Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Na moje oko wszystkie zaprezentowane ustawienia wyglądają w porządku. Niestety nie potrafię wskazać przyczyny niestabilności po OC.

Proponowałbym, żebyś rozejrzał się za wątkami o podkręcaniu Twojego procesora na innych forach (choć po postach wyżej widzę, że już próbowałeś). Szkoda, że tu ruch jest niemal zerowy, być może ktoś inny potrafiłby pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak sobie podkręcam cepa i widzę cudowne zjawisko (screen)
Chciałem sprawdzić dokładne taktowanie każdego rdzenia, użyłem do tego apki Core Temp.
Nie wiem czy Core Temp zgłupiał czy reszta nie ma racji ale trochę dziwnie to wygląda, przyznacie sami^^
Macie jakieś teorie?
Cool and quiet wyłączone.

Specyfikacja sprzętowa w podpisie

Pozdrawiam :)

20131115200820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i5 2500K postanowiłem podkręcić procka do 4,0 Ghz. ustawiłem mnożnik na 40 i dałem napięcie na sztywno 1,350V czyli fixed mode. Po włączeniu occt i daniu testu na 100% obciążenia temperatury dochodziły w krytycznych momentach do 80 stopni. Tak to utrzymywały się w przedziale 73 - 74 stopnie. I teraz pytanie co robię źle? Chłodzenie mam Scythe Grand Kama Cross. Jakie mam dać napięcie przy 4 Ghz? I czy te temperatury są normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 14:27, sylwasss napisał:

Posiadam i5 2500K postanowiłem podkręcić procka do 4,0 Ghz. ustawiłem mnożnik na 40 i
dałem napięcie na sztywno 1,350V czyli fixed mode. Po włączeniu occt i daniu testu na
100% obciążenia temperatury dochodziły w krytycznych momentach do 80 stopni. Tak to utrzymywały
się w przedziale 73 - 74 stopnie. I teraz pytanie co robię źle? Chłodzenie mam Scythe
Grand Kama Cross. Jakie mam dać napięcie przy 4 Ghz? I czy te temperatury są normalne?


Panie, na 1.350V to na tym procku robiłem 4.5 GHz. Przy domyślnym 1.20v to 4 GHz powinny być stabilne w okolicach 1.27-1.30V max. I wyłącz fixed mode bo zapewne masz teraz 1.35V nawet gdy procesor nic nie robi i w CPU-Z pokazuje ok. 1600 MHz (a wówczas powinien schodzić do okolic 0.92V).

Co do temperatur - jak najbardziej normalne. Choć jeśli chcesz je zbić o 10 stopniu to zainwestuj w http://www.ceneo.pl/4378886

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak tylko radzę żebyś jeszcze przed porządną "zabawą" zerknął jak się resetuje BIOS w twojej płycie głównej bo wcześniej czy później trafisz na ustawienia przy których komp nie wstanie. I warto by było wiedzieć co wtedy zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Przy domyślnym 1.20v to 4 GHz powinny

Dnia 16.06.2014 o 18:40, ziptofaf napisał:

być stabilne w okolicach 1.27-1.30V max


Czyli muszę bawić się w offset mode tylko jaką mam wartość ustawić w offset voltage zaczynać od 0.01 +,- czy coś innego żeby uzyskać przykładowo 1,27V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 19:09, sylwasss napisał:

Czyli muszę bawić się w offset mode tylko jaką mam wartość ustawić w offset voltage zaczynać
od 0.01 +,- czy coś innego żeby uzyskać przykładowo 1,27V


Jeśli zaczyna się od +0.01 to obstawiam że +0.07 da ci 1.27. Ale że pewności nie mam to radzę lekko zmniejszyć taktowania procesora i dać np. +0.03 i sprawdzić czy da ci to 1.24-1.25V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie dotyczace OC procesora 4690K. Czy konieczne jest ustawianie na sztywno napięcia czy wystarczy dać na auto?

Ustawiłem sobie mnożnik na 45 co daje mi 4,5 GHz i napięcie na auto. Testowałem na razie tylko w grach i jakimś tam programiku który obciąza procka, nie pamiętam nazwy. W weekend pobawię się jeszcze linxem.

Przy największym stresie przy chodzeniu Thermalright HR-02 Macho napięcie wynosiło 1,2V. Temp w teście do 90stopni, w grach do 60.
Chyba nienajgorzej ale czytałem, że napięcie ustawia się na sztywno.
Co robić ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie znam twojego modelu płyty głównej ale obawiam się że "auto" oznacza po prostu napięcie domyślne. Co może być niestabilne (choć jeśli przechodzi Linxa to jest okej) i wolałbym poeksperymentować z offsetami (napięcia na sztywno też nie lubię bo nie schodzi wtedy do niskich wartości gdy procesor nie jest intensywnie używany).

I tak zresztą zaskakujące że aż 90C na tym procku i tym chłodzeniu. Aż muszę spytać - jakiej używasz pasty termoprzewodzącej i czy aby na pewno masz dobrze założony radiator. Bo spodziewałbym się nieco niższych wyników a nie takich które przebija SilentiumPC Fera 2 za 90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega który w kompach siedzi długo i już x kompów złożył własnoręcznie montował mi chłodzenie i miał swoją pastę, mógł być to zalman ale ręki sobie nie dam uciąć. Mówił, że bardzo dobra. Dodatkowo obudowa fractal design define r4 z 4 wiatrakami. Temp otoczenia ok 22 stopni. Płyta Asrock Z97 extreme 4.

To napięcie auto dobrze się sprawdza bo przy "bezczynnosci kompa" taktowanie spada do 800MHz a napięcie w okolice 0,77V.
Potestuję coś więcej w weekend i na pewno coś trzeba będzie doczytac jak tego procka na tej płycie kręcić.

W testach przy dużo lepszym chłodzeniu procek też robi ponad 80 stopni.
http://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i54690k_vs_core_i54670k_czyli_devils_canyon_w_akcji?page=0,12


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 15:28, Szymon666 napisał:

W testach przy dużo lepszym chłodzeniu procek też robi ponad 80 stopni.
http://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i54690k_vs_core_i54670k_czyli_devils_canyon_w_akcji?page=0,12



Ja tam widzę 85 stopni przy 1.41V i 4.8 GHz. A nie 90 przy 1.2V i 4.5. Ot, jakieś 4-5 stopnie niżej powinny być imho zwłaszcza przy tak niskim napięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 15:34, ziptofaf napisał:

Ja tam widzę 85 stopni przy 1.41V i 4.8 GHz. A nie 90 przy 1.2V i 4.5. Ot, jakieś 4-5
stopnie niżej powinny być imho zwłaszcza przy tak niskim napięciu.


No ja też to widzę:) Mają lepsze chłodziwo i może lepszą sztukę procka. Może cos jeszcze pokombinuję.
A znasz jakąś dobra stronę / forum z łopatologicznym wyłożeniem jak to kręcić żeby było dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 16:08, Szymon666 napisał:

A znasz jakąś dobra stronę / forum z łopatologicznym wyłożeniem jak to kręcić żeby było
dobrze ?

Może to?
http://www.purepc.pl/poradniki/jak_podkrecic_procesor_core_i54690k_poradnik_dla_poczatkujacych?page=0,3

Co prawda dla Asusów ale krok nr 4, UEFI, powinien być podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od razu zaznaczę, że jestem laikiem. Kupiłem sobie ostatnio nową kartę graficzną r7 260x 2gb od club 3d. Niestety nie mogę cieszyć się jej pełnymi możliwościami, gry przycinają mimo nowszej karty(poprzednio miałem gtx 460) i braku zmiany ustawień. Na Benchmarku napisali mi, że to przez za słaby procesor. Czy mój amd phenom ii x4 945 nadaje się do kręcenia? Pozostałe podzespoły to zasilacz silentiumpc vero l1, mobo asusm4a79xtd evo, 8gb ramu goodram ddr3 1333 mhz, hdd samsung 465 gb.
Edit: dodaje zdjęcioa z borderlands 2 z pokazanym użyciem.
http://zapodaj.net/423583ea70676.jpg.html
http://zapodaj.net/3de19f7060cd7.jpg.html
http://zapodaj.net/3fcec038211f9.jpg.html
http://zapodaj.net/c52841c5f330f.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jakies pomysły zeby poszedł wyżej ? Przy 235 juz wywala bluescreen. Jest sens go w ogole wyżej kręcić ? Chciałbym troche pograć w projectcars. Jeszcze przy samotnej jeździe śmiga jako tako, ale przy kilku zawodnikach zaczyna sie krztusić
AMD Athlon II x3 450
ddr 2 667mhz 5-5-5-15 - eh...

20150510210016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować