Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2005 o 21:02, Sarafan_Knight napisał:

> Merlin i Ultima genialnie pakują przesyłki, nie wiem jak jest w innych miejscach;)

Do tej listy doliczyłbym jeszcze
Wirtusa. :) Za to IDG fatalnie pakuje archiwalne numery swoich czasopism (patrz wyżej:( ).


Ja ze swojej strony mogę dodać, że Exe też pakuje w pudła tekturowe. Podobnie robił śp. ;) Wirtualny Świat (a jakie gratisy dawali :)). No i Pewna Hurtownia Wydająca Masę Shitów też pakuje swój towar w tekturowe pudła. Za to Timsoft wyraźnie się nie spisuje - moje zamówienie było "owinięte" w kawałek tektury i całość zapakowana w papier pakunkowy (ale że zamówiłem kurierem, to zawartość była nieuszkodzona :), w sumie kurier wyszedł na równi z paczką zwykłą, co jest lekkim absurdem zważywszy na szybkość dostawy, oczywiście na korzyść kuriera :)).
Generalnie nie opłaca się brać paczki PP w przypadku pobrania - zwykle w takiej sytuacji kurier kosztuje mniej więcej tyle samo, a dostawa jest w ciągu 24-48 godzin a nie 5 i więcej dni roboczych.
Obecnie (na szczęście) nie mam żadnych problemów z przesyłkami, opisane wcześniej przeze mnie przypadki miały miejsce parę lat temu (swoją drogą irytujące jest, że na pocztach jest tyle okienek, a zwykle w połowie z nich nikt nie siedzi - jak nie ma kolejek to rozumiem, ale jak są, to czemu nie otworzą wtedy więcej stanowisk?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 14:36, Krajczy napisał:

A mój przyjaciel z Białystoka wysłał priorytetem i już 11 dni to idzie :(((( ....


No to niezly lol... 11 dni... Eh... Polska, cudowny kraj :P.
Ja wlasnie dostalem awizo z przesylka datowana na... 16listopada. Listonosz tlumaczyl sie, ze "mu sie zawieruszylo". Przez 7 dni... Normalnie tylko sie pociąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 18:14, Halab napisał:

Ja wlasnie dostalem awizo z przesylka datowana na... 16listopada. Listonosz tlumaczyl sie,
ze "mu sie zawieruszylo". Przez 7 dni... Normalnie tylko sie pociąć :D


To na Pocztę i skargę na gościa złożyć i już mu się przestanie zawieruszać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2005 o 18:15, Sarafan_Knight napisał:

To na Pocztę i skargę na gościa złożyć i już mu się przestanie zawieruszać.
:)


Tylko zeby mnie potem gdzies nie napadl na osiedlu hehe. Dostane torba listonosza, a wiadomo, ze lekka to ona nie jest ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie (Gdynia) poczta jest w porządku. Jak są kolejki składające się z niemiłych starszych osób :) to zaraz przychodzi miła pani i otwiera dodatkowe okienko. Paczki wysłane, zawsze dochodzą nieuszkodzone.

Jednak mam małe ale:

Mój listonosz jest chyba ślepy. Moje listy (te zwykłe) są doręczane do sąsiadów i na odwrót... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem w połowie obozu(2 tygodnie) list i doszedł po jakiś 2 tygodniach od zakończenia obozu więc ten list był już nie potrzebny (2lata temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zamówiłem GW 15 XII i jeszcze nie doszła, hmm chciałbym ją dostać na gwiazdkę jak nie to będzie źle. Tym bardziej że na stronie sklepu cdp było napisane że aby mieć pewność że towar dotrze na święta trzeba zamówić przed 18 dla wysyłki pocztowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


K##$%^^&( $@$#%^ $^&$^ ^&$^$^#@!@ @#!@ %&^*^&** &*k''(k''k&*,./(&*-i !!!!!!!!!!!!!!!!!!11
No to mniej więcej było by na tyle.
Na stronie cdp było napisane, że jeśli ktoś chce dostać paczkę na święta, niech zamawia przed 18.XII (dla poczty).
Zamówiłem GW 15.XII i co? Dupa dzisiaj listonosz przyniósł tylko jakieś zafajdane kartki. Czuję się co najmniej oszukany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:O to dzisiaj listonosz chodzi ?? Hmm sam czekam na paczke od CDP z konkursu ale po Twojej sytuacji wynika że jeszcze wcześniej zamówiłeś niż mi wysłali a więc nie ma co się łudzić :(( a miało być tak pięnie.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niecałe dwa lata temu wygrałem w konkursie CDA Worms 3D (początek stycznia 2004). Zadzwoniłem, podałem swoje dane, przedstawicielka wydawnictwa zapewniła mnie, że paczka zostanie wysłana w ciągu 4 tygodni. Minął cały styczeń, potem luty.. i nic. Zadzwoniłem do wydawnictwa, oni złożyli reklamację na poczcie - okazało się, że poczta zgubiła (czyt. ktoś ukradł) przesyłkę - ostatecznie grę dostałem w kwietniu (Bauer dostał odszkodowanie i za te pieniądze kupiono nowy egzemplarz).
Kupiony na Allegro we wrześniu element do samochodu też gdzieś zginął - po dwóch miesiącach dostałem odszkodowanie.
Wysłałem kiedyś paczkę z nieczytelnie napisaną ulicą (ale kod - a to jest najważniejsze - był poprawny) - zwrócono mi ją, bo "nie ma takiej ulicy". A sprawdzić po kodzie i zobaczyć, co może się kryć pod dwoma ostatnimi literami to aż taki problem?
Ogólnie nie jest źle - "wypadki" zdarzają mi się dość rzadko, znacznie gorsze wrażenie pozostawiają moherowe berety, które stale narzekają na system numerków, na to że kobiety w okienkach się grzebią itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oni pobierac pieniadze za przesylki to umią,a wyslac nie potrafią.Moj kolega wyslal mi gre ktorą mu pozyczylem a dziwnym zbiegiem okolicznosci potem sie wyprowadzilem(nie zeby gdzies daleko bo tez w polsce)i po miesiacu zadryndalem do niego zeby mi odeslal.on sie zgodzil i na początku grudnia paczka byla w drodze.Niestety do tej pory nie doszla i martwie sie bo to byl nfs:underground 2,a wlasnie chcialem ją komus opylic.Wiec czekam i czekam i doczekac sie nie moge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem, że nie ma co narzekać na tą naszą pocztę polską. Zawsze jak coś zamawiam sprawdzam sobie datę wysłania i tylko raz zdarzyło mi się, że paczke "wcieło" i doszła po miesiącu. Reszta przypadków paczka szła w przypadku piorytetu 24h*, lub 48 h jesli była to ekonomiczna.

*jesli paczka została nadana przed godziną 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, mnie przepadła kartka na święta do przyjaciółki. Ale ogólnie to otrzymałem kilka przesyłek z PP (przyznam, zapakowane - widać ktoś miał doświadczenie - że by czołg tego nie zniszczył) i nie było większego problemu. Do paczek wolę jednak zamówić kuriera niż ryzykować. A już przesyłanie części do kompa PP... Dżizas... Mojej znajomej dysk przyszedł w całości, ale z kolei kumplowi - w kawałkach. Z drugiej strony ten sam kumpel dostał Pocztą lampy elektronowe - w całości.

Ogólnie rzecz biorąc, to chyba losowe... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze gdy Poczta Polska ma dostarczyc jakąś wieksza paczke(no wiecie jakis sprzet do kompa czy cos z RTV i AGD)to otwierają i patrza co tam jest,potem niezrecznie probują to spowrotem spakowac i niszczą to wszystko.A pozniej klienci narzekaja ze paczka jest zepsuta czy otworzona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 00:16, matizek12 napisał:

moze gdy Poczta Polska ma dostarczyc jakąś wieksza paczke(no wiecie jakis sprzet do kompa czy
cos z RTV i AGD)to otwierają i patrza co tam jest,potem niezrecznie probują to spowrotem spakowac
i niszczą to wszystko.A pozniej klienci narzekaja ze paczka jest zepsuta czy otworzona...


A niby po co mieliby to otwierać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować