Zaloguj się, aby obserwować  
PanMistrz

PenDrive - Temat ogólny

82 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2009 o 14:37, szypek26 napisał:

No przecież już pisałem... Patriot z serii 180x albo Corsair Voyager . Patriot jest zazwyczaj
trochę wolniejszy, ale tańszy.


Dobra wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:45, Lukasz924 napisał:

ma ktos takiego pendrive??? kingston 8gb

zamierzam go kupic ale nie wiem czy sie oplaca


zależy za ile. Mam taki sam tylko 2 gb i po pewnym czasie mechanizm wysuwający się strasznie zacina. Do tego jest dość wolny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja kuriozalna bo pendrive''y mi nie działają (?), i to w tym samym czasie wszystkie 3. Nie wiem co jest, nie wykrywa ich a inne urządzena na USB działają normalnie.
Istnieją może jakieś pendrive''y na karty pamięci? Bo myślę że już we flashowe juz nie mam co się bawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś wkładać je do innego portu (część z nich ma wspólne zasilanie, jak się do jednego z takich podepnie prądożerny sprzęt to dla reszty może już braknąć "powera")? innego kompa? ew uruchomić system z jakiegoś linuksowego LIVECD? przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 19:49, S1G napisał:

próbowałeś wkładać je do innego portu (część z nich ma wspólne zasilanie, jak się do
jednego z takich podepnie prądożerny sprzęt to dla reszty może już braknąć "powera")?
innego kompa? ew uruchomić system z jakiegoś linuksowego LIVECD? przyczyn takiego stanu
rzeczy może być wiele.


Pendrive''y były we wszystkich 4 dostępnych portach. Nawet jak był podłączony tylko modem to nie działał. I mam obawy że padły bo na X360 też nie wykrywa tych pamieci przenośnych.

I szukam takiego "orginalnego" pendrive''a na kartę bo flash u mnie już w ogóle nie działa a nie będę latał wszędzie z aparatem czy komórką i softem do niego \ niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ile tak mniej więcej dają gwarancji w Kingstonie na "pendraki"? Miałem takiego fajnego w wersji mini slim i coś się mu przydarzyło niemiłego, że zaczął "stukać" jak się nim porusza i przez to nie działa. Ewentualnie jakiego 16GB "pendraka" polecacie, bo jeśli te w wersji mini slim są takie kruche to nie zamierzam wydawać na to kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z moim pendrive.
Posiadam Kingstona DataTraveler 8GB .
Podczas gdy kopiuję na niego plik o przykładowej pojemności ~4GB do połowy leci błyskawicznie, nawet 60kb/s a później zwalnia do 6. W efekcie czego wydłuża się to tragicznie wręcz i kopiowanie takiego pliku trwa nawet z 10 minut.
Sformatowany jest na NTFS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat nie jest jakoś szczególnie chętnie wykorzystywany, dlatego mam nadzieję, że odświeżę go swoim postem. : )
Otóż zastanawiam się nad zakupem pendrive''a 32 lub 64 GB. Bardziej do mnie przemawiają te pierwsze, choćby ze względu na cenę. Cena od 0 do 180zł. Przeglądam wszelakie ostatnie testy pendrive''ow, sprawdzam opinie na różnych stronach, nawet zagranicznych i są one często dosyć rozbieżne. W czołówce zawsze plasuje się Mach Xtreme MX-FX 32 GB i Toshiba TransMemory EX 32 GB. Jednak chciałbym poznać wasze opinie w tym temacie, czy polecacie jakiś pendrive, czy jesteście z jakiegoś zadowoleni, czy też może coś odradzacie. : )

Z góry dzięki za wszelakie opinie ! : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na testy. Bierz pod uwagę jedynie cenę. Dlaczego? Bo jeśli nie jesteś jakimś bardzo wymagającym użytkownikiem, to nie zauważysz różnicy. Wszystkie testowane pendrive''y są drogie, a płaci się za design. Mam Hamę 8GB za 50zł. Nie widzę różnicy w porównaniu z reklamówkami, które dostaję, a one zazwyczaj nie są markowymi pendrive''ami.
Dodatkowo ja bym radził brać kilka mniejszych niż większe. Jest wygodniej, możesz nimi rozporządzać, przechowywać różne rzeczy na różnych nie bojąc się o ew. utratę danych czy zgubienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przepraszam ze troche odkurzam temat, no ale potrzebuje pomocy

Ogolnie rzecz biorac, chcialbym zakupic sredniej jakosci pendrive z duza pojemnosc. Allegro proponuje wiele ofert, w tym pendrivy 64GB za taka sama cene co 32GB. Nie chce wyjsc na losia, lecz nie potrafie ocenic ktory wybor na dluzsza mete okazalby sie korzystny i oplacalny

Na szybkosci przesylania nie zalezy mi az tak bardzo, sam mam stare wejscie usb, wiec predkosci odrzutowca nawet jakbym chcial to nie uzyskam, no ale zeby tez nie byla to predkosc przecietnego slimaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Otóż mam pendrive''a o formacie plików Fat24 który nie działa mi w samochodowym radiu, mam też pendrive''a o formacie plików FAT no i ten pendrive już w radiu samochodowym działa... czy da się coś zrobić z tym o formacie FAT24 aby też działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2015 o 16:01, crash807 napisał:

Mam pytanie.

Otóż mam pendrive''a o formacie plików Fat24 który nie działa mi w samochodowym radiu,
mam też pendrive''a o formacie plików FAT no i ten pendrive już w radiu samochodowym
działa... czy da się coś zrobić z tym o formacie FAT24 aby też działał?

Może masz na myśli 16 lub 32? Ale wracając do tematu musisz go po prostu przeformować na rozpoznawalny format (zapewne fat32). W windzie siódemce prawym na pedndrive, formatuj, z listy wybierz odpowiedni format plików, gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/../

Ten działający ma napisane samo "FAT" zaś na tym niedziałającym jak chciałem zmienić format to do wyboru miałem tylko NTSC... to zmieniłem na niego i dalej nie działało. Teraz po powrocie jest format "exFat" i dalej nie działa... czyli co już się nie da z nim nic zrobić i na moim radiu nie zadziała? W radiu samochodowym kumpla działa bez zarzutów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2015 o 19:18, crash807 napisał:

Ten działający ma napisane samo "FAT" zaś na tym niedziałającym jak chciałem zmienić
format to do wyboru miałem tylko NTSC... to zmieniłem na niego i dalej nie działało.
Teraz po powrocie jest format "exFat" i dalej nie działa... czyli co już się nie da z
nim nic zrobić i na moim radiu nie zadziała? W radiu samochodowym kumpla działa bez zarzutów...

A próbowałeś jakimś programem, np. PartitionMagic? Albo pod linuksem, ja tak kiedyś miałem z twardzielem i dopiero po podpięciu go pod "linuksa" dało się go sformatować do normalnego systemu plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 22:54, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A próbowałeś jakimś programem, np. PartitionMagic? Albo pod linuksem, ja tak kiedyś miałem
z twardzielem i dopiero po podpięciu go pod "linuksa" dało się go sformatować do normalnego
systemu plików.


Ale ten "PartitionMagic" to chyba na windowsie 7 nie działa?

Co do linuksa to jednak liczyłbym na jakieś prostsze rorzwiązanie jeśli to wgl możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować