Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trzy miliony sprzedanych egemplarzy Guild Wars

66 postów w tym temacie

Guild Wars to fajna gierka.Kiedy do Polski trafiło te kilka pierwszych egzemplarzy to kumpel poleciał i kupił od razu.Gdy do niego przyszedłem zakochałem się w tej grze i od razu kupiłem swój egzemplarz.Niestety zauroczenie trwało 2-3 tygodnie.Gra jest wciągająca, ale się po jakimś czasie nudzi.Co prawda wraca się do niej, ale czegoś w niej brakuje.Od czerwca zaczynam grać w WOW''a, bo z tego co słyszałem to dużo lepszy jest(niestety też droższy :( )a teraz za 199zł można kupić grę i pograć w nią 3 miesiące, co jest naprawdę długim okresem

p.s ale i tak uważam, że powinniśmy wspierać bezpłatne ( i do tego POLSKIE!) Mmorpg :)
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo dogoni pewnie WoW''a :)W WoW''ie nie podoba mi sie grafa i abonament:)Jakby nie bylo abonamentu to by mieli z 13 mln graczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 3.000.000 Miliony mnie zbyt nie dziwi gra jest bardzo wciągająca, ale jak ktoś już tu pisał gra nie jest dla wszystkich tu trzeba pomyśleć zanim coś zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się na Warhammer: Age of Reckoning naciąłem. Prerenderowany filmik dostępny na stronce robi wrażenie (zapewne jest to intro do gry), zrobiony w iście blizzardowskim stylu ! Poza tym fajne są world questy (każdy gracz znajdujący się w danym obszarze wykonuje ten sam quest), rozbudowane RvR (Realm vs. Realm) i ogólnie świat Warhammera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko wez pod uwage ostatnie slowo jakie wystepuje w tytule WoW - WarCraft. To powinno ci wytlumaczyc w szybki sposob, jak WoW mial ulatwiony start. Rzucilo sie na tego MMO sporo ludzi lubiacych swiat WarCrafta. A Guild Wars musialo budowac swoja marke kompletnie od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> GW owszem jest całkiem fajny ale powiedzmy sobie szczersze, grało by dużo mniej graczy gdyby nie był by GW
darmowy.

Gdyby GW nie było darmowe to na pewno nie byłoby taką samą grą jak jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było abonamętu w WoW-e to po pierwsze:
- Gra nie była by aż tak rozbudowana.
- Grało by w nią i tak z 15 mln osób (bo to blizzardowa gra w końcu).
- Było by w niej od groma noob-ów typu 13-14 latków
- Gra straciła by po prostu na wartości
Nie grałem w GW więc na jego temat nie będę się wypowiadać, tak samo niech Ci ludzie co nie grali w WoW-a (na oryginale ofc) też się nie wypowiadają na temat tej gry. Ktoś wspomniał iż WoW nie wymaga mózgu bullsh*t, wiadomo dla fanów tabelek itd. GW będzie idealny. Nie graliście ludzie na raidach w WoW-e to się plz nie wypowiadać... aczkolwiek przestałem grac w WoW-a, za bardzo wciągną człowieka. Straciłem (jeśli można tak to nazwać) całe wakacje grając w niego (żeby nie skłamać) około 16-18 godzin dziennie. Gra wymiatała, lecz teraz myślę że już nie tknę MMORPG nie dla mnie te gry po prostu, za dużo czasu pochłaniają. Szczególnie taki WoW.
Szacun ppl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że ludzie kupili GW i nie graja.Po wyjsciu GWF ogloszono 2mln sprzedanych pudelek(załóżmy że 1mln ludzi kupiło GWP, 1 mln GWF) teraz po wyjsciu GWN są 3 mln.Stosunkowo powinny byc 4mln (btw kazdy gracz majacy GWP i GWF zakupuje GWN i z tego wynikaja 4 mln) Sam niedawno kupilem DOPIERO GWF:) myślę, że większość ludzi jest w podobnej sytuacji.U mnie w gildi kilka osob dostanie na swieta GWF albo GWF+GWN.
Więc poczekajmy do następnego dodatku będzimy mniej wiecej widziec ile mln sztuk GWN się sprzedalo.
Co do WoW grałem.na początku mi się bardzo podobało, ale questy zaczeły sie robić nudne, "plastelinowa grafika" doprowadzała mnie do szału!!!Do tego dochodzi abonament i niezrównoważone klasy.Jak ktoś wcześniej powiedział ludzie kupili WoW bo wkoncu to WARCRAFT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w WoWa i to gra dla bezmózgów :)
Co z tego, że idziesz na raid? Ile tam myslisz? Nie myslisz, wszystko jest robione wg schematu, który powtarzasz N razy aż do wyfarmienia danego itemka.
O pvp nie wspominam, bo tam jest poziom jak w Tibi albo AB/RA w GW.
Dla fanow Tibi wow jest idealny, bo elementy taktyki oraz sam gameplay jest żywcem przeniesiony z ww gry.
WoW nudzi na dłuższa mete.
Tyle masz, ile grasz - WoW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 22:54, michnikeoe16 napisał:

Jak by nie było abonamętu w WoW-e to po pierwsze:
- Gra nie była by aż tak rozbudowana.
- Grało by w nią i tak z 15 mln osób (bo to blizzardowa gra w końcu).
- Było by w niej od groma noob-ów typu 13-14 latków
- Gra straciła by po prostu na wartości


Taa, szkoda tylko że do fanów WoWa argumentacja odwrotna (tzn. że jakby GW miało abonament to też byłoby zupełnie inną grą) nie dociera.

Dnia 13.12.2006 o 22:54, michnikeoe16 napisał:

Nie grałem w GW więc na jego temat nie będę się wypowiadać, tak samo niech Ci ludzie co nie
grali w WoW-a (na oryginale ofc) też się nie wypowiadają na temat tej gry. Ktoś wspomniał iż
WoW nie wymaga mózgu bullsh*t, wiadomo dla fanów tabelek itd. GW będzie idealny.


Bardzo ciekawe z tymi tabelkami. Obawiam się że w GW nie jestem w stanie pootwierać tylu okienek i tak zapaskudzić ekranu jak to potrafią grający w WoWa. GW wymaga myślenia, ale nie trzeba być fanem "tabelek", aby czerpać przyjemność. Od tabelek to są Football Managery. A do WoWa straciłem resztki szacunku jak ujrzałem sposób grania na Alterac Valley.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak już sprzedają tyle egzemplarzy GW to mogli by w końcu zainwestować w nowe Servery bo ostatnimi czasy komfort gry znacznie sie pogorszył...
Co do WoWa to opcja z Abonamentem nie jest taka zła, grafika no faktycznie na kolana Nie powala ale trzeba tu wziąć pod uwagę iż jest to MMO i grafika nie jest tu najważniejsza, osobiście uważam ją za satysfakcjonującą.
Abonament w znacznym stopniu uniemożliwia grę dzieciom co uważam za Ogromny + bo chyba zgodzi sie zemną każdy iż gra z rozwydrzonym, zarozumiałym i bezczelnym 13nastolatkiem do przyjemnych nie należy.
I najważniejsza kwestia Niema mowy o olewaniu Graczy ! Za każdym razem kiedy miałem jakikolwiek problem koleś z obsługi reagował bardzo szybko i pomagał w rozwiązywaniu problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie gadacie tu i pierd***licie a i tak większości co do tej gry podejdzie (mówie o GW) przestaje w to grać po 3 tygodniach góra miesiącu (przykład moich kumpli dwóch). WoW natomiast przyciągną ich tak ciut bardziej. GW racja fajne może być, ale Nie jest lepsze od WoW. Na pierwszej mecie przegrywa pod względem (wolności), oraz odgrywania własnej postaci (to najbardziej w tej grze ceniłem) tego co nie interesuje trochę dobrego humoru i lubi cyferki (nie ukrywam że i w WoW-ie owe są) GW może być good. mam 18 lat mimo że nick mam jaki mam (stary mail) i plz nie pisać mi że ile lat mam w takie gry gram. Bosh to dopiero zakraja na noob-iarstwo (sry że nazwałem 13-14 latków n00b-ami, są to "newbi").WoW poprostu zaoferuje człowiekowi dużo większą wolność, sztukę aktorstwa itd. Wiadomo wszystko zależy od wyobraźni gracza lecz WoW im to z pewnością mocno ułatwia (gra ma sprawiać przyjemość a nie myśleć pół godziny jaką broń i jakie umiejętności wykupić. Jaką taktykę zastosować itd.) Nie chce więcej pisać bo i tak zara będzie 82132334 argumentów przeciwko WoW-a. Wystarczy tylko spojrzeć ile osób gra w WoW-a a w GW (mimo że GW jest od półtora roku i ma aż 3 miliony!). WoW jest płatny i ma 7 mil. więc to już chyba mówi samo za siebie. Nie myślcie ludzie że jesteście bardziej "inteligętni bo gracie w inną grę i WoW "stink"...dobra teraz dopiero rozjuszyłem stado pszczół nvm...
Peace all!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre komentarze to...

Przecież to dwie różne gry, jedna darmowa, druga z abonamentem. Dwa różne systemy. Inne światy, inny styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejna rozmowa nie prowadzaca do niczego...
ludzie graja w WoW....zupelnie nie rozumie dlaczego.cukierkowa grafika.Wc:TFT oki, ale nie MMO na tym samym materiale, znajomy w to gral.przestal bo znudzilo mu sie...

inni graja w Lineage 2(gralem 1,5 roku w to).. genialne ale i tak czegos tam brakuje, maxymalne mozliwosci ale i tak wygrywa brutalna sila.nie wazne jakie masz bufy, eq czy dye, wyzszy lvl ma 80% przewagi tym ze lvl jest wyzszy nie tym ze lepsze(inne,dobrane) skille, kto gral w L2 wie o czym mowa. max lvl + subclasa do tego A eq S gun i jazda po ludziach solo..nawet biszkoptem mozna sprobowac z dobrym subem.

GW...max 20 lvl... setki skili...subclasa (inna niz w l2 ale jest) i cala radosc w wybraniu 8 skili na pasek przed misja dobraniem party, 2 Derviszy moze byc kims zupelnie innym> inny zestaw skili, kazdy wnosi cos ciekawego, myslenie, dynamika walki, skill builds, unikalne taktyki...dlatego naleze do 3 mln kombinatorow GW.czego wam trzeba do wiekszego stopnia bycia unuikalnym??

L2 lubialem bardziej niz inna gre ale GW mnie pochlonelo. prawda taka:
2 takich samych man iakow GW w grze znalesc trudno -->> roznice skili, taktyki, roznorodniosc buildow ze wzg na tereny exploracji, questa oraz pvping.

2takich samych np. Wc na 78 lvl znalesc .... strasznie latwo.te same skile>> zawsze wszystkie przy sobie.pvping...malo zrozncowany ze wzg na ilosc skili oraz pelny do nich dostep.gra super, nie ujme jej niczego, ale jak dla mie brak jej czegos. wyobrazcie sobie ze na spotykacie postac na max lvl z subclasa na max lvl, macie powiedzmy 61 lvl, macie A set A gun, ale co wy mozecie mu zrobic solo??w GW mniej lvli, wiecej skili = more fun.max lvl moze dostac kopa od nizszego lvl z wyzszym IQ xD

mniejsza rozpietosc lvli, wiesza rozpietosc skili > idelane polaczenie w GW.

dla fanow cukierkow WoW...
dla brutali L2...
dla wymagajacych wiecej GW...
( to tylko moje zdanie:) )

na koniec zeby nie bylo. L2 i WoW maja oplaty abonamentowe co sprawia ze dziecie mniej graja...polskie dzieci, nie ma dzieci neostrady ktory osiedlily sie na Tibii(wczoraj byl update Tibii...dalej wyglada jak klocki duplo), abonament w Polsce to problem ale nie poza granicami, tam dzieci graja w l2 czy wow.a co do GW...nie ma abonamentow!!raz dzeicko kupuje i sobie gra!! super...ale ile z tych dzieci potrafi zrozumiec komplikacje takiej gry i stosoewac analize taktyczno-logioczna w walce?bo inaczej sie nie da nawac gamplay GW(skill builds, party work).a jesli dziecko to zrozumialo, wie jak to stosowac to dla mnie jest jeden poziom wyzej, dziecko rozumiejace skomplikowane aspekty MMO nie pyskuje, nie mowi glupot.gralem w l2...po kilku miesiacach sie okazalo ze kilka osob w klanie jest okolo 17r zycia.gralo sie z nimi super.az sie sam zdziwilem jak nam to powiedzieli.jak dla mnie w l2 byli pro >> teamplay, solo.

GW wymaga sporego wysilku intelektualnego od kazdego, wiec tym eliminuje dzieci neostrady.unikalni ludzie w mmo sprawiaja ze gra jest ciekawa. dziecko moze was zaskoczyc umiejetnosciami, a dorosly swoja dziecinnoscia.
kto wie ile mila latek koles ktory w HALO rozjechal wiekszosc swiatowej czolowki w tym roku na mistrzostwach swiata??nazwie go ktos kiedykolwiec dzieckiem neostrady(albo innym poza granicami PL)??na niego zawsze beda mowic Pro, wszyscy ktorych pokonal w wieku 5 lat, grajac z nimi jak rozny z rownym.

wracam do pracy bo pracowac trzeba, ale wieczory to swiat GW;]

3mln... GZ ArenaNet/NC Soft...

CyA all, GL HF.

btw. reconnect xD w koncu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować