Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

A ja to też poczty nie lubię. Powód? Zamówiłam sobie w serwisie kupbilet.pl bilet na mecz Ligi Światowej. (30 czerwca był). Jakieś 6 tygodni przed meczem dostałam info iż bilet jest wysłany (info na mail rzecz jasna) i powinien dojść w ciągu 3-4 dni roboczych (wysyłany z Rudy Śląskiej - POLECONY!). Doszedł... gorzej niż pocztówki z Włoch. 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania.

1. W jakim czasie powinna dojść przesyłka priorytetowa ze Szczecina do Gdańska?

2. Czy w Gdańsku (chodzi mi tutaj o to, że to jest duże miasto) i w soboty przesyłki priorytetowe też są dostarczane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 08:26, CzystyZysk napisał:

1. W jakim czasie powinna dojść przesyłka priorytetowa ze Szczecina do Gdańska?

Moim zdaniem, powinna być na drugi dzień od wysłania.
Ewentualnie, jeśli listonosz jej nie przyniesie (ani żadnego awizo) to można samemu się pofatygować po nią tuż przed zamknięciem Urzędu.

Dnia 14.07.2007 o 08:26, CzystyZysk napisał:

2. Czy w Gdańsku (chodzi mi tutaj o to, że to jest duże miasto) i w soboty przesyłki priorytetowe
też są dostarczane?

Powinny - choć nigdy nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 16:13, balduran2 napisał:

> 1. W jakim czasie powinna dojść przesyłka priorytetowa ze Szczecina do Gdańska?

Moim zdaniem, powinna być na drugi dzień od wysłania.


Hm... też tak myślałem, jednak konsola Base Pack ze sklepu www.menago.pl została wysłana o 14 w czwartek i do dzisiaj nie przyszła.

Dnia 14.07.2007 o 16:13, balduran2 napisał:

Ewentualnie, jeśli listonosz jej nie przyniesie (ani żadnego awizo) to można samemu się pofatygować
po nią tuż przed zamknięciem Urzędu.


Masz na myśli osiedlową pocztę? Czy główny urząd pocztowy w mieście?

Dnia 14.07.2007 o 16:13, balduran2 napisał:

> 2. Czy w Gdańsku (chodzi mi tutaj o to, że to jest duże miasto) i w soboty przesyłki
priorytetowe
> też są dostarczane?

Powinny - choć nigdy nie wiadomo.


Tak jak już napisałem po listonoszu ani "Priorytcie" ani śladu :|


Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 17:09, CzystyZysk napisał:

Hm... też tak myślałem, jednak konsola Base Pack ze sklepu www.menago.pl została wysłana o
14 w czwartek i do dzisiaj nie przyszła.

Aha,
ale i tak moim zdaniem powinna być na drugi dzień po południu.

Dnia 14.07.2007 o 17:09, CzystyZysk napisał:

Masz na myśli osiedlową pocztę? Czy główny urząd pocztowy w mieście?

Chodzi o osiedlową (dzielnicową).

Dnia 14.07.2007 o 17:09, CzystyZysk napisał:

Tak jak już napisałem po listonoszu ani "Priorytcie" ani śladu :|

Czyli w takim razie, listonosz przyniesie w poniedziałek koło południa.
Chyba, że sobie z samego rana sobie sam pójdziesz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 14:27, ducha-90 napisał:

/.../


Nie masz co narzekać,ja wygrałem kierownice plus kilka gier dnia 22 kwietnia w programie Playzone, i jak myślisz paczka już dotarła?? Może w styczniu na urodziny bd ją miał, ostatnio jak wygrałem gre było to samo, czekałem z jakieś 4 meisiące,a nie mieszkam w końcu na jakimś wielkim zadupiu bo mieszkam w miescie w Kaliszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 19:51, Kryszek napisał:

> /.../

Nie masz co narzekać,ja wygrałem kierownice plus kilka gier dnia 22 kwietnia w programie Playzone,
i jak myślisz paczka już dotarła?? Może w styczniu na urodziny bd ją miał, ostatnio jak wygrałem
gre było to samo, czekałem z jakieś 4 meisiące,a nie mieszkam w końcu na jakimś wielkim zadupiu
bo mieszkam w miescie w Kaliszu.

A ja jestem z zadupia,a jakże i jak żyje na tym świecie tyle lat:) nie zdarzyło mi się mieć jakikolwiek problem z pocztą polską.Czasem używam przesyłek kurierskich ale mój listonosz też daje rade,znajomy wkońcu he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 19:51, Kryszek napisał:

Nie masz co narzekać,ja wygrałem kierownice plus kilka gier dnia 22 kwietnia w programie Playzone...


Nie ma co tutaj winić Poczty Polskiej, a program - lecą sobie w kulki. Ich konkursy to porażka, a z wysyłką nagród zwlekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że aktualnie sprzedaje procesory i już jeden został sprzedany. Kupujący wybrał sobie przesyłkę za pobraniem i mam kilka pytań w związku z wysyłką procesora...
1. Jak najlepiej zapakować procesor by nie uległ on uszkodzeniom i gdzie mogę dostać potrzebne do tego rzeczy? (np. woreczki bąbelkowe, jakieś pudełko, coś do owinięcia go itd.)
2. Jak dokładnie działa przesyłka za pobraniem? Wiem, że paczka dochodzi do kupującego, kupujący płaci, jednak co się później dzieje z kasą? Mam się po nią zgłosić czy też listonosz sam ją do mnie przyniesie?
3. W jakim czasie paczka dojdzie do kupującego i w jakim czasie dostanę pieniądzę biorąc pod uwagę, że procesor zostanie wysłany paczką priorytetową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 15:42, Kukowsky napisał:

Tak się składa, że aktualnie sprzedaje procesory i już jeden został sprzedany. Kupujący wybrał
sobie przesyłkę za pobraniem i mam kilka pytań w związku z wysyłką procesora...
1. Jak najlepiej zapakować procesor by nie uległ on uszkodzeniom i gdzie mogę dostać potrzebne
do tego rzeczy? (np. woreczki bąbelkowe, jakieś pudełko, coś do owinięcia go itd.)


Nie wiem za bardzo jak duży jest procesor (nie znam się na podzespołach), ale np. na poczcie można kupi koperty z folią bąbelkową w środku... Jeśli potrzebujesz czegoś większego to spróbuj w jakimś supermarkecie typu selgros, makro.

Dnia 01.08.2007 o 15:42, Kukowsky napisał:

2. Jak dokładnie działa przesyłka za pobraniem? Wiem, że paczka dochodzi do kupującego, kupujący
płaci, jednak co się później dzieje z kasą? Mam się po nią zgłosić czy też listonosz sam ją
do mnie przyniesie?

To zależy czy chcesz dostać na konto czy do ręki - w pierwszym przypadku oprócz zwykłych druków wypełniasz polecenie przelewu (tak żeby pieniądze przyszły do Ciebie), a w drugim też się coś wypełnia - najłatwiej zapyta na poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wcześniej Kukowsky mam zamiar sprzedać procesor i teraz mam takie pytanko małe, bo nigdy nie zwracałem na to uwagi. Czy na tym druku naklejce, co się na paczkę nakleja jest do zaznaczenia opcja w stylu "uważać na paczkę, bo cenne"? (coś w stylu "uwaga szkło"), czy takie coś inaczej się "wysyła", albo czy w ogóle takie coś w PP istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 22:29, syriusz.b napisał:

jest do
zaznaczenia opcja w stylu "uważać na paczkę, bo cenne"?


Olej pocztę, wybierz prywatnego dostawcę, jeśli to dobra firma to taka opcja będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem tak, że jak doszła paczka z przesyłką , to niestety zanim zbieglem na dół (spałem ;)) to pan już niestety odjechał i w sumie się troche zmartwiłem ;/ Myslalem ze zostawi jakąś kartkę czy cuś gdzie mam to odebrać (wentylator z żyrandolem ;]) A inny pan przyjechał po 6-7 godzinach, wiec loos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi raz przysli gry i mnie nie było i zostawili awiso(czy jakos tak) ale wsadzli w skrzynke sąsiada i tak 3 dni mineły gdy sąsiadka puka do dzwi i mówi że są do mnie 2 przesyłki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli chodzi o pocztę polską to standardem jest listonosz zostawiający awizo, widać nie lubi z paczką chodzić na 2 piętro... raz w przeciągu tygodnia miały do mnie dochodzić 3 paczki, raz listonoszowi nawet otworzyłem drzwi domofonem powiedział tylko poczta, a nie pisnął o tym, że ma dla mnie przesyłkę, dopiero jak wychodziłem z domu późniejszą porą to przed drzwiami znalazłem awizo (nie wiem co on zrobił wlazł na 2 piętro nie zadzwonił i mi położył na wycieraczce awizo zamiast je do skrzynki wrzucić?).
A następnym razem po prostu pozostawiał gość awiza mimo iż cały dzień siedziałem i czekałem na paczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem na zapakowanie procesora (jesli nie jest to wersja box w ktorej masz opakowanie) jest osadzenie go w gabce - dzieki temu nie ryzykujesz wygiecia nozek (do ktorego moze dojsc nawet po dokladnym przymocowaniu procesora tasma klejaca do tekturki

skorzystaj z dowolnej gabki (wanet takiej do zmywania ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z poczty lecą sobie chyba w kulki już nie chodzi o czas ponieważ ostatnio jakoś paczki przychodzą w terminie, ale chodzi mi o to jak obchodzą się z paczką. To już nie pierwszy raz kiedy przychodzi uszkodzony produkt, niby nic wielkiego bo można np. z małym pęknięciem żyć, ale z jakiej racji przecież płace za nowy, cały produkt, a oni chyba przed załadunkiem używają go do gry w piłkę. Przecież powinna być segregacja i ciężkie przesyłki nie powinny być przygniatać tych lżejszych i bardziej narażonych na uszkodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi zgubili telefon za bagatela 800zł który sprzedawałem na allegro.

I chcą mi oddać tylko 80 zł !!! Więcej na tym straciłem :/

Ale cóż oni na tym tracą klientów więc później będą jeszcze mnie błagać żebym u nich coś wysłał a nie kurierem BUHAHAHHAA! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 19:21, Rumcajs52 napisał:

A mi zgubili telefon za bagatela 800zł który sprzedawałem na allegro.

I chcą mi oddać tylko 80 zł !!! Więcej na tym straciłem :/

Ale cóż oni na tym tracą klientów więc później będą jeszcze mnie błagać żebym u nich coś wysłał
a nie kurierem BUHAHAHHAA! :P



Niestety coś mi się wydaje, że jeszcze długo będziemy na łasce tych niedbaluchów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować