Zaloguj się, aby obserwować  
Ksar666

Ateizm

6335 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2007 o 21:37, Luke Shadow napisał:


> Wiesz ja nie mam jakiejś strony z cytatami z Biblli, czy innymi świętymi pismami, które
swiojadrogą
> były nieźle modyfikowane przez lata i w stosunku do potrzeb, aby Ci pokzać ówq cytat.

Masz, problem w tym jak ją wykorzystasz - biblia.pl. Właśnie tam szukam cytatów (jest wyszukiwarka).


Wiem. Ja z tego nie korzystam, po prostu mnie to nie interesuje. A widzę, że Ty opierasz na tym serwisie całą swoją wiedzę teologiczną. Niewiem czy na tym forum, czy gdzieś indizej widziałem jak dwie osoby opierajace siena takich cytatach jak Ty spierały sie, który jest prawdziwy - pisało niby to samo, ale gdzieś było inne słowo, któe całkowicie zmieniało treść jednego z nich.

Dnia 09.10.2007 o 21:37, Luke Shadow napisał:

Muzułmaninem chyba nie jesteś? (to odnośnie tych modyfikacji biblii).


Nie, przeceiz o tym wiesz(?). Chyba nie myślisz, że Biblia nie była zmianiana w zależności od potrzeb i czasu, czy moze jej interpretacja. O apokryfach już niechcę wspominać... Wszystko zostało tak zredagowane by było ''cacy"...

Dnia 09.10.2007 o 21:37, Luke Shadow napisał:

> Jeden z naszych profesorów (...)
Heh... Ja dzisiaj na polskim (omawiamy biblie) dowiedziałem się, że biblijna zasada "oko za
oko" miała takie samo znaczenie jak w Kodeksie Hammurabiego, więc nie ufałbym bezgranicznie
profesorom (chyba, że studiujesz teologię, w co wątpię).


Nierozumeim tego? A widzisz w tym jakieś inne znaczenie? Czy być moze coś przespałem? Jak na tamte czasy było to bardzo postępowe prawo, już sam fakt, że zostało spisane i gwarantowane przez monarchów stwarzało u ludiz poczucie sprawiedliwości i bezpieczeństwa. Takie były czasy. A teologi nie studiuje bo to jest w gruncie rzeczy powtarzanie wszystkeigo wg starego utartego schematu. Gdzie tui miejsce na wyobraźnie i własne myślenie? A religiami sie jako tako pobieżnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 16:00, kowalov napisał:

> jeżeli chcesz odsuwac religie od zycia społecznego to czym niby bedziesz sie w zyciu kierował?Zdrowym

> rozsądkiem

Dokładnie zdrowym rozsądkie (nie bede stal na czerwonym jak widze ze nic nie jedzie tak sammo
jak nie wejde niczym idiota pod samochod tylko dlatego ze jest zielone swiatlo)

czy znakami przy ulicy?Tylko że te "znaki" to własnie wiara w Boga.Jak bys chciał
> zyć bez religii?Życie było by jałowe i pozbawione jakiekogolwiek sensu..

Guzik prawda, nie mielibyśmy fundamentalistów wysadzających się w samolotach, pociągach itd.
Morderstw na tle religijnym wogole. A jezeli chodzi ci o nasze podwórko to nikt na mnie nie
patrzylby jak na tredowatego i nie traktowal z gory tylko dlatego ze nie chodzilem na religie
w liceum (teraz nie wiem jak jest ale jak ja chodzilem to niestety nie raz mi dogryziono).
I mylisz pojecia tak wogole, ja nie chce zakazu religi - kazdy ma prawo wierzyc w co zechce
ale nie mozna wymagac tego od innych bo to jest myslenie zasciankowe.


A tak z ciekawosci zapytam skad w Tobie sie wziela wiara? Z tego ze opiekunowie ochrzcili Cie
i wychowali w ten sposob? Czy urodziles sie jako niewierzacy i dopiero pozniej kiedy miales
juz swoja wyobraznie i wolna reke zdecydowales sie wierzyc w Boga?


Od początku...widzisz...ludzie cie potepiaja za to że nie wierzysz ze nie chodzisz do kościoła etc..bo w Polsce jest 98% Katolików i dlatego...Polska to kraj Katolicki bezsprzecznie...ja cie nie potepiam tak jak juz pisałem..

Wiare zaszczepili mi moi rodzice ale nie tylko..powiem ci ze sam wczesniej zadawałem pytania..:Kto to Bóg,skad sie wziął,skąd my na ziemi sie wzielismy etc..
Konkretnej odpowiedzi nie dostałem od nikogo...potem sam zacząłem interesować sie własną religią i wyznaniem i wszystkim tym o czym słyszałem..Książki,internet,znajomi,od kilku lat interesuje mnie pojecie Bóg,śmierć,życie wieczne,wiara,cuda etc.
Krótko pisząc moge ci powiedzieć że umrzesz jak każdy,ja ty inni..normalne..ale wiedz juz teraz że nie tylko robaki cie zjedza i na tym skończysz..jest dalszy rozdział który nazywa sie "życiem po zyciu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 16:19, Marked One napisał:

Od początku...widzisz...ludzie cie potepiaja za to że nie wierzysz ze nie chodzisz do kościoła
etc..bo w Polsce jest 98% Katolików i dlatego...Polska to kraj Katolicki bezsprzecznie...ja
cie nie potepiam tak jak juz pisałem..


Polska nie jest krajem katolickim, to że ma taki wygórowany procent ludzi jednej wiary nic nie znaczy. Żyjemy podobno w wolnym kraju, każdy może myśleć jak chce, nikt ci nie bedzię niczego narzucał itd. Tylko problem jest w tym że na papierze to wygląda pięknie a w praktyce tego nie ma (vide wcześniejszy post). Dlatego nie podoba mi się takie podejście, jest nas więcej to bedziesz tańczył jak My ci powiemy.

Dnia 10.10.2007 o 16:19, Marked One napisał:

Wiare zaszczepili mi moi rodzice


Właśnie do tego zmierzałem. Pytanie tylko czy jeśli wychowali by cię w inny sposób sprawdziłoby się to co napisałeś poniżej

>ale nie tylko..powiem ci ze sam wczesniej zadawałem pytania..:Kto

Dnia 10.10.2007 o 16:19, Marked One napisał:

to Bóg,skad sie wziął,skąd my na ziemi sie wzielismy etc..
Konkretnej odpowiedzi nie dostałem od nikogo...potem sam zacząłem interesować sie własną religią
i wyznaniem i wszystkim tym o czym słyszałem..Książki,internet,znajomi,od kilku lat interesuje
mnie pojecie Bóg,śmierć,życie wieczne,wiara,cuda etc.


To już jest efekt posiadanej świadomości i myślenia a w związku z tym dojście do jakiś wniosków.

Dnia 10.10.2007 o 16:19, Marked One napisał:

Krótko pisząc moge ci powiedzieć że umrzesz jak każdy,ja ty inni..normalne..ale wiedz juz teraz
że nie tylko robaki cie zjedza i na tym skończysz..jest dalszy rozdział który nazywa sie "życiem
po zyciu".


Dodaj tylko że według Ciebie bo według mnie jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2007 o 13:09, minimysz napisał:

To raczej nie jest odpowiedni temat, ale zapytam, bo potem znów zapomnę: czytałeś może Torę
z komentarzami talmudycznymi?

Niestety nie, czytałem samą Torę (w Biblii Tysiąclecia :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2007 o 23:26, kordzio1 napisał:

Chyba, że przyjmuje się taką wersję, że nie ma Boga/bogów, są oni/on jedynie czymś wymyślonym
przez człowieka.

Można też przyjąć, że tylko Ojciec jest Bogiem, a Jezus i Duch Święty nie. Nigdzie w Biblii nie napisano, że jest jeden Bóg w trzech osobach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 16:46, Luke Shadow napisał:


> Chyba, że przyjmuje się taką wersję, że nie ma Boga/bogów, są oni/on jedynie czymś wymyślonym

> przez człowieka.
Można też przyjąć, że tylko Ojciec jest Bogiem, a Jezus i Duch Święty nie. Nigdzie w Biblii
nie napisano, że jest jeden Bóg w trzech osobach.

Ja mówię o bogach, jako każdym możliwym Bogu w jakiego ludzie wierzą, wierzyli lub będą wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 16:35, kowalov napisał:

> Od początku...widzisz...ludzie cie potepiaja za to że nie wierzysz ze nie chodzisz do
kościoła
> etc..bo w Polsce jest 98% Katolików i dlatego...Polska to kraj Katolicki bezsprzecznie...ja

> cie nie potepiam tak jak juz pisałem..

Polska nie jest krajem katolickim, to że ma taki wygórowany procent ludzi jednej wiary nic
nie znaczy. Żyjemy podobno w wolnym kraju, każdy może myśleć jak chce, nikt ci nie bedzię niczego
narzucał itd. Tylko problem jest w tym że na papierze to wygląda pięknie a w praktyce tego
nie ma (vide wcześniejszy post). Dlatego nie podoba mi się takie podejście, jest nas więcej
to bedziesz tańczył jak My ci powiemy.

> Wiare zaszczepili mi moi rodzice

Właśnie do tego zmierzałem. Pytanie tylko czy jeśli wychowali by cię w inny sposób sprawdziłoby
się to co napisałeś poniżej

>ale nie tylko..powiem ci ze sam wczesniej zadawałem pytania..:Kto
> to Bóg,skad sie wziął,skąd my na ziemi sie wzielismy etc..
> Konkretnej odpowiedzi nie dostałem od nikogo...potem sam zacząłem interesować sie własną
religią
> i wyznaniem i wszystkim tym o czym słyszałem..Książki,internet,znajomi,od kilku lat interesuje

> mnie pojecie Bóg,śmierć,życie wieczne,wiara,cuda etc.

To już jest efekt posiadanej świadomości i myślenia a w związku z tym dojście do jakiś wniosków.

> Krótko pisząc moge ci powiedzieć że umrzesz jak każdy,ja ty inni..normalne..ale wiedz
juz teraz
> że nie tylko robaki cie zjedza i na tym skończysz..jest dalszy rozdział który nazywa sie
"życiem
> po zyciu".

Dodaj tylko że według Ciebie bo według mnie jest inaczej.


Polska nie jest krajem Katolickim:)To jakim jest?Buddyjskim?Szyickim?Prawosławnym?
Oczywiste ze jest najwieksza liczba katolików w Polsce i dlatego Polska jest krajem Katolickim..

Wolność słowa i wyboru masz w Polsce?
Proponuje sie wyprowadzić bo tutaj nic takiego nie ma...Polecam Holandie..tam rozpasanie i przyzwolenie na wszystko..

Wg.mnie tak.Jest życie po smierci.Jest na to wiele dowodów.Śmierć kliniczna, objawienia etc.Tylko ze ty o tym nie wiesz..i dlatego piszesz ze nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 13:46, Marked One napisał:

"Kazda wiara jest dobra jak ją dobrze wyznajesz."J.P.II.


Źródło do tej wypowiedzi proszę. Na pewno czegoś takiego nie powiedział, bo to stoi w rażącej sprzeczności z Pismem Świętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2007 o 16:11, Ceteris Paribus napisał:

Wiem. Ja z tego nie korzystam, po prostu mnie to nie interesuje. A widzę, że Ty opierasz na
tym serwisie całą swoją wiedzę teologiczną.

Ten serwis to po prostu Biblia Online z wyszukiwarką słów - żeby znaleźć jakiś konkretny cytat i tak musisz znać jako tako Biblię. Nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tym, że opieram swoją wiedzę teologiczną na tym serwisie. Wierzę w Boga i wierze w to, co napisano w Biblii.

Dnia 10.10.2007 o 16:11, Ceteris Paribus napisał:

Nie, przeceiz o tym wiesz(?). Chyba nie myślisz, że Biblia nie była zmianiana w zależności
od potrzeb i czasu, czy moze jej interpretacja. O apokryfach już niechcę wspominać... Wszystko
zostało tak zredagowane by było ''cacy"...

Są różne tłumaczenie, oczywiście nie są słowo w słowo takie same, ale to logiczne. Na przykład Biblia Królowej Zofii jest totalnie archaiczna, a Biblia Tysiąclecia jest dostosowana do dzisiejszych odbiorców - to dlatego, że język się ciągle zmienia... Na nieszczęście są jednak pewne fragmenty, które możne przetłumaczyć w dwojaki sposób, dlatego czasem warto porównać kilka tłumaczeń.

Tak swoją drogą każde tłumaczenie Koranu jest uznawane za jego interpretacje.

Dnia 10.10.2007 o 16:11, Ceteris Paribus napisał:

Nierozumeim tego? A widzisz w tym jakieś inne znaczenie? Czy być moze coś przespałem?

Po prostu nie zawsze pan/pani profesor ma rację.

Dnia 10.10.2007 o 16:11, Ceteris Paribus napisał:

Jak na tamte czasy było to bardzo postępowe prawo, już sam fakt, że zostało spisane i gwarantowane
przez monarchów stwarzało u ludiz poczucie sprawiedliwości i bezpieczeństwa. Takie były czasy.

Dokładnie. A dlaczego takie było? Bo pochodzi od Boga (który stwierdził, że nie można mordować nie tylko Żydów, ale również cudzoziemców).

Dnia 10.10.2007 o 16:11, Ceteris Paribus napisał:

A teologi nie studiuje bo to jest w gruncie rzeczy powtarzanie wszystkeigo wg starego utartego
schematu. Gdzie tui miejsce na wyobraźnie i własne myślenie?

Do każdej nauki można tak podejść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:03, Mogrim napisał:

> "Kazda wiara jest dobra jak ją dobrze wyznajesz."J.P.II.

Źródło do tej wypowiedzi proszę. Na pewno czegoś takiego nie powiedział, bo to stoi w rażącej
sprzeczności z Pismem Świętym.


Poszukaj sobie..masz internet..moze jeszcze Pismo Święte ci zeskanować albo pliki audio z wypowiedziami Papieza przesłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 13:46, Marked One napisał:

"Kazda wiara jest dobra jak ją dobrze wyznajesz."J.P.II.

A ja bym powiedział (zacytował, ale nie pamiętam czyje to słowa): W Polsce dyskryminuje się ludzi nie za to, co robią, ale za to w co wierzą. Smutne i prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 14:27, tkoeman napisał:

To nie wyjaśnia czym ów pierwotny grzech był, tzn. co symbolizuje zerwanie jabłka z drzewa poznania


Jak to nie? Pierwsze nieposłuszeństwo ludzi wobec Boga.

Dnia 10.10.2007 o 14:27, tkoeman napisał:

"Kazda wiara jest dobra jak ją dobrze wyznajesz."J.P.II.
Ach ten JPII...;)


Słuchaj pokolenia JPII, które wciska papieżowi słowa których w życiu nie powiedział, a daleko zajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:06, Marked One napisał:

Poszukaj sobie..


Nie będę szukać drugi raz - takiej wypowiedzi po prostu NIE MA. Jan Paweł II był człowiekiem inteligentnym, znał Pismo Święte i nigdy by takiego bluźnierstwa nie powiedział. Źródła nie radzę szukać, bo nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:09, Mogrim napisał:

> To nie wyjaśnia czym ów pierwotny grzech był, tzn. co symbolizuje zerwanie jabłka z drzewa
poznania

Jak to nie? Pierwsze nieposłuszeństwo ludzi wobec Boga.

> "Kazda wiara jest dobra jak ją dobrze wyznajesz."J.P.II.
> Ach ten JPII...;)

Słuchaj pokolenia JPII, które wciska papieżowi słowa których w życiu nie powiedział, a daleko
zajdziesz.


hahaha....kolejny przypadek niewiedzy...To nie pokolenie to powiedziało tylko sam Papiez więc przestań juz negować jego słowa bo bzdury krecisz że głowa mała...

"Kazda wiara jest dobra jak ja dobrze wyznajesz.." nie rozumiesz tego?Gdzie tytuaj blznierstwo widzisz?Kto niby został obrażony?Ateista został pominiety i dlatego to jest złe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 13:53, Marked One napisał:

> > "Kazda wiara jest dobra jak ją dobrze wyznajesz."J.P.II.
> Widzisz, a wg. Ciebie wiara w to, że Bóg nie istnieje nie jest dobra, a wręcz głupia itd.

Brnijmy dalej z tą "niezwykle sympatyczną" rozmową z Tobą...
Słowo wiara ma różne znaczenia, 1. ‘przekonanie, pewność, że coś jest prawdziwe; wierzenie’ i taka jest moja wiara, wierze, że Boga nie ma. Istnieją równie dobre wytłumaczenia powstania świata, jak to że stworzyła go istota, która zawsze była, ale co to ma za znaczenie skoro ty znasz prawdę, a niestety my jesteśmy tylko biedaczkami, którzy nie są w stanie jej zrozumieć.
Że Ty twierdzisz,że czujesz Boga, to oznacza, że masz rację, a nasze rozumowanie to tylko głupoty... cóż ludzie z amputowanymi kończynami potrafią nadal odczuwać ból w odciętej kończynie... I wcale nie zachowujesz się jakbyś kogoś potępiał i traktował z góry "Jak można byc tak pustym i nie wiedzacym nic..zupełnie nic" to tylko takie radosne wyrażenie szacunku, dla rozmówców, choć to pewnie znów ja z moimi głupotami nie dostrzegam go...
I wyobraź sobie, że jakoś nie uważam życia za puste, jałowe i pozbawione sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:08, squeglee napisał:

> "Kazda wiara jest dobra jak ją dobrze wyznajesz."J.P.II.
A ja bym powiedział (zacytował, ale nie pamiętam czyje to słowa): W Polsce dyskryminuje się
ludzi nie za to, co robią, ale za to w co wierzą. Smutne i prawdziwe.


kolejny przykład na to ze człowiek bez wiary jest pusty i wyzuty ze wszystkiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2007 o 17:14, Marked One napisał:

hahaha....kolejny przypadek niewiedzy...To nie pokolenie to powiedziało tylko sam Papiez więc
przestań juz negować jego słowa bo bzdury krecisz że głowa mała...

Wiesz... Ja akurat też jakoś tej wypowiedzi byłego papieża nie mogę znaleźć. Skoro ją przytoczyłeś to podaj też jej źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:14, Marked One napisał:

hahaha....kolejny przypadek niewiedzy...To nie pokolenie to powiedziało tylko sam Papiez więc
przestań juz negować jego słowa bo bzdury krecisz że głowa mała...
"Kazda wiara jest dobra jak ja dobrze wyznajesz.." nie rozumiesz tego?


Człowieku, KIEDY tak powiedział. ŹRÓDŁO daj.
100 pkt dla człowieka, który znajdzie źródło do tej bredni.

Dnia 10.10.2007 o 17:14, Marked One napisał:

Gdzie tytuaj blznierstwo widzisz?


Papież nie może mówić rzeczy sprzecznych z Ewangelią. Gdyby stwierdził, że każda religia jest tak samo dobra (czyli nieważne w co kto wierzy) to stałoby to w sprzeczności z Pismem Świętym, które proponuję przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:17, kordzio1 napisał:

> > > "Kazda wiara jest dobra jak ją dobrze wyznajesz."J.P.II.
> > Widzisz, a wg. Ciebie wiara w to, że Bóg nie istnieje nie jest dobra, a wręcz głupia
itd.
Brnijmy dalej z tą "niezwykle sympatyczną" rozmową z Tobą...
Słowo wiara ma różne znaczenia, 1. ‘przekonanie, pewność, że coś jest prawdziwe; wierzenie’
i taka jest moja wiara, wierze, że Boga nie ma. Istnieją równie dobre wytłumaczenia powstania
świata, jak to że stworzyła go istota, która zawsze była, ale co to ma za znaczenie skoro ty
znasz prawdę, a niestety my jesteśmy tylko biedaczkami, którzy nie są w stanie jej zrozumieć.

Że Ty twierdzisz,że czujesz Boga, to oznacza, że masz rację, a nasze rozumowanie to tylko głupoty...
cóż ludzie z amputowanymi kończynami potrafią nadal odczuwać ból w odciętej kończynie... I
wcale nie zachowujesz się jakbyś kogoś potępiał i traktował z góry "Jak można byc tak pustym
i nie wiedzacym nic..zupełnie nic" to tylko takie radosne wyrażenie szacunku, dla rozmówców,
choć to pewnie znów ja z moimi głupotami nie dostrzegam go...
I wyobraź sobie, że jakoś nie uważam życia za puste, jałowe i pozbawione sensu.


To niby do czego dążysz w tym swoim zyciu skoro i tak koniec nic nie znaczy?Bo przecież nie dążysz chyba do tego żeby cie robaki zjadły i na tym Game Over?

To ze ktos jest przekonany ze tam nic nie ma znaczy tylko o tym ze na ten temat nic nie wie wiec jest w tej kwestii pusty a jak inaczej to nazwiesz?Madry bo przekonany że Boga nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:20, Mogrim napisał:

> hahaha....kolejny przypadek niewiedzy...To nie pokolenie to powiedziało tylko sam Papiez
więc
> przestań juz negować jego słowa bo bzdury krecisz że głowa mała...
> "Kazda wiara jest dobra jak ja dobrze wyznajesz.." nie rozumiesz tego?

Człowieku, KIEDY tak powiedział. ŹRÓDŁO daj.
100 pkt dla człowieka, który znajdzie źródło do tej bredni.

> Gdzie tytuaj blznierstwo widzisz?

Papież nie może mówić rzeczy sprzecznych z Ewangelią. Gdyby stwierdził, że każda religia jest
tak samo dobra (czyli nieważne w co kto wierzy) to stałoby to w sprzeczności z Pismem Świętym,
które proponuję przeczytać.


Każda WIARA jest dobra jak sie ja dobrze wyznaje..a ty mylisz pojecia poraz kolejny...nie nie ważne w co kto wierzy..to jak byś powiedział że ty czcisz szatana to wg.tych słów jest dobre..więc nie zrozumiałes...Każda WIARA jest dobra tzn.każda droga do Boga jest dobra jak się jej trzymasz i postępujesz zgodnie z tym co jest uważane za prawe i godne katolika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować