Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Witam!!
Moje pytanie jest następujące do ilu można podkręcic ten procesor Intel Core2 Extreme X6800 2.93 GHz i jakiego chłodzenia trzeba uzyc oczywiscie nie chodzi mi o chłodzenie azotem czy jakies inne extremalne rozwiazania !!!
I czy podkrecenie do 3.2 GHz jakiego wymagało by chłodzenie, czy wiatrak dołaczony do zestawu sprosta temu wyzwaniu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 23:51, ziomall15 napisał:

Witam!!
Moje pytanie jest następujące do ilu można podkręcic ten procesor Intel Core2 Extreme X6800
2.93 GHz i jakiego chłodzenia trzeba uzyc oczywiscie nie chodzi mi o chłodzenie azotem czy
jakies inne extremalne rozwiazania !!!
I czy podkrecenie do 3.2 GHz jakiego wymagało by chłodzenie, czy wiatrak dołaczony do zestawu
sprosta temu wyzwaniu????

Jeżeli chcesz kręcić procka o i tak sporej częstotliwości, to zmień radiatorek. Na firmowym nawet nie próbój. Zbyt duże ryzyko. Są takie z tymi rurkami z cieczą, ale jak to się nazywa, to mi z głowy wyleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 23:51, ziomall15 napisał:

Witam!!
Moje pytanie jest następujące do ilu można podkręcic ten procesor Intel Core2 Extreme X6800
2.93 GHz i jakiego chłodzenia trzeba uzyc oczywiscie nie chodzi mi o chłodzenie azotem czy
jakies inne extremalne rozwiazania !!!
I czy podkrecenie do 3.2 GHz jakiego wymagało by chłodzenie, czy wiatrak dołaczony do zestawu
sprosta temu wyzwaniu????


Ja swojego E6700 podkręciłem do 3,4 GHZ. Mam wodne chłodzenie Zalmana...
No i oczywiście nie robiłem tego na długo (tak dla testów podkręcalności)
Sądzę, że przy dobrym chłodzeniu Pentegrama podkręcisz go do 3,2 GHZ bez zbytniego ryzyka.
Zresztą po co podkręcać procesor, który w chwili obecnej radzi sobie ze wszystkim? Jeżeli by szpanować, to odpuść - zawsze jest szansa na bum i żegnaj procesorku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema
Mam takie pytanie czym sie róznia te procki

Intel Pentium 965 Extreme Edition 3.73 GHz HT BOX (LGA775)

a

Intel Core2 Extreme X6800 2.93 GHz (S775) BOX

który jest tak naprawde lepszy róznia sie GHz i to dos sporo nie lepsza inwestycja było by kupienie
Intel Pentium 965 Extreme Edition 3.73 GHz HT BOX (LGA775)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujące pytania:
Czy ktoś już z obecnych na forum przetaktowywał geforce''a 6600 golden limited (lub innego)?
Jak tak to poradzie mi do jakiej bezpiecznych granic mogę go podkręcić, aby układ się nie przegrzewał.
Oto produkcyjne dane mojego "giefka"
czestotliwośc taktowania układu - 300mhz
Czestotliwośc taktowania pamieci - 600mhz
I jeszcze jedno pytanko, jak mogę zwiększyć ilośc potoków??
Chcę dodać że mam dodatkowy wentylator na obudowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 23:19, ziomall15 napisał:

Siema
Mam takie pytanie czym sie róznia te procki

Intel Pentium 965 Extreme Edition 3.73 GHz HT BOX (LGA775)

a

Intel Core2 Extreme X6800 2.93 GHz (S775) BOX

który jest tak naprawde lepszy róznia sie GHz i to dos sporo nie lepsza inwestycja było by
kupienie
Intel Pentium 965 Extreme Edition 3.73 GHz HT BOX (LGA775)

Odpiszcie co wybrac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2006 o 23:45, Furion III napisał:

I jeszcze jedno pytanko, jak mogę zwiększyć ilośc potoków??
Chcę dodać że mam dodatkowy wentylator na obudowie!

zwiększyć się nie da, w niektórych kartach graficznych da się odblokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 09:10, marian538 napisał:

Przetaktowałem procka Athlon 3800+ X2 ze standardu 2 GHz do 2,4 GHz, oczywiście widać różnice,
benchmarki jeszcze przede mną, ale mam pytanie, czy w boisie mojej płyty (MSI K8N Diamond)
powinno mi widzieć coś innego niż 3800+ ??? Jeśli tak to dlaczego bios czy win jako tako nie
rozpoznaje wyższego modelu procka??
(co wg mnie teoretycznie powinien zrobić)

trochę późno nom ale mimo że taktowanie procka zwiększyłeś to nie będziesz miał innego modelu pokazywanego przez win czy bios, taktowanie i napięcie sprawdzaj w CPU-z oraz zwracaj uwagę na temp. jeśli nie masz dodatkowych wiatraków w obudowie (wymiana box coolera nie jest konieczna jeśli masz dobrze budę chłodzoną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki, wiem już to wszystko a chłodzenie mam eleganckie, szczególnie mój cooler Gigabyta cały miedziany z heat pipem i regulacja obrotów, także temp na procu to przy ogrzewaniu pokoju pow 40 st C nie podskoczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 13:32, marian538 napisał:

/.../

Dzięki, wiem już to wszystko a chłodzenie mam eleganckie, szczególnie mój cooler Gigabyta cały
miedziany z heat pipem i regulacja obrotów, także temp na procu to przy ogrzewaniu pokoju pow
40 st C nie podskoczy :)

HEHE to nic tylko kręcić ja mam box na 4400 X2 tez posiada juz heat pipe temp. w stresie obecnie (zima ) nie przekroczyła 40C + w obudowie 2 wentylatory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z moim GeForcem 6200. Jest taki programik V-Tuner 2. Na jakie wartości ustawić Memory Clock i Core Clock, by karta działała wydajniej i bezpiecznie?

Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 14:46, Adamzzz napisał:

Ja mam problem z moim GeForcem 6200. Jest taki programik V-Tuner 2. Na jakie wartości ustawić
Memory Clock i Core Clock, by karta działała wydajniej i bezpiecznie?

Proszę o szybką pomoc.

Witam tutaj masz linka jak się kręci http://www.nvnews.net/previews/geforce_6200/index.shtml ale najlepiej jak byś chłodzenie zmienił na
Arctic Cooling NV Silencer 6 (Rev.2) 6200 możesz tez odblokować dodatkowe potoki http://www.haxite.org/index.php3?site=artykul&nx1=artykul_view&id=513 powodzenie w o/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie. Próbowałem ostatnio podkręcić mojego Pentiun IV Northwood 2.8GHz z 2 x 512 MB DDR PC3200 Kingmaxa płyta główna MSI IS7-G, GF 6800. Poddkręciłem proca tak, żeby nie zmieniać częstotliwości taktowania szyn AGP i PCI, bo wtedy komputer dochodził do samego BIOSU (!) ok. 4 minut. Ustawiłem więc na 3.2 GHz, ale PC się nie włączał. Zresetowałem BIOS i podkręciłem na 2.8 GHz, co sprawiło, że komp odpalał się całe wieki. Ustawiłem na 3.0GHz, ale wtedy coś się posypało i nie wykryło mi dysku twardego. Kiedy zmniejszyłem timingi na RAMie było to samo, odpalał się, ale nie wykrył dysków. Próbowałem też podkręcać opcją w BIOSie (mam coś takiego, sam podkręca), ale także nie wykrywał dysków, a raz się nawet BIOS zawiesił. DOszło do tego, że podręciłem tylko GF 6800 Riva Tunerem. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Y a jak z napięciem ?? czy próbowałeś zwiększyć (raczej będziesz musiał zwiększyć na pamięciach i procku) może na chipset tez trzeba zwiększyć jak płyta nie daje radę, i czy zasilac wyrabia?? Niestety nie mogę udzielić dokładniejszych informacji bo siedzę na AMD pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę na odwrót od założenia ale mam pytanie:

-Jak zmniejszyć moc kompa za pomocą BIOS?

Ps. Potrzebne mi to, gdyż chcę sprawdzić plotkę, że Max Payne nie chodzi na zbyt dobrym sprzęcie na Win XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować