Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Ja nie przepadam strasznie za Polską Pocztą ( grrrr !!! :) Zawsze jak przychodzę na pocztę to cały mokry ( oczywiście tej w rynku gdzie są jakieś numerki przez które musiałem czekać prawie godzinę !!!!!!! ) Zamiast w kolejce, tradycyjnie ... powiedziałęm czy mogę odebrać paczkę bo nikogo nie ma a to cholerstwo nie chce mnie pokierować :/ Od tej chwili chodzę dalej, na inną pocztę gdzie są kolejki ( ale nie duże ) i bez tych zasranych numerków !!! Ale całe szczęście że teraz można wpłacić jakąś kwotę do banku i wysyłać przez neta ( jeżeli nie to robię wszystko żeby mieć za pobraniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niecałe dwa tygodnie temu zamówiłem czapkę ze sklepu rockmetalshop. Nie chciało mi się kuriera, więc wybrałem Pocztę Polską - w końcu siedzę w domu niemal cały czas. Minęły jakieś cztery dni. Na kilka minut musiałem gdzieś pójść. Wracam i co widzę? Awizo (paczka była poleconym) Myśli miałem czarne, bo człowiek nie może opuścić domu na chwilę, inaczej już będzie musiał zasuwać na pocztę. No nic, jutro ojciec odebrał paczkę i znowu szok. Na malutkiej paczce zmieściło się siedem naklejek "Paczka uszkodzona", które miernie zasłaniały spore dziury. Grr, dobrze, że sklep jest porządny i zapakował to bardzo dobrze. Od tej pory kurierzy mogą na mnie liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 16:56, Zauri napisał:

ile srednio "idzie" paczka polecona ?


Zależy na jaką odległość została wysłana. Przykładowo paczka wysłana z Warszawy do miejscowości w promieniu 100 km zazwyczaj idzie 1-2 dni. Paczka wysłana ze Zgorzelca do Warszawy idzie około 5-7 dni. Jest tak wiele zależności, że dokładnie nie sposób jest ustalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 17:15, Zauri napisał:

z grodziska mazowieckiego do lodzi... mysle ze jak koles wyslal paczke w czwartek to
na poniedzialek/wtorek pownna byc.


Raczej tak :). O ile nie zgubi się gdzieś po drodze (paczka, nie koleś), albo nie będzie strajku. Jeśli kupowałeś coś na allegro i czekasz długo, warto też pogadać ze sprzedawcą. Ja ostatnio miesiąc czekałem na książkę, okazało się, że paczka została na poczcie (w widocznym dla petentów miejscu), na której sprzedawca ją wysyłał xD. Pani w okienku nawet nie przeprosiła, a z łaską powiedziała, że wyśle.
Mam nadzieję, że niebawem inne firmy przełamią monopol PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 17:27, audioslave2000 napisał:

Mam nadzieję, że niebawem inne firmy przełamią monopol PP.


Nie ma szans

1. Euroskrzynki a raczej ich brak (ale oficjalnie do końca 2008 roku miały być wszędzie) = brak kluczyków do skrzynek dla firm innych niż PP = niedostarczone przesyłki.

2. Bardzo słaba konkurencja w postaci Inpost-a skorzystałem raz i więcej nie skorzystam.

3. Praktyki monopolistyczne takie same jak w przypadku TP.

Ps. Pocztę trzeba sprywatyzować ot co i skończą się wszystkie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz i ja an własnym przykładzie przekonuję się, jak "cudowną" instytucją jest PP. Zamówiłem sobie na allegro psp, we wtorek rano zostało wysłane. Dziś mamy sobotę i...? Oczywiście nie ma. Tak, wiem, mogłem wziąć kuriera, niestety. Mam nadzieję, że to psp dostanę w poniedziałek, o ile dostanę je w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich psioczących uświadamiam, że...

Pomyłki zdarzają się wszędzie. Mam znajomych, którzy wysyłali uczciwie rzeczy i je wsiąkło. Ale znam też kilka firm, które potrafiły rozwalony towar, wysyłać źle zapakowany i jechać po popularnej ocenie Poczty Polskiej. Podejrzewam, że takich przypadków jest więcej.

Dlatego zastanówcie się, jak ktoś Wam będzie wciskał, że "białe jest białe, a czarne jest czarne". Są duże szanse, że po prostu nie wie, o czym mówi albo robi to celowo i jest zwykłym kłamcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:28, kotolew napisał:

Wszystkich psioczących uświadamiam, że...

Pomyłki zdarzają się wszędzie. Mam znajomych, którzy wysyłali uczciwie rzeczy i je wsiąkło.
Ale znam też kilka firm, które potrafiły rozwalony towar, wysyłać źle zapakowany i jechać
po popularnej ocenie Poczty Polskiej. Podejrzewam, że takich przypadków jest więcej.


Jest na to sposób za dodatkową opłatą jest możliwość komisyjnego otworzenia paczki na poczcie i sprawdzenia zawartości.

Dnia 13.12.2008 o 23:28, kotolew napisał:

Dlatego zastanówcie się, jak ktoś Wam będzie wciskał, że "białe jest białe, a czarne
jest czarne". Są duże szanse, że po prostu nie wie, o czym mówi albo robi to celowo i
jest zwykłym kłamcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:16, Harvenar napisał:

Teraz i ja an własnym przykładzie przekonuję się, jak "cudowną" instytucją jest PP. Zamówiłem
sobie na allegro psp, we wtorek rano zostało wysłane. Dziś mamy sobotę i...? Oczywiście
nie ma. Tak, wiem, mogłem wziąć kuriera, niestety. Mam nadzieję, że to psp dostanę w
poniedziałek, o ile dostanę je w ogóle...


1. Czekaj cierpliwie paczki idą nawet 3 tygodnie a mamy grudzień.

2. Jaką formę wysyłki wybrałeś polecony? polecony priorytet?

3. Dowiedz się o numer nadania przesyłki

4. Ustal na której poczcie jest sortownia korespondencji i tam się udaj i podaj numer nadania i poproś o info.

5. Dzwoń co dwa trzy dni na pocztę i się dowiaduj

6. Na przyszłość proponuję o ile masz taką możliwość założenie przegródki na poczcie tzn. korespondencja do Ciebie zostaje na poczcie (cała korespondencja paczki , listy , przekazy wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem sugestię rozwiązywania problemu. Ja w każdym razie zwracam uwagę na inne przyczyny negatywnego wizerunku Poczty. Jej negatywny wizerunek jest na rękę różnego rodzaju kłamcom i kanaliom, a nie oszukujmy się, przeciętny człowiek nie ma siły użerania się ze wszystkimi, by udowodnić swoją rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:46, kerkas napisał:

> Teraz i ja an własnym przykładzie przekonuję się, jak "cudowną" instytucją jest
PP. Zamówiłem
> sobie na allegro psp, we wtorek rano zostało wysłane. Dziś mamy sobotę i...? Oczywiście

> nie ma. Tak, wiem, mogłem wziąć kuriera, niestety. Mam nadzieję, że to psp dostanę
w
> poniedziałek, o ile dostanę je w ogóle...

1. Czekaj cierpliwie paczki idą nawet 3 tygodnie a mamy grudzień.

2. Jaką formę wysyłki wybrałeś polecony? polecony priorytet?

Polecony priorytet

Dnia 13.12.2008 o 23:46, kerkas napisał:

3. Dowiedz się o numer nadania przesyłki

Nie muszę, jakby co, daję cynk sprzedawcy, i on się wszystkiego dowiaduje.

Dnia 13.12.2008 o 23:46, kerkas napisał:

4. Ustal na której poczcie jest sortownia korespondencji i tam się udaj i podaj numer
nadania i poproś o info.

5. Dzwoń co dwa trzy dni na pocztę i się dowiaduj

6. Na przyszłość proponuję o ile masz taką możliwość założenie przegródki na poczcie
tzn. korespondencja do Ciebie zostaje na poczcie (cała korespondencja paczki , listy
, przekazy wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My u nas mamy straszna poczte. ^^'' Stoi 5 osob, obsluzenie takiej kolejki zajmuje naszym pracownica conajmniej pol godziny. Gdy ktos zglosi sie po odbior pracownica szuka paczki/listu 15 min. potrafi przejsc z jednego stanowiska do drugiego,potem trzecego itd. Brak jakiegokolwiek zgrania. Podejrzewam tez, ze te wszystkie listy i paczki sa ukladane nieanalfabetycznie. Musze przez to wszystko wstawac rano jak chce cos wyslac bez straty czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 01:16, Harvenar napisał:

> > Teraz i ja an własnym przykładzie przekonuję się, jak "cudowną" instytucją
jest
> PP. Zamówiłem
> > sobie na allegro psp, we wtorek rano zostało wysłane. Dziś mamy sobotę i...?
Oczywiście
>
> > nie ma. Tak, wiem, mogłem wziąć kuriera, niestety. Mam nadzieję, że to psp
dostanę
> w
> > poniedziałek, o ile dostanę je w ogóle...
>
> 1. Czekaj cierpliwie paczki idą nawet 3 tygodnie a mamy grudzień.
>
> 2. Jaką formę wysyłki wybrałeś polecony? polecony priorytet?
Polecony priorytet


Zabrzmi to dziwnie ale priorytety idą dłużej niż zwykłe listy polecone na paczkę wysłaną poleconym priorytetem czekałem dokładnie 30 dni , odradzam priorytety.

Dnia 14.12.2008 o 01:16, Harvenar napisał:

> 3. Dowiedz się o numer nadania przesyłki
Nie muszę, jakby co, daję cynk sprzedawcy, i on się wszystkiego dowiaduje.


Chodzi mi ot iż przesyłka może leżeć na poczcie , nie dostajesz awiza do skrzynki a po 14 dniach paczka wraca
wiem że takie sytuacje się zdarzają z autopsji.

Dnia 14.12.2008 o 01:16, Harvenar napisał:

> 4. Ustal na której poczcie jest sortownia korespondencji i tam się udaj i podaj
numer
> nadania i poproś o info.
>
> 5. Dzwoń co dwa trzy dni na pocztę i się dowiaduj
>
> 6. Na przyszłość proponuję o ile masz taką możliwość założenie przegródki na poczcie

> tzn. korespondencja do Ciebie zostaje na poczcie (cała korespondencja paczki , listy

> , przekazy wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 01:04, kotolew napisał:

Ok. Rozumiem sugestię rozwiązywania problemu. Ja w każdym razie zwracam uwagę na inne
przyczyny negatywnego wizerunku Poczty. Jej negatywny wizerunek jest na rękę różnego
rodzaju kłamcom i kanaliom,


Nieuczciwi ludzie są wszędzie , oszustów trzeba zwalczać do skutku (mam niewielki wkład w zabranie autoryzacji jednemu z serwisów samochodowych i jeden nieuczciwy mechanik jest spalony w branży)
Można? ano można , oszustów należy zwalczać.
"Zło rośnie w siłę dlatego że dobrzy ludzie nic nie robią"

Dnia 14.12.2008 o 01:04, kotolew napisał:

a nie oszukujmy się, przeciętny człowiek nie ma siły użerania
się ze wszystkimi, by udowodnić swoją rację.


Jestem przeciętny i się użeram i dochodzę swoich racji

"5 osób to grupka demonstrantów ale 5000 to tłum który obala tyranów i koronuje królów"
Doktor Żywago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który wysyła czesto pod adres swoje rodziny nad morzem jakis list i parenaście karteczek wielkości banknotu na których są napisane bluzgi pod adresem złodzieji z poczty którzy otwierają PRAWIE KAŻDĄ koperte w której wyczują pieniadze.
Nie wysyłajcie pieniędzy pocztą! (wiem że to logiczne i że wszyscy wiedzą że lepiej przelewem ale mimo wzystko wiele osób tak nadal robi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 01:32, Adam k. napisał:

My u nas mamy straszna poczte. ^^'' Stoi 5 osob, obsluzenie takiej kolejki zajmuje naszym
pracownica conajmniej pol godziny. Gdy ktos zglosi sie po odbior pracownica szuka paczki/listu
15 min. potrafi przejsc z jednego stanowiska do drugiego,potem trzecego itd. Brak jakiegokolwiek
zgrania. Podejrzewam tez, ze te wszystkie listy i paczki sa ukladane nieanalfabetycznie.


Zgadza się w 100%.

Dnia 14.12.2008 o 01:32, Adam k. napisał:

Musze przez to wszystko wstawac rano jak chce cos wyslac bez straty czasu...


Przybij piątkę u mnie jest to samo.


Dystrybucja korespondencji etapy:

1. Z "sortowni" w Warszawie korespondencja ( w jednym worku jest Pruszków , Komorów , Granica , Michałowice , Pęcice Małe) trafia na sortownię w Pruszkowie.

2. Po wybraniu listów z Pruszkowa reszta korespondencji z Komorowa , Granicy , Michałowic , Pęcic Małych trafia
na pocztę w Komorowie i tu dopiero oddziela się "ziarna od plew".
Z tej poczty korespondencja dopiero trafia do adresatów rozwożą ją listonosze z Pruszkowa ponieważ urząd pocztowy w Komorowie nie ma żadnych listonoszy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 13:08, Zero Hunter napisał:

I takie "pieniążki" doszły?

Nie pytałem się go:) ALe gdyby nie doszły byłby tylko kolejny dowód że na poczcie poslkiej są sami złodzieje
CHociaż w sumie nie potrzeba więcej dowodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować