Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2007 o 21:53, sferis napisał:

ciach [M]


heheh e nie musisz ten poradnik jest bardzo dobry tez z niego korzystałem ale możesz jeszcze czytac nigdy wiedzy za dużo. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2007 o 20:10, sferis napisał:


Podkręciłem go i moge max 2,4GHz. Przy 2,5GHz nie mogłem nawet włączyć BIOSu ;P

Pozdrawiam,
sferis


A reszta ? i czy jedziesz na boxowym wiatraku ?
Bo ja przy 2400Mhz to już wymiękam przez Boxa właśnie i jego 50* w stresie ( 1.45V)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 01:20, Łukasz007 napisał:


>
> Podkręciłem go i moge max 2,4GHz. Przy 2,5GHz nie mogłem nawet włączyć BIOSu ;P
>
> Pozdrawiam,
> sferis

A reszta ? i czy jedziesz na boxowym wiatraku ?
Bo ja przy 2400Mhz to już wymiękam przez Boxa właśnie i jego 50* w stresie ( 1.45V)


tak, oczywiście że na boxowym :D

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z kumplem bawiliśmy się starym GeForce''em 2 MX. Kręciliśmy go ile wlezie - podkręcił się na dwukrotnie wyższe taktowanie rdzenia i pamięci (ale i tak było dennie niskie ;) ). Działał pół godziny po czym się spalił biedaczek. Niestety nie pamiętam wartości tego ''super-wysokiego'' taktowania. To była jeszcze taka wersja z malutkim radiatorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 07:26, sferis napisał:

> A reszta ? i czy jedziesz na boxowym wiatraku ?
> Bo ja przy 2400Mhz to już wymiękam przez Boxa właśnie i jego 50* w stresie ( 1.45V)
tak, oczywiście że na boxowym :D

Na boxowym też możesz pociągnąć go na wyższe taktowanie jeśli w obudowie masz z 2 wiatraki. I napisz jaką masz temp. i napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 10:13, Chilid napisał:

> > A reszta ? i czy jedziesz na boxowym wiatraku ?
> > Bo ja przy 2400Mhz to już wymiękam przez Boxa właśnie i jego 50* w stresie ( 1.45V)

> tak, oczywiście że na boxowym :D
Na boxowym też możesz pociągnąć go na wyższe taktowanie jeśli w obudowie masz z 2 wiatraki.
I napisz jaką masz temp. i napięcie.


Hejka.
No pewnie, że mam dwa wiatraki. Średnia temperatura procka wynosi 50 stopni :-) Właśnie mam problem z napięciami. Gdzie to można zmienić? Bo mam płytę główną Gigabyte i w BIOSie nie ma takich opcji :-( Są tylko opcje zmiany mnożnika, częstotliwości zegara oraz HT. Może mi ktoś powiedzieć? :-( Pomocy, bo napięcie mam tylko 1,45V.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 11:19, sferis napisał:

No pewnie, że mam dwa wiatraki. Średnia temperatura procka wynosi 50 stopni :-) Właśnie mam
problem z napięciami. Gdzie to można zmienić? Bo mam płytę główną Gigabyte i w BIOSie nie ma
takich opcji :-( Są tylko opcje zmiany mnożnika, częstotliwości zegara oraz HT. Może mi ktoś
powiedzieć? :-( Pomocy, bo napięcie mam tylko 1,45V.

Yy temp. trochę za wysoka a napięcie powinno się dać zmienić napisz dokładnie model płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 15:29, Chilid napisał:

> No pewnie, że mam dwa wiatraki. Średnia temperatura procka wynosi 50 stopni :-) Właśnie
mam
> problem z napięciami. Gdzie to można zmienić? Bo mam płytę główną Gigabyte i w BIOSie
nie ma
> takich opcji :-( Są tylko opcje zmiany mnożnika, częstotliwości zegara oraz HT. Może
mi ktoś
> powiedzieć? :-( Pomocy, bo napięcie mam tylko 1,45V.
Yy temp. trochę za wysoka a napięcie powinno się dać zmienić napisz dokładnie model płytki.


Mój model płyty głównej: Gigabyte GA-K8NMF-9

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 17:42, sferis napisał:

Mój model płyty głównej: Gigabyte GA-K8NMF-9

CPU Voltage Control powinno być w dolnych rejonach w menu Frequency/Voltage Control.Mozna zmieniac napiecie +5%, +7,5% i +10% A tak na pszyłość wpisuj w google też czasami i sam szukaj ;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 20:37, Chilid napisał:

> Mój model płyty głównej: Gigabyte GA-K8NMF-9
CPU Voltage Control powinno być w dolnych rejonach w menu Frequency/Voltage Control.Mozna zmieniac
napiecie +5%, +7,5% i +10% A tak na pszyłość wpisuj w google też czasami i sam szukaj ;p;p


Szukałem w Google :-) I nie znalazłem, a tak jak mnie instruujesz to nie można tam zmieniać napięcia ;/ Jedynie napięcie RAMu można zmienić, zmieniłem ale dla procka to nic nie dało. Pomocy! :-( Cały czas mam napięcie 1,44V, a powinno być 1,5V ;/

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem, teraz jeszcze raz w BIOSie. Nie ma takiej opcji! Przeanalizowałem cały BIOS, i nie wiem :-( Help.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło :| Okazało się, że mam taką "wspaniałą" płytę główną, że nie mogę regulować napięcia o_O Na stronie Gigabyte tak pisze :|

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam karty Asus EN7900GS, najslabszy model(w ogołe firmowo niekrecony) 450/1320(firmowo podkrecony kosztuje okolo 120zł drozej) spokojnie sie kreci(na ppodstawowym wiatraczku nvidi) do 560/1560(nie wiem jak by było jak bym dał jakiegos ZAlmana i radiatory na pamieci), wydatek na wiatraczek zalmana i radiatory to około 100zł, co juz teraz daje i tak nam wieksza wydajnosc niz 7900GT, dla entuzjastów OC polecam tę karte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 21:55, sferis napisał:

Wszystko się wyjaśniło :| Okazało się, że mam taką "wspaniałą" płytę główną, że nie mogę regulować
napięcia o_O Na stronie Gigabyte tak pisze :|

A aktualizacja biosu też nie pomoże. Dziwne taka płyta powinna mieć regulacje Vcore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:41, Chilid napisał:

> Wszystko się wyjaśniło :| Okazało się, że mam taką "wspaniałą" płytę główną, że nie mogę
regulować
> napięcia o_O Na stronie Gigabyte tak pisze :|
A aktualizacja biosu też nie pomoże. Dziwne taka płyta powinna mieć regulacje Vcore


Mam najnowszy BIOS ;/

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2007 o 23:01, sferis napisał:


Mam najnowszy BIOS ;/

Pozdrawiam,
sferis



Zobacz w biosie:
Naciśnij ALT+F1 albo CTRL+F1 nie pamiętam dokładnie już ale wiele płyt gigusa miała właśnie tak zablokowane funkcje

Solstheim
A nie lepiej Palita ? 560/1560 to taki średni wynik :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 23:26, Łukasz007 napisał:


>
> Mam najnowszy BIOS ;/
>
> Pozdrawiam,
> sferis


Zobacz w biosie:
Naciśnij ALT+F1 albo CTRL+F1 nie pamiętam dokładnie już ale wiele płyt gigusa miała właśnie
tak zablokowane funkcje

Solstheim
A nie lepiej Palita ? 560/1560 to taki średni wynik :]


Oczywiście, że tak robiłem :-) Bez tej opcji w ogóle bym nie miał dostępu do zmiany zegara.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować