Zaloguj się, aby obserwować  
Ksar666

Ateizm

6335 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2010 o 23:08, Mogrim napisał:

Przecież i jeden i drugi obiektywnie robi z siebie idiotę.

Żeby pokazać bezsensowność niektórych spraw. Przecież Dawkinsowi wcale nie chodzi o to, żeby aresztować papieża... Chodzi o zwrócenie uwagi na niesprawiedliwość w dzisiejszym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 16:13, zadymek napisał:

> Czyli: "porozmawiajmy ale tak bez zbędnej dyskusji..." ;)
Po co ateiście dialog z religią?



Pyta człowiek, który ciągle dyskutuje z ludźmi religijnymi? ;)

Enyłej:

http://www.youtube.com/watch?v=PFJPtVRlI64&feature=player_embedded

Ja jestem leworęczny stąd u mnie przeważa ateizm :P


Ps. Chyba, że jestem półgłówkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 16:29, ThimGrim napisał:

Pyta człowiek, który ciągle dyskutuje z ludźmi religijnymi? ;)

Dla zabawy, nic więcej z tego nie mam.

Dnia 08.06.2010 o 16:29, ThimGrim napisał:

Ja jestem leworęczny stąd u mnie przeważa ateizm :P
Ps. Chyba, że jestem półgłówkiem ;)

Ja jestem praworęczny, więc zdecydowanie jest ze mną coś nie tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Szalenstwo-Ateisci-maja-urzadzenie-do-dezaktywacji-chrztu,wid,12503887,wiadomosc.html?ticaid=6a976

Dnia 26.07.2010 o 14:02, ThimGrim napisał:

Idę po suszarkę.

Już widzę reakcję KM
"Ateizm to religia a Stalin to bóg ateistów" :)
Nie no, Amerykanie nawet z ateizmu zrobią religię ale u nich takie wygłupy to norma. Zamiast taki peseudo ceremoniałów powinni zacisnąć prawną pętelkę wokół kościelnej administracji: skoro chodzi im o wymazanie z ksiąg to to byłby właściwy ruch. A że w szurniętym USA można zaskarżyć każdego o wszystko ma to spore szanse powodzenia.
A jeśli już ktoś ma ochotę na teki zabawy w "odczynianie chrztu" to głoszenie herezji będzie bardziej na miejscu:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha, ateizm religią, dobre :). Jeśli chodzi o odczynianie chrztu, wymazanie z ksiąg itd. to wystarczy złożyć akt apostazji (odejścia z kościoła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 11:58, Weldrin napisał:

Jeśli chodzi o odczynianie chrztu, wymazanie z ksiąg
itd. to wystarczy złożyć akt apostazji (odejścia z kościoła).


Jesteś pewien? Mój kolega złożył taki akt. Po jakimś czasie odnalazła go (tzn. kolegę) dalsza rodzina. Jak sądzisz jak go odnalazła? Po księgach kościelnych, tak tak... W kościele nic nie ginie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 12:07, Anjinsan napisał:

Jesteś pewien? Mój kolega złożył taki akt. Po jakimś czasie odnalazła go (tzn. kolegę)
dalsza rodzina. Jak sądzisz jak go odnalazła? Po księgach kościelnych, tak tak... W kościele
nic nie ginie ;)

No cóż, czyli widzę że wszystko wygląda ładnie tylko z założenia bo z tego co wiem powinni byli go wymazać z ksiąg po złożeniu aktu. Jakby nie było jest to akt odejścia z kościoła, palisz wszystko mosty za sobą które prowadziły do kościoła, przynajmniej tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 12:41, Weldrin napisał:

No cóż, czyli widzę że wszystko wygląda ładnie tylko z założenia bo z tego co wiem powinni
byli go wymazać z ksiąg po złożeniu aktu. Jakby nie było jest to akt odejścia z kościoła,
palisz wszystko mosty za sobą które prowadziły do kościoła, przynajmniej tak powinno
być.


Kolega kontaktował się w tej sprawie z biurem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. O dziwo, wyrazili zainteresowanie. Jednak potem odpuścił sobie to całe zamieszanie. W sumie szkoda, ciekawe co by wynikło z tego dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 13:29, Anjinsan napisał:

Kolega kontaktował się w tej sprawie z biurem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
O dziwo, wyrazili zainteresowanie. Jednak potem odpuścił sobie to całe zamieszanie. W
sumie szkoda, ciekawe co by wynikło z tego dalej.

Z jednej strony ciężko dziwić się koledze bo chłopak pewnie chciał mieć po prostu spokój a z drugiej szkoda bo jestem za tym żeby utrudnić życie klerowi jak najbardziej. Zresztą najbardziej bym się cieszył gdyby państwo zostało całkowicie oddzielone od kościoła no ale to pozostaje na razie w sferze marzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2010 o 16:10, Weldrin napisał:

Z jednej strony ciężko dziwić się koledze bo chłopak pewnie chciał mieć po prostu spokój
a z drugiej szkoda bo jestem za tym żeby utrudnić życie klerowi jak najbardziej. Zresztą
najbardziej bym się cieszył gdyby państwo zostało całkowicie oddzielone od kościoła no
ale to pozostaje na razie w sferze marzeń.


Polska wg. konstytucji jest całkowicie oddzielona od jakiegokolwiek kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według konstytucji tak ale w praktyce nie jest ani trochę oddzielona i to jest smutne. Dlaczego mam się deklarować w szkole że nie chcę chodzić na przedmiot dodatkowy a osoba która chce chodzić nie musi składać żadnych podpisów ani nic (mowa oczywiście o lekcji religii) ? Albo czemu po moim świadectwie czy to zwykłym czy maturalnym jest wiadomo czy chodzę na religie czy też nie? Można by tak dalej wyliczać i to wszystko jest teoretycznie zagwarantowane nam przez konstytucje że nie powinno tego być a w praktyce nikt się tym zacnym dokumentem nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ateiści, dlaczego jesteście ateistami?
Wg. was wszystko to stworzyło się samo i jest idealnie poukładane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 18:04, Jcl napisał:

Ateiści, dlaczego jesteście ateistami?
Wg. was wszystko to stworzyło się samo i jest idealnie poukładane?

Odpowiem pytaniem na pytanie: widziałeś kiedyś jakie piękne wzory mróz potrafi wymalować na okiennej szybie? A jednak, choć mogłyby zostać uznane za dzieło nie lada artysty, nie zostały narysowane niczyją ręką, są dziełem przypadku. Tak według ateistów jest też z całym wszechświatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 18:04, Jcl napisał:

Ateiści, dlaczego jesteście ateistami?
Wg. was wszystko to stworzyło się samo i jest idealnie poukładane?

A któż to wie. To i tak bardziej prawdopodobne niż istnienie, któregoś ze znanych mi bogów. A jeśli jest tam ktoś, to zostaje mi się łudzić, że pokaże wyrozumiałość dla mnie, który zdecydował się myśleć, a nie przyjmować, co mi społeczeństwo wmówiło, gdy byłem kurduplem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować