Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Mam problem, uzyskałem bios swojej karty przez nvflash, ale gdy próbuję go edytowac w nbitorze, pokazuje mi tylko model karty, brak informacji o taktowaniu/napięciu i możliwości ich zmiany.
Wiesz ocb? :/

20120104232937

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 23:29, Mafioso_PL napisał:

Mam problem, uzyskałem bios swojej karty przez nvflash, ale gdy próbuję go edytowac w
nbitorze, pokazuje mi tylko model karty, brak informacji o taktowaniu/napięciu i możliwości
ich zmiany.
Wiesz ocb? :/



To karta Fermii, a Fermii odczytuje sie inaczej niz zwykle nvidie.

Otworz bios nibitorem i wejdz w zakladke "TOOLS".
Tam beda dwie zakladki, ktore beda odpowiadac za taktowania i napiecia (fotka).
Tylko uwazaj co bedziesz zmieniac, bo w Fermiakach jest to inaczej zorganizowane niz w wczesniejszych kartach.

Jezeli masz juz ustalone stabilne taktowania i napiecia, podaj te wartosci, daj plik z biosem na forum, a ja to wpisze do biosu (jak nie czujesz sie pewny, co do wpisania danych wartosci w odpowiednie pola).

20120105093650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh, nie zauważyłem :P
Na razie zmieniłem maksymalne napięcie z 1.087 na 1.125
Będę je delikatnie zwiększał i zobaczę czy mogę wyciągnąć z karty dodatkowe kilka procent.
Jak już wspomniałem wcześniej, na 1.087 poszła stabilnie na 850/1700/2000, przy 5 godzinnej grze w BF3 nie osiągnęła więcej jak 64 stopnie, także moim zdaniem wynik bardzo zadowalający.
Niestety przy próbie dalszego podkręcania, tekstury zanikają, bądź migotają, dlatego potestuję jeszcze podwyższenie napięcia i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Gdy testy będą zrobione (może to potrwać i z tydzień, chcę dobrze sprawdzić układ) napiszę do Ciebie ;)
Thx za wszelką pomoc.

P.S. Jak myślisz, ile można wyciągnąć z takiego układu ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2012 o 17:32, Mafioso_PL napisał:

P.S. Jak myślisz, ile można wyciągnąć z takiego układu ? :P


850 mhz dla gtx 470, to juz bardzo duzo.

1.125 v dla gpu, to juz troszke duzo, ale przy takim chlodzeniu powinno byc OK i bardzo mozliwe, ze uzyskasz 880-900 mhz (ciezko bedzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 21:12, Mafioso_PL napisał:

Ano ciężko, bo wyłącza się monitor po 2 minutach furmarka, niezależnie jaki vcore ustawie
:/
Pewnie potrzebny był by vMOD, ale aż tak nie chce mi się bawić.

To link do biosu:
http://www.svoice.pl/file/8744/GTX.ROM

Jak możesz, ustaw mi 850/1700/2000 przy napięciu 1.089, i tak chyba zostawimy póki co
:P


No i slusznie, bo widze, ze po podniesieniu napiecia, sekcja zasilania nie wyrabia, a to nie jest dobry objaw.
Zaraz wpisze do biosu co trzeba i podam link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2012 o 21:12, Mafioso_PL napisał:

Jak możesz, ustaw mi 850/1700/2000 przy napięciu 1.089, i tak chyba zostawimy póki co
:P


Dobra.... wpisalem jak chciales.
Sciagnij biosik i edytuj go nibitorem.
Jak wszystko jest OK, a jest, to wgraj go do karty.

Bios nazywa sie:

bios.rom

Aha... program nie moze ustawic 1.089 volta, tylko 1.087 volta (robilem to w FBE - fermi bios editor).
Za to rozszezylem skale napiecia, dzieki czemu masz wieksze pole manewru.


http://x7.to/3p2vxl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu biosu i próbie uruchomienia GPU Z, wyskakują artefakty (ziarno) w Windowsie i zawiesza się PC :P
Póki co wgrałem oryginalny bios i wróciłem programowo (MSI-A) do 850/2000 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 22:17, Mafioso_PL napisał:

Po wgraniu biosu i próbie uruchomienia GPU Z, wyskakują artefakty (ziarno) w Windowsie
i zawiesza się PC :P
Póki co wgrałem oryginalny bios i wróciłem programowo (MSI-A) do 850/2000 :P


Nie mozliwe.

Pokaz msiafterburner po OC.

Pamieci za wysoko nie sa ?

2000 mhz z 1600 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zwiększenie taktowania HT link wpływa na cokolwiek? Wyczytałem tylko tyle, że nie może być większe niż taktowanie mostka północnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy AMD Athlon II x2 3,4GHz ma potencjał do podkręcenia? Mnożnik ma spory x17, ale może dzieki temu wiecej bym z niego wycisnął, zawsze mnożnik mozna spuscić. Marzy mi się 4Ghz:). Zwiększyłem raz programem (foxconn one) FSB do 210, no ale potem myślałem że zawsze lepiej w biosie. No, tak zwiększałem ale CPU-Z zawsze pokazuje 200FSB:/. Raz kilka opcji wyłączyłem w biosie takie jak coll n... itp. Wyłaczyłem o jedną opcję za dużo i po włączeniu - komputer nie wyświetla nic, zworka musiała działać (pierwszy raz w życiu:P). No tak, to ten AMD ma potencjał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pewien problem z podkęceniem procesora, ale po kolei. Dokupiłem sobie pamięć operacyjną
http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr2-2gb-667mhz-gr667d264l5-2g-70205/
do już posiadanej
http://www.ceneo.pl/1780379
Wcześniej miałem podkręcony procesor e7200:
Bus Speed 333 MHz
Mnożnik x8
Częstotliwość pamięci 833
i wszystko chodziło znakomicie przez ponad pół roku. Niestety, po dołożeniu nowej kości pamięci (która jest prawidłowo rozpoznawana) nie mogę zmienić wartości FSB: ustawiona jest domyślnie na 266 Mhz i jakakolwiek zmiana (w dół lub w górę) powoduje, że komputer się nie uruchamia (tzn uruchamia, ale po chwili restartuje z domyślnym ustawieniem). Od razu zaznaczam, że zmiana mnożnika FSB lub pamięci nie powoduje żadnych problemów. Mogę zwiększać częsttliwość pamięci i komputer normalnie startuje, o ile oczywiście nie zmieniam samej częstotliwości FSB. To samo z mnożnikiem FSB. Zmiana napięc procesora oraz pamięci nic nie zmienia.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak ważny jest RAM przy podkręcaniu procka? Chciałem podkręcić swojego E6650 jednak problem jest taki że moje ramy to jakieś słabe kingstony których taktowanie to...333mhz. Jest sens się w to bawić czy ramy skutecznie ograniczą moje pole manewru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 23:02, igor631 napisał:

Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak ważny jest RAM przy podkręcaniu procka? Chciałem
podkręcić swojego E6650 jednak problem jest taki że moje ramy to jakieś słabe kingstony
których taktowanie to...333mhz. Jest sens się w to bawić czy ramy skutecznie ograniczą
moje pole manewru?


Pamiec jest wazna, bo podnosi sie razem z FSB procesora.
Wszystko zalezy od plyty glownej.
Jezeli bios plyty glownej oferuje zmiany dzielnika pamieci, to mozna u Ciebie obnizyc dzielnik z 333 mhz na nizszy i wtedy podnosic FSB, lub zmienic pamieci na 800/1066 mhz i podnosic FSB z defaultowego dzielnika.

Najlepiej poczytaj poradniki dotyczace OC swojego procesora i sprawdz w biosie plyty, jak jest przedstawiona opcja dzielnika pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Krótkie pytanie: Core2Quad Q6600(2.64GHz) na spoczynku temp. 47C przy godzinnym max stresie dochodzi do 73C za dużo czy mieści się w normie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować