Zaloguj się, aby obserwować  
Badzi

Typujemy wyniki meczów Ligi Polskiej

8816 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2006 o 14:40, walgierz napisał:

Ten mecz do punktacji nie wejdzie, ale siła nałogu wielka jest... :]

Polska - Kolumbia 2:0

No to jedziemy ;DD
Polska - Kolumbia 1:2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska - Kolumbia 1:1

BTW: Przydałoby się, żeby odpowiedzialna osoba opisała, co, jak i do kiedy typujemy, bo pólo co panuje chaos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2006 o 14:40, walgierz napisał:

Punktowanie wg Quire''a jest moim zdaniem do przyjęcia.
Musimy jeszcze tylko ustalić kto liczy punkty, a kto daje ranking.
Potem dostosujemy regulamin i za tydzień startujemy :)


Głównym statystykiem wątku póki co, zaoferował się być Vaxinar. Przynajmniej na czas mistrzostw.
Regulamin znacząco nie odbiega od aktualnego. Znaczącymi różnicami są punkty za wytypowanie króla strzelców i pierwszej czwórki. Ew. możemy typować najlepszego zawodnika, najlepszego młodego pokolenia itd. Fifa chba ma pieć nagród indywidualnych do przyznania. Niestety może to wprowdzić chaos, ale propozycje pod dyskusję można poddać.

Myślę że godzina zero dla finalnej wersji regulaminu jest środa 7 czerwca.
Także burzę muzgów proszę:)

Dnia 30.05.2006 o 14:40, walgierz napisał:

Ten mecz do punktacji nie wejdzie, ale siła nałogu wielka jest... :]


I tu się mylisz:) Wlicza się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
Jest po prostu operacja mundial i liczy sie jako tako do klasyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 30.05.2006 o 13:13, Quire napisał:

System punktowania pozostał taki sam jak w przypadku ligi polskiej. Reprezentacja razy dwa
naturalnie.

Dnia 30.05.2006 o 13:13, Quire napisał:

Dodatkowo przed rozpoczęciem pierwszego meczu mistrzostw, można wytypować:
- pierwszą czwórkę mistrzostw, 15 pkt. każde dobrze trafione miejsce, za trafne wytypowanie
całej czwórki można dostać dodatkowo 15 pkt. ew. kumulacja x2:)
- król strzelców za 15 pkt.


Można ewentualnie namieszać i wprowadzić 20 pkt za każde wytypowane miejsce przed rozpoczęciem fazy grupowej, 10 pkt przed rozpoczęciem 1/8 finału, 5 przed ćwierćfinałem itd :) Ale nie wiem czy nie byłoby to zbyt zagmatwane, więc może pozostańmy przy wersji 15 pkt za każdą wytypowaną drużynę w pierwszej czwórce mistrzostw. Podobnie król strzelców. Tylko koniecznie zaznaczmy, iż podobne typy będzie można umieścić tylko i wyłącznie przed rozpoczęciem mistrzostw, bo jak znam życie ktoś umieści finałową czwórkę przed samym finałem :P

Jeśli chodzi o typowanie poszczególnych spotkań - nie wiem jak będzie chciała osoba, która zajmie się naliczaniem tego wszystkiego, ale proponuję typować np. całą pierwszą "kolejkę" w fazach grupowych. Będzie łatwiej z podliczaniem, niż gdybyśmy typowali z jednodniowym wyprzedzeniem.

Punktacja - faza grupowa jak normalny mecz ligi polskiej. Mecze naszej reprezentacji oraz spotkania od 1/8 finału proponuję punktowac podwójnie, a finał to może i nawet potrójnie :) (ewentualnie można ustalić stopniowy wzrost stawek - 1/8 finałów x2, ćwierćfinały x3, półfinały x4, finałx5 :))

Dnia 30.05.2006 o 13:13, Quire napisał:

Jako że dzisiaj zaczyna sie finalny projekt "Polska Mistrzem Świata", pierwsze typowanie.
Polska - Kolumbia 3:1


Było wyraźnie napisane, że następną edycję typowania rozpoczynamy od finałów mistrzostw świata.
Dlatego nie podliczamy ani nie typujemy żadnych sparingów przed samym turniejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2006 o 01:17, .Darnok napisał:

Można ewentualnie namieszać i wprowadzić 20 pkt za każde wytypowane miejsce przed rozpoczęciem
fazy grupowej, 10 pkt przed rozpoczęciem 1/8 finału, 5 przed ćwierćfinałem itd :) Ale nie wiem
czy nie byłoby to zbyt zagmatwane, więc może pozostańmy przy wersji 15 pkt za każdą wytypowaną
drużynę w pierwszej czwórce mistrzostw. Podobnie król strzelców. Tylko koniecznie zaznaczmy,
iż podobne typy będzie można umieścić tylko i wyłącznie przed rozpoczęciem mistrzostw, bo jak
znam życie ktoś umieści finałową czwórkę przed samym finałem :P


Fajne bonusy i gra by była ciekawsza. Te niespodziewane zwroty akcji, tasowania w w rankingu, niespodziewane awanse i spadki, łapówki czy pkt. przy zielonym stoliku:P Jestem za. Ale...
Zaczynam współczuć Vaxinarowi (nasz towarzysz główny statystyk:)) Rzeczywiście straszny zamęt może to wprowadzić i dla naszego dobra proponowałbym zrezygnować z mnożników pkt. Jedynie kadra i ew. "oba finały".
Typowania pierwszej czwórki oraz króla strzelców tylko przedpierwszym meczem - kategorycznie, a i tak maruderzy się znajdą.

Dnia 31.05.2006 o 01:17, .Darnok napisał:

Jeśli chodzi o typowanie poszczególnych spotkań - nie wiem jak będzie chciała osoba, która
zajmie się naliczaniem tego wszystkiego, ale proponuję typować np. całą pierwszą "kolejkę"
w fazach grupowych. Będzie łatwiej z podliczaniem, niż gdybyśmy typowali z jednodniowym wyprzedzeniem.


Wydaje mi się że jest to najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Cała pierwsza kolejka, cała druga itd.
Bez dzielenia i zmian typów.

Dnia 31.05.2006 o 01:17, .Darnok napisał:

Punktacja - faza grupowa jak normalny mecz ligi polskiej. Mecze naszej reprezentacji oraz spotkania
od 1/8 finału proponuję punktowac podwójnie, a finał to może i nawet potrójnie :) (ewentualnie
można ustalić stopniowy wzrost stawek - 1/8 finałów x2, ćwierćfinały x3, półfinały x4, finałx5
:))


Jak wyżej. Zamęt straszny możę być.

Dnia 31.05.2006 o 01:17, .Darnok napisał:

Było wyraźnie napisane, że następną edycję typowania rozpoczynamy od finałów mistrzostw świata.
Dlatego nie podliczamy ani nie typujemy żadnych sparingów przed samym turniejem.


Na poprzedniej stronie jest mój post mówiący że typujemy "operacje mundial", również sparingi za wyjątkiem amatorów. Słów sprzeciwu nie było, dlatego uznałem propozycję za przyjetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli, podsumowując:
Mecze punktujmy: 1 punkt za poprawny rezultat (1x2), 3 punkty za dokładne wytypowanie wyniku;
Mecze Polków, finał i "finał pocieszenia" podwójnie;
Po 15 punktów za poprawne wytypowanie każdego z pierwszych czterech miejsc;
15 punktów za prawidłowe wytypowanie króla strzelców.
Pierwszą czwórkę i króla strzelców obstawiać należy przed pierwszym gwizdkiem.
Kolejki typujemy na raz (16 meczy na raz ;) )

Dodatkowo proponuję rozważenie wytypowanie najlepszego strzelca polskiej reprezentacji.
Jeżeli ktoś obstawi Grzesia i wygra dostaje punkty podwójnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 23:21, walgierz napisał:

Kolejki typujemy na raz (16 meczy na raz ;) )


Tak duzo to tylko na początku, potem sie troszkę towarzystwo przewietrzy:)

Dnia 01.06.2006 o 23:21, walgierz napisał:

Dodatkowo proponuję rozważenie wytypowanie najlepszego strzelca polskiej reprezentacji.
Jeżeli ktoś obstawi Grzesia i wygra dostaje punkty podwójnie :]


A może Boruc? Chociaż nie, bo w drugiej bramce musiałby stać Kuszcza:P
Wiem niesmaczny żart ale musiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować