Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

>

Dnia 14.12.2008 o 07:28, kerkas napisał:


Jest na to sposób za dodatkową opłatą jest możliwość komisyjnego otworzenia paczki na poczcie i sprawdzenia zawartości.
>

To było dawniej dostępne za darmo, tylko nie znam osobiście nikogo, kto był na tyle uparty (lub, jak zapewne wolą pracownicy PP - upierdliwy, w sumie też na "u" ;)), by to wyegzekwować (sam parę miesięcy musiałem niemalże łapać kuriera pewnej firmy "za kapotę", by zweryfikować w jego obecności zawartość dość kosztownej paczki).

Dnia 14.12.2008 o 07:28, kerkas napisał:


Zabrzmi to dziwnie ale priorytety idą dłużej niż zwykłe listy polecone na paczkę wysłaną
poleconym priorytetem czekałem dokładnie 30 dni , odradzam priorytety.


Zaiste, brzmi to dziwnie, bo mi zazwyczaj priorytety dochodzą na drugi dzień po wysłaniu (może w jakimś specyficznym miejscu mieszkam ;)), w przypadku zwykłych (poleconych, bo ekonomiczne tylko samobójcy biorą) standardem jest od czterech dni do tygodnia (ekstremalne sytuacje oczywiście też się zdarzają).

Dnia 14.12.2008 o 07:28, kerkas napisał:


Chodzi mi ot iż przesyłka może leżeć na poczcie , nie dostajesz awiza do skrzynki a po
14 dniach paczka wraca
wiem że takie sytuacje się zdarzają z autopsji.


Ooo, akurat raz dokładnie tak miałem - paczka wróciła do nadawcy a awizo znalazło w skrzynce się jakiś tydzień po powtórnym jej wysłaniu przez sprzedającego (Allegro :)). Ale to akurat mógł być efekt tego, że listonosz, który przez długie lata roznosił korespondencję w mojej okolicy poszedł na emeryturę i w "okresie przejściowym" różne dziwne rzeczy się zdarzały. Teraz jest już lepiej, chociaż pocztę roznosi jakiś głupek, od którego przy każdej paczce słyszę jakieś "yntelygentne" komentarze :|.

kotolew
Kurierzy jakoś lepsi od PP nie są, inaczej nie byłoby na tym forum całego tematu poświęconego Masterlinkowi (obecnie znanego pod nazwą DPD), akurat z tą firmą też miałem jedno niemiłe doświadczenie (no, nie tyle ja, co znajomy :), ale i tak jest to info z pierwszej ręki, bo przy otwieraniu paczki, której zawartość była uszkodzona, byłem obecny).

Ja tam bym się na miejscu Harvenara zaczął niepokoić, bo priorytet do piątku powinien był na 90% dojść, brak przesyłki może świadczyć o tym, że albo gdzieś ugrzęzła albo ktoś tu kantuje (poczta lub sprzedający).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 17:56, Harvenar napisał:

9.12 została do mnie nadana paczka, która do dziś nie doszła. Czy jest może ktoś w podobnej
sytuacji, czy to ja mam po prostu pecha?


Czy masz numer paczki? Poproś o niego wysyłającego, tłumacząc, że chcesz sam wyjasnić na poczcie. Będziesz wiedział, czy wina Poczty, czy wysyłającego.

(kłamców, którzy coś tam niby robili, a w tym wypadku przekazali kurierowi, też zaliczyłem na swojej drodze, dlatego zawsze jak ktoś CI będzie wciskał, że jest niby taki śmaki, proś o konkretne zapisy zdarzeń, logi, typowe dla danego systemu - w tym wypadku nr paczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 23:30, KamcioBoy napisał:

Jeżeli mam numer nadania paczki to gdzie mogę sprawdzić gdzie się ona aktualnie znajduje?

Nigdzie? PP to nie firma kurierska, że można sobie na internecie sprawdzać gdzie jest Twoja paczka...
Jedynie możesz zadzwonić do urzędu pocztowego i się zapytać czy może taką paczkę już u siebie mają, bo przed świętami po prostu nie roznoszą wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę pocztę pochwalić :) Wczoraj wysłano do mnie ze sklepu gram.pl grę Test Drive Unlimited. W szczegółach zamówienia podane było, że przesyłka dotrze do mnie najwcześniej 9 stycznia - tymczasem 20 minut temu zapukał kurier z poczty i wręczył mi paczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 17:22, Yutima napisał:

W jakich godzinach pracuje listonosz? Czy paczki priorytetowe mogą dojść w sobotę?


Listonosz pracuje w godzinach mu wyznaczonych, czyli w czasie funkcjonowania placówki pocztowej. Nie sądzę, żeby przesyłka doszła w sobotę (to również zależy od poczty..), chociaż raz mi się to zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 13:38, MarianoG napisał:

Pytanko: Ile dochodzi list polecony, priorytetowy?

Według PP:
"Przesyłki PRIORYTETOWE krajowe będą dostarczone następnego dnia roboczego po dniu nadania jeśli zostaną przez Państwa nadane do godz. 15.00. Przesyłki nadane jako priorytetowe po ww. godzinie traktowane są jako nadane w dniu następnym (podany termin doręczenia nie jest terminem gwarantowanym tylko deklarowanym)."

Tak więc od nadania standardowo trzeba czekać 2-3 dni.
Oczywiście, zdarza się że dochodzą na drugi dzień od nadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 13:38, MarianoG napisał:

Pytanko: Ile dochodzi list polecony, priorytetowy?



mi dochodzia takie listy(paczki) w 2 dni od nadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie komiks i po raz kolejny nie mam powodów do narzekania na PP :D.

I pytanie: sprzedaję grę na allegro, koszt wysyłki podałem 7 zł (gdzieś tyle mnie zazwyczaj to kosztowało), a priorytet 12 zł. Jest w porządku? Priorytetem nigdy niczego nie wysyłałem, więc nie mam pewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w cenniku na stronie PP (www.poczta-polska.pl :)), Usługi -> Cennik. Chyba jednak trochę kwotę zawyżyłeś, priorytet to średnio złotówkę lub dwie więcej kosztuje (zależy od wagi, gabarytów i rodzaju przesyłki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś na allegro i tydzień temu paczka została wysłana lecz jeszcze do mnie nie przyszła. Gość który sprzedawał powiedział że wysyłał i dał mi numer nadania. Możliwe że paczka się zgubiła? Co mam zrobić żeby dowiedzieć się gdzie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś plaga leniwych listonoszy ;). Ja ostatnio miałem tak - po dziesięciu dniach od momentu wpłacenie pieniędzy napisałem do sprzedającego, ten wysłał mi fotkę dowodu nadania (wysłał paczkę dwa dni po wpłacie - "po drodze" była niedziela). Parę dni później znalazłem awizo wypisane wstecz (z datą dwa dni późniejszą w stosunku do daty wysłania paczki), a na paczce było napisane, że była dwa razy awizowana.
Moja rada jest taka - zadzwoń (lub przejdź się) do swojego urzędu pocztowego i zapytaj czy jakaś przesyłka na Ciebie nie czeka, może być tak, że obibok (znaczy listonosz) siedzi sobie, popija kawkę i czyta gazetkę zamiast roznosić przesyłki. Radzę iść nawet bez awiza, jeśli przesyłka przeleży na poczcie bodajże 14 dni (nie pamiętam czy tylko roboczych czy w ogóle), to wróci nadawcy - wówczas awizo, jeśli "nagle" się odnajdzie (np. listonosz sobie przypomni, że nosi je w torbie od miesiąca), na nic się nie przyda, w dodatku będzie problem kto ma pokryć koszty ponownej wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na poczcie pytałem o paczkę to kobieta powiedziała że nie wie czy jest dla mnie jakaś paczka bo listonosz jest w terenie. To znaczy że nie ma bo jakby listonosz miał to oni by mieli napisane jakie paczki przyszły. To co mam dalej robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować