Zaloguj się, aby obserwować  
Ksar666

Ateizm

6335 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2007 o 17:22, Marked One napisał:

To ze ktos jest przekonany ze tam nic nie ma znaczy tylko o tym ze na ten temat nic nie wie
wiec jest w tej kwestii pusty a jak inaczej to nazwiesz?Madry bo przekonany że Boga nie ma?


LOL! Tacy ludzie zawsze doprowadzają mnie do smiechu.

A skąd Ty wiesz, że jednak tam coś jest? Bo tak jest napisane w Biblii, bo ksiądz tak mówi, bo rodzice tak wierzyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:25, Marked One napisał:

każda droga do Boga jest dobra jak się jej trzymasz
i postępujesz zgodnie z tym co jest uważane za prawe i godne katolika..


Powtarzam: źródło do wypowiedzi.
Przez każdą WIARĘ rozumiem każdą religię. Natomiast katolicyzm to jest jedna wiara, więc zdanie nie miałoby sensu. O co więc chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że ateizm nie jest dobrym zjawiskiem. Powód? Nie przekazuje człowiekowi żadnych pozytywnych wartości. Większość religii natomiast tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:27, Mogrim napisał:

> każda droga do Boga jest dobra jak się jej trzymasz
> i postępujesz zgodnie z tym co jest uważane za prawe i godne katolika..

Powtarzam: źródło do wypowiedzi.
Przez każdą WIARĘ rozumiem każdą religię. Natomiast katolicyzm to jest jedna wiara, więc zdanie
nie miałoby sensu. O co więc chodzi?


Wiara to nie religia...ojej..ludzie..wasza wiedza na temat Wiary Religii Boga etc skończyła sie chyba na "zerówce" i dalsze nia zainteresowanie zostało zaprzestane..co ja mam teraz tłumaczyc pojecia,zagadnienia odnosnie Pisma Świetego etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:32, Marked One napisał:

Wiara to nie religia...


Nazywaj to sobie jak chcesz. Odpowiedz na pytanie: wiara w obojętnie jakiego boga jest tak samo dobra, jeśli się jej trzyma?
I źródło do wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:27, Mogrim napisał:

> każda droga do Boga jest dobra jak się jej trzymasz
> i postępujesz zgodnie z tym co jest uważane za prawe i godne katolika..

Powtarzam: źródło do wypowiedzi.
Przez każdą WIARĘ rozumiem każdą religię. Natomiast katolicyzm to jest jedna wiara, więc zdanie
nie miałoby sensu. O co więc chodzi?


Żródło wypowiedzi.Papież.
Miejsce wypowiedzi:Jedna z pielgrzymek których było kilkaset.
Podac może mam jeszcze dzień miesiąc rok godzine?Jak ktos do ciebie cos mówi a ty go słuchasz to wszystkie dane na temat osoby miejsca zródła czy co tam kolwiek notujesz w zeszyciku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:04, Luke Shadow napisał:

Są różne tłumaczenie, oczywiście nie są słowo w słowo takie same, ale to logiczne. Na przykład
Biblia Królowej Zofii jest totalnie archaiczna, a Biblia Tysiąclecia jest dostosowana do dzisiejszych
odbiorców - to dlatego, że język się ciągle zmienia... Na nieszczęście są jednak pewne fragmenty,
które możne przetłumaczyć w dwojaki sposób, dlatego czasem warto porównać kilka tłumaczeń.


I kto ma racje (chodzi mi o te tłumaczenia, które jest włąściwe)? Tego nie wiemy. Biblia była zmiaiana zależnie od potrzeb i jak juz ktośnapisał "pewnie oni sami juzniewiedzą dokaldnie co jest czym i jak to było". A co z eliminacją apokryfów z Biblli?

Dnia 10.10.2007 o 17:04, Luke Shadow napisał:

> Nierozumeim tego? A widzisz w tym jakieś inne znaczenie? Czy być moze coś przespałem?
Po prostu nie zawsze pan/pani profesor ma rację.


To chyba logiczne. A skad Ty masz pewność, że to właśnie Ty (16latek) nie masz racji konfrontując swoje poglądy z nauczycielem (40-50lat<?>) czy profesorem (50 - xx lat) nauk prawnych? Ciagle zasłaniasz się kwestją prawa boskiego, a tu chodzi o pierwotne znaczenie tegoż przykazania - niezależnie czy ktoś chce sobie mówić, ze to prawo dał mu Bóg, czy jakis inny kapłan.

Dnia 10.10.2007 o 17:04, Luke Shadow napisał:

> Jak na tamte czasy było to bardzo postępowe prawo, już sam fakt, że zostało spisane i
gwarantowane
> przez monarchów stwarzało u ludiz poczucie sprawiedliwości i bezpieczeństwa. Takie były
czasy.
Dokładnie. A dlaczego takie było? Bo pochodzi od Boga (który stwierdził, że nie można mordować
nie tylko Żydów, ale również cudzoziemców).


No tak, ale jezeli juz stwierdził to zrobił to potem :-) Pierwotnie bronił tylkoswoich.

Dnia 10.10.2007 o 17:04, Luke Shadow napisał:

> A teologi nie studiuje bo to jest w gruncie rzeczy powtarzanie wszystkeigo wg starego
utartego
> schematu. Gdzie tui miejsce na wyobraźnie i własne myślenie?
Do każdej nauki można tak podejść...


Można, można, ale czy trzeba? Tam nie ma miejsca na własne poglądy - trzeba wykuc to i owo i to zaliczyć. Raczej ciężko jest co kolwiek zmienić w utartym, wałkowanym przez lata schemacie. Teologia jest dziedzinadogmatyczną - wszystko sięprzyjmuje za niezmienny pewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:34, Mogrim napisał:

> Wiara to nie religia...

Nazywaj to sobie jak chcesz. Odpowiedz na pytanie: wiara w obojętnie jakiego boga jest tak
samo dobra, jeśli się jej trzyma?
I źródło do wypowiedzi.


Główna prawda wiary jest :
Jest jeden BÓG.Znasz to?Pewnie nie.Wiec wiara moze byc tylko w jednego Boga a jaka droga pójdziesz by spotkac sie z nim to twoja osobista sprawa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:34, Mogrim napisał:

> Wiara to nie religia...

Nazywaj to sobie jak chcesz. Odpowiedz na pytanie: wiara w obojętnie jakiego boga jest tak
samo dobra, jeśli się jej trzyma?
I źródło do wypowiedzi.

Ateizm. Poważny temat, chyba stworzę deizm, nie na, żart. Co tu pisać? Nie przeszkadza mi to, a z ateistami nie gadałem. To według nich to skąd się wziął ten świat, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:34, Marked One napisał:

Żródło wypowiedzi.Papież.
Miejsce wypowiedzi:Jedna z pielgrzymek których było kilkaset.


Sratata. Nie kilkaset, a nieco ponad 100. Dwa: wszystkie przemówienia papieża podczas pielgrzymek są dostępne w internecie. A takie BLUŹNIERSTWO że każda wiara jest tak samo dobra na pewno było by łatwo dostępne. Tak więc nie kłam, że powiedział; albo pokaż źródło.

I czemu unikasz odpowiedzi na pytanie, panie-nie-zerówkowiczu? O co w tej wypowiedzi chodzi? Wiara w każdego "boga" jest tak samo dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:37, Marked One napisał:

Główna prawda wiary jest :
Jest jeden BÓG.Znasz to?Pewnie nie.Wiec wiara moze byc tylko w jednego Boga


Oczywiście, że jeden. Dlatego jeśli ktoś wierzy w Wisznu, to NIE WIERZY W BOGA - a wymysł człowieka. Tej prawdy też pewnie nie znasz, o której mówi Pismo Św. - mianowicie że jest jeden Bóg - Jezus Chrystus - a reszta to bożki, które drażnią Boga.

>a jaka droga pójdziesz by spotkac sie z nim to twoja osobista sprawa.

Czyli de facto każda religia jest tak samo dobra. Nie ważne czy ktoś wierzy w Jezusa czy w Buddę - tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2007 o 17:39, Mogrim napisał:

Wiara w każdego "boga" jest tak samo dobra?


Ja uważam że wiara w każdego "boga" jest dobra jeśli opiera się na poszanowaniu człowieka i miłości do bliźniego. I o to też pewnie chodzi Marked One.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2007 o 17:36, Ceteris Paribus napisał:

I kto ma racje (chodzi mi o te tłumaczenia, które jest włąściwe)? Tego nie wiemy. Biblia była
zmiaiana zależnie od potrzeb i jak juz ktośnapisał "pewnie oni sami juzniewiedzą dokaldnie
co jest czym i jak to było". A co z eliminacją apokryfów z Biblli?

Oryginały w językach aramejskim/greckim/hebrajskim są właściwe. My niestety mamy tłumaczenia polskie. W 99% wszędzie jest ten sam sens, niezależnie od tłumaczenia. Pozostały 1% najlepiej porównać sobie w kilku tłumaczeniach i wyciągnąć jakieś konsekwentne wnioski. Poza tym, apokryfy zostały "wyeliminowane" (dokładniej: nie wybrane w skład NT) chociażby dlatego, że były sprzeczne z ST (bo zakładam, że mówisz o nowotestamentowych apokryfach).

Dnia 10.10.2007 o 17:36, Ceteris Paribus napisał:

To chyba logiczne. A skad Ty masz pewność, że to właśnie Ty (16latek) nie masz racji konfrontując
swoje poglądy z nauczycielem (40-50lat<?>) czy profesorem (50 - xx lat) nauk prawnych?
Ciagle zasłaniasz się kwestją prawa boskiego, a tu chodzi o pierwotne znaczenie tegoż przykazania
- niezależnie czy ktoś chce sobie mówić, ze to prawo dał mu Bóg, czy jakis inny kapłan.

A co ten nauczyciel powiedział? Że Żydzi stosowali zasadę "nie morduj" tylko względem innych Żydów? Nawet zakładając, że tak było Prawo Boże mówi inaczej, a mówi, że cudzoziemców nie należy dyskryminować i nie wmawiaj mi, że "pierwotne znaczenie było inne", bo nie było. Cytat podałem - "nie będziesz gnębił cudzoziemców".

Dnia 10.10.2007 o 17:36, Ceteris Paribus napisał:

No tak, ale jezeli juz stwierdził to zrobił to potem :-) Pierwotnie bronił tylkoswoich.

Czyli co? Później dopisali sobie ten werset/Bóg kazał im dopisać..?

Dnia 10.10.2007 o 17:36, Ceteris Paribus napisał:

Można, można, ale czy trzeba? Tam nie ma miejsca na własne poglądy - trzeba wykuc to i owo
i to zaliczyć. Raczej ciężko jest co kolwiek zmienić w utartym, wałkowanym przez lata schemacie.
Teologia jest dziedzinadogmatyczną - wszystko sięprzyjmuje za niezmienny pewnik.

Nie. Po przeczytaniu Biblii można dojść do własnych wniosków, można być nawet teologiem-ateistą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:39, Dominik000 napisał:

Ateizm. Poważny temat, chyba stworzę deizm, nie na, żart. Co tu pisać? Nie przeszkadza mi to,
a z ateistami nie gadałem. To według nich to skąd się wziął ten świat, co?

Wziął się bo nie miał wyboru, bo nicość nie istnieje, bo nie ma prawa istnieć bo by nie istniała, prawda? Oczywiście można powiedzieć że nie istnieje bo Bóg tak chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:43, Konował napisał:

Ja uważam że wiara w każdego "boga" jest dobra jeśli opiera się na poszanowaniu człowieka i
miłości do bliźniego. I o to też pewnie chodzi Marked One.


I cały czas próbuję się dowiedzieć od Marked One''a czy o to mu chodzi. Jak w to wierzy - to niech wierzy, ale niech się nie powołuje na Pismo Święte, bo taki pogląd jest z nim sprzeczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku z mądrością, a wiarą w Boga, (cóż pamiętałbym o tym, że pycha znajduje się wśród 7 grzechów głównych- a szkoda chyba by było oddalać się od nagrody,tylko i wyłącznie po to by uświadomić mnie i może innych o naszej głupocie), a cóż zastanawia mnie jakie masz kompetencje, lub choćby autorytet, do tego aby oceniać kto jest głupcem, a kto mądrym człowiekiem? A przy okazji to jakie kompetencje masz do tego, aby podważać "Boski plan"? bo skoro istnieje Bóg, to uczynił mnie on ateistą, więc jakie masz kompetencje, aby podważać wolę boską? :]
Analogicznie ja mogę powiedzieć tak - a Ty na co czekasz? na zbawienie? czyli w takim wypadku czekasz tylko i wyłącznie na śmierć? no dla mnie czekanie na śmierć też nie jest wesołą perspektywą?
Cóż, jeżeli nie masz swoich życiowych celów, to Twoja sprawa, ja swoje mam i do ich realizacji dążę, dla mnie wystarczający cel. Pewnie gdybym napisał ja analogicznie napisał, że jesteś głupcem bo wierzysz w Boga i dziwiłbym się jak możesz się czuć obruszony tą wypowiedzią, to byś się ze mną oczywiście zgodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:39, Dominik000 napisał:

To według nich to skąd się wziął ten świat, co?


Równie dobrze można zadać pytanie, skąd wziął sie bóg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2007 o 17:47, Mogrim napisał:

I cały czas próbuję się dowiedzieć od Marked One''a czy o to mu chodzi. Jak w to wierzy - to
niech wierzy, ale niech się nie powołuje na Pismo Święte, bo taki pogląd jest z nim sprzeczny.


Z Pismem Świętym ten pogląd chyba faktycznie jest troszkę sprzeczny. No ale tak jest że każda religia chce nawracać na swoją stronę i mówi że najlepsza jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2007 o 16:56, Marked One napisał:

Polska nie jest krajem Katolickim:)To jakim jest?Buddyjskim?Szyickim?Prawosławnym?
Oczywiste ze jest najwieksza liczba katolików w Polsce i dlatego Polska jest krajem Katolickim..


A jak wiekszosc bedzie wierzyla w kransoludki to czym bedziemy? Czlowieku pieprzysz glupoty, jestesmy kraje wolno wyznaniowym z wiekszoscia katolikow. I wlasnie przez takich jak Ty i takie myslenie wymusza sie na mnie zebym wierzyl, a kiedy tak nie jest spotykam sie z agresja.

Dnia 10.10.2007 o 16:56, Marked One napisał:

Wolność słowa i wyboru masz w Polsce?


Tak prawnie mam, tylko niestety jest tutaj banda oszolowo ktorzy gdzies maja prawo i zaslaniaje sie pokracznymi argumentami

Dnia 10.10.2007 o 16:56, Marked One napisał:

Proponuje sie wyprowadzić bo tutaj nic takiego nie ma...


Jest to niemozliwe z przyczyn rodzinnych o ktorych nie mam zamiaru mowic na forum.

>Polecam Holandie..tam rozpasanie i przyzwolenie na wszystko..

Przepraszam bardzo ale poziom twoich argumentow w moich jak i kolegow z forum postach jest momentami ponizej krytyki. Jakie przyzwolenie na wszystko? To ze dwie kobiety lub dwaj mezczyzni sie kochaja i chca ze soba wziasc formalny slub to jest zle? Kim Ty lub ktokolwiek inny jest zeby decydowal o ich PRYWATNYM zyciu? Ze moga zapalic sobie skreta tracac przy tym wlasne zdrowie, tylko i wylacznie WLASNE (o wlasciowosciach leczniczych nie wspominam). Myslisz ze ci ludzie nie sa szczesliwi?

Dnia 10.10.2007 o 16:56, Marked One napisał:

Wg.mnie tak.Jest życie po smierci.Jest na to wiele dowodów.Śmierć kliniczna, objawienia etc.Tylko
ze ty o tym nie wiesz..i dlatego piszesz ze nie ma..


Slyszales o urojenich (schizofremia np). Ci chorzy ludzie tez widza kogos, rozmawiaja z kims itd ale to chyba nie znaczy ze wierzysz ze te osoby tam sa? Ty po prostu ich nie widzisz i dlatego ich nie ma. Zreszta dzisiaj niektorych rzeczy nie jestesmy sobie wytlumaczyc ale jutro te dowody sie znajda, kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować