Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Gość na allegro spytał się czy mogę mu wysłać paczkę, a on zapłaciłby przy odbiorze (za "pobraniem"), takie małe pytanko - Jak długo muszę czekać na pieniądze gdy wyślę paczkę za pobraniem i jakim kanałem one do mnie dotrą? Przyniesie je listonosz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O cholera, dopiero teraz widzę swój post w tym temacie... wątek o poczcie pomyliłem z wątkiem o polskiej polityce... przepraszam za tego zonka :/
A z pocztą nie mam ostatnio problemów, wszystko dochodzi szybciutko- np z gram.pl zamawiam i następnego dnia po wysyłce paczka jest u mnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że poczta zajmuje się tak poważnymi sprawami i z tego powodu powinna pracować też w soboty i niedziele. Denerwuje mnie gdy czekam na przesyłkę ponad pięć dni. Oczywiście następna gra może iść do mnie 6 dni, jakoś wytrzymam. Ale ludzie wysyłają przecież ważniejsze paczki niż gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, brawo za taki tok myślenia... Chciałbyś zap*#@!)(* w niedzielę za takie pieniądze?! Postaw się na miejscu tych listonoszy lub innych pracowników PP. Pomyśl o ich rodzinach. Przyjemnie jest, jak tatusia albo mamusi w domu nie ma w niedziele bo w pracy musi być? I nawet nie próbuj mi tutaj porównywać pracy na poczcie do pracy lekarza/policjanta albo innego! To dwie różne rzeczy. Od poczty nie zależy ludzkie życie. Zastanów się trochę! Najlepiej, ludzie niech zapierniczają w sobotę bo biedny Dominiczek czeka na grę! GRĘ! Wyjdź z domu, pograj w piłkę czy coś...

P.S.
Poczta pracuje w soboty -.-''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 11:40, kurczak-AFC napisał:

Tak, brawo za taki tok myślenia... Chciałbyś zap*#@!)(* w niedzielę za takie pieniądze?!
Postaw się na miejscu tych listonoszy lub innych pracowników PP. Pomyśl o ich rodzinach.
Przyjemnie jest, jak tatusia albo mamusi w domu nie ma w niedziele bo w pracy musi być?
I nawet nie próbuj mi tutaj porównywać pracy na poczcie do pracy lekarza/policjanta albo
innego! To dwie różne rzeczy. Od poczty nie zależy ludzkie życie. Zastanów się trochę!
Najlepiej, ludzie niech zapierniczają w sobotę bo biedny Dominiczek czeka na grę! GRĘ!
Wyjdź z domu, pograj w piłkę czy coś...

P.S.
Poczta pracuje w soboty -.-''.


Mi tam np. nie przeszkadza jak rodziców nie ma w domu. Lepiej zadać sobie pytanie "Czy ty chcesz dymać 7 dni w tygodniu" Ja nie chcę. A poczta jak to poczta. Zawsze do tygodnia paczki przychodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 11:40, kurczak-AFC napisał:

Tak, brawo za taki tok myślenia... Chciałbyś zap*#@!)(* w niedzielę za takie pieniądze?!
Postaw się na miejscu tych listonoszy lub innych pracowników PP. Pomyśl o ich rodzinach.
Przyjemnie jest, jak tatusia albo mamusi w domu nie ma w niedziele bo w pracy musi być?
I nawet nie próbuj mi tutaj porównywać pracy na poczcie do pracy lekarza/policjanta albo
innego! To dwie różne rzeczy. Od poczty nie zależy ludzkie życie. Zastanów się trochę!
Najlepiej, ludzie niech zapierniczają w sobotę bo biedny Dominiczek czeka na grę! GRĘ!
Wyjdź z domu, pograj w piłkę czy coś...

P.S.
Poczta pracuje w soboty -.-''.

Praca poczty jest tak samo odpowiedzilna i poważna jak lekaży czy policji. Tu też uważasz że oni powinni siedzieć w domu? Kasjerki w sklepach wytrzymują więc jakby listonocz w jedną niedzielę pochodził to nic by mi się nie stało. Rodzine też by nie stała się patologiczną z powodu braku męża.

iwaneszek
Przecież nikt nie będzie pracował 7 dni w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 12:10, xD ominik napisał:

Praca poczty jest tak samo odpowiedzilna i poważna jak lekaży czy policji.


oO no to ładnie. Kasjerki w sklepach to też co innego. W sklepie sprzedają rzeczy NIEZBĘDNE do tego aby przeżyć. A pocztą się raczej jedzenia nie wysyła ; /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 12:29, kurczak-AFC napisał:

> Praca poczty jest tak samo odpowiedzilna i poważna jak lekaży czy policji.

oO no to ładnie. Kasjerki w sklepach to też co innego. W sklepie sprzedają rzeczy NIEZBĘDNE
do tego aby przeżyć. A pocztą się raczej jedzenia nie wysyła ; /.

Wiem że można przeżyć jak poczta nie działa w łikendy, ale wielu ludziom lepiej by się żyło. Denerwuje mnie to jak mój ojciec wysyła paczkę i myślę że przez łikend na poczcie nic z nią nie będą robić. Tak samo jest z moją grą czy inną w ogóle paczką. Część listonoszów pracowała by w łikendy, a część od poniedziałku do piątku. Lub jeszcze od środy do niedzieli, czyli 5 dni w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 12:38, xD ominik napisał:

Część listonoszów
pracowała by w łikendy, a część od poniedziałku do piątku.


Ale przeciez czesc listonoszy pracuje w sobote. Sa tez urzedy pocztowe czynne cala dobe, w Szczecinie co najmniej 2 takie znam. Paczke z Cenegi (przesylka przez Poczte Polska) przywiezli mi w sobote rano. Nie bylo mnie w domu, wiec zostawila pani awizo z numerem telefonu i informacja, ze paczka do odebrania w poniedzialek. Zadzwonilem pod podany numer i... pani ktora paczki rozwiozi po godzinie do mnie podjechala i mi ja wreczyla. W sobote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 12:41, Wojman napisał:

Ale przeciez czesc listonoszy pracuje w sobote. Sa tez urzedy pocztowe czynne cala dobe,
w Szczecinie co najmniej 2 takie znam. Paczke z Cenegi (przesylka przez Poczte Polska)
przywiezli mi w sobote rano. Nie bylo mnie w domu, wiec zostawila pani awizo z numerem
telefonu i informacja, ze paczka do odebrania w poniedzialek. Zadzwonilem pod podany
numer i... pani ktora paczki rozwiozi po godzinie do mnie podjechala i mi ja wreczyla.
W sobote.


Gratuluje i zazdorszczę.
Mieszkam 10 minut piechotą od najbliższego urzędu pocztowego. Kiedy czekam na paczkę, najczęściej listonosz przynosi mi awizo żebym sam się po nią pofatygował. Niby wielkiego problemu mi to nie robi, ale ktoś kto wysyła paczkę płaci za dostarczenie jej do mojego domu. Gdy jestem na poczcie muszę czekać w kolejce kilku-kilkunasto osobowej, bo czynne jest tylko jedno okienko ''od wszystkiego''.
Kiedy z kolei w jakiś cudowny sposób paczka przyjedzie do mnie, a mnie nie ma, na awizo nie ma nr. telefonu do doręczyciela. Kiedyś wróciłem do domu, znalazłem kwitek na paczkę. Udałem się na poczte gdzie dowiedziałem się, że paczka jeszcze nie wróciła...
Nie prowadze szczegółowych statystyk, ale mniej więcej jedna paczka na cztery jest dostarczana do mnie do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 12:10, xD ominik napisał:

Praca poczty jest tak samo odpowiedzilna i poważna jak lekaży czy policji. Tu też uważasz
że oni powinni siedzieć w domu? Kasjerki w sklepach wytrzymują więc jakby listonocz w

Są alternatywy dla poczty, zawsze możesz skorzystać z innego operatora, kuriera, a jeśli jest to tylko list to możesz przesłać drogą elektroniczną.

Marcin-91
Paczka powinna być na poczcie wieczorem (od 18, czy 19) tego dnia którego zostało zostawione awizo. Jak Ci listonosz zostawia stale awiza, to przy okazji wizyty na poczcie złóż skargę na listonosza. U mnie jak na razie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam już 4/5 tygodni na paczkę od M$ z Niemiec i jak się dowiedziałem przekręcili 1 literę w nazwie ulicy i pewnie paczka nie dojdzie . Kolejne 5 tygodni czekania za następną jeżeli takową wyślą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy czas, w którym otrzymam pieniądze na konto za przesyłkę pobraniową, zależy od odległości dzielącej pierwsze miasto (z którego paczkę wysłałem) i drugie?
EDIT: Kasa idzie na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 12:41, Wojman napisał:

> Część listonoszów
> pracowała by w łikendy, a część od poniedziałku do piątku.

Ale przeciez czesc listonoszy pracuje w sobote. Sa tez urzedy pocztowe czynne cala dobe,
w Szczecinie co najmniej 2 takie znam. Paczke z Cenegi (przesylka przez Poczte Polska)
przywiezli mi w sobote rano. Nie bylo mnie w domu, wiec zostawila pani awizo z numerem
telefonu i informacja, ze paczka do odebrania w poniedzialek. Zadzwonilem pod podany
numer i... pani ktora paczki rozwiozi po godzinie do mnie podjechala i mi ja wreczyla.
W sobote.

Skoro urzędy działają w soboty, to dlaczego na gramie jest napisane że paczka dojdzie w ciągu pięciu dni roboczych a nie w ciągu pięciu obojętnie jakich dni? W innych sklepach też piszą że paczka dojdzie w ciągu pięciu dni roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 10:17, xD ominik napisał:

Skoro urzędy działają w soboty, to dlaczego na gramie jest napisane że paczka dojdzie
w ciągu pięciu dni roboczych a nie w ciągu pięciu obojętnie jakich dni? W innych sklepach
też piszą że paczka dojdzie w ciągu pięciu dni roboczych.


Bo nie wszystkie urzedy pocztowe sa czynne w soboty. A po za tym trzeba brac poprawke na to, ze to jest Poczta Polska i na wszelki wypadek zadeklarowac, ze paczka dojdzie pozniej. A jak przyjedzie szybciej to sie nalezy cieszyc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "paczki poleconej". Jest "przesyłka listowa polecona" (po ludzku - list polecony), różni się od paczki maksymalną wagą (2 kg vs. 10 kg) oraz ceną (paczki są droższe). Poza tym paczka priorytetowa idzie szybciej od "poleconego" (chyba, że ten też jest "priorytetem").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jedną sprawę? Coraz częściej jak zamawiam gry przez pocztę polską(zawsze za pobraniem) to płace dwa złote więcej niż powinienem według informacji w emailu potwierdzającym zamówienie ze sklepu. Może było tak zawsze, ale dopiero teraz się zorientowałem. Nie jestem pewien, ale trochę dziwne jest jak widzę że mam do zapłacenia np. 31,97 zł a powinno być 29,98...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do sklepu i zapytaj, może zapomnieli zaktualizować cenniki, zwłaszcza, że ostatnio (na Prima Aprilis) PP postanowiła podnieść jakość usług i obniżyć ceny (czy jakoś tak ;)).

BTW, ostatnio "mój" listonosz jest u mnie mocno podpadnięty, jeszcze jeden numer wykręci i napiszę na niego skargę (choć wątpię, czy to coś da, PP należałoby zwyczajnie sprywatyzować do końca, wówczas wszystkie obiboki poszłyby na "zieloną trawkę", gdzie nikomu by nie wadziły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować