Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2008 o 23:10, Jed1 napisał:

> zamówienie nr ###### złożone Sb, 26.04.2008, przesyłka nie odebrana (zwrot)
> co to ma znaczyć ? nie ma żadnego awizo a listonosz nie przyniósł mi przesyłki.
lol

A może przyniósł tylko Ty o tym nie wiesz? Pomylił może sloty w skrzynce, albo rzeczywiście
nie przyniósł -,-''. Niestety różne się dzieją rzeczy na Poczcie. Też miałem parę takich
przypadków, na szczęście dobrze skończonych dla mnie:

Kiedyś ktoś coś mi wysłał za pobraniem, oczywiście listonosz taki ogarnięty, że awizo
wrzucił do skrzynki ale nie mojej. Całe szczęście, że miałem dobrego sąsiada, po kilku
dniach zwrócił mi awizo heh.

I teraz drugi przypadek. Teraz ja komuś coś wysyłałem, po kilku tygodniach koleś się
odzywa, że paczka nie doszła. Nie wiadomo jak ale wyparowała na poczcie heh. Minimalnie
ponad dwa miesiące czekałem na odszkodowanie od poczty, no ale wreszcie się doczekałem
heh, prawie 2x mi się zwróciło niż ta paczka była warta. :)


a zwroca mi chociaz kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 23:24, lukase napisał:

> > zamówienie nr ###### złożone Sb, 26.04.2008, przesyłka nie odebrana (zwrot)

> > co to ma znaczyć ? nie ma żadnego awizo a listonosz nie przyniósł mi przesyłki.

> lol
>
> A może przyniósł tylko Ty o tym nie wiesz? Pomylił może sloty w skrzynce, albo rzeczywiście

> nie przyniósł -,-''. Niestety różne się dzieją rzeczy na Poczcie. Też miałem parę
takich
> przypadków, na szczęście dobrze skończonych dla mnie:
>
> Kiedyś ktoś coś mi wysłał za pobraniem, oczywiście listonosz taki ogarnięty, że
awizo
> wrzucił do skrzynki ale nie mojej. Całe szczęście, że miałem dobrego sąsiada, po
kilku
> dniach zwrócił mi awizo heh.
>
> I teraz drugi przypadek. Teraz ja komuś coś wysyłałem, po kilku tygodniach koleś
się
> odzywa, że paczka nie doszła. Nie wiadomo jak ale wyparowała na poczcie heh. Minimalnie

> ponad dwa miesiące czekałem na odszkodowanie od poczty, no ale wreszcie się doczekałem

> heh, prawie 2x mi się zwróciło niż ta paczka była warta. :)
>
>
a zwroca mi chociaz kase?


Pewnie, zwróciło mi się 2,5x więcej niż ta paczka którą wysyłałem była warta. No trochę to niestety trwało ale jak widać skończyło się dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś musiałem odebrać paczkę z poczty na awizo (Jade Empire Kolekcjonerka i Fear). Prawdę mówiąc to pierwszy raz w życiu w ogóle się musiałem na pocztę udać:P. I nie rozumiem dlaczego odbiór paczki musi trwać kilkanaście minut... Te wszystkie procedury zdaje się mogły by zostać w łatwy sposób uproszczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio PP strasznie zaskakuje. Przesyłki przychodzą do mnie na czas (niekiedy nawet w sobotę), nie ma problemów z wysłaniem/odebraniem paczki i wszystko jest jak na razie OK. Mam nadzieję, że tak pozostanie, a wasze problemy zostaną szybko rozwiązane ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 14:35, lukase napisał:



I jak oni mi odadza ta kase ?


Jeżeli zgłosiłeś reklamacje i potwierdziło to odbiorca dopiero Poczta zaczyna rozpatrywać Twoją sprawę. W najbliższym czasie (oby) dostaniesz trochę listów od Poczty. W moim liście napisali, że mnie uprzejmie informują, że trawa dalsze postępowanie w mojej sprawie i do podanej daty w liście mam czekać. U mnie sie nie wywiązali w wyznaczonym przez nich terminie, spóźnili się 3 dni. I po jakimś czasie heh listonosz przychodzi do Ciebie do domu z listem i kasą (potwierdzenie odbioru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 16:27, Jed1 napisał:

>
>
> I jak oni mi odadza ta kase ?

Jeżeli zgłosiłeś reklamacje i potwierdziło to odbiorca dopiero Poczta zaczyna rozpatrywać
Twoją sprawę. W najbliższym czasie (oby) dostaniesz trochę listów od Poczty. W moim liście
napisali, że mnie uprzejmie informują, że trawa dalsze postępowanie w mojej sprawie
i do podanej daty w liście mam czekać. U mnie sie nie wywiązali w wyznaczonym przez nich
terminie, spóźnili się 3 dni. I po jakimś czasie heh listonosz przychodzi do Ciebie do
domu z listem i kasą (potwierdzenie odbioru).

teraz dostalem email od gram.pl i sie mnie zapytali czy maja jeszcze raz wyslac to odpowiedzialem ze tak, zobaczymy jak to sie dalej potoczy
ps juz nigdy z poczty nie skorzystam wole zaplacic o 7 zl wiecej i miec jakosc uslugi lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 15:11, hellguardian napisał:

Ponoć dzisiaj strajkują.


Niestety tak, w Warszawie na pewno i gdzieś w Polsce jak usłyszałem od Pani na poczcie.

Ponieważ jestem skazany na usługi p.p. mam prośbę o informację jak w związku z tym przedstawia się sytuacja

z doręczaniem korespondencji (głównie chodzi mi o listy polecone).

Będę wdzięczny za każdy strzęp informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 16:29, lukase napisał:

> >
> >
> > I jak oni mi odadza ta kase ?
>
> Jeżeli zgłosiłeś reklamacje i potwierdziło to odbiorca dopiero Poczta zaczyna rozpatrywać

> Twoją sprawę. W najbliższym czasie (oby) dostaniesz trochę listów od Poczty. W moim
liście
> napisali, że mnie uprzejmie informują, że trawa dalsze postępowanie w mojej sprawie

> i do podanej daty w liście mam czekać. U mnie sie nie wywiązali w wyznaczonym przez
nich
> terminie, spóźnili się 3 dni. I po jakimś czasie heh listonosz przychodzi do Ciebie
do
> domu z listem i kasą (potwierdzenie odbioru).
teraz dostalem email od gram.pl i sie mnie zapytali czy maja jeszcze raz wyslac to odpowiedzialem
ze tak, zobaczymy jak to sie dalej potoczy
ps juz nigdy z poczty nie skorzystam wole zaplacic o 7 zl wiecej i miec jakosc uslugi
lepsza.


Napisz podanie o założenie przegródki na poczcie.

Wtedy cała korespondencja zostaje w twoim urzędzie pocztowym.

Sam mam taką przegródkę w urzędzie pocztowym w mojej miejscowości i jak dotąd (odpukać) dochodzą do mnie

wszystkie listy i paczki niektóre z opóżnieniem (najczęściej priorytety) ale dochodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noi jest dobrze gram.pl jesczze raz mi wysyla coda 4 z ta poczta jaja sa XD smaic i plakac mi sie chce odeslali paczke a nawet u mnie nie bylo listonosza i awizo xD hhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie co jest z tym strajkiem? bo mam wysłać pare rzeczy i nie wiem czy isc?

Wie ktoś może coś o prywatnych jak in post etc ? I czy w Częstochowie są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, zamówiłem sobie mp4 (w piątek), a przez ten cały śmieszny strajk nie doszła do dziś. Pozostał odbiór osobisty w Poznaniu, chyba tak zrobię, bo czekać nie mam zamiaru. Naprawdę nie wiem po co oni te wszystkie strajki robią, tak im źle to niech fuchę zmienią, a nie odwalają takie cyrki. Po co to? Mało im płacą? Ale jakoś żyją, więc bez przesady... Widać, że Polska przeżywa kryzys, masa strajków się zbiera... Ech, a to utrudnia życie zwykłym, szarym obywatelom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 18:34, Ponury Żniwiarz napisał:

Własnie co jest z tym strajkiem? bo mam wysłać pare rzeczy i nie wiem czy isc?

Wie ktoś może coś o prywatnych jak in post etc ? I czy w Częstochowie są?


Jedyna alternatywa w stosunku do p.p. to in post. Zajrzyj na stronę internetową in post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 19:55, Chaotizz napisał:

Ech, zamówiłem sobie mp4 (w piątek), a przez ten cały śmieszny strajk nie doszła do dziś.
Pozostał odbiór osobisty w Poznaniu, chyba tak zrobię, bo czekać nie mam zamiaru. Naprawdę
nie wiem po co oni te wszystkie strajki robią, tak im źle to niech fuchę zmienią, a nie
odwalają takie cyrki. Po co to? Mało im płacą? Ale jakoś żyją, więc bez przesady... Widać,
że Polska przeżywa kryzys, masa strajków się zbiera... Ech, a to utrudnia życie zwykłym,
szarym obywatelom.


Jeżeli mógłbyś zarabiać 2000zł zamiast 1000zł to pracowałbyś za mniejsze pieniądze ?.

W mojej miejscowości (Komorów k.Pruszkowa) nie ma wcale listonoszy zmienili pracę na lepiej

płatną,korespondencję rozwożą listonosze z Pruszkowa.

Są ludzie co żyją za 500zł tylko czy to jeszcze życie, poza tym bez przesady ale pocztę stać na podwyżki

dla listonoszy, w końcu to firma państwowa czyli utrzymywana z podatków obywateli.

Po prostu zarząd poczty chce utrzymać status quo czyli wysokie pensje na stanowiskach dyrektorskich itd.

Czy Polska przeżywa kryzys? Upadek Komunizmu też zaczął się od strajków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować