Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2009 o 14:34, 143872 napisał:

Kupiłem coś na allegro i tydzień temu paczka została wysłana lecz jeszcze do mnie nie
przyszła. Gość który sprzedawał powiedział że wysyłał i dał mi numer nadania. Możliwe
że paczka się zgubiła? Co mam zrobić żeby dowiedzieć się gdzie jest?


Paczka została wysłana jako priorytet, czy normalna (ekonomiczna)? W pierwszym przypadku powinna dojść w 3 dni, a w drugim - możliwe jest nawet, że będziesz musiał poczekać dwa tygodnie. Tak jak poprzednik napisał, warto byłoby przejść się do najbliższej placówki pocztowej i zapytać się, czy aby nie czeka na Ciebie jakaś paczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 14:34, 143872 napisał:

Kupiłem coś na allegro i tydzień temu paczka została wysłana lecz jeszcze do mnie nie
przyszła. Gość który sprzedawał powiedział że wysyłał i dał mi numer nadania. Możliwe
że paczka się zgubiła? Co mam zrobić żeby dowiedzieć się gdzie jest?

Możliwe, że sie zgubiła, możliwe że jest w drodze (miałem już sytuację, gdy zamawiałem 2 paczki jedna priorytet, druga zwykła paczka dzień lub dwa później... jednak paczkę nr. 2 dostałem dzień, lub dwa wcześniej), możliwe że listonoszowi się nie chciało nieść paczki wypisał wcześniej awizo i albo zapomniał wrzucić je do skrzynki, albo wrzucił komu innemu (raz znalazłem awizo na wycieraczce - mieszkam w kamienicy :)), najlepiej wybierz się na Pocztę i spytaj się czy nie mają może Twojej paczki... a tak z ciekawości, co było w paczce, bo niektóre paczki lubią częściej ginąć niż inne ;) (pamiętam historię pewnej pani sprzedającej biżuterię wysyłkowo, odkąd zainwestowała w ładne koperty firmowe- zdradzające czym się zajmuje- paczki zaczęły częściej ginąć:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego nie wiem. Możliwe że eco bo by tak długo nie szło. A jak nie to boję się że zaginęła. A na poczcie byłem, nic dla mnie nie ma.

@kordzio1

To była koperta bąbelkowa tak więc wątpię żeby listonosz zabrał. Ale skoro już pytasz to kupiłem nową w folii (!) grę Original War którą ciężko nawet kupić używaną (nie licząc badziewia z gazety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 16:19, 143872 napisał:

To była koperta bąbelkowa tak więc wątpię żeby listonosz zabrał. Ale skoro już pytasz
to kupiłem nową w folii (!) grę Original War którą ciężko nawet kupić używaną (nie licząc
badziewia z gazety).

Zginąć może każda przesyłka, tylko przesyłki których opis sugeruje, że jest to coś małego i wartościowego mają większą szansę na zniknięcie i dopóty paczki nie będą śledzone na tyle, ab ymożna było dojść do tego gdzie paczka zaginęła i kto może być za to odpowiedzialny (i żeby klient wiedział o tym) to przesyłki będą ginąć często.
Niestety nie tylko PP ma problem z ginącymi i uszkodzonymi przesyłkami (w sylwestra 2 lata temu miałem okazję rozmawiać z osobami, które pracowały albo na Poczcie, albo w firmach kurierskich i ludzie tam pracujący naprawdę potrafią wiele rzeczy z nimi zrobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 16:19, 143872 napisał:

No właśnie tego nie wiem. Możliwe że eco bo by tak długo nie szło. A jak nie to boję
się że zaginęła. A na poczcie byłem, nic dla mnie nie ma.


No kurcze - kupujesz przedmiot i nawet nie wiesz, jaki wybrałeś sposób dostawy? ;> Coś mi tu nie pasi.

Skontaktuj się ze sprzedawcą i zapytaj się, czym wysłał tą przesyłkę. Sądząc jednak po tym, jak sprawa się rozwija, poszedł na taniochę, by zaoszczędzić nieco grosza i wysłał eco ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproś sprzedającego o foto lub skan dowodu wpłaty - tam będzie czarno na białym (a raczej - żółtym :)) napisane, ile tak naprawdę kosztowała wysyłka i czy na pewno był to priorytet :). Poza tym musisz się uzbroić w cierpliwość, po określonym czasie (niestety nie pamiętam jakim) od nadania można zgłosić reklamację (oczywiście jeśli przesyłka nie dotrze), ale musi to zrobić nadawca (sprzedający), Ty niestety możesz tylko "maltretować" listonosza i panie w okienku na poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę sprzedać monitor na allegro i wysłać go potencjalnemu klientowi kurierem, powiedzmy DHL. Mam zadzwonić do firmy i powiedzieć im żeby przyjechali? I skąd mam wiedzieć ile wyniesie przesyłka ? Bo muszę napisać w aukcji a nie wiem ile to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 14:43, 143872 napisał:

Chcę sprzedać monitor na allegro i wysłać go potencjalnemu klientowi kurierem, powiedzmy
DHL. Mam zadzwonić do firmy i powiedzieć im żeby przyjechali? I skąd mam wiedzieć ile
wyniesie przesyłka ? Bo muszę napisać w aukcji a nie wiem ile to wyjdzie.


http://www.dhl.com.pl/publish/pl/pl/Informacje/Cenniki_uslug.high.html i obliczasz waga, opcja dostawy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczta jest do dupy!!! Zrobiłem pre-order Emiper total war i gra została wysłana 4 do mnie już z gram.pl, a 5 była już w Gdańsku, a ja jestem Malborka więc to nie daleko jest. Lecz od 5 marca do dnia dzisiejszego paczka nie dotarła do mnie, a na poczcie nie wiedzą co się z nią dzieje:/ Poczta Polska jest największą porażką istniejącą na całym świecie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupywac przez kuriera jak np. DHL.Poczta niedośc że nie dba o przesyłki(mój kumpel dostał gre w rozwalonym pudełku i zarysowanom płyte) to jeszcze długo trwa dostawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wyslalem komus GTA IV... Zakupil na allegro ktoś wsadizlem w koperte bąbelkowano i priorytetem wyslalem Poczta Polska... Doszla paczka wszysko full wypas czyste plyty i wszystko good ale.. pudelko na pol polamane jakby ktos nim rzucal... koles spoko wiec zrozumial to:) Ale inny zaraz zwrot kasy i w plecy bym byl... I co zrobic jak mi popsuli mozna zglosic czy co jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 22:41, NouSia napisał:

(...). I co zrobic jak mi popsuli
mozna zglosic czy co jak?

No, tylko, że to musi zrobić odbiorca. Jeśli koperta była uszkodzona podczas odbioru przesyłki, to powinien był od razu odmówić odbioru i zażądać spisania protokołu (inaczej jest już "po ptokach"). Jeśli "z zewnątrz" nie było widać, że zawartość uległa uszkodzeniu, cóż, dawniej można było (teoretycznie) zażądać otwarcia przesyłki w obecności listonosza i spisania protokołu, teraz coś takiego kosztuje ekstra (chyba +5 zł do kosztów wysyłki). Podobno da się złożyć reklamację już po odebraniu przesyłki (o ile koperta nie była uszkodzona), ale udowodnienie, że to poczta odpowiada za uszkodzenie zawartości może okazać się niemożliwe... Tak czy siak - piłeczka jest po stronie odbiorcy, Ty mógłbyś składać reklamację w przypadku, gdyby przesyłka "zaginęła" (w przyrodzie nic nie ginie, tylko zmienia właściciela ;)).
Kurierzy zresztą też święci nie są, wiem coś o tym :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 14:21, NouSia napisał:

Jezeli wyslalem komus paczke za ktora ma zaplacic i odebral on ją w srode i zaplacil
listonoszowi za nia to keidy ja ją otrzymam? (jeszcze nie dostalem)


Poczta przeleje kasę na Twoje konto / dostarczy Ci osobiście (zależy jak wybrałeś) w przeciągu około tygodnia. W moim przypadku jak ktoś otrzymał paczkę w poniedziałek, to w piątek były pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś na poczcie byłem świadkiem jak ta sama pani w okienku jednej klientce, której priorytet nie dotarł jeszcze po ponad tygodniu, tłumaczyła wylewnie, dlaczego to normalne, że priory... przepraszam, "piorytety" nie dochodzą na czas (przychodzą na pocztę, ale listonosze ich nie roznoszą - powaga!), by następnej klientce (dokładnie stojącej za tą, co nie dostała priorytetu) ta sama pani w niezmiennie tym samym okienku tłumaczyła, dlaczego priorytety dochodzą terminowo, zapewniając przy tym - wylewnie oczywiście - że realizacja priorytetów jest bezproblemowa i terminowa.

Biorąc pod uwagę ilość hipokrytów, z którymi człowiek styka się codziennie, a dzięki rozwojowi technologii, to co minutę czasem, dziwię się, że ludzie się jeszcze nie przyzwyczaili, że krętactwo jest rzeczą zwyczajną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować