Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Osobiście polecam Ci założenie sobie konta w banku - kupujący będą Ci niezmiernie wdzięczni :). To, że jesteś niepełnoletni, nie jest żadną przeszkodą - co najmniej jeden bank ma w swojej "ofercie" specjalne konto dla młodzieży :).
Poza tym jest to ogromna wygoda - często od razu po wpłacie pieniądze są księgowane na rachunku, więc szybko możesz wysłać paczkę, co też wpływa na poziom zadowolenia kupujących (a zadowolony kupujący = komentarz pozytywny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak chce wysłać paczkę, a gość mi wpłacił pieniądze na konto (bo tak ustalono na allegro) to w blankiecie poczty polskiej muszę wpisywać wartość paczki czy wystarczą dane nadawcy, odbiorcy i że priorytet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:56, igor8472 napisał:

Wartość wpisujesz tylko jak chcesz ją ubezpieczać.

A w którym miejscu się wpisuje jeżeli chce się za pobraniem? Teraz nie chcę ale na przyszłość może się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wysyłasz za pobraniem tylko że kasę z pobranie chcesz na konto a nie na adres, czy jako normalna paczka. bo koleś Ci już wcześniej wpłacił bo trochę pokrętnie mail wcześniej pisałeś :-). Anyway tu masz wzory wypełniania:

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/index.php?ramka=krajowe/formularze/k_pobraniowa.php&boczek=menu/kraj.html

Wybierasz rodzaj przesyłki a potem ''wybierz wzór adresowania'' z listy na dole w zależności czy wpłata idzie na konto czy na adres etc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 18:29, Bartkula napisał:

...

Jeśli piszesz o tej żółtej nalepce na paczkę, to ta na pobraniową jest trochę inna (nie można użyć nalepki na paczkę zwykłą), poza tym oprócz tego musisz wypełnić blankiet przekazu na adres lub przelewu na konto (z Tobą jako odbiorcą), żeby PP wiedziała, gdzie ma trafić kasa pobrana od odbiorcy paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wyjaśnić o co z tym chodzi?

The payment will NOT be ACCREDITED to your Bank account until the shipment has been verified. This measure is taken in order to protect both Sellers and Buyers interests and to reduce the occurrence of fraudulent activities.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 08:36, Harrolfo napisał:

Możecie mi wyjaśnić o co z tym chodzi?

Mniej więcej o to, że płatność z konta (zwykle karty) nie zostanie pobrana dopóki towar nie zostanie przygotowany i sprawdzony przed wysyłką. Dzieje się tak w celu ochrony zarówno interesów sprzedawcy jak i kupującego przez zredukowanie możliwości oszustwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 19:24, NouSia napisał:

Jeżeli wplacilem dzis komus kase na konto (przekaz pocztowy) po godzinie 15 to kiedy
kasa bedzie na koncie?:)

Jutro powinno być do południa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 19:24, NouSia napisał:

Jeżeli wplacilem dzis komus kase na konto (przekaz pocztowy) po godzinie 15 to kiedy
kasa bedzie na koncie?:)

Przekaz pocztowy - znaczy poczta polska - dochodzi trzeciego dnia od nadania zazwyczaj - zwłaszcza, że jeśli wpłaciłeś po 15, traktowane jest to jak wpłacone dnia następnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 17:55, Zauri napisał:

jak myslicie, ile moze isc paczka priorytetowa ?? (odleglosc miedzy miastami to 230km)

Ile można iść? Nawet i tydzień... ;P
A tak na serio, to może być na drugi dzień - o ile została wysłana przed godziną 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dostawalem paczki priorytetem, to szly niedluzej jak 3/4 dni, a raz to mialem paczke na drugi dzien od wplacenia kasy na konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 21:27, Zauri napisał:

czy poczta roznosi paczki w sobote ? (mnie sie wydaje, ze roznosi, ale pewny na 100% nie jestem...)

Zależy gdzie mieszkasz...
Jeśli najbliższy Urząd Pocztowy jest czynny, to i owszem - przesyłki są dostarczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczta polska mnie dobija... podjechaly dwa grubasy w bialym vanie z nalepkami poczty na drzwiach i masce na parking, obok mojego domu... ja taki happy, ze jak jest poczta to jest i moja paczka, ale wcale tak nie bylo :( postali z pol godziny na parkingu, pogadali, wypalili sobie po fajce i pojechali... co to ma znaczyc do ciezkiej cholery ?! za co im placa ?! za stanie i gadanie ?! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować