwa razy więcej (gry z Mario, GTA: CW, Guitar Hero czy Zelda [osobiście nie grałem]). Do tego dotykowy wyświetlacz nadaje nowy rodzaj rozgrywki. To naprawdę fajna sprawa :) Kolejny punkt: multimedialnośc. Nie da się ukryc, że pod tym względem PSP rządzi, ale co z tego? Ja na początku też się podniecałem tym, że można muzyki słuchac czy filmy oglądac (na DSie też można, ale jakośc woła o pomstę do nieba). Cały problem tkwi w tym, że PSP jest na to za duże, dlatego żeby słuchac muzyki mam muzyczny telefon, a ty ipoda. Do tego konsola jest do grania głównie. Grafika: PSP znów wygrywa, ale nie do końca. Fakt, 3D na konsolce Sony wygląda o wiele lepiej (God of War!!), jednak na DSie pięknie wygląda grafika 2D, a większośc tych naj na tą konsolę taką właśnie posiada. Jeśli chodzi dźwięk, to Niny się nie postarało. Nawet na słuchawkach szału nie ma, natomiast PSP nieźle daje sobie radę. Teraz poruszę dośc ważną kwestię, a mianowicie: bateria. Na DSie można grac kilkanaście godzin co jest bardzo praktyczne, niestety z PSP nie jest tak różowo. Mój trzymał przy graniu max. 4-5h i to jest naprawdę mało. Na początku prawie co dziennie leżał podłączony do ładowarki.

Nie będę pisał, którą konsolkę masz wybrac, ale mam nadzieję, że mój mini opis trochę Ci w tym pomorze :) W przyszłości zamierzam kiedyś wrócic do DSa, bo jest masa świetnych tytułów, w które nie grałem. Ale zrobię to dopiero, gdy będę miał pracę, bo to wszystko jednak kosztuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 23:13, Markush napisał:

Tak jak w temacie: Co bardziej opłaca się kupić? PSP, czy NDSa? Głównie chodzi mi o to
na czym gra się przyjemniej. Wiem, ze na PSP jest dużo lepsza grafika, no i ogólnie jest
bardziej multimedialny, chociaż to odtwarzanie filmów czy muzyki to mi akurat powiewa,
bo od filmów i muzyki mam iPoda, chodzi mi głównie o to na czym lepiej się gra, na czym
są fajniejsze gry.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Na PSP grałem kilka razy. Ace celowanie gałką analogową to już jest minus w wielu grach( w GTA to jeszcze się ma na szczęście automatyczne celowanie). Na NDS są tańsze gry przede wszystkim. Jest fajna zabawa z dotykowym ekranem. Od razu napiszę że gier od EA nie opłaca się kupować, są łatwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do gałki to kwestia przyzwyczajnie. I nie są tańsze gry na DSa, na PSP świetne tytuły możesz wyrwac za grosze, a na DSa tanie są tylko crapy (z tego co widziałem to przeważnie takie kupujesz). O premierach nawet nie wspomnę, dochodzą nawet ceny do 170-200 zł. Na PSP co najwyżej 130 zł. A co do EA, oni raczej nie mają dobrych gier na hendheldy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 18:40, MaccCry napisał:

Co do gałki to kwestia przyzwyczajnie. I nie są tańsze gry na DSa, na PSP świetne tytuły
możesz wyrwac za grosze, a na DSa tanie są tylko crapy (z tego co widziałem to przeważnie
takie kupujesz). O premierach nawet nie wspomnę, dochodzą nawet ceny do 170-200 zł. Na
PSP co najwyżej 130 zł. A co do EA, oni raczej nie mają dobrych gier na hendheldy.

Teraz już umiem grzróżniać crapy od dobrych gier. NP tony Hawks proving ground jest dobrą grą. CoD4 pewnie też ale toego nie mam. Ja jednak i tak stawiam na DSa i będę miał DSa 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 20:50, MaccCry napisał:

DS2? A istnieje w ogóle takowy? xD

Nie, ale jak będzie nowa generacja przenośnych konsol to nie kupię PSP2 tylko nintendo DS 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 21:01, xD_ominik napisał:

Nie, ale jak będzie nowa generacja przenośnych konsol to nie kupię PSP2 tylko nintendo
DS 2.

A skąd wiesz że będzie DS2? Może zrobią coś całkowicie nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 21:27, krl_krl napisał:

> Nie, ale jak będzie nowa generacja przenośnych konsol to nie kupię PSP2 tylko nintendo

> DS 2.
A skąd wiesz że będzie DS2? Może zrobią coś całkowicie nowego?

Kurde. Na pewno kupię konsolę od Nintendo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam że PSP to lepszy wybór sam mam Fata od 3 lat i ani razu nie miał żadnej awarii wiec polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam miałem bardzo ciężki orzech do zgryzienia kiedy zastanawiałem się nad DS-em a PSP.
Z jednej strony nietypowe tytuły na konsolkę Nintendo z rysikiem w roli głównej ( m.in wspaniała Zelda, Mario, Wario ), z drugiej więcej "poważnych" gier na PSP. W dodatku ze sporo ładniejszą grafiką ( która mi osobiście jest obojętna - liczy się grywalność i masa funu, a tego nie brakuje na DSie ). W końcu jednak wybrałem Playstation Portable, dodatkowo zachęcony nadchodzącymi premierami. A po targach E3 jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru, głównie za sprawą MGS: Peace Walker. Ta gra nie może mnie ominąć ;]

Obiecałem sobie jednak, że prędzej czy później Nintendo DS też do mnie trafi, bo mimo wszystko znakomicie uzupełniają się te dwie przenośne konsolki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego Nintendo DSi jest o wiele droższe od Sony PSP 3004? Nakręciłem się na nie, poszedłem do sklepu i się podłamałem. W planach samochód, więc każdy grosz się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 13:10, mateuszjasinski napisał:

Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego Nintendo DSi jest o wiele droższe od Sony PSP 3004? Nakręciłem
się na nie, poszedłem do sklepu i się podłamałem. W planach samochód, więc każdy grosz
się liczy.

Odpowiedź jest prosta.. Na DSi jest ogromny popyt, a PSP nadal bardzo słabo się sprzedaje i nic nie zapowiada by ta sytuacja miała się zmienić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 13:10, mateuszjasinski napisał:

Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego Nintendo DSi jest o wiele droższe od Sony PSP 3004? Nakręciłem
się na nie, poszedłem do sklepu i się podłamałem. W planach samochód, więc każdy grosz
się liczy.


Odpowiedź jest prosta. To jest Polska. Za granicą jest trochę taniej. Ja kupiłem Lite z UK za nie całe 500zł.
A tak w ogóle. Lepszy moim zdaniem lepszy jest DS. Grafika na PSP też nieźle kuleje, gdyż niektóre gry są okropne pod względem gameplay'u i grafiki, ale na DS też znajdą się crapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem PSP praktycznie dla jednej gry i nie żałuję... zgadniecie o jaką grę chodzi? Wskazówka: wyszła niedawno i ma starszego brata... Wpisujcie swoje typy. Dla zwycięzcy - nagroda - buziak ! : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 17:11, BluesBoy napisał:

A ja kupiłem PSP praktycznie dla jednej gry i nie żałuję... zgadniecie o jaką grę chodzi?
Wskazówka: wyszła niedawno i ma starszego brata... Wpisujcie swoje typy. Dla zwycięzcy
- nagroda - buziak ! : D


Little big planet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować