Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2008 o 12:23, heaton 1992 bdg napisał:

Chciałbym po prostu poprawić wydajność trochę w grach ..


jak cie jara wzrost o 2-3 klatki to taj jak wyżej napisali riva tuner, a wszystkie karty grafiki kręci się tak samo tym programem, więc poradnik od byle jakiej karty będzie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś dlaczego karta nie chce się kręcić przy niskich temperaturach? GF 9600GT - 35*C w IDLE, po 10 min. testowania w ATIToolu przy 800 MHz na rdzeniu temperatura wynosi 51*C i spada o stopień co chwilę. W grach np. WarCraft III i The Orange Box po chwili od odpalenia czarny ekran i restart przy zegarze... UWAGA!!! 680 MHz :/ Lepsze wynki ma już Zotac, choć ma gorsze chłodzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 21:49, kaganiec napisał:

Wie ktoś dlaczego karta nie chce się kręcić przy niskich temperaturach? GF 9600GT - 35*C
w IDLE, po 10 min. testowania w ATIToolu przy 800 MHz na rdzeniu temperatura wynosi 51*C
i spada o stopień co chwilę. W grach np. WarCraft III i The Orange Box po chwili od odpalenia
czarny ekran i restart przy zegarze... UWAGA!!! 680 MHz :/ Lepsze wynki ma już Zotac,
choć ma gorsze chłodzenie...


sprobuj podkrecac sam rdzen, bez shaderow (np. w riva tuner defaultowo podkreca sie oba). Na moim 9600 shadery nie daja sie za bardzo podkrecic - przez nie nie moglem podkrecic rdzenia do wicej niz 690, przy podkrecaniu tylko rdzenia udalo mi sie osiagnac stabilne 825 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pomoze co napisal kolega wyzej to zapisz bios karty grafiki na flopa i przeczytaj go nibitorem.
Tam masz mozliwosc ingerencji w bezposrednie takty gpu, shaderow i pamieci oraz ustawien coolerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na płycie GIGABYTE 945GCM-S2L będzie się dało podkręcić Core 2 Duo E7200 2x2.53GHZ? Jeżeli tak, to o ile maksymalnie będzie się dało zwiększyć taktowanie procesora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem coś w Biosie z 133Mhz na 166Mhz i procesor z 1.6Ghz zrobił się na 2Ghz. Parę miesięcy temu miałem 100Mhz i 1.2Ghz co ja właściwie zmieniłem? I czy to bezpieczne. Sprawdzałem Speedfan i wszystko wygląda w porządku z temperaturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:40, Tomek1120 napisał:

Przestawiłem coś w Biosie z 133Mhz na 166Mhz i procesor z 1.6Ghz zrobił się na 2Ghz.
Parę miesięcy temu miałem 100Mhz i 1.2Ghz co ja właściwie zmieniłem? I czy to bezpieczne.
Sprawdzałem Speedfan i wszystko wygląda w porządku z temperaturą.

Jaki procek? Podejrzewam, że to Athlon XP, ale jeszcze nie wiem jaki.
A zmieniłeś FSB. Wygląda na to, że BIOS płyty głównej źle ustawił i miałeś 100 zamiast 166 MHZ. Czyli jest teraz o 66% szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:43, ziptofaf napisał:

> Przestawiłem coś w Biosie z 133Mhz na 166Mhz i procesor z 1.6Ghz zrobił się na 2Ghz.

> Parę miesięcy temu miałem 100Mhz i 1.2Ghz co ja właściwie zmieniłem? I czy to bezpieczne.

> Sprawdzałem Speedfan i wszystko wygląda w porządku z temperaturą.
Jaki procek? Podejrzewam, że to Athlon XP, ale jeszcze nie wiem jaki.
A zmieniłeś FSB. Wygląda na to, że BIOS płyty głównej źle ustawił i miałeś 100 zamiast
166 MHZ. Czyli jest teraz o 66% szybciej.

To jakiś AMD na Socket A. Chyba Athlon. A mogę na 200mhz przestawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:54, Tomek1120 napisał:

To jakiś AMD na Socket A. Chyba Athlon. A mogę na 200mhz przestawić?


A podasz konkretny model? Program CPU-Z może ci to podać.
A co do przestawienia na 200 - raczej nie. Procki AMD z serii Athlon XP Barton mają 166 MHz. Przestawienie na 200 wiąże się ze sporym podkręceniem układu i komp może się nie włączyć. I wtedy trzeba resetować ustawienia BIOS-u zworką na płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3.4 to on luzem pociągnie mysle,przynajmniej tak mi sie wydaj pojutrze go juz odstane do rąk własnych i bede szalał!Moze poprostu trafiles na slaba partie,pozatym twój CPU ma boxowe chłodzenie wiec mozliwosci OC nie mogą być takie wielkie jak na BE,na screenach widzialem jak koles wyciognol na tym 3.8Ghz,no wyciągnął bym 5.0Ghz ale to dopiero jak do sklepów wprowadzą ciekły azot :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam core2duoE8400 3.00GHZ chciałbym go podkręcić ale nie wiem ile mogę i,jak to zrobić, mam fabryczne chłodzenie intela , płyta główna gigabyte EP 35C-DS3R bios: Award Modular BIOS v0.00PG wchodzę do tego biosu ale nie za bardzo kumam bo wcześniej podkręcałem tylko Athlona XP .Mógłby mi może ktoś wyjaśnić jak to zrobić z góry Dzieki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem mam Athlon 5000+ BE(oczywiscie x2) podkrecilem go do 2x 3000mHz z lekkim podniesiem napięcia,samym mnożnikiem,Orthos nie wykazuje zadnych problemów,ale jak podkrece do 3,2Ghz to juz wywala mi Hardware Failure,co moze być zle zrobione,ze takie cos wywala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś na ile mogę podkręcić Athlona XP 1.1Ghz na Rdzeniu Palomino?Moja płyta główna to ECS K7S6A.Jeżeli to potrzebne to mam dwie kości ramu po 512mb(166mhz) i 128 mb(133mhz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować