Zaloguj się, aby obserwować  
Ksar666

Ateizm

6335 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2009 o 20:59, zadymek napisał:

Co się dziwisz, przy wierze w niepokolane poczecie, wiara w leczacą moc modlitwy to pikuś...za
to bardziej dotkliwe są jej skutki.


Skrajny przypadek. Przecież to jest wypaczenie tego o co chodzi w chrześcijaństwie a na pewno w katolicyzmie. W tym newsie nie jest napisane zresztą o jakim wyznaniu mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 21:35, Galadin napisał:

Skrajny przypadek. Przecież to jest wypaczenie tego o co chodzi w chrześcijaństwie a

Z jakiegoś powodu nie przeszkadza ci ocenianie ateistów przez pryzmat takich skrajnych przypadków, nie pozostaję dłużny:)

Dnia 07.10.2009 o 21:35, Galadin napisał:

na pewno w katolicyzmie. W tym newsie nie jest napisane zresztą o jakim wyznaniu mowa.

Tym gorzej dla wierzących, gość nie jest członkiem żadnej religii, jest po prostu wierzący -a z tego co przeczytałem to nawet "nawiedzony".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:09, Budo napisał:

> Bóg istnieje - ja uważam, że tak, a wy?

Nawet nie zaczynaj xD

Przeglądałem kilka wątków, ten post miał trafić do tego o duchach :P
Ale już po edicie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nawet jeśli Boga nie ma, to wolę zmarnować część życia tu na Ziemi, poświęcając się wierze w niego, i jeśli Biblia mówi prawdę, trafić do raju, niż tak jak wy marnować czas na szukanie dowodu a raczej jego braków na to że istnieje, i po śmierci nawet nie mieć na to szans. I zaraz ktoś wypali, że wielki katolik, że niby wierzy ze strachu? Nie, no ale skoro wy potraficie wyskoczyć z różowym jednorożcem to muszę zejść do waszego poziomu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grodhar, zobacz o co chodzi z NRJ na wikipedii to zrozumiesz ;) To jest taki żart ateistów z katolików i całej tej zgrai świętoszków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:26, Laid_back napisał:

Ja uważam, że szkoda czasu na szukaniu dowodów na nieistnienie czegokolwiek - bogów,
wróżek, latającego potwora spaghetti czy uczciwych adwokatów

No to się zgadzamy :P

@KuroNeko
Dobrze wiem o co z tym chodzi, ale to dalej nie to samo, ktoś wymyślił to niecałe 20 lat temu, za kolejne 20 pewnie w modzie będzie co innego. Uważanie tego za odpowiednik Boga w dajmy na to Chrześcijaństwie biorąc pod lupę ''dowody'' bo i tego i tego nie można zobaczyć to według mnie jedynie pogrążanie się, bo na istnienie Jezusa czy różne cuda dowody są, owszem, nie każdy dowód musi być od razu w 100% wiarygodny, ale to się skądś wzięło, nikt tego z dnia na dzień nie wymyślił, więc niech się ateiści bardziej postarają :P I nie jestem jakimś zapalonym katolem, po prostu wierzę, tak zostałem wychowany, trudno nawet powiedzieć że jestem praktykujący, jestem po prostu dobrym człowiekiem, kościół odwiedzam raczej kiedy muszę albo kiedy wypada. Niech każdy wierzy w co chce, dlaczego nie piszecie że nie istnieje np budda czy allah? Czepiacie się tylko naszej religii która należy do najmniej szkodliwych, reszta to ludzka głupota jak postępowanie rodziców tej chorej dziewczynki stronę temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:12, Grodhar napisał:

Dobrze wiem o co z tym chodzi [NRJ]


Chyba nie. Ewentualnie nie wiesz, o co z żartami chodzi. ;)

Dnia 18.11.2009 o 17:12, Grodhar napisał:

jestem po prostu dobrym człowiekiem


Tobie oceniać?

Dnia 18.11.2009 o 17:12, Grodhar napisał:

odwiedzam raczej kiedy muszę albo kiedy wypada. Niech każdy wierzy w co chce, dlaczego nie piszecie że nie istnieje np budda czy allah?


Bo nie mieszkamy w Azerbejdżanie, tylko w Polsce. Chcesz prowadzić dyskusję sam ze sobą? (zakładając, że rozmawianie o istnieniu/nieistnieniu bogów ma sens)

Dnia 18.11.2009 o 17:12, Grodhar napisał:

I zaraz ktoś wypali, że wielki katolik, że niby wierzy ze strachu? Nie, no ale skoro wy potraficie wyskoczyć z różowym jednorożcem to muszę zejść do waszego poziomu ;]


Brawo. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:29, Shlafrok napisał:

> jestem po prostu dobrym człowiekiem

Tobie oceniać?


A czemu by nie? Wiesz, mam swój rozum, wiem co dobre a co złe, wiem kiedy pomagam ludziom, i rozumiem co do mnie mówią, a mówią dobre rzeczy, więc co mam myśleć?

Dnia 18.11.2009 o 17:29, Shlafrok napisał:

> odwiedzam raczej kiedy muszę albo kiedy wypada. Niech każdy wierzy w co chce, dlaczego
nie piszecie że nie istnieje np budda czy allah?

Chcesz prowadzić dyskusję sam ze sobą?
(zakładając, że rozmawianie o istnieniu/nieistnieniu bogów ma sens)


Chyba po to jest ten wątek, a sam tu nie jestem, czy to może klub ateistów i nie mam tu prawa do swojego zdania?

I kończę, wpadłem tutaj niechcący, a nie lubię się kłócić, każdy ma prawo wierzyć w co chce, bo ateiści też wierzą, w to że Boga nie ma, tak? I nikt jakoś się nie czepia, Wasza sprawa, ale rozejrzyj się kto zaczyna atakować pierwszy, w 99% to ''pseudo-ateiści'' (bo do tych prawdziwych nic nie mam), ale Ci których mamusia pewnie w tej chwili wypędza na nauki do bierzmowania, zawsze muszą wtrącić swoje 3 grosze, do każdego tematu, ktokolwiek wspomni o Bogu zaraz zjawi się taki i powie ''hahaha wy i wasz bóg hahaha boga nie ma hahahah lol2 xd''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:58, Grodhar napisał:

> Chcesz prowadzić dyskusję sam ze sobą? (zakładając, że rozmawianie o istnieniu/nieistnieniu bogów ma sens)
Chyba po to jest ten wątek, a sam tu nie jestem, czy to może klub ateistów i nie mam tu prawa do swojego zdania?


Jesteś pewien że nie pomyliłeś odpowiedzi? Bo nijak ma się ona do pytania.

Dnia 18.11.2009 o 17:58, Grodhar napisał:

zawsze muszą wtrącić swoje 3 grosze, do każdego tematu, ktokolwiek wspomni o Bogu zaraz zjawi się taki i powie ''hahaha wy i wasz bóg hahaha boga nie ma hahahah lol2 xd''


"Chyba po to jest ten wątek, a sam tu nie jestem, czy to może klub ateistów i nie mam tu prawa do swojego zdania?"
Po drugie, niepotrzebnie ściągałeś z kosmosu te teorie, zawsze możesz zmienić forum w poszukiwaniu trolli opisanych powyżej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 18:07, Shlafrok napisał:

"Chyba po to jest ten wątek, a sam tu nie jestem, czy to może klub ateistów i nie mam
tu prawa do swojego zdania?"
Po drugie, niepotrzebnie ściągałeś z kosmosu te teorie, zawsze możesz zmienić forum w
poszukiwaniu trolli opisanych powyżej. :)


Niecałe 5 minut i już mam trolla, zobacz, nawet nikt o Bogu nie wspomniał, temat o duchach, a ten wyskakuje http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2053&pid=105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.lolblog.co.uk/wp-content/uploads/2009/04/brb.jpg

I jak tu brać biblie i to wszystko na poważnie? A tak serio, wierzyć, nie wierzyć..? Jak mój mądry kolega powiedział "Człowiek jest tak na prawdę zbyt niedoskonały i za krótkie ma to życie, żeby pojąć, czy wybrać którąś z religii, od tak" bo... no trochę to jest nam narzucane..TV=media=90% Twojego zdania..., przeczytałeś biblie, pogadałeś z wszystkimi mnichami, buddystami, kapłanami bla bla, żeby mieć OGROOOMNĄ wiedzę i móc wszystkie religie rozpatrzyć i wybrać najlepszą czyt. tą z największymi dowodami na jej istnienie i najlepszą nagrodą po śmierci, bo chyba każda ją gwarantuje, co? Głęboko wierzący katolik powie, że to katolicyzm jest jedyną właściwą wiarą i nie ma dyskusji dop.patrz mój ksiądz w szkole :(, moje pytanie brzmi... Ty.. serio, a czemu nie allah ak bar, ponieważ ja np. wole dostać dziewice po śmierci ;) Dlatego tjaa zgodzę się z Shlafrok-iem.. dyskusja o istnieniu Bogów możesz sobie darować(Z drugiej strony taka dyskusja czasami jest fajna, ale w gronie kolegów i koleżanek z luźnymi poglądami etc.. bo jak ktoś ma tzw. "zatwardzenie" to bywa nie miło..) ,chyba że na tej dyskusji temat Ateizm polega, to już milknę!

Ps. Polecam tego( http://www.youtube.com/watch?v=pZp2A2Gy0aI) gościa + inny jego skecz "Religia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 18:12, Grodhar napisał:

Niecałe 5 minut i już mam trolla, zobacz, nawet nikt o Bogu nie wspomniał, temat o duchach, a ten wyskakuje http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2053&pid=105


Ja pierdziele, litości, chłopie. Nikt Ci się do gardła nie rzucił, człowieczek po prostu napisał sobie posta, a że ludzie dali się sprowokować, to już ich plus Twój jak widać problem. A jeśli Ci się nie podoba, to strzelasz formularzem i czekasz na reakcję.
Koniec tematu z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Tak czyam temati trafiłem na Twój post, wybacz ale mnie to śmieszy " więc jesli jest jakaś siła wyższa, to wolę już w nią wierzyć " ja nie rozumiem jak mozna wierzyć ze strachu, dla pewniaka, nie czując nic. Bo tak wywnioskowałem z Twego postu, że nie dlatego wierzysz bo chcesz, tylko dlatego, że chcesz się dostać do raju, zresztą duzo ludzi mysli, że jak chodzą co niedziele, to juz będą w tym całym niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:15, Grodhar napisał:

Powiem tak, nawet jeśli Boga nie ma, to wolę zmarnować część życia tu na Ziemi, poświęcając
się wierze w niego, i jeśli Biblia mówi prawdę, trafić do raju

A moze koran mowi prawde? Albo moja swieta ksiega, ktora dzis napisalem na kolanie? Na te i inne religie tez wypadaloby zmarnowac czesc zycia, zeby miec pewnosc, he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:08, Grodhar napisał:

a tak samo z siebie nie da rady :P


vs.

Bóg który był od zawsze, i nikt go nie stworzył.
Troszkę jedno przeczy drugiemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować