Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2008 o 18:43, skubsa napisał:

>
A czego nie dajesz na 100 % ? Jest coś czego nie wiem :P czy tylko nie chcesz mieć głosnego
kompa ?
BTW. Rozumiem, że 50 stopni na karcie ( GeForce 7600 Gs ) to jest nawet dobra temperatura
? Moge kręcić dalej ?



Na 100% mogę dać ale hasła jest nie do zniesienia (znaczy nie jest aż tak duży ale to mocna przesada)
przy 100% temperatura około 40"C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka z mojej strony:

Jak się kręci Athlona X2? Płyta główna to MSI K9N Ultra 2F, a RAM-y to Kingston-y 667 MHz CL5 (na 1,9V wyrabiają 750 MHz, więc nie jest aż tak źle).
Tzn. co trzeba zmieniać w BIOS-ie, bo przy samym zwiększaniu FSB znajomy dochodzi do 2200 MHz. Dalej pisze coś, że płyta nie wyrabia (coś z HT Linkiem chyba). Mile widziane linki do poradników itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 23:07, Vanmati napisał:

Trzeba obniżyć mnożnik HT na jakiś czas i testować,stopniowo zwiększać napięcie,najłatwiej
sie bawić mnożnikiem,ale pewnie zablokowany...


Mnożnik HT...A może powiesz, co to jest i jak się toto zmniejsza ;) Bo ja naprawdę prawie nic nie wiem na temat Athlonów X2, a jutro z kumplem chcemy zrobić 3 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam płytę Asus,bios Phoenix,nawet fajnie się nim kręci,bo posiada Jumper Configuration,cale osobne menu do OC,szukaj cos gdzie pisze HT,sprawdaj w każdym miejscu.Cięzko mi coś powiedziec niewiedząc jaki masz bios i jakiego mobasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nie mój PC, a znajomego :)
A i czy chodzi ci o coś takiego?
Hyper Transport MCP55 Configuration
I jest kilka opcji:
MCP55(SB) to AM2(CPU) Freq Auto (ustawione na disabled)
MCP55(SB) to AM2(CPU) Frequency (ustawione na 1000)
MCP55(SB) to AM2(CPU) LinkWidth (ustawione na 16, 16)
Co należy zmienić i o ile? Domyślam się, że Frequency, ale jak - w górę, czy w dół?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-15 - ecenzja tej płyty. Możesz wyjaśnić, co trzeba zmienić, aby dało się robić przyzwoite O/C? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freq Auto-zostawić tak jak jest,jak to włączysz to go nie podkręcisz
Frequency Zwiększasz stopniowo o 5 mhz,zapisujesz ustawienia włączasz kompa i testujesz Orthosem
LinkWidth --kurde,nie pamietam,bo sam krece mnożnikiem,ale to jest właśnie HT,spróbuj wejść w to i sprawdzić co tam jest,ale narazie sprawdź Frequency,i testuj,aha i obniż takty ramów np jeżeli masz 1066mhz to zmiensz na 800mhz,bo jak podnoszisz FSB to ramy też rosną...

PS.Msi to straszny syf,tylko te najnowsze są troche lepsze...

Poczekaj,na tych obrazkach,trochę niżej niż to co ty napisales jest tam o Cooln n Quiet,a pod tym jest CPU Freqency i ustawione na 200 to to masz zwiększać...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 09:32, Vanmati napisał:

Frequency Zwiększasz stopniowo o 5 mhz,zapisujesz ustawienia włączasz kompa i testujesz
Orthosem

Zwiększasz!? Eeeee, mam zwiększać HT?

Dnia 11.10.2008 o 09:32, Vanmati napisał:

LinkWidth --kurde,nie pamietam,bo sam krece mnożnikiem,ale to jest właśnie HT,spróbuj
wejść w to i sprawdzić co tam jest,ale narazie sprawdź Frequency,i testuj,aha i obniż
takty ramów np jeżeli masz 1066mhz to zmiensz na 800mhz,bo jak podnoszisz FSB to ramy
też rosną...

To już wiem. Tyle, że wtedy trzeba by zmniejszyć to 533 MHz, a to "nieco" spowolni PC-ta, jak sądzę. Na razie po prostu są tam zwiększone napięcia, co pozwala im wytrzymać ok. 750 MHz. Czyli na oko jakieś 300 MHz podkręcenia procka.

Dnia 11.10.2008 o 09:32, Vanmati napisał:

PS.Msi to straszny syf,tylko te najnowsze są troche lepsze...

Eeee, ale bądź co bądź, to nForce 570. Czyli wyniki w O/C nie mogą być aż tak złe, aby 400 MHz nie wyciągnąć :)

Dnia 11.10.2008 o 09:32, Vanmati napisał:

Poczekaj,na tych obrazkach,trochę niżej niż to co ty napisales jest tam o Cooln n Quiet,a
pod tym jest CPU Freqency i ustawione na 200 to to masz zwiększać...!!

Na to już dawno wpadłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 10:12, Crew 900 napisał:

A jak ja chcę podkręcić procka i w biosie włączam na ustawienie MANUAL żeby opcje mi
się pojawiły , to coś zaczyna mi piszczeć i tak piszczy :|


Pewnie cewki. Może oznaczać nic, może oznaczać uszkodzoną płytę. O ile nie przeszkadza w działaniu PC-ta to problem raczej mało ważny.
Poza tym - jaka płyta główna, procek i RAM? A także - co zmieniasz na Manual? Bo może nie to co trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek E6750 , ram 2 GB DDR2 800 Mhz Patriot CL5 , ASUS P5B
A tam to tylko jak wezmę MANUAL i zapiszę ustawienia to zaczyna piszczeć , nic nie zmieniałem innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 10:18, Crew 900 napisał:

Procek E6750 , ram 2 GB DDR2 800 Mhz Patriot CL5 , ASUS P5B

Dobry PC. Przy O/C tylko ustawić na RAM-ach 667 MHz i można się bawić do woli. Ja u siebie E6700 wykręciłem do 3,9 GHz raz :)

Dnia 11.10.2008 o 10:18, Crew 900 napisał:

A tam to tylko jak wezmę MANUAL i zapiszę ustawienia to zaczyna piszczeć , nic nie zmieniałem
innego

A działa komp? Jak tak, to dobrze. Może piszczenie samo ustanie po kilku minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takim piszczeniem możesz spalić procka,moj kumpel tak miał...Podkręcił procka z 1,4 do 2.0 :DD,przez pierwsze 5 minut było ok,ale potem komp się zresetował,prze jakies 10 sekund było słychać piszczenie,monitor się wogole nie włączył,a potem komp padł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę o poradę. Zacząłem wczoraj, po raz chyba pierwszy w życiu na poważnie, podkręcać sobie kompa. Z Core 2 Duo E6400 wycisnąłem póki co na istniejącym chłodzeniu 3,26 GHz z perspektywą 3,5 GHz (wymieniam Arctic Cooling Freezer 7 Pro na Scythe Mugen (Infinity) i liczę na dobry efekt).
No i tak mi się to spodobało, że pomyślałem o podkręceniu GF 8800 GTS 640 MB. Słyszałem, że słabo się kręcą bo dość gorące są na starcie ale ponoć z 500 MHz można podjechać nawet na 630, a pamięci z 1600 na co najmniej 1800 MHz.
Pytanie: jak sie za to zabrać? Wiem, że jest program Riva Tuner, który ponoć to umożliwia, ale mam też dobrą do podkręcania płytę główną - GA-965P-DQ6 i są tam w biosie jakieś tajemnicze dla mnie opcje związane z grafiką. Czy podkręcanie Rivą trzeba podeprzeć jeszcze jakimiś ustawieniami w biosie? Tam jest możliwość np. regulacji napięcia na gniazdach PCI-E i inne.
Z góry dziękuję za poradę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż w BIOSie zapewne są opcje dot. przepustowości oraz taktowania PCI, tam raczej nie podkręcisz karty. Obsługi Rivy raczej nie trzeba wyjaśniać :) Ot. zmieniasz suwaczki. Natomiast jeśli chcesz by zmiany były trwałe (tak są dostępne tylko po uruchomieniu odp. profilu i programu) musisz zmodyfikować BIOS karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 12:10, DJ Danielus napisał:

/.../
Natomiast jeśli chcesz by zmiany były trwałe (tak są dostępne tylko po uruchomieniu odp.
profilu i programu) musisz zmodyfikować BIOS karty.


Hmm ... a na czym ta modyfikacja miałaby polegać i jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 12:55, GeoT napisał:

Hmm ... a na czym ta modyfikacja miałaby polegać i jak to zrobić?

Przyznam, że niestety na ten temat nie wiem za dużo - nigdy nie zmieniałem BIOSu karty i najpewniej nigdy nie zrobię. Ale użytkownik Misquamaqus się tym zajmował. Z tego co się orientuję wygląda to mniej więcej:
- ściągamy i instalujemy odpowiedni program (osobny do ATI i nVidii)
- ściągamy odp. BIOS i w danym programie zmieniamy parametry
- następnie robimy flash BIOSu karty i działamy na nowych ustawieniach niezależnych od systemu czy nawet płyty głównej.

Niestety tylko tyle mogę powiedzieć, najlepiej niech ktoś bardziej doświadczony w tej sprawie się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować