Zaloguj się, aby obserwować  
Ksar666

Ateizm

6335 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2008 o 20:57, Skywalker560 napisał:

Nie uznaję politeizmu.

Mogę wiedzieć czemu? Poważnie i bez żadnej zaczepki pytam dlaczego uważasz, że skoro istnieje ten jeden Bóg, to czemu inni nie? Ja w swojej wierze nie odrzucam istnienia tej reszty, po prostu ja akurat zwracam się do tego. I tyle. Jak jest u Ciebie? Chciałbym uzyskać odpowiedź tylko od Ciebie, nie od innych, do których to pytanie skierowane nie jest.

>To, że Jezus był, to zostało udowodnione :).
To, że Siddhartha Gautama żył też jest pewne. Ale to nie znaczy, że jego buddyzm, bogowie, duchy i demony istnieją, tak?

SoundWave, pierwszy raz się z Tobą zgadzam o_O :)

Aha, jeszcze jedno pytanie. Też poważne, nie chce nikogo zaczepiać (nie do ateistów ;) ). Wierzycie w duchy, wampiry itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:18, Skywalker560 napisał:

To, że Jezus był, to zostało udowodnione :).

O ile się nie mylę, nie ma niezbitych dowodów na istnienie Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:14, Skywalker560 napisał:

od zarania dziejów ludzie wymyślali sobie różnie religie, by uzmysłowić sobie i wyjaśnić
niektóre sprawy, których nie rozumieli.

Później je zrozumieli i wszystko było ok.

Dnia 02.03.2008 o 21:14, Skywalker560 napisał:

A na ateizm powiem coś, oczywiście. Jak dla mnie wielu ateistów nie ma zasad moralnych,
bo nic ich nie ogranicza. Zatem "hulaj dusza!".

Nie każdy musi mieć przed oczami wizję piekła, żeby nie zgwałcić sąsiadki. Ateistów tak jak i innych ograniczają sądy i miejsce, w którym trzyma się mydło na sznurku. BTW człowiek jest z natury dobry. Małe dzieci z reguły nie zabijają rodziców, chociaż o Bogu jeszcze nie słyszały.

Dnia 02.03.2008 o 21:14, Skywalker560 napisał:

A w większości przypadków jest to ateizm dla szpanu,

Równie dobrze można powiedzieć to samo o teizmie.

Dnia 02.03.2008 o 21:14, Skywalker560 napisał:

albo "będę ateistą, bo taką mam ochotę".

Jak ma ochotę, to proszę bardzo - nie można ludzi zniewalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bóg od zarania dziejów był istotą wojen i wzbogaceń się kapłanów itp. Ludzie wierząc w Boga mają w nim oparcie. Łatwiej im interpretować świat i nadprzyrodzone zjawiska, wiedząc, że za nimi stoi bóg. Bóg dawał ludziom oparcie.
Ale na pytanie: Co było pierwsze człowiek, czy bóg ? Odpowiedziałbym człowiek. Bo to człowiek wymyślił Boga. To nie znaczy, że teraz mamy gnębić wierzących, bo dzięki ich Bogu są dobrzy. Ludzie którzy wierzą w Boga i życie wieczne starają się być jak najlepszymi za życia. Więc jest powód aby w Boga wierzono. Ja jestem raczej ateistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... zapomniałem dodać, że dzięki Bogu i osobom świętym, można było się łatwo wzbogacić, wmawiając klientom, że to relikwie np. 3 Króli. A jak ktoś miał niby wizje to od razu go lud słuchał. Czyż nie ? ? A cały Bóg istnieje tylko w ludzkim umyśle. Kiedyś coś co było paranormalne, teraz tłumaczone jest jako zwykłe zjawisko w przyrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to jak strzelił piorun to od razu tłumaczone jako boski gniew. Wszystko, choroby, katastrofy, to był gniew Boga. A teraz to wirusy, bakterie i ruchy tektoniczne. Bóg staje się coraz bardziej normalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:05, Mogrim napisał:

To gratuluję. Rozumiem, że tam nie opieracie się na Biblii?


Co to znaczy "tam"? Chyba stanowczo za szybko wyciągasz wnioski o swoich rozmówcach.

Dnia 02.03.2008 o 21:05, Mogrim napisał:

Ciekawe cóż to za dogmaty.


A powiedźmy bulla Unam Sanktum 1302. Cytując z
Ks. Marian Banaszak Historia Kościoła Katolickiego, Akademia Teologii Katolickiej, Warszawa 1986, 1987, 1989, 1991, 1992

Papież zawarł w tej bulli naukę o Kościele jedynym, poza którym nie ma zbawienia. Według niej, Głową
Kościoła jest Chrystus, działający na ziemi przez swego namiestnika, Piotra, i jego następców, papieży.
Oba miecze, symbolizujące duchową i świecką władzę, należą do Kościoła, który zostawił sobie pierwszy
z nich, a drugi powierza monarchom, według swego uznania. Władza duchowna przewyższa świecką,
może ją ustanawiać i sądzić. Najwyższa władza duchowna może być sądzona wyłącznie przez Boga, a
kto występuje przeciw niej, występuje przeciw Bogu. Wniosek z tych wywodów podano jako orzeczenie
dogmatyczne: podleganie każdego człowieka władzy biskupa rzymskiego w dziedzinie moralności
(ratione peccati) jest konieczne do zbawienia.

Śliczne orzeczenie dogmatyczne, nie? To się chyba nazywa skracanie smyczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 22:47, Misio-m napisał:

Śliczne orzeczenie dogmatyczne, nie? To się chyba nazywa skracanie smyczy ;-)


Toż to nie żadna nowość. O tym pisał już św. Augustyn kilkaset lat przed Bonifacym VIII. Bonifacy VIII przypomina słowa nauczanie PŚ:

"Pan bowiem powiedział do Piotra: "Paś owce moje". Powiedział "Moje owce", używając ogólnego terminu, a nie konkretnie te lub owe, z czego jasno wynika, że powierzył Mu wszystkie Swoje owce. Jeśli zatem Grecy lub inni mówią, że nie zostali powierzeni Piotrowi i jego następcom, to muszą wyznać, iż sami nie są z owiec Chrystusa, ponieważ Pan mówi u Jana, że jest jedna owczarnia oraz jeden i tylko jeden pasterz. (...) Władza ta, mimo iż dana jest człowiekowi i jest sprawowana przez człowieka, nie jest władzą ludzką lecz władzą boską, daną słowem z ust Bożych Piotrowi i potwierdzoną Piotrowi i jego następcom przez samego Chrystusa, którego Chrystus nazwał Skałą. Pan bowiem powiedział Piotrowi: "Cokolwiek zwiążesz na ziemi" etc. Każdy więc, kto się sprzeciwia tej władzy tak zarządzonej przez Boga, sprzeciwia się zarządzeniom Bożym, chyba że wymyśla, jak manichejczycy, że istnieją dwa początki. To uważamy za fałszywe i heretyckie, ponieważ według świadectwa Mojżesza Bóg stworzył niebo i ziemię "na początku", a nie "na początkach". Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo każdej istoty ludzkiej Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia."

Nic nowego, jak mówiłem św. Augustyn pisał:
"[Zbawienia człowiek] dostąpić nie może jak tylko w Kościele Katolickim. Poza Kościołem Katolickim może on wszystko, prócz zbawienia. Może mieć godność, może mieć Sakramenty, może śpiewać Alleluja, może odpowiadać Amen, może trzymać Ewangelię, może w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego mieć wiarę i głosić ją, ale nigdzie nie może znaleźć zbawienia jak tylko w Kościele Katolickim."

Jezus wyraźnie mówi: "kto wami gardzi, mną gardzi", "jeśli Kościoła nie usłucha - niech wam będzie jak poganin i celnik", "paś owce moje" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak, sławny nawrócony. Ale czy ja twierdziłem, że to nowość, czy może, że to sprytny sposób kontroli ludzi?

Dnia 02.03.2008 o 23:00, Mogrim napisał:

Jezus wyraźnie mówi: "kto wami gardzi, mną gardzi", "jeśli Kościoła nie usłucha - niech
wam będzie jak poganin i celnik", "paś owce moje" itp.


Szkoda, że sam po sobie nic nie pozostawił. A jedyne co mamy, to wyselekcjonowane teksty uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecinko, jeżeli dla ciebie wiara w Boga, modlący się ludzie i chrześcijanie są śmieszni, bo wierzą w jakiegoś tam Boga, no to normalne. Jak człowiek czegoś nie rozumie, to jest to dla niego śmieszne/dziwne/straszne/są to bajki. Po prostu nie dojrzałeś do tego, by to zrozumieć, ale może się to kiedyś odmieni. Może. Jakbyś nie wiedział to "dogmatem" ateistów jest wiara, że nie ma żadnego Boga/bogów, jeśli mówisz, że w nic nie wierzą, to jesteś w błędzie.

Polecam też przewertowanie słownika języka polskiego (uważaj, KSIĄŻKA, chociaż może lepiej ci jej nie dawać, bo jeszcze uznasz to za jakąś ichnią inwazję obcych) i przestudiowanie znaczenia słowa HIPOKRYZJA, bo jeżeli mi mówisz, że jestem hipokrytą, bo jestem katolikiem i istnieje dla mnie tylko Bóg, nie żadni inni bogowie, to ty nie wiesz, co to jest religia, co to jest chrześcijaństwo i po prostu BREDZISZ.

CBDU.

Misio-m----> A chrześcijaństwo i Kościół, istniejące od jakichś 2000 lat to co? I 1.5 mld wyznawców to nic, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 07:14, Skywalker560 napisał:

Dziecinko, jeżeli dla ciebie wiara w Boga, modlący się ludzie i chrześcijanie są śmieszni,
bo wierzą w jakiegoś tam Boga, no to normalne. Jak człowiek czegoś nie rozumie, to jest
to dla niego śmieszne/dziwne/straszne/są to bajki. Po prostu nie dojrzałeś do tego, by
to zrozumieć, ale może się to kiedyś odmieni. Może. Jakbyś nie wiedział to "dogmatem"
ateistów jest wiara, że nie ma żadnego Boga/bogów, jeśli mówisz, że w nic nie wierzą,
to jesteś w błędzie.

Sa tak samo powazni jak ludzie, ktorzy wierza w Latajacego Potwora Spaghetti, krasnoludki, Zloty Sloik Miodu i takie tam. Kim ty jestes, aby mowic, ze ich wiara nie jest tak prawdziwa i sluszna jak wasza? Ot tolerancja mohera.
Jesli dogmatem ateistow jest "wiara", ze boga nie ma, to jaki ty masz dogmat na NIE klaskanie co 10 sekund?

Dnia 03.03.2008 o 07:14, Skywalker560 napisał:

Polecam też przewertowanie słownika języka polskiego (uważaj, KSIĄŻKA, chociaż może lepiej
ci jej nie dawać, bo jeszcze uznasz to za jakąś ichnią inwazję obcych) i przestudiowanie
znaczenia słowa HIPOKRYZJA, bo jeżeli mi mówisz, że jestem hipokrytą, bo jestem katolikiem
i istnieje dla mnie tylko Bóg, nie żadni inni bogowie, to ty nie wiesz, co to jest religia,
co to jest chrześcijaństwo i po prostu BREDZISZ.

Oj, znowu nic nie zrozumiales. Ne nazwalem cie hipokryta bo przestrzegasz 10 przykazan. Nazwalem cie hipokryta bo odmawiasz innym istnienia ich bogow, podczas gdy nie sa to religie gorsze od twojej. Latajacy Potwor Spaghetti, krasnoludki, Smerfy itd. One sa tak samo prawdziwe jak twoj bog i jesli ktos prawdziwie wierzy, ze one istnieja, a ty to wysmiewasz, to jestes cholernym hipokryta.

Dnia 03.03.2008 o 07:14, Skywalker560 napisał:


Misio-m----> A chrześcijaństwo i Kościół, istniejące od jakichś 2000 lat to
co? I 1.5 mld wyznawców to nic, prawda?

Miliony much leca do g od bardzo dawna :d

Aha, tak na marginesie. Bylo o wiele wiecej rzeczy, na ktore powinienes odpisac. O tym braku moralnosci ateistow, o ksiazkach historycznych opisujacych zycie Jezusa. I jeszcze posty innych uzytkownikow.
Wiec pozwol mi wyciagnac wnioski.
Jestes zaklamanym hipokryta, ktory obraz ateistow ma wypalony niczym swietym ogniem, wiele z tego co mowisz to nieprawda i bzdura. Boisz sie i nie jestes w stanie podawac przyklady i odpowiadac na cale posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff, ja bronię tylko swojej wiary. Czy ty w ogóle wiesz, co to znaczy słowo dogmat?

A że akurat o wierze wiesz tyle, co ja na temat baletu (a nie wiem nic), to radziłbym tobie nie wypowiadać się na ten temat, bo się kompromitujesz.

A dobrym przykładem jesteś ty. Nie jestem hipokrytą, wierzę w Jedynego Boga, i to jest najważniejsza dla mnie wiara, ja nie będę się bawił w żaden eklektyzm religijny jak starożytni Rzymianie. Jak ktoś ma inną wiarę, to przecież nie będę go za to tępił, ale za to znalazł się genialnie mądry ateista.

Było więcej rzeczy. Mogłem napisać więcej na o twoich postach, ale dosyć tego bolesnego uświadamiania, bo jeszcze wstrząs przeżyjesz.

A to, że że lecą jak muchy do g, to uświadom jakiś miliard muzułmanów. Pokochają cię, bo otworzysz im oczy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu "zapomniales" odpisac na czesci mojego posta. I nie tylko mojego- bo widzisz, nie tylko ja potem do ciebie cos pisalem. Ale ty jak typowy fanatyk nie jestes w stanie zauwazyc nic wiecej. Powiedz mi jeszcze cos- ty olewasz to co ja pisze, ksiazki o Jezusie itd itp. A ja sie produkuje. I inni uzytkowincy tez. Jaki jest tego sens?
Nie jestes w stanie rozmawiac. Jedyne co jestes w stanie zrobic to wyskakiwac z zalosnymi tekstami chlopca z podstawowki jak "dosyć tego bolesnego uświadamiania, bo jeszcze wstrząs przeżyjesz." Co mi uswiadomiles? Lub komukolwiek innemu? Jedyne co ja sobie uswiadomilem to to, ze i na gram.pl sa mohery z ktorymi po prostu nie warto rozmawiac, bo nie maja czym przetwarzac to, co sie do nich mowi. Jak zadasz sobie trud odpowiedzenia, to odpowiedz przy okazji z laski swojej NA WSZYSTKO, na co do tej pory nie odpowiedziales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jesteś w stanie rozmawiać, tylko tego nie widzisz. Zresztą co będziesz mi mówić, na co mam odpowiadać? Biedny, produkuje się. Po co mam wyskakiwać z książkami, jak i tak to olejesz? Sam jesteś hipokrytą, bo nie dopuszczasz do myśli, że ktoś inny wierzy, a ty nie. Jak ktoś wierzy, że Bóg jest (np. ja w to wierzę i jest to dla mnie NATURALNE), to co masz temu przeciwko? Nie mów mu, że jest pomylony, że to tak jakby wierzył w krasnoludki, bo sam robisz to, co mi próbujesz wmówić, że ja robię. Bueh.

Shini---> A ja wierzę, że Bóg istnieje i co? Każę ci wierzyć w cokolwiek? Nie. Rób jak chcesz. Wy to dziwni jesteście.

Krakers15---> Nikogo nie zniewalam, róbcie sobie jak chcecie. Czy ja coś narzucam? Jestem katolikiem i bronię wiary katolickiej i czy w tym jest coś złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 15:43, Skywalker560 napisał:

Shini---> A ja wierzę, że Bóg istnieje i co? Każę ci wierzyć w cokolwiek? Nie.
Rób jak chcesz. Wy to dziwni jesteście.

Ciekawe tylko gdzie to się odnosi do mojego posta o_O Zadałem Ci tam kilka pytań. I poważnie chciałbym przeczytać na nie odpowiedź. Bez zaczepek i besztania jak to robisz z Sound Wavem. Dasz rade?

No i jacy "wy", co? SW jest ateistą, ja wierze w Boga (choć nie tak fanatycznie jak Ty), Krakers chyba nie opisał swojego stosunku do wiary. Czemu wrzucasz nas do jednego worka podpisanego "wy", które w swoim wydźwięku jest bardzo podobne do "śmieci"?

Chcesz tak traktować swoich rozmówców, nie ma sprawy, ale nie oczekuj później poważnego traktowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 15:43, Skywalker560 napisał:

Krakers15---> Nikogo nie zniewalam, róbcie sobie jak chcecie.

Zaraz, jacy wy? Czy ja jestem królem, żebyś zwracał się do mnie w liczbie mnogiej?

Dnia 03.03.2008 o 15:43, Skywalker560 napisał:

Czy ja coś narzucam?

A czy ja gdzieś napisałem, że jestem ateistą?

Dnia 03.03.2008 o 15:43, Skywalker560 napisał:

Jestem katolikiem i bronię wiary katolickiej i czy w tym jest coś złego?

W tym, że bronisz nie ma nic złego. Ale w twierdzeniu że ateiści nie mają zasad moralnych jest coś złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sobie traktuj jak chcesz. Ale staniesz się taki jak ja, wg Ciebie "niepoważnie traktujący rozmówców".

Ale OK:
1.Wiara chrześcijańska to wiara w Jedynego Boga, więc to jest monoteizm, nie politeizm! A że akurat nie mam nic przeciwko innym wierzeniom, dopóki nie włażą na podwórko chrześcijańskie, to druga sprawa.
2.Żył. I kto wierzy w to, to niech wierzy. A że akurat inne religie akurat nie negują Jezusa, tylko starają się dopasować Jego osobę do swojego wierzenia, to druga sprawa.

Mówiłem, że dziwni jesteście, bo co się czepiacie kogoś, kto fanatycznie broni swej wiary? Jeszcze nikogo za to nie zabiłem i nie mam zamiaru, jeśli obrazi moją wiarę. Niech robi jak chce, niech sobie nią gardzi, ale niech nie mówi, że wierzę w bajki albo jestem głupi, bo wierzę w Chrystusa i Boga. Kapisz, SoundWave?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie ma ateistów z zasadami moralnymi. Pisałem przecież o egzystencjonalistach. Tego się nie zauważyło, prawda?

Mówiłem ogólnie do tych, którym chrześcijaństwo nie pasuje. Jak nie pasuje to OK, ale niech nie wmawiają chrześcijanom, że są głupi, bo ich wiara jest równie mądra, co wiara w krasnoludki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 11:23, SoundWave napisał:

Sa tak samo powazni jak ludzie, ktorzy wierza w Latajacego Potwora Spaghetti


O wypraszam sobie! Za grosz kultury... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować