Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2008 o 15:18, DJ Danielus napisał:

A w sterowniku to gdzie to ustawiasz? Z tego co czytałem to trzeba jakiś kluch w rejestrze
zmienić, ale jakoś nie trafiłem na dokładniejsze informacje...


Może źle się wyraziłem - sterowniki tej opcji nie mają, ale instalujesz nakładkę "Nvidia System Tools" i w oknie sterownika pojawia się nowa zakładka z opcjami podkręcania. Masz ją tutaj:
http://www.nvidia.pl/object/nvidia_system_tools_6.03_pl.html

EDIT:
Właśn ie przeczytałem posta Misquamaqusa. Nie wiedziałem, że nTune funkcjonuje równolegle z NST, skoro pełni podobne funkcje :)
W każdym razie ja używam tego drugiego i jestem zadowolony :)

EDIT 2:
nTune mam wrażenie, został zastąpiony przez "nVidia System Tools" co wynika z dat wydań aktualnych wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Ostatnio kupiłęm nowągrafikę (GF 9600 GT),jednak w porównaniu do mojego starego GF 8600 nie widze znacznej roznicy(w zasadzie to praktycznie zadnej roznicy nie widze).NIe wiem jaki jest powod tak slabej wydajnosci.Moze to procesor?mam athlona 4400+.Jesli to jego wina to ile daloby sie go mniej wiecej podkrecic i czy jest to mozliwe na plycie m2e-sli nforce 500 i zasilaczu chieftec 450 W.Prosze o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te dwie karty sie prawie niczym nie różnią,a właściwie to niczym,seria 9xxx to odświeżona wersja seri 8xxx,dlatego 8800 przbija 9600 co jest wydaje się dość dziwne prawda?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat 8600 i 9600 się różnia bardzo.Na sporą korzyść 9600 GT bo jest dwukrotnie bardziej wydajny niż 8600.Nieważne jest to jednak.Chodzi mi tylko o to o ile i czy bede mogl podkrecic procesor bo to pewnie przez neigo mam tak slaba wydajnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 17:15, PPsh5 napisał:

akurat 8600 i 9600 się różnia bardzo.Na sporą korzyść 9600 GT bo jest dwukrotnie bardziej
wydajny niż 8600.Nieważne jest to jednak.Chodzi mi tylko o to o ile i czy bede mogl podkrecic
procesor bo to pewnie przez neigo mam tak slaba wydajnosc.

Podkręcanie procka to loteria, a tu faktycznie może troszkę ograniczać kartę. Podkręcanie jest zaś standardowe - poprzez BIOS.

Nie mam najświeższych niestety danych, ale będzie to wyglądało bardzo podobnie:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam dziwny problem... Zmieniłem system z XP na Vistę Home Premium 64bit i mam problem z podkręcaniem... Na XP mój C2D E4400 na Asusie P5K chodził w 3,0 GHZ... Zmieniłem Dysk (na F1 Spinpoint 500GB) i OS. Podniosłem FSB na 300... I nie widać zmiany... I system wybija 2,0 GHZ... I speedfan... Może o czymś zapomniałem? Może coś jeszcze trzeba przełączyć prócz podniesienia FSB? A co ciekawe to "śmiszne" sprawdzanie wydajności na Viście wybija teraz 5,6 na procu, a nie 4,8... Ale wszędzie wybija 2,0 zamiast 3,0 choć w biosie FSB jest 300...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie zdążyłem zedytować...

Co ciekawe proc chyba jest podkręcony... Przy starcie maszyny widać prędkość: 3,01 GHz. Czyli działa... Tylko Vista tego nie widzie... I ogólnie programy nie widzą... Ale czują wzrost szybkości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 23:06, DJ Danielus napisał:

Brałeś pod uwagę tryb oszczędzania energii (zmniejszenie mnożnika w dół)?


W opcjach zasilania jest Wysoka Wydajność więc raczej nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 23:30, Satruss napisał:

W opcjach zasilania jest Wysoka Wydajność więc raczej nie...

Eeee, to nie to. Oszczędzanie energii procesora to ty masz w BIOS-ie. Spróbuj użyć CPU-Z w czasie grania, gdy procek jest obciążony, powinien wtedy pokazać prawdziwą ilość MHZ-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry jest 3000Mhz :). Więc ok... Ale ciekawe... NA XP pokazywało zawsze 3Ghz... Wymieniłem tylko dysk i system i już tylko podczas obciązenia się zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, przekrecilem moj procesor (Core2duo E6300) z 1,86 na 2,1 i jak restarowalem komputer zaczal mi piszczec i nie chcial mi sie wlaczyc. przed wylaczeniem procesor mial temp. 53*C. co jest nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 22:46, lord0 napisał:

witam, przekrecilem moj procesor (Core2duo E6300) z 1,86 na 2,1 i jak restarowalem komputer
zaczal mi piszczec i nie chcial mi sie wlaczyc. przed wylaczeniem procesor mial temp.
53*C. co jest nie tak ?


Najprawdopodobniej masz zbyt agresywne czasy opóźnień na pamięciach RAM i/lub zbyt wysokie taktowanie tych pamięci spowodowane podniesieniem szyny FSB.
Musisz ustawić odpowiednio na stałe czasy opóźnień np. 5.5.5.15.2 i jak chcesz kręcić procesor trzeba zmniejszyć dzielnik pamięci na np. 333 mhz - to jest efektywnie 667 (w biosie możesz mieć różnie napisane przy dzielnikach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak podkrecić intel celeron 2,4 na płycie gluwnej viarama u8668 pro ramie patriot 1 bg ddr i kingston
0,25 gb ddr karcie grafiki redeon 3650 avg i zasilaczu feel 3 450 w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:07, Winter wind napisał:

mam pytanie jak podkrecić intel celeron 2,4 na płycie gluwnej viarama u8668 pro ramie
patriot 1 bg ddr i kingston
0,25 gb ddr karcie grafiki redeon 3650 avg i zasilaczu feel 3 450 w



Podkręcanie tego procesora jest bezcelowe, masz niewydajną architekture - nie odczujesz różnicy.
Miałem ten procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy C2D E4300 może stabilnie chodzić na zegarze 3GHz bez zmiany napięć i na box''owym chłodziwie??
Abit IB9 (P965)
2GB DDR2 800MHz OCZ special ops
AcromaX Warrior 500W
Zwykła obudowa bez jakichkolwiek wentylatorów (jak będę miał ekstra kasę to pewnie coś kupię) z otwartym panelem bocznym.

EDIT; Jak mogę sprawdzić temperaturę w stresie procka i jaka jest prawidłowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę się upewnić - czy po OC nadal jest dostępna funkcja oszczędzania energii? Z tego co mi się wydaje to tak, ponieważ zmienia ona mnożnik oraz napięcie, jednak co jeśli podniesiemy napięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij programik Everest albo Speedfan,hmm ja zazwyczaj sprawdzam ASUS PC PROBE II ale to tylko na mobasy ASUS,ale pewnie abit tez ma cos takiego na swej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować