Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Jakas, niewielka, moze miec, ale w 99% sytuacji przy normalnym nie tweakowanym niskopoziomowo systemie nie przejmuj sie tym.

Bardziej jesli juz bym patrzyl na sterownik/BIOS karty, jesli zamierzasz ja podkrecac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 15:46, kuba9876543210 napisał:

Bardziej jesli juz bym patrzyl na sterownik/BIOS karty, jesli zamierzasz ja podkrecac.


Przy pierwszym podkręcaniu daruję sobie szynę i będę zwiększał mnożnik - update BIOSa raczej nic tu nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad odblokowaniem 4 rdzenia w moim athlonie II x3 450, ale mam pytanie czy wiąże się z tym jakieś ryzyko? Kiedyś bawilem się w kręcenie taktowania procka i karty i wiem, że przez to można uszkodzić sprzęt(chociaż nie wiem kim trzeba być, żeby to zrobić). No więc pytanie, czy po odblokowaniu, może procek paść od razu, czy w razie jakichkolwiek problemów wystarczy reset biosu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 20:13, zerohunter napisał:

Co powinienem podkręcać żeby zobaczyć jakiekolwiek przyrosty mocy?


W czym? Jesli gry to GPU, ale jak masz GTS450 jak w podpisie, najbardziej oplacaloby sie go wymienic. Ta karta w full hd (dzis standard) w niektorych grach moze miec malo klatek na srednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam obecnie GTS 450 GoldenSample od Gainwarda, Core 2 Quad Q8300 (bez o/c) i 4GB RAM. Oplaca sie bawic w podkrecanie proca? Nowicjuszem nie jestem, wiec wiem "jak to sie robi" ;) tylko interesuje mnie czy jest sens zylowac ten dosc stary juz procesor.
Ogolem- bedzie sie dalo zauwazyc przyrost wydajnosci (gry glownie, ale tez pakowanie/rozpakowywanie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz chlodzenie i zasilacz (marka, model, moc)?
Te proces jakos super sie nie kreci, ale do 3GHz powinienes dobic, czyli powiedzmy w najlepszym wypadku bedzie 25% szybciej tam gdzie procesor gra glowna role. Do gier jednak przydala by sie tez wymiana karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Chieftec 560W, dokladny model- CFT-560-A12S
Chlodzenie Scythe Mine rev. B

na zmiane grafy obecnie mnie nie stac ;) i pozatym imo sama zmiana grafy jest bez sensu.. trzeba by bylo od razu i proca (a co za tym idzie- plyte glowna).. wiec szukam sposobow dostepnych "od reki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz w porzadku, chlodzenie dobre, w takim razie najtanszym rozwiazaniem bedzie O/C procka ;)
Jesli nie wymieniales pasty w ciagu ostatnich dwoch lat to teraz to mozesz zrobic.

A jaka masz plyte glowna, bo zapomnialem o to spytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesmarowane w maju, trzeba bylo wymienic wiatraczek na chlodzeniu bo juz wysiadal ;)
Plyta to Asus P5KC wiec bez tragedii, cos tam sie podkreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzęt jak w podpisie, używając ustawień domyślnych dla OC płyty, podkręciłem procka o 10% czyli na 3,52, testy w OCCT przeszedł pomyślnie, ale już na 15% czyli 3,68 wysiada po minucie testów, bez przegrzania czy coś, dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisało tam optimized for overclocking, a że jestem laikiem to temu zaufałem;]

Jak robiłem z jakiejś strony to się nie włączył, a niby poradnik na zaawansowanym forum OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno w OC się nie bawiłem, ale moim zdaniem masz zbyt niskie napięcie na procesorze, stąd tak szybki zgon w teście. Domyślam się, że masz standardowe chłodzenie procesora? Jeśli tak to na twoim miejscu zostałbym na 3,52 Ghz. Wyższe taktowanie zapewne wymaga podniesienia napięcia, a tego - moim zdaniem - na standardowym coolerze lepiej nie robić. Nie żeby to jakieś niebezpieczne było, ale temperatury rosną, a wiele więcej z tego procka i tak już raczej nie wyciśniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, grałem właśnie na 3.52, i po jakimś czasie gra się ścięła, dźwięk też, pc długo odpowiada na alt tab, chyba coś jest nie tak z tym OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne.
W takim razie, obstawiał bym, że to coś innego powoduje niestabilność systemu. Twój procesor nie ma odblokowanego mnożnika prawda? Może to zbyt duża częstotliwość pamięci (związana z podniesieniem częstotliwości fsb) lub zbyt niskie napięcie właśnie na pamięciach stwarza problemy?

Mógłbyś wrzucić zdjęcia z ustawień biosu jeśli masz taką możliwość i jeśli chcesz dalej próbować z OC, powinniśmy coś wymyślić. Nie możliwe, żeby nie dało się podkręcić tego procesora nawet o te 300 - 400 mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować